|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:39:51   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

user posted image user posted image user posted image uf za 60 tisočakov pa bi tudi jaz riskirala in se za ene 14 dni s familijo "skria"  na kakih kanarskih otokih :)


No ja, niso to neki bajni zneski. Če si čistilka, so to tvoje plače za ca. 10 let.
Polovico zafrčkaš takoj, polovica zadostuje za 5 let. Od skupaj ca 40 let dela, si tako "rešila" pet let, ali dobrih 12%. Ni baš nešto.


Po pravici povedano, bi za ta denar res šla na en oreng dopust, pa mojemu bi kupila enega kolko tolko dobrega konja (kolko tolko je v njegovem športu 50.000evrov)...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:41:37   
Kerensa*
Takle znesek (najden) je najbolje dati v štumf in se delati, da ga nimaš. user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:41:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78
user posted image user posted image user posted image uf za 60 tisočakov pa bi tudi jaz riskirala in se za ene 14 dni s familijo "skria"  na kakih kanarskih otokih :)

No ja, niso to neki bajni zneski. Če si čistilka, so to tvoje plače za ca. 10 let. Polovico zafrčkaš takoj, polovica zadostuje za 5 let. Od skupaj ca 40 let dela, si tako "rešila" pet let, ali dobrih 12%. Ni baš nešto.

Poglej še z drugega vidika...
Za ta denar kupiš hišo izven LJ. Nič posebnega sicer, ampak bivalno pa. In nisi rešen 5-ih let dela, temveč 30-ih let kredita (pri čistilkini plači).
Za to se pa že splača riskirati.


Riskiraš za polovico tega zneska.
Tisti, ki tako razmišlja, kako bo denar pobral, ga bo po hitrem postopku vsaj polovico "zafrčkal", če ne več.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:42:30   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Na pultu pozabim denarnico. Denarnica mi pade iz žepa na tla. Kje je razlika?

Je ni.
V obeh primerih si si sama kriva, da si ostala brez nje. Kaj pa ne paziš na svoje stvari? user posted image

Pozabljivost ni krivdni razlog. Enako ne to, da denarnica pade.

Kazensko gledano pozabljivost res ni kazniva, ampak kdo je brez denarnice - ti, ki si jo izgubila ali jaz, ki sem jo našla? user posted image



fant ki je podobno razmišljal je torej zaradi moje denarnice sedaj na pogojni,torej če vmes vzame še kako pozabljeno, gre v zapor...pozabljivost se torej vedno le ne splača izkoristiti...user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:42:38   
Kerensa*
Kakor kdo, Milijonarka... kakor kdo.

Samo v SKB ne nosite... vam ga bodo ukradli. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:42:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Takle znesek (najden) je najbolje dati v štumf in se delati, da ga nimaš. user posted image



user posted image user posted image

Da gledaš štunf..ja, pametna poteza user posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:44:00   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Je vseeno razlika, če denar najdeš na cesti, ker dvomim, da se bo lastnik spomnil kje ga je izgubil. Sicer pa upam in ti prav privoščim, da bo nekdo pred tabo pustil denar na bankomatu, pa bomo potem videli, če se boš na policiji tako širokoustila, češ kaj so pa tak nemarni, da pozabijo denar.
Aja...pa primerjati denar in otroka user posted image


Ja seveda je razlika... razlika je v tem, da se ljudje `bojijo´ vzeti denar na bankomatu...! Ne vrnejo ga zato, ker tako zelo zelijo pomagati tistemu ki ga je izgubil...! ne posplosujem, ampak vecinoma je tako... je tako?:)

In pardon za primerjavo... ampak jaz rabim denar, zakaj bi ga pozabila? Ce piska ko da denar? Poleg tega pa nisem rekla da so ljudje nemarni, ampak raztreseni... ne spreminjaj mojih besed...

Je to tvoje hudo nasprotovanje posledica tega, da si sama tako pozabila denar? verjetno je:)

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:44:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Na pultu pozabim denarnico. Denarnica mi pade iz žepa na tla. Kje je razlika?

Je ni.
V obeh primerih si si sama kriva, da si ostala brez nje. Kaj pa ne paziš na svoje stvari? user posted image

Pozabljivost ni krivdni razlog. Enako ne to, da denarnica pade.

Kazensko gledano pozabljivost res ni kazniva, ampak kdo je brez denarnice - ti, ki si jo izgubila ali jaz, ki sem jo našla? user posted image



fant ki je podobno razmišljal je torej zaradi moje denarnice sedaj na pogojni,torej če vmes vzame še kako pozabljeno, gre v zapor...pozabljivost se torej vedno le ne splača izkoristiti...user posted image



Nikoli se ne splača...te vedno najde, ene prej, druge kasneje.
Ampak vsak po svoje, itak.


(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:45:40   
Onasiss



IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Takle znesek (najden) je najbolje dati v štumf in se delati, da ga nimaš. user posted image

 

user posted image user posted image

Da gledaš štunf..ja, pametna poteza user posted image .

Pa upaš, da katerega od familije ne zebe v noge...user posted image


_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:47:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Takle znesek (najden) je najbolje dati v štumf in se delati, da ga nimaš. user posted image

user posted image user posted image

Da gledaš štunf..ja, pametna poteza user posted image .

Mislila sem, da je izraz "dati v štumf" dovolj jasna prispodoba, ampak se moram popraviti (očitno) - denar za določen čas pospraviš na varno in ga uradno nimaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:48:19   
Taddy78
No če grem malo v druge vode...svakinji je prodajalka v trgovini dala ven preveč denarja, ona pa je bila tiho. Čez 5 minut se je en ded lepo zaletel v njen avto. Časovno gledano, če bi prodajalki rekla, da ji je dala preveč in ji vrnila denar, se nesreča ne bi zgodila...

Freya88 kako nasprotovanje. Pišem to kaj vem in to je to, da je kaznivo. Saj tudi jaz sem že kdaj našla kak denar na cesti in mi lahko verjameš, da nisem iskala lastnika.
tudi ko dam mojemu prat hlače in najdem v žepih kak denar mu sicer povem, ampak vrnem pa evrčkov ne user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:48:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

- denar za določen čas pospraviš na varno in ga uradno nimaš.



Uradno ga nikoli nimaš, tudi v nedoločenem času ne.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:49:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78
tudi ko dam mojemu prat hlače in najdem v žepih kak denar mu sicer povem, ampak vrnem pa evrčkov ne user posted image

Točno iz tega razloga si je moj g. Mož kupil denarnico! user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:50:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
denar za določen čas pospraviš na varno in ga uradno nimaš.

Uradno ga nikoli nimaš, tudi v nedoločenem času ne.

Imaš, imaš, ampak ga vmes "opereš" (ne tako, kakor Taddy user posted image ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:52:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Freya88 kako nasprotovanje. Pišem to kaj vem in to je to, da je kaznivo. Saj tudi jaz sem že kdaj našla kak denar na cesti in mi lahko verjameš, da nisem iskala lastnika.


Malo počasi razmišljam (itak user posted image ).
Veš da je razlika, najti denar na bankomatu ali na Petrolu, kje obstaja zelo točna določljivost in sledljivost, kdo se je tam gibal in kdaj in običajno kamere to tudi pokažejo. Tudi lastnik se običajno spomni, kje se je gibal in kje je denarnico lahko izgubil.
Drugače je, če najdeš 10€ sredi Čopove. Veliko ljudi, zunaj so tudi vremenski vplivi, in veliko težje je, da se najde lastnik.

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:53:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
denar za določen čas pospraviš na varno in ga uradno nimaš.

Uradno ga nikoli nimaš, tudi v nedoločenem času ne.

Imaš, imaš, ampak ga vmes "opereš" (ne tako, kakor Taddy user posted image ).



No ja, "dobro" si zastavila svoje potenciale.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:54:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
"dobro" si zastavila svoje potenciale.

O kakšnih potencialih ti to?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:58:09   
picola1
Hm...smo meli že nekaj časa nazaj podobno debato v službi...Najprej so se vsi zgražali, ker je sodelavka pozabila denar na bankomatu in ga seveda ni bilo več, ko je prišla nazaj...folk čist razočaran, kako smo ljudje pokvarjeni, kako smo čist nepošteni itd itd...No, debata se je nadaljevala v tej smeri, da je skor vsak povedal eno svojo zgodbico o tem, kako je nekje našel denar ali pa mu je trgovka preveč vrnila in je to tut opazil...pa so se vsi delali kot da ni nič...Torej dvoličnost...za bruhat za moje pojme. Ko se zgodi tebi, so vsi prasci in nepošteni...ko pa ti narediš isto stvar, so pa spet drugi krivi, češ kaj so pa tako pozabljivi oz. raztreseni...
Ah ja...user posted image user posted image
Vsi tisti, ki tako razmišljate: upam in privoščim, da nekega dne pozabite kje kako večjo vsoto denarja in...vam jo najditelj vrne nazaj (ne, ne bom vam želela, da vam ga ne vrnejo)...Ker šele takrat boste mogoče občutili vsaj kanček empatije do sočloveka...ko boste hvaležni temu človeku, da vam je vrnil VAŠ denar in se boste mogoče tega spomnili v primeru, če vi kdaj kaj najdete...
Ne vem zakaj, ampak vedno znova me razžalostijo  takšne teme (ja, prav žalostna postanem, v kakem svetu živim)...



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:59:42   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

No če grem malo v druge vode...svakinji je prodajalka v trgovini dala ven preveč denarja, ona pa je bila tiho. Čez 5 minut se je en ded lepo zaletel v njen avto. Časovno gledano, če bi prodajalki rekla, da ji je dala preveč in ji vrnila denar, se nesreča ne bi zgodila...

Freya88 kako nasprotovanje. Pišem to kaj vem in to je to, da je kaznivo. Saj tudi jaz sem že kdaj našla kak denar na cesti in mi lahko verjameš, da nisem iskala lastnika.
tudi ko dam mojemu prat hlače in najdem v žepih kak denar mu sicer povem, ampak vrnem pa evrčkov ne user posted image


Saj se zdaj po vseh teh besedah ze sprasujem... koliko od nas vseh (ce sploh kdo:D) bi se bilo na prostosti, ce bi se policija ubadala z vsemi temi pozabljenimi/zgubljenimi primeri....:)

Zdaj vsaj vem, da ko bom nasla denar na bankomatu, ne smem dvigovat iz svojega racuna in gledat stran od kamere:D hehe

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 20:59:58   
Kerensa*
Živimo v turbo-kapitalističnem svetu, ki smo si ga sami ustvarili (ne vem pa, če je bilo to hote ali nehote) in v takšnem svetu se pri denarju vse konča. Z ljubeznijo ne moreš plačati položnic (če komu uspe, naj mi, prosim, pove, kako mu je to uspelo) in, v končni fazi, brez denarja niti zdrav ne moreš več biti.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:01:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88
Zdaj vsaj vem, da ko bom nasla denar na bankomatu, ne smem dvigovat iz svojega racuna

Pa zakaj sploh bi dvigovala s svojega TRR, če pa že brez tega držiš € v rokah?

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:01:34   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Hm...smo meli že nekaj časa nazaj podobno debato v službi...Najprej so se vsi zgražali, ker je sodelavka pozabila denar na bankomatu in ga seveda ni bilo več, ko je prišla nazaj...folk čist razočaran, kako smo ljudje pokvarjeni, kako smo čist nepošteni itd itd...No, debata se je nadaljevala v tej smeri, da je skor vsak povedal eno svojo zgodbico o tem, kako je nekje našel denar ali pa mu je trgovka preveč vrnila in je to tut opazil...pa so se vsi delali kot da ni nič...Torej dvoličnost...za bruhat za moje pojme. Ko se zgodi tebi, so vsi prasci in nepošteni...ko pa ti narediš isto stvar, so pa spet drugi krivi, češ kaj so pa tako pozabljivi oz. raztreseni...
Ah ja...user posted image user posted image
Vsi tisti, ki tako razmišljate: upam in privoščim, da nekega dne pozabite kje kako večjo vsoto denarja in...vam jo najditelj vrne nazaj (ne, ne bom vam želela, da vam ga ne vrnejo)...Ker šele takrat boste mogoče občutili vsaj kanček empatije do sočloveka...ko boste hvaležni temu človeku, da vam je vrnil VAŠ denar in se boste mogoče tega spomnili v primeru, če vi kdaj kaj najdete...
Ne vem zakaj, ampak vedno znova me razžalostijo  takšne teme (ja, prav žalostna postanem, v kakem svetu živim)...




Jaz pa to razmisljam drugace... v Sloveniji je kriza, ni tako? In v krizi kakrsna je... ljudje pozabljajo denar, potem pa se zgrazajo zakaj ga je vzel nekdo ki ga potrebuje??

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:01:57   
Anonimen
Ja, fajn je občutek, če ti nekdo vrne. Ali če ti vrneš, isto je kul. Evo, že prej omenjeni Petrol (btw, edini, na katerem se včasih ustavim na kavi, ker so ljudje tam fajn in mi je prijetno). Gospa na blagajni se je nekaj zmotila in vrneš, tudi če je 1€..No, in ker si pri kavi vedno nekaj zmišljujem, kaj in kako bi, ta ista gospa z veseljem tudi vedno tako skuha in pripravi kavo. Njej je dobro in meni je dobro. Ker temu je namenjen denar, da nam je dobro.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:02:09   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Živimo v turbo-kapitalističnem svetu, ki smo si ga sami ustvarili (ne vem pa, če je bilo to hote ali nehote) in v takšnem svetu se pri denarju vse konča. Z ljubeznijo ne moreš plačati položnic (če komu uspe, naj mi, prosim, pove, kako mu je to uspelo) in, v končni fazi, brez denarja niti zdrav ne moreš več biti.


Zgrešila si poanto...ne govorimo o denarju na splošno, ampak o ne-vrnjenem denarju...torej o kraji, o poštenosti, dvoličnosti itd. Ljubezen nima nobene zveze s tem. user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:02:37   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88
Zdaj vsaj vem, da ko bom nasla denar na bankomatu, ne smem dvigovat iz svojega racuna

Pa zakaj sploh bi dvigovala s svojega TRR, če pa že brez tega držiš € v rokah?



Mogoce ker ga rabim vec, kot ga je oseba pred mano pozabila?:D hehe

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?