|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:03:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Živimo v turbo-kapitalističnem svetu, ki smo si ga sami ustvarili (ne vem pa, če je bilo to hote ali nehote) in v takšnem svetu se pri denarju vse konča.


Dokler razmišljaš v funkciji denarja, je točno tako - pri njem se vse konča.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:04:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88
v Sloveniji je kriza, ni tako?

Je tako.
Zdaj samo še reci, da nekdo, ki najde pozabljen denar, prišpara tistega v državnem proračunu (npr. ne zaprosi za DSP), pa si zmagala. user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:04:31   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Hm...smo meli že nekaj časa nazaj podobno debato v službi...Najprej so se vsi zgražali, ker je sodelavka pozabila denar na bankomatu in ga seveda ni bilo več, ko je prišla nazaj...folk čist razočaran, kako smo ljudje pokvarjeni, kako smo čist nepošteni itd itd...No, debata se je nadaljevala v tej smeri, da je skor vsak povedal eno svojo zgodbico o tem, kako je nekje našel denar ali pa mu je trgovka preveč vrnila in je to tut opazil...pa so se vsi delali kot da ni nič...Torej dvoličnost...za bruhat za moje pojme. Ko se zgodi tebi, so vsi prasci in nepošteni...ko pa ti narediš isto stvar, so pa spet drugi krivi, češ kaj so pa tako pozabljivi oz. raztreseni...
Ah ja...user posted image user posted image
Vsi tisti, ki tako razmišljate: upam in privoščim, da nekega dne pozabite kje kako večjo vsoto denarja in...vam jo najditelj vrne nazaj (ne, ne bom vam želela, da vam ga ne vrnejo)...Ker šele takrat boste mogoče občutili vsaj kanček empatije do sočloveka...ko boste hvaležni temu človeku, da vam je vrnil VAŠ denar in se boste mogoče tega spomnili v primeru, če vi kdaj kaj najdete...
Ne vem zakaj, ampak vedno znova me razžalostijo  takšne teme (ja, prav žalostna postanem, v kakem svetu živim)...




Jaz pa to razmisljam drugace... v Sloveniji je kriza, ni tako? In v krizi kakrsna je... ljudje pozabljajo denar, potem pa se zgrazajo zakaj ga je vzel nekdo ki ga potrebuje??


Folk, gre se za načela, za moralni vidik... Denari itak rabimo vsi...Kje ste zgrešil poanto???


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:05:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Folk, gre se za načela, za moralni vidik... Denari itak rabimo vsi...Kje ste zgrešil poanto???



Tam, kjer se je začela kriza. Pri zaupanju in lakomnosti.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:05:47   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ja, fajn je občutek, če ti nekdo vrne. Ali če ti vrneš, isto je kul. Evo, že prej omenjeni Petrol (btw, edini, na katerem se včasih ustavim na kavi, ker so ljudje tam fajn in mi je prijetno). Gospa na blagajni se je nekaj zmotila in vrneš, tudi če je 1€..No, in ker si pri kavi vedno nekaj zmišljujem, kaj in kako bi, ta ista gospa z veseljem tudi vedno tako skuha in pripravi kavo. Njej je dobro in meni je dobro. Ker temu je namenjen denar, da nam je dobro.


user posted image user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:06:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Folk, gre se za načela, za moralni vidik... Denari itak rabimo vsi...Kje ste zgrešil poanto???

Tamle nekje, ko je bilo najprej rečeno, da je treba najden denar vrniti, ko je bilo pa omenjenih 60.000€, so pa prišli na plan Karibski otoki. user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:07:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Ker temu je namenjen denar, da nam je dobro.

Pa saj če najdemo denar, nam je dobro. user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:09:59   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Folk, gre se za načela, za moralni vidik... Denari itak rabimo vsi...Kje ste zgrešil poanto???

Tamle nekje, ko je bilo najprej rečeno, da je treba najden denar vrniti, ko je bilo pa omenjenih 60.000€, so pa prišli na plan Karibski otoki. user posted image



Priznam, tudi mene bi mikalo...AMPAK...mislim, da bi me preveč pekla vest in jst s tem ne bi mogla živet...
Podobno je pri varanju...kao če ne ve, ne boli...Ampak vedla bi jst...in jst s tem ne bi mogla živet...isti šmorn...v obeh primerih govorimo o VESTI, ki je sodobni človek res nima več bogvekako veliko. Zato pa je na svetu tako, kakor je.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:10:57   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
jst s tem ne bi mogla živet

Jaz bi pa s 60.000€ z lahkoto nekaj časa preživela na Karibskih otokih. user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:12:21   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Folk, gre se za načela, za moralni vidik... Denari itak rabimo vsi...Kje ste zgrešil poanto???

Tamle nekje, ko je bilo najprej rečeno, da je treba najden denar vrniti, ko je bilo pa omenjenih 60.000€, so pa prišli na plan Karibski otoki. user posted image



Tocno tako...! Vsi bi vracali majhne denarje, velikih pa ne... ma kl*nc, js vzamem vsakega... pa cetudi je 10€, ki jih bom porabila za nepomembno pi*karijo:)

ocitno pac nisem moralna... je pa tudi res da mi se ni uspelo pozabiti denarja...!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:13:13   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Folk, gre se za načela, za moralni vidik... Denari itak rabimo vsi...Kje ste zgrešil poanto???

Tamle nekje, ko je bilo najprej rečeno, da je treba najden denar vrniti, ko je bilo pa omenjenih 60.000€, so pa prišli na plan Karibski otoki. user posted image



Priznam, tudi mene bi mikalo...AMPAK...mislim, da bi me preveč pekla vest in jst s tem ne bi mogla živet...
Podobno je pri varanju...kao če ne ve, ne boli...Ampak vedla bi jst...in jst s tem ne bi mogla živet...isti šmorn...v obeh primerih govorimo o VESTI, ki je sodobni človek res nima več bogvekako veliko. Zato pa je na svetu tako, kakor je.



Pri varanju pac ne pozabis da je tam nekje tvoj moz, ali pac?:D

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:16:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88
je pa tudi res da mi se ni uspelo pozabiti denarja...!

Jaz sem ga pa že oboje - pozabila in izgubila. Pa sem bila vedno samo sama nase jezna, v stilu "šus babji, a nisi mogla pazit?!". Na to, da bi denar morda dobila nazaj, nisem niti pomislila.
No, ajde, sem ga pa dobila nazaj potem takrat, ko sem jaz kaj našla. Nekajkrat v življenju se mi je pa tudi ta čudež zgodil.
Pri varanju pac ne pozabis da je tam nekje tvoj moz, ali pac?:D

E, klinac, če pa med varanjem misliš na moža, potem pa res nima smisla varat. user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:17:03   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

ocitno pac nisem moralna... je pa tudi res da mi se ni uspelo pozabiti denarja...!


Točno v tem je fora.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:22:16   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

ocitno pac nisem moralna... je pa tudi res da mi se ni uspelo pozabiti denarja...!


Točno v tem je fora.



Izpostavila sem samo denar. Sem pa izgubila marsikaj drugega (denarnica, telefon ipd) in nikoli nisem postudirala, pre*let naj bo tisti ki je nasel pa ni vrnil... ampak pre*leta naj bom jaz, ki sem zafurala tisto stvar. In ves kaj, ja, denarnico sem dobila nazaj...! Pa zato nisem nic bolj prizanesljiva do tistih, ki denar pozabijo na bankomatu... ker jaz ne razumem tega!

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:24:53   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

ocitno pac nisem moralna... je pa tudi res da mi se ni uspelo pozabiti denarja...!


Točno v tem je fora.



Izpostavila sem samo denar. Sem pa izgubila marsikaj drugega (denarnica, telefon ipd) in nikoli nisem postudirala, pre*let naj bo tisti ki je nasel pa ni vrnil... ampak pre*leta naj bom jaz, ki sem zafurala tisto stvar. In ves kaj, ja, denarnico sem dobila nazaj...! Pa zato nisem nic bolj prizanesljiva do tistih, ki denar pozabijo na bankomatu... ker jaz ne razumem tega!


Ugotavljam, da si brezupen primer pomanjkanja empatije...torej končujem debato, ker itak ostajava vsaka na svoji strani-jst zarad tebe še vedno ne bom vzela denarja, ti ga pa zarad mene še vedno ne boš vrnila. Torej škoda, da trativa energijo. user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:27:53   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: picola1



Ugotavljam, da si brezupen primer pomanjkanja empatije...torej končujem debato, ker itak ostajava vsaka na svoji strani-jst zarad tebe še vedno ne bom vzela denarja, ti ga pa zarad mene še vedno ne boš vrnila. Torej škoda, da trativa energijo. user posted image



Z mojo empatijo ni popolnoma nic narobe... samo jaz ne morem bit empaticna do nekoga, ki gre po eno stvar in jo pozabi, ceprav mu bankomat zapiska???

Je pa res, da sva vsaka na svojem bregu... in tako bo ostalo:)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:28:33   
Kerensa*
Nauk?

Ne izgubljajte in ne pozabljajte svojega denarja, pa bo vse OK. user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:34:16   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: picola1



Ugotavljam, da si brezupen primer pomanjkanja empatije...torej končujem debato, ker itak ostajava vsaka na svoji strani-jst zarad tebe še vedno ne bom vzela denarja, ti ga pa zarad mene še vedno ne boš vrnila. Torej škoda, da trativa energijo. user posted image



Z mojo empatijo ni popolnoma nic narobe... samo jaz ne morem bit empaticna do nekoga, ki gre po eno stvar in jo pozabi, ceprav mu bankomat zapiska???

Je pa res, da sva vsaka na svojem bregu... in tako bo ostalo:)


Sam še tole...user posted image
Torej tudi ne moreš bit empatična do nekoga, ki pade po stopnicah? Ki se ločuje? Ki pade na izpitu? Ki...itd.itd. Za večino stvari v življenju, ki se nam zgodijo, smo namreč sami krivi in odgovorni. Torej predvidevam, da si, glede na to, malokdaj empatična...Ali pač?


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:39:39   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: picola1



Sam še tole...user posted image
Torej tudi ne moreš bit empatična do nekoga, ki pade po stopnicah? Ki se ločuje? Ki pade na izpitu? Ki...itd.itd. Za večino stvari v življenju, ki se nam zgodijo, smo namreč sami krivi in odgovorni. Torej predvidevam, da si, glede na to, malokdaj empatična...Ali pač?



Seveda sem empaticna (vcasih prevec), ampak vedno pa tudi ne...! Kam pa pridemo ce smo empaticni do vseh?

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:40:05   
Freya88
je*emti pa se to citiranje... vedno zbrisem napacno:D

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:43:36   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: picola1



Sam še tole...user posted image
Torej tudi ne moreš bit empatična do nekoga, ki pade po stopnicah? Ki se ločuje? Ki pade na izpitu? Ki...itd.itd. Za večino stvari v življenju, ki se nam zgodijo, smo namreč sami krivi in odgovorni. Torej predvidevam, da si, glede na to, malokdaj empatična...Ali pač?



Seveda sem empaticna (vcasih prevec), ampak vedno pa tudi ne...! Kam pa pridemo ce smo empaticni do vseh?


A bo zdej v redu tole citiranje al ne?? user posted image

Torej sva ugotovili na koncu, da ni problem v tem, da ljudje pozabijo denar na bankomatu in so potem sami krivi za to, ampak v tem, da smo pač eni bolj empatični do enih, drugi pa do drugih ljudi oz. do njihovih problemov. Ponavadi do takšnih, ki smo jih tut sami dali skos. Če nismo nikol imeli raka, bomo težko resnično sočustvovali z nekom, ki ga ima. Ko pa ga sami dobimo...Hm...


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:46:04   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: picola1



Sam še tole...user posted image
Torej tudi ne moreš bit empatična do nekoga, ki pade po stopnicah? Ki se ločuje? Ki pade na izpitu? Ki...itd.itd. Za večino stvari v življenju, ki se nam zgodijo, smo namreč sami krivi in odgovorni. Torej predvidevam, da si, glede na to, malokdaj empatična...Ali pač?



Seveda sem empaticna (vcasih prevec), ampak vedno pa tudi ne...! Kam pa pridemo ce smo empaticni do vseh?


A bo zdej v redu tole citiranje al ne?? user posted image

Torej sva ugotovili na koncu, da ni problem v tem, da ljudje pozabijo denar na bankomatu in so potem sami krivi za to, ampak v tem, da smo pač eni bolj empatični do enih, drugi pa do drugih ljudi oz. do njihovih problemov. Ponavadi do takšnih, ki smo jih tut sami dali skos. Če nismo nikol imeli raka, bomo težko resnično sočustvovali z nekom, ki ga ima. Ko pa ga sami dobimo...Hm...



Bo vredu ja, hvala:D

Ja dejansko je tako... empatija posameznika je vecja tam, kjer taisti posameznik obcuti isto kot tisti, kateremu se je zgodilo... hmm... karkoli pac:)
al sm zakomplicirala...:) kakorkoli, prav imas ja:D hehe

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:47:05   
Freya88
ampak tole citiranje pa se vedno ni taksno kot bi moralo bit:D damn...:D

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:51:07   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

ampak tole citiranje pa se vedno ni taksno kot bi moralo bit:D damn...:D


Ma čist sva pobrklale vse skup...user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 21:54:05   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

ampak tole citiranje pa se vedno ni taksno kot bi moralo bit:D damn...:D


Ma čist sva pobrklale vse skup...user posted image



cak... za konec... da bo zgledalo da obvladava:D evo... hehe:)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?