|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  183 184 [185] 186 187   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2012
23.3.2012 6:36:57   
prihajcek
Dobro jutro, jaz po jutranjem dojenju spet ne morem zaspat. Eno user posted image  čeprav je sama ne pijem user posted image .

Hvala vsem za nasvete. Pleničke imam v glavnem pamperske mal pa sem menjala različne- imela ene vzorčke po dve pleničke... pa niso bile nobene kaj boljše. Sicer je pa tako, da sem eno veliko paniko naredila, ker sem ga v par urcah res morala trikrat preoblečt, ampak to je bilo to, od takrat je pa vse Ok. user posted image
Vihanje pleničk, kaj vem že pediater v porodnišnici mi je zdaj tako naročil, pa patronažna tudi in vem, da sem tudi pri prvi vihala po nasvetu patronažne, ker pleničke za enkratno veliko slabše dihajo, kot če ima samo bombažni body... čez,  se mi zdi vse skupaj tudi kar logično. So še v materinski šoli dobre tri leta nazaj povdarjali, naj bo čez zlikan body ali pa povijalna plenička.

Saj drugače sem tudi v jaslih delala in sem za previjat kar ekspert ampak te male ritke je pa mal drugač user posted image user posted image user posted image  Lulčka mu nič na gor ne obračam, zakaj da bi mu??? 

Utrujenost mene kaj preveč ne matra, malo je težko le ker je tavelika bolna in tečna... Zvečer sicer komaj podojim in tamalega odložim v posteljico in že spim.
Mož pa je kar sesut, že če ga enkrat sred noči zbudimo je to njemu preveč user posted image . Dobro, da sem jaz drugačna in ne rabim tolk spanja, sicer bi bolj slabo funkcionirali.

Dojke tokrat ni težav, prvič je bila pa kar kriza. Zdaj sem prve dni mazala z Bepantenom (umivala pred podojem), zdaj ne mažem čisto nič  uporabljam pa pralne prsne blazinice, ki so se že prvič zelo dobro obnesle. No malo so štorasto velike zato jih imam samo za doma, za kam it boljš zgleda z unimi za enkratno.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 4601
   RE: Marčevke 2012
23.3.2012 7:07:06   
tosja
Dobro jutro user posted image pri nas že sonček, naša moška sta že odšla po dolžnostihuser posted image s čebelico pa uživavauser posted image

Vsem novim članom kluba marčki-palčki čestitke!!! user posted image user posted image user posted image
Lepa imena, lepe mere user posted image user posted image user posted image

plenice-vihanje: mi smo vihali samo dokler ni odpadel popek in klipsna. Pri user posted image smo mi vedno pištolco dol usmeriliuser posted image

kopanje - naša je fuuulll uživala, niti malo zajokala, imam takooo lepe slikce. se je pa orng umila pri mladosti 1m1dan. Sem patronažni rekla, da bomo čakali, da ne bom nič več obrisal, niti pikice krastice, ker ne želim, da se kaj zakomplicira. Itak sva že prej hodili ven. In je vse tipi top! user posted image
V Avstriji sicer kopajo takoj po rojstvu in ni nič narobe...verjetno je že naša miselnost drugačna...user posted image

patronažna - Jada se mi zdi da sva skor na istem glede "ljubezni" do patronažne - sploh prvič, zgleda, sva doživeli podobno spihiranjeuser posted image user posted image user posted image
Tokrat imam (sem jo imelauser posted image ) drugouser posted image . Glede tehtnice, smo si jo izposodili. Ena firma izposoja - pripelje na dom, odpeljeuser posted image Patronaža v Mb ima namreč, okoli 70 patronažnih sester in 1 VAGO!!!!user posted image user posted image user posted image
iN tako je bilo leta 2008 in do 2012 še očitno niso uspeli nabavit kakšne dodatneuser posted image user posted image , tako da si mora patronažna rezervirat tehtnicouser posted image
Glede pregleda patronažne - meni je morala 8 dan pobrat sponke, tud prvič mi je pogledala (takrat so mi šive pobrali že v P). Če bi rodila naravno pa se ne bi pokazalauser posted image
Se mi ne zdi dotična za te stvari...
Jaz sem tokrat že vedela, do kod jo bom "spustila"..nasploh so bili dnevi-ko smo bili še vsi doma čist adijo, ko smo že zjutraj vedeli, da pride, pa pol čakanje, pa prestavljanje ure hranjenja velikega mladiča in celotne familije...user posted image user posted image user posted image
se mi zdi, da je hrchy napisala, da jo je imela doma 3 ure!!! Jezususer posted image
Naša je pri kopanju tud še kar čakala, pa klepetala, vedela, da greva čez dobro uro v posvetovalnico...user posted image user posted image
sem jo že skor čez vrata dvignilauser posted image user posted image user posted image

vitamini - mi smo že v P dobili - pri rojstvu vitamin K, pa napotnico za D3, 1t po rojstvu 2 kapljici. Sem začela z eno, nas ni nič šraufalouser posted image

Včeraj sva bili na potepu skoraj 5 ur na sončku - pa urco vmes na obisku, da sva papcaliuser posted image
Zvečer so me bolele noge, rit, vse kostiuser posted image ampak je bilo faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajjjnnnnn!



...jo že slišimuser posted image , naša ura za začetek dnevauser posted image , pa mama že pušča...user posted image user posted image user posted image

Upam, da bo vikend prinesel novo pošiljkouser posted image user posted image Tokrat že rogate mladičkeuser posted image


...pa še to-na hitrco: vsem, ki dojite, ki veliko dojite in so vaše dojke fejst na udaru-sploh začetno pristavljanje...toplo priporočam
komprese multi mamuser posted image user posted image user posted image
Pri nas že v P priporočajo uporabo, sem jih uporabljala od tretjega dneuser posted image user posted image user posted image user posted image , tri tedne, res drage, a suuuperuser posted image Nikoli bolele, pekle...nič ne rabiš izpiratuser posted image
Na bolečo bradavico je kot obliž - hladnooo-paše-zelooo
Cena, ubijalska, a jaz sem jih menjala ponavadi zvečer, ker so res izdatno mastneuser posted image


< Sporočilo je popravil tosja -- 23.3.2012 7:12:37 >

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 4602
   [Brisano sporočilo]
23.3.2012 11:23:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4603
   RE: Marčevke 2012
23.3.2012 13:21:14   
Hov hov
Čao souser posted image in novopečene mamice!

Pri meni se še nič ne dogaja, bila danes na CTG pa je bolj ali manj ravna črta. Ampak, bo že narava zrihtala, da bo vse prav in ob pravem času. Imela pa sem tudi UZ, in bi se končno lahko videl spol, pa sem rekla, da sedaj me pa res ne zanima - bova že počakala še tisti teden.user posted image . Pa teže in velikosti tudi nisem želela vedeti, ker potem bi se samo sikirala, kako težje bo/ali ne bo rodit.

Se mi pa že malo pojavljajo tisti a la menstrualni krči, tako da naslednji teden bo verjetno...user posted image

Glede izreza za popek na plenicah - mogoče bi bila ideja, da tisti del že v naprej s škarjicami odrežeš? Patronašna v materinski šoli, nam je pa rekla, da naj jih kar zanihamo navzdol in da naj merkamo, da se tudi hlačke ne drgnejo ravno po popku.


Poldy - Bravo puinca! Zate sem prav vesela, da se je vse lepo izteklo, ker vem, da si imela miljon in en problem med nosečnosto! Teža deteta pa je tudi lepa!

(odgovor članu prihajcek)
Neposredna povezava do sporočila: 4604
   RE: Marčevke 2012
23.3.2012 13:50:43   
Jassika
Dan punce in user posted image
Samo na hitrico, ker še nisem uspela najti časa, da vas prebeerem za nazaj. Vidim, da ste bile pridne  čvekice user posted image A se bomo tudi kaj selile med čvekamo o naših otrocih (če že ne obstaja tema)?
Najprej čestitke vsem novopečenim mamicam (in seveda tudi atijem) ter user posted image Nisem na tekočem katere ste že rodile in kdaj, tako da čestitam vsem naenkrat user posted image user posted image Upam, da je bilo pri vseh vse OK, porodi ne predolgi, user posted image pa ne preveč zmatrani.
No, meni so porod potem sprožili 15.3 ob 9.30, ko so mi perdrli mehur. 9.45 sem že dobilas voje popadke. V 1 uri se nisem odprla nič, čeprav so popadki že boleli kot user posted image Potem pa je šlo kot po tekočem traku. Ko sem se odločala a vzamem EA al ultivo, je anesteziolog hodil ene 20 min, pa preden mi je vse razložil, je bilo za EA že prepozno. Zato sem vzela ulitvo, ampak sem jo imela samo pol urce, ker je potem naša dečva že pokukala na plano. No, sem hvaležna za ulitvo, ker teli moji popadki so bili od user posted image tako sem se hitro odpirala. Tako je bila Vita po 3 urcah v mojem naročju user posted image user posted image user posted image Jest pa vsa blažena, ker sem bila frišna kt rožca. Čisto druga zgodba kot prvič. Takoj sem lahko vse dojela, ker se je učinek ultive res hitro izgubil user posted image in tudi mala ni bila tako zmatrana od poroda. Pohvalit moram porodno osebje user posted image še bolj pa potem na oddelku otročnic. Nisem si mislila, da bodo tako prijazni in pripravljeni pomagat. Pa se mi je pred 2 letoma zdelo da so v P Lj (oddelek B) prijazne in kul, ampak morem rečt da je bilo v KR mnogo, mnogo boljše. Res lepa porodna izkušnja user posted image
Evo, tako sva od nedelje doma. Najbolj me je skrbelo, da ne bi mala fasala zlatenice, sem kr vidla eno rumenico user posted image No pa HB ni nič narobe, zdaj že pridno usklajujeva ritem. V P je sicer dobila nekaj malega dodatka, ker je pri meni premalo pojedla. Se nisem nič sekirala, ekr sem vedela, da bo doma vse drugače. In zdaj sva se začeli dojiti na polno, mam pa v ponedeljek kontrolo tehtanja. V 1 je blo čisto psihiranje, ker je mali v prvih dneh izgubil 90 g in me je to spremljalo skoraj do 3 meseca, ko sva se končno začela normalno dojiti. Tokrat upam, da bo šlo bolj gladko.
Evo kratka, pa ja user posted image toliko zaenkrat, ko vas v miru preberem, še pokomentiram kaj. Lepo bodite, tiste ki že pestvate, čimveč mirnih dni in noči. Tiste, ki pa še čakate na odhod v Rim, pa veliko sreče.

(odgovor članu Hov hov)
Neposredna povezava do sporočila: 4605
   RE: Marčevke 2012
23.3.2012 20:15:38   
Polzi
Evo končno še malo glasu od mene user posted image
Kot veste sem bila v P sprejeta en teden pred rokom zaradi blage preeklampsije. NI mi bilo hudega, sem mela all inclusive paket, skrbel so zame, mi pedenal spredi in zadi, nobene terapije. V glavnem kot v hotelu user posted image
No, potem se je pa točno na rok, t.j. 20.3. začelo dogajat že zjutri. Ko sem vstala mi je malo odtekla voda in blo nekaj rjavkastega izcedka. Potem me dajo na ctg, kjer so se kazal blagi popadki, po viziti me pregleda še G in reče, da bomo rodil. Sem bla že cca 2-3 cm odprta. Malo mi je še pospešila zadevo, predrla mehur in poslala v porodno. Tja serm prišla okrog 9 zjutri, so mi dal klistir, tko da sem potem prav vporodno prišla mal čez 10. popadkov še nisem čutila, klicala sem mojga, da naj pride, ker bomo rodil. No, potem so mi dal umetne popadke in okol poldneva se je začel dogajat na polno. Ti umetni popadki res bolijo kot 100 user posted image user posted image  in sem jih s težavo predihavala. Sem mela filing, da me bo kr raztrgal.
Babica je bla super (obe, ker je bila ob 13 uri menjava). Moj dragi pa se je tudi izkazal, ker mi je pomagal, saj sem imela probleme še z ukleščenim živcem v križu tko da je še to zraven bolel.

Tako je 20.3. ob 15.18 uri prišla na svet najina princeska Lana, velika 50 cm in težka 3180 g.
 
Danes sva prišli domov in se še malo loviva, ampak upam,d a nam kmalu zlaufa.
Mleka še nimam, se pa trudim in upam, da bo. Tako da smos edaj na umetni hrani, se pa trudim da jo pred hranjenjem tudi pristavim k prsim, da mi vzpodbuja nastajanje mleka.  Upam, da nama uspe.

Jada, vidim da tudi ti nimaš dovolj svojega mleka. Kako si vzpostavila ritem za hranjenje? KEr jaz svoji že ne uspem potem pripravit dodatka, ker se dere kot jesihar. Zdajle ko bova šli jest si bom prirpavila prej in dala v grelec, da po podoju samo vzamem iz grelca pa je.  bo najboljše tako, kajne?
Se še lovim, ker je to naša prva pupa, ampak vaja dela mojstra user posted image  Za ponoč si bom pa od ju3 naprej pripravla v termovko toplo vodo in potem sam zmešam pa je. Menda bo laufal.
Kako gre to pri tebi?

Vsem,ki ste v tem času dobile svoje zaklade iskrene čestitke. Res je to najlepši trenutek, ki ga lahko doživimo. Jaz se svoje miške kar ne morem nagledati.

_____________________________

Upanje vedno umre zadnje.

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4606
   RE: Marčevke 2012
23.3.2012 23:14:53   
zmajcy_

user posted image


27.12.2011

zuza, user posted image Patrik user posted image   PDP 9.3.

30.12.2011

Pattyka, user posted image Neja user posted image   PDP 17.3.

24.1.2012

desire, user posted image Tia user posted image (1580 g, 41 cm) in user posted image Elin user posted image (1800 g, 43 cm) PDP 27.2.

25.1.2012

katka*, user posted image Aleksej (2540 g, 47 cm) user posted image PDP 8.3.

 9.2.2012

ircomp, user posted image Žan (3010 g, 50 cm) user posted image  PDP 4.3.

20.2.2012

tosja, user posted image user posted image   PDP 1.3.

21.2.2012

čebela1, user posted image Jan (3570 g, 53 cm) user posted image   PDP 1.3.

28.2.2012

majcis, user posted image Tanja ( 2890g, 50cm ) user posted image   PDP 11.3.

29.2.2012

alna, user posted image Živa ( 3050, 50cm ) user posted image PDP 10.3.
 
3.3.2012

anckaa, user posted image Simon ( 3250 g, 50 cm) user posted image
4.3.2012

kimsy, user posted image  Kim user posted image PDP 9.3.

5.3.2012

caelia, user posted image Rožle (2420 g, 48 cm) user posted image PDP 9.4.
populis, user posted image Eva user posted image PDP 24.3.

8.3.2012

kaminek, user posted image Oskar ( 3880g, 50cm ) user posted image PDP 7.3.

 9.3.2012

Jada82, user posted image Emilija ( 3490g, 53cm )user posted image   PDP 11.3.
 hrchy, user posted image Gabriel user posted image   PDP 14.3.
cukr07, user posted image  Matija (3260g, 48cm ) user posted image   PDP 9.3.
prihajcek, user posted image   Filip (3850g, 51cm ) user posted image   PDP 19.3.

10.3.2012

Caitlin, user posted image Taja ( 3500g, 49cm )user posted image PDP 13.3.
cokolino, user posted image ( 3720g, 56cm )  user posted image  PDP 15.3.
 Saša33, user posted image  Lara ( 3045g, 50cm )  user posted image   PDP 8.3.

12.3.2012

ursonok, user posted image  Abel ( 3366g, 53cm ) user posted image PDP 8.3.

13.3.2012

pokalona1, user posted image   ( 3310g, 52cm ) user posted image PDP 14.3.

14.3.2012

tinčka3, user posted image Ema ( 3960g, 51cm ) user posted image    
 Aleda, user posted image Laura ( 3590g, 52cm ) user posted image  PDP 16.3.
 kendicka, user posted image  Svit  ( 3560g, 52cm ) user posted image  PDP 12.3.

15.3.2012

Jassika, user posted image  Vita ( 3550g, 50cm ) user posted image PDP 19.3.
miska333, user posted image Tibor  ( 4300g, 57cm ) user posted image PDP 13.3.

19.3.2012
 
patella, user posted image  Ažbe ( 3040g, 52cm ) user posted image PDP 14.3.

20.3.2012

listek, user posted image   Manca ( 3330g, 52cm ) user posted image PDP 31.3.
polzi user posted image    Lana ( 3180g, 50cm ) user posted image PDP 20.3.

21.3.2012
 
poldy, user posted image    Špela ( 4190g, 55,5cm ) user posted image PDP 11.3.













Št. user posted image 18
Št.user posted image 15

Skupajuser posted image 33


ŠE PRIČAKUJEMO
 
11.3.
 
user posted image  poga, 29 let, 1 user posted image  user posted image     

12.3.

user posted image anonimna
*** user posted image
user posted image  tanci2012, 25 let, 1user posted image   user posted image  
 
user posted image  bucka28, 26 let, 1user posted image   user posted image
 
13.3.
 
user posted image  nina88, 1user posted image  user posted image  


17.3.

user posted image   Little me, 1user posted image user posted image


18.3.

user posted image timkica, 31, let , 2user posted image , 1 user posted image , okolica LJ user posted image
user posted image kkkkk, 22let , 1user posted image okolica LJ user posted image


19.3.
 
user posted image msabina
 

20.3
.
 
user posted image  Evita78, 33 let, 2user posted image , 1user posted image , NM user posted image

22.3.
 
user posted image  loewa, 25 let, 1user posted image Koroška user posted image
user posted image   lešnica, 1user posted image user posted image

 
23.3.
 
user posted image   sneguljka1, 2user posted image  1user posted image ,Poljanska dolina-Buenos Aires
user posted image  gruška, 36 let, 5user posted image   user posted image
user posted image   Jelcy, 2user posted image , 1user posted image
user posted image   marec 2012, 1user posted image    user posted image
 
 
28.3.
 
user posted image  RožcaM,    user posted image
 

29.3.

user posted image  iribiri, 30 let, 2user posted image , 1user posted image   LJ user posted image  user posted image
 
user posted image   rajska
 
user posted image  zmajcy, 24 let, 2user posted image , 1user posted image   okolica LJ user posted image user posted image
 
30.3.

user posted image  sirenetta 2user posted image , 1user posted image    
Obala user posted image   
user posted image   Hov hov
   
 
31.3.
 
user posted image   Matejka80 user posted image


X.3.
 

user posted image anonimna76,.---user posted image , 1user posted image
user posted image  sunshine88, 1user posted image
user posted image alexjami
user posted image  Spelca82, 29 let, 3user posted image , 0 user posted image , Ljubljana   user posted image

1.4.

user posted image  ina11, 30 let, 2user posted image , 1user posted imageMaribor user posted image user posted image
 
 
3.4.
user posted image  LadyB,  2user posted image , 1user posted image   user posted image



< Sporočilo je popravil zmajcy_ -- 23.3.2012 23:15:50 >

(odgovor članu zmajcy_)
Neposredna povezava do sporočila: 4607
   RE: Marčevke 2012
24.3.2012 8:58:11   
Jada82

IZVIRNO SPOROČILO: Polzi



Jada, vidim da tudi ti nimaš dovolj svojega mleka. Kako si vzpostavila ritem za hranjenje? KEr jaz svoji že ne uspem potem pripravit dodatka, ker se dere kot jesihar. Zdajle ko bova šli jest si bom prirpavila prej in dala v grelec, da po podoju samo vzamem iz grelca pa je.  bo najboljše tako, kajne?
Se še lovim, ker je to naša prva pupa, ampak vaja dela mojstra user posted image  Za ponoč si bom pa od ju3 naprej pripravla v termovko toplo vodo in potem sam zmešam pa je. Menda bo laufal.
Kako gre to pri tebi?




Ah, jaz sem navajena že od prvič ... nad dojenjem sem sedaj obupala, je že 15 dni naokoli, pa nič, tako da bom danes tudi nehala črpat .... tistih bednih 5 ml .... Očitno pri nas ne gre .... user posted image
Drugač je pa naša žaba zelo potrpežljiv otrok .... no, čez dan jo itak kar zbudim na 3 ure cca. in ji dam za jest - najprej previjem, potem grem pripravit in dam .... večinoma ne joka. Ponoči se pa sama zbudi, ampak se ne joka, več ali manj kar jamra najprej, pa že odreagiram, ker imam zelo plitev spanec, tako da takoj slišim in ji dam, pa še če vidim, da rokice tlači v usta .... Sicer pa pri nas jemo cca. na 3 ure.

Za ponoči si pa tudi jaz kar termovko prinesem v spalnico, pa 3 flaše, ker cca. 3krat jemo ponoči, pa pač AM. Voda v termovki je ravno na pravi temperaturi, tako da imam potem to 1,2, 3 zmešano ... user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo, men se zdi, da počasi prihajam h sebi po porodu ... še malo, pa bo ... ta teden mi kuha še mami, drug teden se bom najbrž pustila pedenat še tašči, potem pa počasi začnem ....
Emilija je pridna, tudi z Izabelo se da, tako da bomo pomoje zmogli ..... hehehe, vzamem pa vsak večer 3 Persene, da lažje zaspim user posted image user posted image user posted image
No ja, res pa je, da imam zdaj še varstvo za Izabelo, ta teden je moja mami tukaj in jo dosti odpelje ven ... no, saj drug teden je pa spet mož doma, malo jo bomo pa tudi tašči peljali, pa bo user posted image

Emiliji je pa danes kri pritekla iz popka ... sveža. Ma, sem se ustrašila ... samo pomoje je možno, da sem ranila kako ranico, ko sem brisala popek ... bom videla tekom dneva, kako bo ... kopali še nismo, ker popek še vedno ni dober ... Samo do sedaj je bila vedno stjena kri ... prej pa kar sveža - po tem, ko sem čistila ... upam, da ni hujšega, pa še ravno sobota je, da ne morem patronažne poklicat user posted image

Nič, grem se oblečt, potem pa Izabelo zrihtat ... zdaj Živ Žav gleda ...

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4608
   RE: Marčevke 2012
24.3.2012 12:32:55   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: prihajcek

Lulčka mu nič na gor ne obračam, zakaj da bi mu??? 



Ma nimam pojma zakaj bi bilo to dobro, samo vem, da eni pravijo, naj bi se fantkom dajal lulček po gor. Jaz tudi tega nisem nikoli prakticirala. Samo sem pomislila, ker si napisala, da ti premoči navzgor, da bi to bil lahko razlog.

Glede vihanja pa se kar strinjam, dokler se popek ne posuši je itak logično, da je boljše da je čimbolj zračno (torej samo bombaž čez.

No, super, če ne premoči več! user posted image

(odgovor članu prihajcek)
Neposredna povezava do sporočila: 4609
   RE: Marčevke 2012
24.3.2012 12:43:05   
sirenetta
Polzi čestitke! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 4610
   RE: Marčevke 2012
24.3.2012 13:06:29   
Polzi
IZVIRNO SPOROČILO: Jada82 



Ah, jaz sem navajena že od prvič ... nad dojenjem sem sedaj obupala, je že 15 dni naokoli, pa nič, tako da bom danes tudi nehala črpat .... tistih bednih 5 ml .... Očitno pri nas ne gre .... user posted image
Drugač je pa naša žaba zelo potrpežljiv otrok .... no, čez dan jo itak kar zbudim na 3 ure cca. in ji dam za jest - najprej previjem, potem grem pripravit in dam .... večinoma ne joka. Ponoči se pa sama zbudi, ampak se ne joka, več ali manj kar jamra najprej, pa že odreagiram, ker imam zelo plitev spanec, tako da takoj slišim in ji dam, pa še če vidim, da rokice tlači v usta .... Sicer pa pri nas jemo cca. na 3 ure.

Za ponoči si pa tudi jaz kar termovko prinesem v spalnico, pa 3 flaše, ker cca. 3krat jemo ponoči, pa pač AM. Voda v termovki je ravno na pravi temperaturi, tako da imam potem to 1,2, 3 zmešano ... user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo, men se zdi, da počasi prihajam h sebi po porodu ... še malo, pa bo ... ta teden mi kuha še mami, drug teden se bom najbrž pustila pedenat še tašči, potem pa počasi začnem ....
Emilija je pridna, tudi z Izabelo se da, tako da bomo pomoje zmogli ..... hehehe, vzamem pa vsak večer 3 Persene, da lažje zaspim user posted image user posted image user posted image
No ja, res pa je, da imam zdaj še varstvo za Izabelo, ta teden je moja mami tukaj in jo dosti odpelje ven ... no, saj drug teden je pa spet mož doma, malo jo bomo pa tudi tašči peljali, pa bo user posted image

Emiliji je pa danes kri pritekla iz popka ... sveža. Ma, sem se ustrašila ... samo pomoje je možno, da sem ranila kako ranico, ko sem brisala popek ... bom videla tekom dneva, kako bo ... kopali še nismo, ker popek še vedno ni dober ... Samo do sedaj je bila vedno stjena kri ... prej pa kar sveža - po tem, ko sem čistila ... upam, da ni hujšega, pa še ravno sobota je, da ne morem patronažne poklicat user posted image

Nič, grem se oblečt, potem pa Izabelo zrihtat ... zdaj Živ Žav gleda ...


Meni ravno ta temperatura vode za pripravo hrane dela probleme - enkrat se mi zdi prevroče in me je ful strah da bi se opekla, drugič se mi zdi premrzlo in se kr zamudim s pripravo. Kolk ti pa poje na obrok? V bolnci so ji deval 40 ml, je pa res bla potem po 3 urah lačna. ko sem ji včeraj doma dala 40 je še kr jokala in jokala, tak da sem še dodadtnih 20 zmešala, pol je blo pa kul. Tko da ji zdej kr 60 zmešam (mogoče čisto malo pusti) in je potem za cca 3-4 ure dobra. Potem imava pa ritual - ena dojka (čeprav mislim, da se na njej samo igra in carta in, da ji kaj velik ne prteče), potem previjanje in druga dojka. Potem pa priprava dodatka, še malo cartanja in spanje.
Zdejle si grem pa črpat mleko, da sploh vidim kolk ga mam.

Glede popka - tudi jaz sem danes opazila da ima spodaj kri in sem se ful ustrašila, pa še dere se mi ko jesihar, ko jo previjam, da potem že ne vem al jo boli popek al kaj. Me je kr groza ta popek čistit. Sem pa malo gledala na MON in nekateri pravijo, da ni nič takšnega, če priteče kri, samo dobro moraš ščistit, spet drugi pa pravijo, da je treba patronažno klicat. Potem pa bod pameten če si lahko....user posted image
Komi čakam ponedeljek, da se zmenim s patronažno, da pride kaj naokrog in, da sploh vidim, če kaj napredujemo na teži. Ob odpustu sva imeli točno 3 kg.


_____________________________

Upanje vedno umre zadnje.

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 4611
   RE: Marčevke 2012
24.3.2012 14:07:57   
Aleda
Tut naši še teče kri iz popka in se strdi, spucam ji ene dvakrat do trikrat na dan. Tako so mi rekl u porodnišnici, sam tista strjena kri včasih noče it lepo stran tak da je treba kar mal prtisnit in razpret popek. Mi je rekla patronažna naj se nič ne bojim ko pucam, sam da naj ne vrtam nekam globoko not u popek. Uporabljam pa alkohol.

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4612
   RE: Marčevke 2012
24.3.2012 15:28:37   
caelia
helou, punce!

jaz sm dans tok polna energije, da ne vem od kod jo še jemljem..user posted image user posted image .. spala sem vsega skupi 6 ur (kar ni tok malo, če maš dojenčka, pomoje?).. vstala sem malo čez 5 zjutraj, dala malemu za jest,načrpala dva deciuser posted image , priparavila za kosilo, se stuširala, pojedla svoj zakjtrk in ga pripravila še Žanu, k je ravno se zbudu.. no, možek je bil doma, pa sem ga pustila spat, ker je tak cuker.. je ponoči enkrat ustal, da je dal Rožletu flaško, da sem jaz "samo" načrpala in nisem bla pokonci celo uro..user posted image user posted image user posted image

no, potem sem se pa odpravila na faksuser posted image user posted image
sem malo kaskaderka, sej vem,. samo.. mi je pasalo malo it ven.. ampak ko sem prišla domov ob pol1h.. joooooj, sem takoj morala vzet Rožleta v naročje.. mi je blo kar tak čudno bit od doma.. pa samo 4 urce ga nisem vidla..

no, potem sm do konca pripravila kosilo, možek je dal že prej pečt perutničke in krompir, sem samo zrihtala še do konca in smo pojedli, dala starejšega spat in pospravla stanovnje, obesla dva stroja cunj... potem je bla ura pol 3h... in sem nahranla Rožleta in si načrpala dva deci in pol...

se mi zdi, da se vse vrti okol tega črpanja in mleka in...user posted image ampak, ok.. hvala bogu za mojega moža in črpalko... v tem vrstnem redu :) sem zjutraj pustila mleko lepo v hladilniku in ga je vmes dvakrat nahranu po flaški, ko me ni blo domauser posted image

no, zdj pa se je zbudu starejši, pomalca in gre na rojstni dan k bratrancu... jaz in Rožle bova pa mogoče šla malo na sprehod, čeprav ni več sončka, ma je prav toplo...

možek in en kolega pa razbijata že tri ure... sta podrla dimnik, da bomo lahko zgornje nadstropje preuredili za otroške sobice, tak da sta mala dva kar carja, da sta sploh spala... sploh starejšiuser posted image user posted image

evo, dost sm se načvekala.. aja, skor bi pozabla... glede popka..

Rožletu je tudi v porodnišnici enkar iz popka pritekla svea kri.. se mi zdi, da šesti al pa sedmi dan.. k sm se res ustrašla.. in šla pokazat sestri.. pa so rekle, da ni nič hudega.. ne vem, najbrž res ni blo panike, ker se zdaj lepo celi...


(odgovor članu Aleda)
Neposredna povezava do sporočila: 4613
   RE: Marčevke 2012
24.3.2012 18:11:15   
Aleda
Caelia-  ti si pa res naspidiranauser posted image pridna. Vseeno ne preveč pretiravat, da te ne bo izčrpalo vse skupaj. To se lahko pokaže šele kasneje tut če zdaj ne čutiš in imaš polno energije.

Jaz sem dober teden po porodu tut kar fajn. Šivi me še bolijo, kakšen dan malo bolj kakšen dan jih pa sploh ne čutim,odvisno kaj delam in kok kej hodim.  Danes ponoči smo malo slabše spali, ko sva pojedli se je začela tako krčit kot da hoče kakat pa ne more. Pomoje so bli to krčki zaradi kapljic D3 ki sem ji začela dajat. Pa prejle je bilo isto ampak je potem lahko zaspala. Me prav zanima kako bo danes ponoči. Sem razmišljala da bi ji potem dala BioGaia kapljice, če bo kaj pomagalo. A ve že dajete D3 kapljice, a mate kaj krčkov zarad njih? Sem tut gledala kje bi se dalo pri nas kupit Oleovit kapljice, če bo zarad teh imela zelo krčke bi raje probala te avstrijske, sam jih nikjer ne zasledim. Mogoče katera ve kje se jih da kupit?

(odgovor članu caelia)
Neposredna povezava do sporočila: 4614
   RE: Marčevke 2012
24.3.2012 20:25:33   
Barbara_L
Jaz sem jih en teden nazaj. Pošlješ sms na 040 850 770- to je gospa, ki je imela včasih lekarno Arnika, pošlje pa po povzetju.

(odgovor članu Aleda)
Neposredna povezava do sporočila: 4615
   RE: Marčevke 2012
24.3.2012 21:32:21   
ursonok
Zdravo,

pri nas se je vse skupaj sprevrglo v en kaos user posted image user posted image

Abel je par dni po cel dan visel na joški, vmes se pa drl, jaz sem bila že čisto znervirana, ko je prišla patronažna, smo ga stehtali (sicer na normalni vagi, tako da bolj tako-tako) in je izpadlo, da se ne redi. Se pravi, da je meni mleko napol presahnilo (zaradi bolezni?), pa tudi on je len in bi se cartal ob joški ... Tako da imamo zdaj "režim" - dojiva se max 30-40 minut (ga animiram, menjam dojke itd.), potem pa naj bi mu 4-5krat na dan dodajali okoli 60ml. Potem naj bi si pa uro po dojenju z električnim črpalnikom črpala še pol ure (7 min na eni dojki, 7 na drugi, 5 na eni, 5 na drugi, 3 na eni, 3 na drugi). In tisto, kar načrpam, mu dam naslednjič po dojenju še po flaški (namesto dodatka). Tako naj bi si v enem tednu ful spodbudila laktacijo in naj bi bilo ok.
Zadeva je fuuul mučna, zamudna in sploh. Cel dan dojiš, mešaš, črpaš itd itd. user posted image user posted image

Problem je še v tem, da Abel enostavno noče jest, če ni lačen. Ne moreš mu stlačit dodatka za noben denar. Danes smo mu komaj vsega skupaj okoli 100-120ml. Na joški bi pa valda visel cel dan, pa četudi je prazna. user posted image user posted image Ne štekam, zakaj ne more fektivno sesat, da se naje.

Skratka, precej depresivno. Vsaj zame. V sredo spet pride (patronažna), do petka si črpam in se grem vse te štose, naslednji teden imamo pa itak posvetovalnico. V bistvu mi je skoraj vseeno, kaj bo, joška ali dodatek, samo naj se že normalizirajo zadeve. Ne pa da cel dan visi na joški, pa nikoli ni najeden in se ves čas nekaj dere. user posted image user posted image

Eh, imam spet dan, ko razmišljam, da otroci niso zame ... Itak mislim dojit 5-6 mesecev, pa se mi v taki situaciji še to zdi cela večnost. Pa tako lepo je bilo na začetku.

Bio Gaja
MI smo dajali že tamali, pa Abelu smo tudi začeli. Mislim, da zadeva vsekakor zelo dobro vpliva na prebavo in počutje.

Vitamini D,K
Tukaj naj bi jim to dajali vsak dan ... MIdva pozabiva ali pa sva pač malomarna. Pa nasploh se mi zdi vse to brezveze. Kr neki. No, morda vsak drug dan, če se bomo spomnili.

Neprespanost
Jada, mislim, da nisi edina, ki te to ubija. Zame je to najhujši del pri majhnih otrocih. Tako da poskušaj s te plati gledati na to, da ne dojiš - otroci na AM začnejo ful prej ponoči spat. In kadar koli je kakšna kriza, nimajo joška-regresa (tj. ne zatekajo se k joški kot k tolažbi).
Jaz sem že zdaj kar utrujena, pa smo brez tamale. Me je kar strah, kaj bo, ko se vrne. A nimamo kaj, takle mamo, a ne. V najhujših trenutkih sanjarim, kako bo fino, ko bo Abel star toliko, kot je zdaj Agata - uf, kakšen luksuz bo to. Komaj čakam!!!

Popek
nam je včeraj odpadel. Je bilo malo krvi, a nič hujšega. Enkrat na dan, po kopanju, ga našpricamo z alkoholom in to je to.

Kopanje
mi smo se že trikrat! user posted image Ga namakamo v Oilatumu - neki taki vlažilni emulsiji, da se bo čim prej nehal luščit. Prvič je kar užival, zdaj se je pa že dvakrat drl. Lačen pa.
Drugače pa ga mislimo kopati vsak drug dan (patronažna teži, da vsak dan). En dan bomo malega (da bo starejša sestrica sodelovala), drug dan pa tuširamo tamalo (no, njo dostikrat vsak dan - po potrebi). Razen poleti - takrat se bomo itak vsi ves čas nekaj namakali ...user posted image

Sprehodi
Danes smo bili - in to dvakrat! Enkrat po dve uri (ko smo si šli sposodit električno črpalko), z vozičkom, in zdajle zvečer - v ruti. Je bilo super. Sem se prav osvežila. Se mi zdi, da doma v fletu postajam depresivna. Samo dojenje-črpanje-dretje-kuhanje itd itd.

Pa malo mi manjka delanja-svojih-zadev. Zanimivo, le da malo pridem k sebi (nimam več vročine), me že zanimajo stvari, ki niso povezane samo z otrokom user posted image . A ne vem, kdaj bo kaj časa - pri takem kaosu še nekaj časa ne.

NIč, grem zobke umit in počasi spat. Mali je končno zaspal - upam, da je to že to. Čeprav že nekaj čivka ...

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 4616
   RE: Marčevke 2012
24.3.2012 21:56:21   
zmajcy_
Da se še jst mal javimuser posted image
Sem še kr kinder jajček. Imam pogosto lažne popadke, otrdevanje trebuha.. pa nikamor ne gre naprej...čakamo...user posted image

Da še mal pokomentiram..
Ursonok jaz sem imela pri prvi podobne težave s tem, da ona se je dojila na 2h, nikol bila sitna.. teža pa ni šla gor.. smo potem se ubadali z dodatkom je kr trajal, da je sploh sprejela flašo... sem si pa jaz takrat črpala, ampak nisem načrpala nič in sem potem obupala..
Se pa ne strinjam s tem, da otroci ki niso dojeni bolje spijo.. naši je sedaj pri 14m začela spati cele noči, prej ni blo variante, da bi jo prepričal da ne rabi mleka... tako vpitje da smo ji potem pač dajal mleko 1-2 na noč... zdej pa spi od 20.00 - 6 ali 7 spije mleko in spi potem še do 9 ali 10h

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 4617
   RE: Marčevke 2012
25.3.2012 0:21:53   
tjaShiika
Heila,

No pa smo tudi mi že doma z našo štručiko :) 19.03.2012 ob 22.41 smo dobili Zaro. 3250g težko in 49.5cm veliko. Tako da se že cartamo doma in uživamo. :)


< Sporočilo je popravil tjaShiika -- 25.3.2012 0:24:29 >

(odgovor članu zmajcy_)
Neposredna povezava do sporočila: 4618
   RE: Marčevke 2012
25.3.2012 7:32:05   
kimsy
najprej vsem novim dojenčkom želim dobrodošlico! user posted image
Potem vsem novopečenim mamicam čestitam za današnji praznik, nekatere ga letos praznujete prvič! user posted image

Mi smo super, tamala je pridna, da sploh ne vem, da jo imam! Dojimo se na cca 3-4 ure, včasih popoldan malo bolj pogosto. Ponoči spi prvo rundo nekje od 20.30 do pol enih al pa dveh, potem čez 3 ure še enkrat in spi do ene 7.30! Se pa poslužujem iste taktike kot Jada, ko slišim ponoči, da se prebuja in vidim, da je primerna ura za hranjenje, jo hitro priklopim, pa mi pol takoj zaspi, najino hranjenje traja cca 10 min max, ker podnevi jo pogosto po hranjenju črviči!
dojenje- sm rekla, da se ne bom tok sekirala, kot pri prvi, in da bomo takoj prešaltali na AM, ker ne bom celo nosečnost napsihirana, ampak kar vztrajam, čeprav vem, da nisem neka huda mlekarica. Moja želja je ene 4-5m dojenja, pol pa začnem uvajat gosto hrano in mi je vsee no! Men je patronaža rekla, da se morva dojit cca 20 min, na obeh dojkah, jst dojim vsak obrok na eni in to max 10 min, že pri prvi sem tako, ker mi potem itak samo spi gor. Ko jo črviči, pa traja mal več. Ampak sem brala, da se otrok naje v prvih 5 min, potem se samo še carta in naša lepo pridobiva na teži!
sprehoodi - vsak dan, in je tok fajn, včeraj sva šli z mojo dvoletnico sami v šoping, mal obnovit njeno garderobo, ker ji je itak vsa poletna kolekcija premajhna user posted image , pa sm Kim pustila pri babiki 5 ur in je bla tud full pridna! Sva šli pa s taveliko namenoma sami, da sm se malo samo njej posvetila. Da vidite kako je bila pridna? Doma pa samo teži!
D3 kapljice - jst jih ne dajem in jih po moje ne bom. Pozabim vsak dan, pri prvi jih pa namenoma nisem dajala, ker jo je črvičilo!


_____________________________

Nič ni nemogoče! So pa stvari lažje in težje dosegljive!

(odgovor članu tjaShiika)
Neposredna povezava do sporočila: 4619
   RE: Marčevke 2012
25.3.2012 7:35:14   
kimsy
Aja, sm pozabila omenit, da sva se včeraj prvič kopali! Sm jo kar sama, ker naša patronaža ima 2 levi in sploh ni za otroke. V sredo popek še ni bil ok, pa je rekla, da pride v pondelk, pa sm rekla, da jo bom kar sama, ker jo bom zvečer, pred spanjem. In včeraj je potem ni nč črvičilo. Se pa spomnim, da je bilo že pri prvi tako, da ji je kopanje full pomagalo proti krčkom.
krčki - so, predvsem popoldan, ampak so obvladljivi, ene dvakrat jih je imela do 22.30, ampak v primerjavi s prvo ni to nič! Je še znosno... user posted image

_____________________________

Nič ni nemogoče! So pa stvari lažje in težje dosegljive!

(odgovor članu kimsy)
Neposredna povezava do sporočila: 4620
   RE: Marčevke 2012
25.3.2012 9:38:59   
Polzi
mi smo danes ponoč imeli prve krče  -jo je zvijal od 9 zvečer do 1 zjutri. Je nonstop jokala, tak da sem 4 ure hodla z njo po stanovanju gor in dol. Joj, kako se ti to smili bogo bitje, ko ji ne moreš pomagat. Jz sem bla pa že tud kot zombi, komi sem še noge premikala.
No, posledično sva izpustili en obrok, se je potem zbudla ob 4 zjutri (al 5 po ta novi uri), sva se nahranle,pa zdejle sva se spet najedle. ZDej se hit najem še jz, pol pa hit zaspat, da zvečer ne bom zvečer omagala.

Naročila sem pa tud kapljice iz lekarne Deteljica in upam, da kmalu pridejo.

_____________________________

Upanje vedno umre zadnje.

(odgovor članu kimsy)
Neposredna povezava do sporočila: 4621
   RE: Marčevke 2012
25.3.2012 11:00:50   
zmajcy_

user posted image


27.12.2011

zuza, user posted image Patrik user posted image   PDP 9.3.

30.12.2011

Pattyka, user posted image Neja user posted image   PDP 17.3.

24.1.2012

desire, user posted image Tia user posted image (1580 g, 41 cm) in user posted image Elin user posted image (1800 g, 43 cm) PDP 27.2.

25.1.2012

katka*, user posted image Aleksej (2540 g, 47 cm) user posted image PDP 8.3.

 9.2.2012

ircomp, user posted image Žan (3010 g, 50 cm) user posted image  PDP 4.3.

20.2.2012

tosja, user posted image user posted image   PDP 1.3.

21.2.2012

čebela1, user posted image Jan (3570 g, 53 cm) user posted image   PDP 1.3.

28.2.2012

majcis, user posted image Tanja ( 2890g, 50cm ) user posted image   PDP 11.3.

29.2.2012

alna, user posted image Živa ( 3050, 50cm ) user posted image PDP 10.3.
 
3.3.2012

anckaa, user posted image Simon ( 3250 g, 50 cm) user posted image
4.3.2012

kimsy, user posted image  Kim user posted image PDP 9.3.

5.3.2012

caelia, user posted image Rožle (2420 g, 48 cm) user posted image PDP 9.4.
populis, user posted image Eva user posted image PDP 24.3.

8.3.2012

kaminek, user posted image Oskar ( 3880g, 50cm ) user posted image PDP 7.3.

 9.3.2012

Jada82, user posted image Emilija ( 3490g, 53cm )user posted image   PDP 11.3.
 hrchy, user posted image Gabriel user posted image   PDP 14.3.
cukr07, user posted image  Matija (3260g, 48cm ) user posted image   PDP 9.3.
prihajcek, user posted image   Filip (3850g, 51cm ) user posted image   PDP 19.3.

10.3.2012

Caitlin, user posted image Taja ( 3500g, 49cm )user posted image PDP 13.3.
cokolino, user posted image ( 3720g, 56cm )  user posted image  PDP 15.3.
 Saša33, user posted image  Lara ( 3045g, 50cm )  user posted image   PDP 8.3.

12.3.2012

ursonok, user posted image  Abel ( 3366g, 53cm ) user posted image PDP 8.3.

13.3.2012

pokalona1, user posted image   ( 3310g, 52cm ) user posted image PDP 14.3.

14.3.2012

tinčka3, user posted image Ema ( 3960g, 51cm ) user posted image    
 Aleda, user posted image Laura ( 3590g, 52cm ) user posted image  PDP 16.3.
 kendicka, user posted image  Svit  ( 3560g, 52cm ) user posted image  PDP 12.3.

15.3.2012

Jassika, user posted image  Vita ( 3550g, 50cm ) user posted image PDP 19.3.
miska333, user posted image Tibor  ( 4300g, 57cm ) user posted image PDP 13.3.

19.3.2012
 
patella, user posted image  Ažbe ( 3040g, 52cm ) user posted image PDP 14.3.
tjaShiika, user posted image    Zara ( 3250g, 49,5cm ) user posted image

20.3.2012

listek, user posted image   Manca ( 3330g, 52cm ) user posted image PDP 31.3.
polzi user posted image    Lana ( 3180g, 50cm ) user posted image PDP 20.3.

21.3.2012
 
poldy, user posted image    Špela ( 4190g, 55,5cm ) user posted image PDP 11.3.















Št. user posted image 19
Št.user posted image 15

Skupajuser posted image 34


ŠE PRIČAKUJEMO
 
11.3.
 
user posted image  poga, 29 let, 1 user posted image  user posted image     

12.3.

user posted image anonimna
*** user posted image
user posted image  tanci2012, 25 let, 1user posted image   user posted image  
 
user posted image  bucka28, 26 let, 1user posted image   user posted image
 
13.3.
 
user posted image  nina88, 1user posted image  user posted image  


17.3.

user posted image   Little me, 1user posted image user posted image


18.3.

user posted image timkica, 31, let , 2user posted image , 1 user posted image , okolica LJ user posted image
user posted image kkkkk, 22let , 1user posted image okolica LJ user posted image


19.3.
 
user posted image msabina
 

20.3
.
 
user posted image  Evita78, 33 let, 2user posted image , 1user posted image , NM user posted image

22.3.
 
user posted image  loewa, 25 let, 1user posted image Koroška user posted image
user posted image   lešnica, 1user posted image user posted image

 
23.3.
 
user posted image   sneguljka1, 2user posted image  1user posted image ,Poljanska dolina-Buenos Aires
user posted image  gruška, 36 let, 5user posted image   user posted image
user posted image   Jelcy, 2user posted image , 1user posted image
user posted image   marec 2012, 1user posted image    user posted image
 
 
28.3.
 
user posted image  RožcaM,    user posted image
 

29.3.

user posted image  iribiri, 30 let, 2user posted image , 1user posted image   LJ user posted image  user posted image
 
user posted image   rajska
 
user posted image  zmajcy, 24 let, 2user posted image , 1user posted image   okolica LJ user posted image user posted image
 
30.3.

user posted image  sirenetta 2user posted image , 1user posted image    
Obala user posted image   
user posted image   Hov hov
   
 
31.3.
 
user posted image   Matejka80 user posted image


X.3.
 

user posted image anonimna76,.---user posted image , 1user posted image
user posted image  sunshine88, 1user posted image
user posted image alexjami
user posted image  Spelca82, 29 let, 3user posted image , 0 user posted image , Ljubljana   user posted image

1.4.

user posted image  ina11, 30 let, 2user posted image , 1user posted imageMaribor user posted image user posted image
 
 
3.4.
user posted image  LadyB,  2user posted image , 1user posted image   user posted image

(odgovor članu zmajcy_)
Neposredna povezava do sporočila: 4622
   RE: Marčevke 2012
25.3.2012 11:01:27   
Jada82
Dan!

Evo, jaz imam zaenkrat še luksuz - še danes: je imela moja mami 1 teden dopusta in mi vsak dan ta veliko odpelje ven, pa še skuha .... No, jutri gre v službo. Je pa mož spet 14 dni doma, tako da bo tudi kar fajn user posted image user posted image user posted image Jaz pa že počasi prihajam h sebi in se navajam na to nespanje .... nekako funkcioniram. Jaz sem bila včer cca. 1 uro z Emilijo zunaj v pestunji, popoldne pa še 1 uro z Izabelo, sam je bila tolk tečna, k ni zaspala popoldne, da sem bila kar malo živčna ...
Ponoči sem vstala 4krat - 3krat za Emilijo in 1krat za Izabelo (kje je duda?!?!? user posted image user posted image user posted image user posted image grrrr, pa sem ji jo navezala na štrikec!)

Ursonok - ja, naša se je tudi samo crkljala na joški, popila pa nič - že prva tako .... prednost je ja, da ti potem ne visijo v nedogled priklopljeni samo za crkljanje (ker ja, takoj čutiš, kdaj res vleče, kdaj se pa samo crklja), ampak posledično imamo mi sedaj doma odvisnika od dude user posted image user posted image user posted image Res, kriza ... sem jo prav skrila in ji dam zdaj samo za spanje .. popoldne in zvečer ... ker ona bi imela cel dan dudo v ustih ... pa vsakič ko se udari .. kje je duda ... grrrrr, mi kar živce ven meče .... zobe pa že vse krive user posted image user posted image user posted image

Polzi - naša Emi zdaj poje cca. 80 - 100 ml .... Ti ji vedno ene 20 več naredi, kot poje ... in boš videla, če kaj pusti, potem je ok, če pa vse poje, pa ji naslednjič naredi še 20 ml več ... pa jaz vedno, ko neha jest, vmes podrem kupčka, pa potem spet dam in še malo poje ... včasih pa še dost ... sam pri nas že to hranjenje po flaši traja ... madona, ene 20 min. do pol ure user posted image user posted image user posted image

Glede popka pomoje tudi ni hudega, danes je spet normalno ... samo kopali pa zgleda še ne bomo .... pomoje konec tedna, al kako ....

Ja, je pa naporno, sploh z dvema .... stalno je nekaj treba .... nimaš časa zase ... dobro, zdaj še, ko imam pomoč in mi ta veliko odpeljejo in tamala spi ... ampak, počasi bom začela gospodinjit ... pa sama bom z obema ... ma, to leto bo naporno, ja!
Tudi jaz kdaj razmišljam, kako bo fajn, ko bo Emilija tolk stara kot je sedaj Iza, al pa vsaj 1 leto user posted image user posted image user posted image user posted image Večno nezadovoljne, ane? user posted image user posted image user posted image

Nič, grem mal počit al kaj ... imejte se!

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4623
   RE: Marčevke 2012
25.3.2012 12:15:12   
Caitlin
Evo, najina pikica tud spi. Je bla sicer dons mal bolj naporna noč - je proti jutru kar nekaj jokala, je bla pokakana pa lačna čeprav je ravnokar jedla. Potem sva pa kar na postelji zaspali obe. user posted image Je pa drugače zlo pridna edino občasno jo napenja in potem joka, sam pa ji ne moreš pomagat.user posted image Drugače pa že veselo vožičkamo zunaj, ker je res lepo vreme.

sirenetta: hvala za tele nasvete glede podiranja kupčka. Zdaj že večkrat podre kupček, ne vedno, ampak večkrat kot prej. Mi pa full glavco dviga, ko jo dam na ramo. In če se začne tako obračat in dvigovat glavco, vem, da s kupčkom v tem položaju ne bo nič. Pol jo pa samo bolj v pokončnem položaju pestvam pa včasih uspe, spet drugič pa ne. Tudi poliva manj, tako da počasi pa bomo ugotovili kako pa kaj.

Patronažna: meni je super. Taka preprosta, vedno jo lahko vprašaš kar želiš, dala mi je tudi mobi številko, da jo lahko kadarkoli pokličem, če bom rabila. Smo jo pa v sredo skopali, včeraj sva jo pa sama - no, moj možek jo je, jaz sem pa asistirala. user posted image Pride pa sedaj še v torek, upam, da jo stehta (jo je v sredo pozabila), pa da vidimo, če kaj pridobiva na teži.

Caelia: ja, naši se koža full lušči. Jo isto mažemo z ribjim mazilom (bah, kako smrdi) in se mi zdi, da se ji kar izboljšuje. Predvsem ima "luske" še na stopalih pa rokicah, ampak tudi počasi izginja.

Mi gre pa full na živce, ko tamala joka in so najprej vsi pametni, da je lačna. Pa bolj ko jim govoriš, da je ravnokar jedla, bolj ziher je lačna. Grrrr!!! user posted image

Mam pa eno vprašanje glede starševskega nadomestila. Moj je prejšnjo sredo nesel papirje na CSD, pa še nisem dobila odločbe. Saj ponavadi se po pošti dobi odločbo ane?

Pa še to: sneguljka1 je v četrtek rodila fantka Liamauser posted image user posted image No, recimo temu neuradna informacija (vem namreč le zato, ker je njena sestra napisala na facebooku) user posted image Bo pa bolj točne podatke sama napisala, ko bo prišla kaj na forum.

Želim vam lepo nedeljo, mi še kosilo pojemo, potem pa gremo spet na sprehod user posted image

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4624
   RE: Marčevke 2012
25.3.2012 15:48:15   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: tjaShiika

Heila,

No pa smo tudi mi že doma z našo štručiko :) 19.03.2012 ob 22.41 smo dobili Zaro. 3250g težko in 49.5cm veliko. Tako da se že cartamo doma in uživamo. :)



Čestitke!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tjaShiika)
Neposredna povezava do sporočila: 4625
Stran:   <<   < Prejšnja stran  183 184 [185] 186 187   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  183 184 [185] 186 187   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?