|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtci le še varstvo
3.12.2012 20:44:43   
pelin
Oh...koliko ene samohvale in greznice se je v tej temi prikazalo na dan....Samohvale posameznikov, ki imajo tako velik ego,da se človek čudi kako pridejo skozi vrata....greznice v obliki norčevanja, pametovanja, omalovaževanja  vzgojiteljske izobrazbe in hkrati pljuvanja po pomemnbosti vzgoje v predšolskem obdobju...kot sem že prej rekla...ne da se mi več....lahko pa vseeno rečem, da so se nekateri posamezniki v tej temi meni pokazali v taki luči, v kateri jih nisem nikoli videla...žal v negativni....Nekateri pač ne morejo oz. nočejo razumeti, da njihovi otroci niso takšni kot so bili oni nekoč...da v bistvu tudi oni niso bili tako  vrhunski, le da si tega ne želijo priznati....da konec koncev časi niso isti, kot so bili tisti, ko so oni rasli gor...Glede na nesposobnost empatije teh  in podobnih posameznikov v vzgojiteljski poklic in potrebe njihovih otrok, bodo  predlagani predlogi najverjetneje sprejeti... Žalostno, vendar ne dokončno....vsi meni podobni ( pa verjemite, da jih je v naših vrtcah ogromno), ki se zavedamo, kaj vse to za sabo potegne, lahko v končni fazi damo odpoved...problem je , da je otroci ne morejo dati...odpoved takšnim nekvalitetnim in otrokom neprijaznim vrtcem...odpoved takšnim vase zagledanim staršem...pa ni važno kaj vse so....zgodovinarji...kemiki...biologi...matematiki....le levjesrčni in požrtvovalni starši ne....in kot sem že enkrat rekla....v končni fazi je pa res dobro, da imamo vrtce, pač kakršni koli že so..., posebej za takšne otroke....

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: vrtci le še varstvo
3.12.2012 21:02:38   
ronja
Nekateri pač ne morejo oz. nočejo razumeti, da njihovi otroci niso takšni kot so bili oni nekoč...

Nihče od nas noče, da bi bili vrtci taki kot nekoč. Ravnateljica v našem vrtcu je rekla, da se marsikaj da izpeljat, da so tudi včasih delali tako, samo da bo otrokom tako slabše. In se popolnoma strinjam z njo - ne moreš imet iste kvalitete z manj ljudmi, več otroci in manj prostora. NIhče ne govori o tem. Zagovarjali smo samo varuške, ki nimajo vedno take izobrazbe, ki naj bi jo imele, pa svoje delo vseeno opravljajo s srcem in otrokom vseeno veliko dajo.
To ne pomeni, da je vzgojiteljska šola brezveze ali da se tam nič ne naučiš - vsekakor se! In s tem, kako so vrtci danes zastavljeni, je tudi nujno potrebna. Sama sem se recimo bunila nad tem, da je izobrazba bolj pomembna od števila ljudi v skupini - se mi zdi boljše imet več ljudi, če bi morala izbirat. Najboljše je pa tako kot imamo zdaj zastavljeno in v praksi tudi ponekod dejansko poteka tako. Če bi dobro brala temo, bi videla, da smo razen res par izjem, vse proti napovedanim ukrepom.

petea, eno je, da ti je vseeno, drugo pa da pričakuješ - vmes je še milijon odtenkov;). Sama ne pričakujem, da morajo delat vse, kar počnejo, sem pa vesela, da to delajo. Ne vem, kaj od tega, kar delajo, je v obveznem delu vzgojiteljice in kaj je njena dobra volja - se nisem v to poglabljala. Sem jim pa hvaležna, da dobro poskrbijo za otroke in za vse aktivnosti - samo ne mislim, da je vse to njihova obveznost - a je zdaj razumljivo?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: vrtci le še varstvo
3.12.2012 22:59:33   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ne razumem, kako bi naj po vajinem izgledal navaden vrtčevski dan - imam občutek, da precej v stilu: oddam otroka, ki me tam počaka, pa ga čez nekaj časa spet prevzamem.
Tega enostavno ne razumem in ne verjamem, da ne bi imeli pričakovanj glede tega, kaj bo vrtec otroku nudil; če bi bilo tako, bi si lahko organizirali varstvo vajinih otrok npr. pri kakšni zdolgočaseni upokojenki, ki bo otroke sicer pazila, da se ravno ne potolčejo, počela pa ne bo z njimi nič.




Jaz kakih ekstra pričakovanj nimam......verjamem, da težko verjameš, ker jaz res gledam na vrtec kot na varstvo.....

In hči je bila do 3,5 leta pri zdolgočaseni upokojenki.....svoji babici....in ko smo opazili, da otrok rabi družbo vrstnikov, da išče družbo (je pač edinka) smo jo dali v vrtec.....


In zakaj razumeta izzive in aktivnosti kot nekaj velikega in obsežnega ali kot kup dodatnih, obvrtčevskih dejavnosti? Lahko gre za drobne opravke, opravila, obiske, ki pa otroku dosti dajo. Če se določenih stvari ne naučijo ali spoznajo v tej starosti, je kasneje lahko to zelo težko ali celo nemogoče osvojiti.


Ja, samo kot sem sama opisala na "lastnem" primeru, druge punce pa so opisale na primerih iz Avstrije, recimo.....za te drobne opravke, opravila, obiske, ki otroku dosti dajo ni potrebno imeti zaposlenega kadra z visoko izobrazba, ampak so tem drobnim opravilom kos tudi pomočnice vzgojiteljic...

V časih našega otroštva nas ogromno ni hodilo v vrtce.....pa smo vseeno v šoli marsikaj osvojili, dobili sposobnost vsrkavanja znanja, širino razmišljanja....pri otroku večina stvari ne poteka tako kot govor recimo, da če se do 6 leta ne naučiš govoriti, se ne boš nikoli......

Zdi se mi, da vrtec kot institucijo, pri vplivu na otrokov razvoj precej poveličujemo.......igra, to je otrokova zaposlitev v predšolskem obdobju......ni treba, da dete bere, sešteva, pleše, drsa že od 2. leta starosti.....vse to lahko kasneje čisto spontano nadoknadi.......


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: vrtci le še varstvo
3.12.2012 23:16:49   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

...kot sem že prej rekla...ne da se mi več....
user posted image
To sem prej ali slej pričakovala. Zadala si si veliko, nehvaležno nalogo, saj si nase, že v veliko raznih temah prevzela vlogo (edine) zagovornice vzgojiteljev v vrtcu in verjamem, da te je utrudilo.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: vrtci le še varstvo
3.12.2012 23:23:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Oh...koliko ene samohvale in greznice se je v tej temi prikazalo na dan....Samohvale posameznikov, ki imajo tako velik ego,da se človek čudi kako pridejo skozi vrata....greznice v obliki norčevanja, pametovanja, omalovaževanja  vzgojiteljske izobrazbe in hkrati pljuvanja po pomemnbosti vzgoje v predšolskem obdobju...kot sem že prej rekla...ne da se mi več....lahko pa vseeno rečem, da so se nekateri posamezniki v tej temi meni pokazali v taki luči, v kateri jih nisem nikoli videla...žal v negativni....Nekateri pač ne morejo oz. nočejo razumeti, da njihovi otroci niso takšni kot so bili oni nekoč...da v bistvu tudi oni niso bili tako  vrhunski, le da si tega ne želijo priznati....da konec koncev časi niso isti, kot so bili tisti, ko so oni rasli gor...Glede na nesposobnost empatije teh  in podobnih posameznikov v vzgojiteljski poklic in potrebe njihovih otrok, bodo  predlagani predlogi najverjetneje sprejeti... Žalostno, vendar ne dokončno....vsi meni podobni ( pa verjemite, da jih je v naših vrtcah ogromno), ki se zavedamo, kaj vse to za sabo potegne, lahko v končni fazi damo odpoved...problem je , da je otroci ne morejo dati...odpoved takšnim nekvalitetnim in otrokom neprijaznim vrtcem...odpoved takšnim vase zagledanim staršem...pa ni važno kaj vse so....zgodovinarji...kemiki...biologi...matematiki....le levjesrčni in požrtvovalni starši ne....in kot sem že enkrat rekla....v končni fazi je pa res dobro, da imamo vrtce, pač kakršni koli že so..., posebej za takšne otroke....


Ne vem zakaj je potem takšen halo, če gleda dete televizijo več kot 20 minut na dan, če 6 letnemu otroku starš kupi i-pad, če dete igra igrice na računalniku......če časi niso isti, kot nekoč.....user posted image

Iz vzgoje in tudi iz vrtca in šole oz. iz celega izobraževalnega sistema smo starši, pa stroka, pa politika naredili znanost.....in to tako znanost, da izgleda nihče več prav ne ve, kaj je dobro in kaj slabo, eksperimentira se vsako leto, spreminja se vsako leto, smernice vzgoje, izobraževanja, iz današnjih otrok želimo naredi vse Einsteine, vendar tako kot nekoč, je večina otrok vseeno povprečnih, izstopajo le redki (res je pa, da vsak starš za svojega otroka mislli, da izstopa ravno njegov)......

In dokler boste vzgojiteljice delale žrtev iz sebe, iz svojega dela, pihale na čustva staršev in celotne javnosti s težavnostjo svojega dela, ker delate z otroci, dokler boste krivile starše, ki ne kujejo v zvezde in ne idealizirajo vašega poklica kot ga ve same, tako dolgo ne boste deležne s strani javnosti vedno enakovredne hvale svoji samohvali......

V bistvu nihče ni omalovaževal vzgojiteljsko izobrazbo....samo smo nekateri dejali, da se tudi brez vzgojiteljice, samo s pomočnico, komot da preživeti leto dni.....

se pa strinjam, da je presežek vzgojiteljic problem......ker je država dopustila in še vedno dopušča, da se vzgojiteljice na veliko izobražujejo....in bodo izgleda raje dale odpoved, kot pa delale za 300 EUR manj, ker one so pač izobražene.....ker pa se bo kvaliteta javnih vrtcev tako drastično znižala s temi ukrepi in boste vzgojiteljice, kot ti pelin, dale raje odpoved, in ker je še vedno veliko takih staršev, ki dajo na izobraženo vzgojiteljico veliko več kot jaz recimo, ki menijo, da se otrok mora precej naučiti v predšolskem obdobju.....v bistvu to prednost zate.....sposobna, podjetna, delavna, razumna, željna izzivov kot si, boš sama ali s kolegicami, odprla privat vrtec, kjer boste nudili tisto, kar javno varstvo ne bo več nudilo.....



(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: vrtci le še varstvo
4.12.2012 7:05:41   
pelin
Lilijana....sama sebi grem na živce, ker se pustim izzvati, povrhu vsaga pa sem tole že petnajstkrat ponovila, pa vendar......
Če bom dala odpoved, jo bom dala izključno zato, ker ne bom prevzela odgovornosti za npr. 50 otrok, ki naj bi jih mela čez, ker bi se selila sem in tja, če se sprejme predlog, ki so ga predlagali.....pa ne zato, ker mi niso všeč ali pa ker se mi zdi to izpod časti....biti odgovoren za 50 otrok...za njihovo varnost v prvi vrsti, je tak psihičen pritisk, ki si ga ti niti pod razno ne predstavljaš....za tistih tristo evrov, mi v primerjavi s tem dol visi...kapiš?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: vrtci le še varstvo
4.12.2012 9:10:14   
petea
tiste, ki imate čas poslušati:
zdaj je na TV Slo 1 (Dobro jutro) tema o spremembah v vrtcih

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: vrtci le še varstvo
4.12.2012 9:30:47   
BarbiG
IZVIRNO SPOROČILO: lučka 25

Se strinjam, da je lahko pomočnica vzgojiteljice enako kvalitetna kot vzgojiteljica. A vseeno vzgojiteljica nosi v so odgovornost, na njej je vsa papirologija,....Pa da ne zaidemo s teme. V očeh otrok morata biti obe enakopravni, tako kot naj bi bili v družini. Obe skrbita, da se otroci dobro počutijo, ustvarjajo,...

liliana, res je vaša vzgojiteljica na bolniški. A zato vaša pomočnica še vseeno ni sama v skupini, je imela pomoč. Kaj ne????
Po teh ukrepih pa naj bi ena oseba delala za dva. Kot je že ena napisala. Citiram: Rada bi videla poslance, ki sedaj tako velikoumno in bistro odločajo o teh zadevah, kako bi se znašli en teden sami (torej en odrasel) v vrtcu npr. s 14-imi enoletniki, hkrati enega pokakanega previjali, drugega tulečega umirjali, tretjega raziskovalca pazili, da si ne pridela prehudih bušk na čelu, četrtega utrujenega uspavali, petega preoblekli, ker se je polulal, ostalo skupino pa vmes še naučili jesti med samostojnim sedenjem za mizami. In v tej vlogi bi rada videla še kakšno od vas. Ja, ja, ja....saj ste plačane za to. Sem plačana za to in me to delo še vseeno veseli. In bom naredila vse, kar je v moji moči. A žal bodo vaši otroci na slabšem, ker 28 rok pa vseeno nimam, pa bi jih imela rada. Da s tem, kakšni so pritiski s strani staršev, ko smo vsaj 1x na teden prava boksarska vreča, ker se nekdo znaša nad nami, ker je otrok zopet preoblečen, ker se je popacal s hrano (ker sva mu dovolili, da je pri skoraj 2 letih lahko jedel sam), a to je le eden od mnogih primerov.

In verjemite mi, starši se ne boste spremenili in še vedno bo velika večina vse prelagala na druge (učenje, vzgojo). Ker, ko smo mi hodili v vrtec pod pogoji, ki si jih želijo uvesti sedaj, so naši starši v veliki večini delali do 14h ali mogoče kdo do 15h (razen trgovci in gostinci,...) in so bili tako lahko veliko z nami. Kaj pa sedaj? Kdaj hodite domov iz službe?


Pod tole se pa podpišem z veliko začetnico. Ker se mi res ne zdi fer šparat pri otorocih. In toliko odgovornosti, kot jo vzgojiteljice nosijo na svojih ramenih za varnost naših največjih zakladov, nobena plača ne more pokrit. In ne, nisem vzgojiteljica, ampak sem mama, kis e bo v primeru referenduma, pripravljena prva podpisati proti temu predlogu. Koliko mam vas je komaj čakalo, da da po končani porodniški otroka v vrtec in da grejo lahko v službo? Ne, nisem jaz med njimi, ker če bi lahko, bi ostala z otroci doma vsaj do njihovega tretjega leta, pa žal ne gre. Vem za mnogo staršev, katerih otroci so celo leto v vrtcu, niti za ene počitnice niso s starši doma. In razlog, ki so mi ga nekateri starši čisto brez slabe vesti navedli: doma me otrok ne uboga, zato je bolje, da je v vrtcu. In prav zaradi takih staršev otrok potrebuje kvalitetno delo vzgojiteljev v vrtcu, kar pa bo s predlaganim onemogočeno. In tudi ti otroci, kljub takim staršem, imajo pravico do kvalitetnega razvoja, ki jim ga žal nudi samo vrtec.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: vrtci le še varstvo
4.12.2012 14:53:40   
pingi
 




Št.

ZAKON

Člen, ki se spreminja

VSEBINA SPREMEMBE


1.

Zakon o vrtcih

Tretji odstavek 17. člena

Oddelek 1. starostnega obdobja potrebuje vzgojiteljico – lahko 3 ure 15 min (sočasnost dveh strokovnih delavcev je še vedno v obsegu 6 ur dnevno)


2.

Zakon o vrtcih

Novi peti odstavek 17. člena

Ravnatelj lahko odloči, da se v oddelek vključi še en otrok


3.

Zakon o vrtcih

Tretji odstavek 41. člena

Povečanje neposrednega dela vzgojitelja z otroki za 2,5 ure oz. 5 ur na teden


4.

Zakon o vrtcih

Tretji odstavek 41. člena

Povečanje neposrednega dela pomočnika vzgojitelja z otroki za 1 uro na teden


5.

Zakon o vrtcih

Začasen ukrep - do 1. 9. 2016

Povečanje števila otrok v oddelkih za dva otroka – le tam, kjer bo to ob upoštevanju minimalnega normativa igralne površine na otroka to mogoče (povečanje bo možno v heterogenih oddelkih in tam, kjer so zagotovljeni dobri prostorski pogoji)

A ste sploh videli, kakšne spremembe so sploh predlagane?? Jaz ne vem, kje vidite, da bo zdaj 1 vzgojitelj imel celo skupino otrok...user posted image
Pa tole je zaenkrat samo predlog in je stvar usklajevanj.
Z vsem spoštovanjem do vzgojiteljic in pomočnicuser posted image  Sem imela kot študentka priložnost delat v vrtcu (lahko bi tam delala celo leto, ker sem pavzirala), pa sem po 2 tednih dala "odpoved", ker je bilo zame "tu mač". Moraš bit res človek za touser posted image

Ni pa treba takoj cele panike zagnat user posted image

(odgovor članu BarbiG)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: vrtci le še varstvo
4.12.2012 15:00:07   
pingi
 




Št.

ZAKON

Člen, ki se spreminja

VSEBINA SPREMEMBE


1.

Zakon o vrtcih

Tretji odstavek 17. člena

Oddelek 1. starostnega obdobja potrebuje vzgojiteljico – lahko 3 ure 15 min (sočasnost dveh strokovnih delavcev je še vedno v obsegu 6 ur dnevno)


2.

Zakon o vrtcih

Novi peti odstavek 17. člena

Ravnatelj lahko odloči, da se v oddelek vključi še en otrok


3.

Zakon o vrtcih

Tretji odstavek 41. člena

Povečanje neposrednega dela vzgojitelja z otroki za 2,5 ure oz. 5 ur na teden


4.

Zakon o vrtcih

Tretji odstavek 41. člena

Povečanje neposrednega dela pomočnika vzgojitelja z otroki za 1 uro na teden


5.

Zakon o vrtcih

Začasen ukrep - do 1. 9. 2016

Povečanje števila otrok v oddelkih za dva otroka – le tam, kjer bo to ob upoštevanju minimalnega normativa igralne površine na otroka to mogoče (povečanje bo možno v heterogenih oddelkih in tam, kjer so zagotovljeni dobri prostorski pogoji)

A ste sploh videli, kakšne spremembe so predlagane?? Pa to je zaenkrat samo predlog!
Z vsem spoštovanjem do vzgojiteljic in pomočnic.

(odgovor članu BarbiG)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: vrtci le še varstvo
4.12.2012 15:21:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Lilijana....sama sebi grem na živce, ker se pustim izzvati, povrhu vsaga pa sem tole že petnajstkrat ponovila, pa vendar......
Če bom dala odpoved, jo bom dala izključno zato, ker ne bom prevzela odgovornosti za npr. 50 otrok, ki naj bi jih mela čez, ker bi se selila sem in tja, če se sprejme predlog, ki so ga predlagali.....pa ne zato, ker mi niso všeč ali pa ker se mi zdi to izpod časti....biti odgovoren za 50 otrok...za njihovo varnost v prvi vrsti, je tak psihičen pritisk, ki si ga ti niti pod razno ne predstavljaš....za tistih tristo evrov, mi v primerjavi s tem dol visi...kapiš?


Ne boš odgovorna za 50 otrok naenkrat, če se boš selila iz skupine v skupino....ko boš v eni skupini, boš odgovorna za otroke v tisti skupini, ko pa boš v drugi skupini, boš pa odgovorna za otroke v tisti drugi skupini.....

Vsaj tako si jaz predstavljam to, kar sem prebrala....dopuščam pa možnost, da se motim, v tem primeru pa te prosim, da mi podaš link takega predloga, kjer piše, da boš odgovorna za 50 otrok......

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: vrtci le še varstvo
4.12.2012 17:39:40   
nusi
ok.. kje se bo torej prišparalo, na dve skupini pride torej 1 vzgojiteljica, ampak zato bo potrebna ena varuška več, oz ena vzgojiteljica bi "postala" varuška. Ma to ne more prinest nekih pametnih prihrankov no user posted image . Pa res se norca delajo, kam se vtaknejo, da bi prišparali, ko je vsakmu jasno, da s tem ne moreš pokrit minusa, niti delno ne, česa bolj resnega se pa itak nihče ne upa lotit, pokojninska refroma je bolj potebna in bi več rešila, pa je nihče ni sposobne spelat in potem se (oprostite izrazu) jajcajo s takimi zmazki.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: vrtci le še varstvo
4.12.2012 22:58:34   
Pupa1
Pelin,veliko nas je,ki se strinjamo s teboj,kar tako naprej:). Nekaterim mamam je morda ze vseeno,so malce indiferentne, ker pač nimajo otrok več v vrtcih, ne vem, kako bi drugače sicer razumela njihov mlačen oz.jebivetrovski odziv.. Sem tudi razočarana nad določenimi forumašicami sama...
Pa nisem vzgojiteljica oz.pedagoski kader,le mama...

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: vrtci le še varstvo
5.12.2012 19:16:53   
Gwendolen
Vidim, da je tema precej oblegana in da je razprava vroča.

Ne bom nakladala, samo pozvala bi vas, da stopimo skupaj. Podpišite peticijo, delite jo dalje, samo skupaj imamo kanček upanja, da nas bo kdo slišal!

http://www.pravapeticija.com/za_kakovostne_vrtce

_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   [Brisano sporočilo]
5.12.2012 19:33:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: vrtci le še varstvo
5.12.2012 20:01:36   
nusi
to je sicer res, ampak kot sem napisala že v prejšnjem postu, to ni rešitev slovenije iz krize. S takimi malenkostmi se ne bo prišparalo nič, če ostaja vse ostalo enako. In vrtci z vzgojiteljicami gotovo niso krivi za nastalo situacijo, začenjajo pa pri njih. Kar se tiče otrok in mladine bi te stvari morale priti zadnje na vrsto, ne pa prve.
Skratka, grem podpisat peticijo user posted image

< Sporočilo je popravil nusi -- 5.12.2012 20:02:16 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: vrtci le še varstvo
5.12.2012 20:58:34   
mižek

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Meni se pa to ne zdi nič drastičnega.......

Pri nas je običajno pol vzgojiteljic ali pomočnic itak na bolniškem ali porodniškem....tako da se že zdaj dela tako.....

Recimo, je ravno letos vzgojiteljica moje hčerke že od septembra na bolniškem, kdaj se vrne, nimamo pojma, ker ima išias.....torej je z njimi pomočnica vzgojiteljice in ji pomagajo druge pomočnice vzgojiteljic, tiste punce, ki so na praksi ipd......torej so otroci že tri mesece brez vzgojiteljice.....pa se meni ne zdi, da bi dete kaj nazadovalo ali da bi bilo karkoli narobe.....

Samo zame je vrtec prvovrstno varstvena ustanova in šele nato vzgojno izobraževalna ustanova in samo upam lahko, da bo to nekoč spet tudi postala, ker bi to precej znižalo ceno vrtca.....kako dete v vrtcu napreduje niti ne gnjavim....itak nikoli ni časa za govorilne ure (zaradi raznih odsotnosti) in so šli na govorilne ure le starši otrok, ki so šli v šolo, ker so vzgojiteljice na bolniškem ali porodniškem.....ker pa letos vzgojiteljice ni, pa letos sploh še ni bilo "razpisa" za govorilne ure (verjetno pomočnica po kurikulumu ne sme voditi govorilne ure?)

Pred dvema letoma je v vrtcu praktično celo leto bila z njimi tudi pomočnica vzgojiteljice, ker je vzgojiteljica bila noseča in je bila na bolniškem skoraj celo nosečnost.....

Otroci se pa čisto normalno igrajo in delajo zadeve v vrtcu tudi samo s pomočnico vzgojiteljice......in s pol manj osebja, kot je predpisano in ki je na plačilni listi, je pa osebje večinoma na bolniški......


to da dela celo leto v skupini samo pomočnica in ne vzgojiteljica, je krivo vodstvo in ne vzgojiteljice ali pomočnice. Verjemi da bi pomočnici biloveliko bolje če bi imela stalno sodelavko in ne samo neke nadomestke, ki so krpali luknjo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: vrtci le še varstvo
5.12.2012 21:05:57   
mižek

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Lilijana....sama sebi grem na živce, ker se pustim izzvati, povrhu vsaga pa sem tole že petnajstkrat ponovila, pa vendar......
Če bom dala odpoved, jo bom dala izključno zato, ker ne bom prevzela odgovornosti za npr. 50 otrok, ki naj bi jih mela čez, ker bi se selila sem in tja, če se sprejme predlog, ki so ga predlagali.....pa ne zato, ker mi niso všeč ali pa ker se mi zdi to izpod časti....biti odgovoren za 50 otrok...za njihovo varnost v prvi vrsti, je tak psihičen pritisk, ki si ga ti niti pod razno ne predstavljaš....za tistih tristo evrov, mi v primerjavi s tem dol visi...kapiš?


Ne boš odgovorna za 50 otrok naenkrat, če se boš selila iz skupine v skupino....ko boš v eni skupini, boš odgovorna za otroke v tisti skupini, ko pa boš v drugi skupini, boš pa odgovorna za otroke v tisti drugi skupini.....

Vsaj tako si jaz predstavljam to, kar sem prebrala....dopuščam pa možnost, da se motim, v tem primeru pa te prosim, da mi podaš link takega predloga, kjer piše, da boš odgovorna za 50 otrok......




nebo naenkrat odgovorna za 50 otrok ampak bo v celem dnevu odgovorna za 50 otrok( vsakega otroka preden spoznaš traja kar nekaj časa, v tem času pa se lahko že kaj zgodi-kdo bo odgovoren?). Poleg tega da cel dan vodiš glavno dejavnost, ker to je naloga vzgojiteljice, in bit osredotočen, si pripravljat delo za dve skupini ni kar tako. Jaz bom samo tako rekla, vsak si naj en teden, ne, en dan, sproba delo v vrtcih, pa se bomo potem lahko pogovarjali naprej. Jaz zelo rada počnem to kar počnem, ampak so dela ki te psihično izčrpajo in dela ki te fizično izčrpajo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: vrtci le še varstvo
5.12.2012 21:13:04   
mižek

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Opravičujem se za obliko v prejšnjem postu...nekja se je zmešalo pri objavi ...user posted image

Kar me moti, je to poveličevanje vrtcev..saj so v redu, ampak...zrasli smo tudi brez njih user posted image . V zdrave, ustvarjalne, odgovorne ljudi.
Ja in zato se je potrebno vrniti kar v tiste čase a ne?!Eh...dajmo se raje kar v prazgodovino...takrat so bili ljudje tudi čisto zadovoljni ...samo da so bili siti....hja...človek se vpraša...koliko je bila ta vzgoja, ki jo tako poveličujš ti res uspešna, če si takega mnenja in  podpiraš sankcije, ki bodo v škodo v prvi vrsti otrokom...
 
In kdo poveličuje vrtce?  In o tem se ne govori v tej temi....v tej temi se kot čreva vleče žalostna debata, da nekateri nekaterim skušamo dopovedati, da to ni prav, da se strinjate, da vlada sprejme ukrepe, da se bo začelo še z večjim šparanjem na plečih vaših otrok...da se bo šparalo na račun varnosti vaših otrok...na račun izobrazbe....na račun kvalitetnejšega preživljanja otroštva kot je bilo v preteklosti dano marsikomu....Šparati se da tudi drugače...osebno in med nami povedano  bi pristala tudi na ponovno znižanje plače...otroci in njihova varnost pa bi jim morali biti sveti...v prvi vrsti pa bi moralo to biti sveto staršem....
 



ja smo zrasli, kerso bili drugi časi. Čenimaš otroka kam drugam dat ker si v službi kot pa v vrtec, zakaj potem nebi v vrtcu VAŠ otrok dobil najboljše kaj lahko dobi. Glede naritem današnjega časa, se nam lahko zgodi da bomo delali cele dneve in otroci bodo cele dneve v vrtcu kjer nebojo drugega počeli, kot pa se igrali, pa še tega nebodo dolgo mogli počet, ker če se jepričelo šparat pri delovni sili, sebo kmalu pričelo šparat tudi pri opremi za vrtce (kot so igrače, oprema,..) Tako da ko bomo enkrat dopustili da se v šolstvu nazaduje, se bo vse skupaj samo stopnjevalo,... In ne samov predšolski vzgoji tudi druge izobrazbe si nebojo naši otroci mogli privoščit, ker bo pčasi vse plačljivo. In kaj bomo stem dosegli, nič dobrega za družbo!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: vrtci le še varstvo
5.12.2012 21:15:18   
mižek

IZVIRNO SPOROČILO: flower


IZVIRNO SPOROČILO: nusi

ok.. kje se bo torej prišparalo, na dve skupini pride torej 1 vzgojiteljica, ampak zato bo potrebna ena varuška več, oz ena vzgojiteljica bi "postala" varuška. Ma to ne more prinest nekih pametnih prihrankov no user posted image



Kako da ne, če vzgojiteljico nadomestijo s pomočnico je to prihranek 11 plačilnih razredov, kar sploh ni malo. Njim gre samo za denar, drugo jih ne zanima..



vzgojiteljico ne bodo nadomestili z pomočnico, ampak bo pomočnica ostala brez zaposlitve, vzgojiteljica pa bo pač delala kot pomočnica.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: vrtci le še varstvo
5.12.2012 21:18:33   
mižek
NAJ SI RAJE POSLANSKE PLAČE ZNIŽAJO ZA 20% PA BODO LAHKO OGROMNO PRIŠPARALI,..

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: vrtci le še varstvo
5.12.2012 21:23:44   
ronja
Pri nas so zadeve obravnavali na svetu staršev in kolikor vem, smo starši proti tem ukrepom, zato so tudi na svetu sprejemali možne pobude (torej, kako se bunit dalje).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: vrtci le še varstvo
5.12.2012 21:26:18   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mižek

Čenimaš otroka kam drugam dat ker si v službi kot pa v vrtec, zakaj potem nebi v vrtcu VAŠ otrok dobil najboljše kaj lahko dobi.


Zato, ker je za mojega otroka že dobro dovolj dobro, ne potrebuje najboljšega.

še enkrat, ker je kar nekaj branja user posted image ..ne predstavljam si letanja iz ene skupine v drugo, preoblačenja 17 otrok (če so slučajno vsi zdravi user posted image ) naenkrat. Ampak tudi brez sofisticirane vzgoje se bodo otroci imeli dobro.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 5.12.2012 21:28:38 >

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: vrtci le še varstvo
5.12.2012 21:32:29   
mižek

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Sicer nisem vsega brala ampak da bi se zaradi tega vrtec poceni ziher ja tako kot se je po varčevalnih ukrepih poceno ne? V Ljubljani so vam ga še podražli, pri nas v Mariboru so cene ostale iste ampak grem glavo stavit da se bodo maja zvišale, ker bo minilo že 3 leta od spremembe cen. Tako da pocenil se vrtec definitivno ne bo, varnost otrok in kvaliteta pa se bosta očitno zmanjšali.


Točno tako kot si rekla sončnica, ljudje mislijo da se bo stem vrtec pocenil pa sem skoraj 100% da se nebodo,nikjer ni govora da se bo cena programa vrtca znižala stem ko se bodo ti ukrepi sprejeli. To se samo obljublja, da bi se tapredlog sprejel, potem pa spet nebo ne duha ne sluha več govora o tem da sebodo vrtci pocenili.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: vrtci le še varstvo
5.12.2012 21:37:23   
mižek

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mižek

Čenimaš otroka kam drugam dat ker si v službi kot pa v vrtec, zakaj potem nebi v vrtcu VAŠ otrok dobil najboljše kaj lahko dobi.


Zato, ker je za mojega otroka že dobro dovolj dobro, ne potrebuje najboljšega.

mislim da če se bodo te zadeve spremenile, potem ne vem če bodo stanardi dela ostali enaki, verjemi da nebodo.

še enkrat, ker je kar nekaj branja user posted image ..ne predstavljam si letanja iz ene skupine v drugo, preoblačenja 17 otrok (če so slučajno vsi zdravi user posted image ) naenkrat. Ampak tudi brez sofisticirane vzgoje se bodo otroci imeli dobro.


ja ko jih bo 17 vskupini in se bo od tega 5 pokakalo naenkrat, mislim da bo peti imel že kar precej rdečo ritko, ko bo pomočnicauspela prit do njega. Ali pa 17 otrok naenkrat nahranit? Mislim da bo od nekoga otrok popoldan ko ostane pomočnica sama, tudi nekaj časa lačen, ker ga nebo uspela nahranit, tako da ja, saj se nebo kvaliteta dela spremenila.



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?