|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 8:55:00   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Še standardi v UK:

Maximalno 26 otrok, razmerje med osebjem in otroci:
1:3 children under 2 years
1:4 children aged 2 years
1:8 children aged 3–7 years

kjer se med osebje štejejo tudi prostovoljci.

Povprečna cena:177 funtov na teden, kar je ca. 730 funtov na mesec.



Če si že povprečno ceno napisala potem bi lahko še njihovo povprečno plačo user posted image

_____________________________



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 9:54:13   
nusi
sem še vedno mnenja naj vrtce pustijo pri miru. Ja res je, otroci tudi za moje pojme ne rabijo pri 1 letu 3 tujih jezikov, poglobljeno znanje geografije... ampak saj ne gre za to. Že sedaj ko imamo 1 vzgojiteljico in 1 pomočnico se mi zdi, da sta dovolj obremenjeni če se zavzameta. Ne vem kaj se razburjate, da preveč delajo z našimi otroci ali kaj? So takšne, ki vložijo res veliko truda, sploh v 1. starostnem obdobju ko poleg igre, izdelkov... veliko tudi crkljajo otroke in spet druge, ki lepo čičajo in gledajo samo toliko, da se tamali ne razbijejo. Ali ste pozabile kako je pri tamajhnih, ki se še ne znajo igrati v skupinah, oni potrebujejo vodenje, strukturirano igro, drugače se ali cufajo med sabo ali bluzijo gor in dol in jokajo, sej tavečji se res znajo že sami od sebe igrat čist tamali pa v velikih skupinah ne. In res rabiš dva para rok in to pridnih, da poštimaš celo skupino tko kot je treba.
To, da bi vzgojiteljica več časa imela skupino in manj priprave težko ocenim ,ker ne poznam v nulo njihovega dela, ampak vem pa, da nam naša pomaga tudi izven igralnice. če so kakšni problemi s tamalimi se zavzame, prisluhne, se posvetuje z drugimi in poskuša dati kakšne pametne nasvete. Ali razlika v plači nastavne samo zaradi izobrazbe ne vem, verjetno imata vseeno različne naloge, ampak če že izenačujejo naj nagradijo pomočnice, ne pa v nič dajejo vzgojiteljice. Ker to v teh časih res skoraj ni mogoče naj jih pač pustijo pri miru.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 11:57:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Haha, resno, Stani, sumljivo veliko veš o vrtcih in ureditvah drugod v EU... Daj povej,no, ali delaš za vlado oz.si zaposlena na ministrtvu,ki je predlagatelj tega zakona? Ali pa se ti res ljubi v prostem času raziskovat, guglat, zgolj za potrebe razprave na RR? V to malce dvomim,saj ne moreš biti tok smotka,da bi delala tako zavzeto nekaj,kar našim otrokom ne prinaša nič dobrega...ko trdiš, da res ne rabimo tolk kvalitetnih vrtcev, v smislu: glejte,saj v EU tudi nimajo tolk pomočnic al vzgojiteljev...ker jaz pa pravim takole: hvalabogu,da imamo tako super vrtce in tega ne spreminjajmo!


Forumi so fajn zato, da greš poguglat in si razširiš obzorje o določenih temah o katerih se debatira......če imaš interes seveda.....če ga pa nimaš, ti je pa googlanje in raziskovanje smešno in neumno.......dobiš na forumih namreč iztočnico o tem, da se greš pozanimat o določeni temi o kateri ne veš podrobno še ničesar, ne pa da samo verjameš pismom, ki krožijo po mailih in peticijam, ki se podpisujejo........

In ne vem kaj je tako sumljivega o tem, če nekdo ve več kot ti.....? Idi na google, pa se pozanimaj tudi ti......


(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 12:15:40   
Pupa1
Sumljivo mi je zato, ker pač nisem hotela verjeti (zdaj pa seveda verjamem, da ste ene res tko smotane), da ena mamica zanalašč v prostem času gugla, da bi našla dokaz, da so naši vrtci "predobri" v primerjavi z vrtci v drugih državah...Pa sem si mislila za en trenutek: ti, morda se pa za tem nikom res skriva kakšna "škrinjarjeva".

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 13:44:17   
Leela
No zame pa vrtec ni zgolj in samo varstvo. Nočem dati otroka nekam kjer bo samo bil in se ukvarjal sam s seboj ali pa samo z ostalimi otroci. Pa mi niti ni problem varnost. Kot rečeno se lahko zgodi marsikaj ne glede na število varuhov (čeprav je verjetnost, da se kaj zgodi pri več varuhih manjša). Koneckoncev se ima lahko otroke v enem prostoru, ne rabijo hodit okoli, ne rabijo se z njimi ukvarjat razen v smislu zagotovitev osnovnih fizioloških potreb. Zame je to zgolj varstvo in za otroke to ni dovolj.
Z otroci se je potrebno ukvarjati. V vrtcu so po 8 ur, večino dneva. Jim je treba kaj povedati, prebrati, jih naučiti, peljati ven. Otrok s katerimi se ne ukvarjaš nazaduje. In ne rabi se učit tujih jezikov in posebnih znanj, dovolj je osnovna vzgoja in "osnovno"  izobraževanje, da napreduje. Ne pa da je tam samo v varstvu, meni osebno je to premalo. Trenutna organizacija mi je ok, lahko bi bil kvečjemu kakšen več in ne manj!.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 14:00:53   
ronja
pupa, meni sicer tale vlada in njeni ukrepi niso prav nič všeč, pa ne samo na tem področju, tudi drugod, ampak vseeno se mi zdi, da malo pretiravate. Ne samo glede vrtcev, tako na splošno. Jezite se na ljudi, ker jih zanima, kako je drugod po svetu, vsak, ki ne trdi, da otrok nujno rabi diplomirano vzgojiteljico, da odraste v razmišljujoče bitje, je za časom, vsakemu, ki se do pike ne strinja z vami, je vseeno za otroke, itd... To je slabo izhodišče za debato, možne rešitve, kompromise... Ki jih bomo morali delat, pa če nam je všeč ali ne - vprašanje samo kje in kakšne...

Pa se popolnoma strinjam, da morata bit vsaj dve v skupini in da je že tolikšno število otrok težko obvladat, predno bo spet kdo prebral nekaj, česar ni;). Vseeno pa: kaj pa če bi jemali vse te komentarje malo bolj pozitivno? To se namreč tudi da:
- mogoče pa se lilijani in stanislavi samo zdi, da tudi otroci v drugih državah niso tako zelo zatraumirani zaradi slabših pogojev (ki so slabši, nihče ne oporeka - razen za avstrijo nisem ziher, kjer je več odraslih za manj otrok me težko prepričaš, da je boljše manj ljudi z večjo izobrazbo kot več ljudi z manjšo, ampak to je samo moje os. mnenje in kot je pelin rekla nimam tu kaj govorit;) in se jima zato zdi to sprejemljivo
- mogoče pa je ok, če se poizkušaš kaj novega naučit, pa čeprav to znanje ni nujno po mnenju večine. Kdo pa ima kaj od tega, če se jaz učim, kako se dela ledene skulpture? Ali kvačkat igračke? Ok, mogoče kdaj moji frocki, amapk na splošno gledano je pa to kao potrata časa. Tako kot googlanje o vrtcih. Oboje je pa za nekaj dobro, če ne za drugo, pa da ti možgani ne zakrnijo.
- mogoče lakho jemljemo to tudi kot neke vrste tolažbo - da vseeno ne bo šlo vse k vragu, tudi če gre tole slučajno skozi (kar dvomim, ker je že tu tak halo, pa v vrtcih tudi)
- mogoče je fora samo v tem, da pač mislimo, da lahko daš tudi brez diplome otroku veliko oz. dovolj. Veliko nas ima take izkušnje (pelin, ne, ni samohvala, ne govorim o sebi, pač pa o svoji varuški, o L. vzg, ki nima vzg. šole, o starih starših par prijateljic, katerih otroci so se pri njh naučili toliko, da v šoli nimajo nobenih problemov...) Se strinjam, da izobrazba vedno pride prav - lažje ti je dosešt iste oz. boljše rezultate. Ni jih pa nemogoče dosešt brez izobrazbe. Prav je, da so pogoji glede izobrazbe, kakšna mora bit, pa se ne bi vtikala, ker nisem stručko na tem področju. če bi bil vrtec nujen, bi bil obvezen, pa ni. To je ena enkrat fajn napisala:). Je pa nujen za nas, starše, ker gremo v službo in je fajn, da je čim boljši, da se majo otroci fajn, ko nas ni.

Se strinjam, da je poslabšanje plače slaba motivacija, vendar pa ne delamo samo zaradi denarja. Kot rečeno - vsem so nam recimo zmanjšali plače, pa se vseeno še trudimo. Ker si želimo dobro naredit svoje delo, ker nam je mar to, za kar delamo (zame narava, v vrtcu pa otroci). In sama recimo zaupam vrtcu, da se bodo vzg. in pom. trudile zaradi otrok. Jasno pa, da vsaki veliko pomeni tudi to, da starši vidijo in cenijo njihov trud, to je dodatna spodbuda. Zato jim moramo to pokazat - najlažje in najbolj učinkovito naredi to vsak starš pri tistih, pri katerih je njihov otrok. Včasih male reči veliko pomenijo. Kartica iz morja ali enostaven iskren hvala, ker ste naredili to in to... Včasih jim pomeni že to, da vidiš njihovo delo in ti ni brezveze (pohvališ to, kar so počeli, ker je bilo tvojim otrokom všeč, vzameš pesmice in jih pojete doma, itd...) Mogoče pa je ta ideja, da vse to ni obvezno, ampak si zato vzg. hvaležen, čisto ok;)

In čisto možno je, da je katera od teh mam, ki jih zdaj napadate to v praksi večkrat naredila kot nekatere zelo glasne proti tem ukrepom. Ljudje nismo mašine. Denar rabimo, ja, seveda, ni nepomemben, vendar pa po moje ni glavni motivator. NIhče ni vesel, če mu prihodke zmanjšajo, jasno, da ne. Ne bi pa rekla, da je to največji problem, zato je tanek led, ko začnejo vzg. to vpletat v debato, ker to dejansko ne vpliva na otroke tako zelo neposredno (jasno je vsakemu otroku boljše z zadovoljno vzg., ampak tu ne igra vloge samo plača). Širjenje skupin in zmanjšanje ljudi na eno skupino pa je problem, kjer bojo res nasrkali otroci. če bi se samo za to bunili, bi jih verjetno ljudje bolj podprli.

V predlogu, ki ga je ena pripopala sem pa res nisem videla, da bi pisalo, da bo manj ljudi, razen da se bojo skupine povečale za 1 otroka, kadar bo ravnatelj to dovolil. To ni ravno isto kot to, kar so tu gor pisale... Se strinjam, da je najboljše vrtce pri miru pustit, tudi inštitute je najboljše na miru pustit, da lepo raziskujejo dalje, pa šole, pa še kaj... ampak šparali bojo pri vsem, ker s tem, kakor je, ne pridemo skozi. Rečt, da bojo otroci imeli nekvalitetno otroštvo, če ne bo z njimi ves čas šolana vzg., je pa druga skrajnost. Vsekakor pa ne sme bit manj ljudi, nad tem se tudi vsi tu bunimo.
Lilijana pravi, da te luknje itak poštukajo in da se ne pozna pri otrocih, sama imam drugačne izkušnje - da so včasih ta nadomeščanja boljša od šolane vzg. (ena študentka recimo - brez izobrazbe, če tako gledamo), je bila super, včasih pa tudi užas... Na srečo imamo fajn ravnateljico, ki hitro loči zrnje od plev. hočem rečt, da stvari niso črno bele. In da če hočeš podporo, potem je najboljše, da vidiš tudi kak drug odtenek, ne samo črne eni in bele drugi.

Meni se zdi, da se bo poznalo, če bodo imele vzg. manj časa za pripravo, vendar da to ni nujno tako tragično. Punci sem imela doma ob petkih, ker sem delala polovični čas in smo se tako zmenili, da sem bila lahko večinoma en dan doma. Izbrali smo petek po posvetu z vzg., ki so rekle, da se takrat najmanj dogaja, da je nekak najbolj razpuščen in takrat najmanj zamudita. In potem sta mi tamalidve zdaj povedali, da bi onidve rajši hodili v vrtec v petek, ker se rakrat več igrajo, lahko prinesejo svoje igrače, več je igre po kotičkih, itd... Skratka: otroci imajo radi vodene aktivnosti, ampak še rajši se pa igrajo - večino časa. če se bojo malo več igrali, se mi ne zdi tako grozno. Nekaj jim že moraš vsak dan naštimat, da se ti ne pobijejo med sabo (prevod: da je zanimivo in se ne začnejo kaj ravsat), potem pa se radi vrnejo k svojim igram. Včasih so otroci skoraj preutrujeni od vseh aktivnosti (tu ne mislim samo na vrtec, ampak predvsem popoldanske aktivnosti - vsi rečejo, da se najrajši igrajo)... V jaslih pa so mi rekle vzg., da je treba večino časa otroke predvsem negovat, crkljat,... da se počutijo varne in niti ni toliko neke organizirane vodene aktivnosti - ker tako mali niti ne zdržijo tega- s tem se po svojih izkušnjah strinjam, ni pa zraslo na mojem zeljniku. Upam, da bo zdaj to bolj razumljivo - čeprav nekaterim verjetno še vedno nesprejemljivo.

Samo proti bit, ne rodi sadov - moraš imet tudi predlog, kako pa bi rešil zadevo. Se strinjam, zmanjšajmo plače poslancem - ampak tega oni ne bojo nikoli izglasovali... Če pa date konkreten predlog, kako jih v to prisilit, na dan z njim:). Pa ločit najpomembnejše od manj pomembnega - najpomembnejše - število otrok na odraslega v vrtcu - to po moje najbolj odraža kvaliteto, potem šele ostali dejavniki.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 14:32:37   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

A tebe prsti nič ne bolijo? Tekst, dolg, da glava boli... user posted image
Jaz bi tebe na Twitter dala, da natreniraš pisanje tekstov v 140 znakih user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 14:45:07   
Pupa1
No,ocitno so na ministrstvu umaknili predlog glede normativov. Poglejte na splet. Super.
Ja,ronja,meni so smotke vsake,ki namesto da bi podprle vzgojiteljice, se nekaj prepirajo z njimi (recimo s pelin tu gor)pa dokazujejo svoje s tem, da iščejo po spletu take in onakve dokaze v podporo svojemu mnenju... Ki gre na škodo otrok,kajne, jaz to verjamem vzgojiteljicam pač. No, pa saj sklepam to že sama, saj je ja logično...One pa krneki.. Pa tu sploh ne bi smele debatirat, tu moramo mamice skup stopit... Vrtci naj ostanejo takšni kot so! Varčuje se drugod!



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 15:29:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

No,ocitno so na ministrstvu umaknili predlog glede normativov. Poglejte na splet. Super.
Ja,ronja,meni so smotke vsake,ki namesto da bi podprle vzgojiteljice, se nekaj prepirajo z njimi (recimo s pelin tu gor)pa dokazujejo svoje s tem, da iščejo po spletu take in onakve dokaze v podporo svojemu mnenju... Ki gre na škodo otrok,kajne, jaz to verjamem vzgojiteljicam pač. No, pa saj sklepam to že sama, saj je ja logično...One pa krneki.. Pa tu sploh ne bi smele debatirat, tu moramo mamice skup stopit... Vrtci naj ostanejo takšni kot so! Varčuje se drugod!





Smotka si ti.....upam pa samo, da poleg tega, da si smotka, nisi še vzgojiteljica.......user posted image

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 15:56:58   
Pupa1
Ne,nisem vzgojiteljica,liliana,haha..samo ena smotka,ki ji je malo več mar kot tebi za otroke haha

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 22:59:59   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

pupa, meni sicer tale vlada in njeni ukrepi niso prav nič všeč, pa ne samo na tem področju, tudi drugod, ampak vseeno se mi zdi, da malo pretiravate. Ne samo glede vrtcev, tako na splošno. Jezite se na ljudi, ker jih zanima, kako je drugod po svetu, vsak, ki ne trdi, da otrok nujno rabi diplomirano vzgojiteljico, da odraste v razmišljujoče bitje, je za časom, vsakemu, ki se do pike ne strinja z vami, je vseeno za otroke, itd... To je slabo izhodišče za debato, možne rešitve, kompromise... Ki jih bomo morali delat, pa če nam je všeč ali ne - vprašanje samo kje in kakšne...

Pa se popolnoma strinjam, da morata bit vsaj dve v skupini in da je že tolikšno število otrok težko obvladat, predno bo spet kdo prebral nekaj, česar ni;). Vseeno pa: kaj pa če bi jemali vse te komentarje malo bolj pozitivno? To se namreč tudi da:
- mogoče pa se lilijani in stanislavi samo zdi, da tudi otroci v drugih državah niso tako zelo zatraumirani zaradi slabših pogojev (ki so slabši, nihče ne oporeka - razen za avstrijo nisem ziher, kjer je več odraslih za manj otrok me težko prepričaš, da je boljše manj ljudi z večjo izobrazbo kot več ljudi z manjšo, ampak to je samo moje os. mnenje in kot je pelin rekla nimam tu kaj govorit;) in se jima zato zdi to sprejemljivo
- mogoče pa je ok, če se poizkušaš kaj novega naučit, pa čeprav to znanje ni nujno po mnenju večine. Kdo pa ima kaj od tega, če se jaz učim, kako se dela ledene skulpture? Ali kvačkat igračke? Ok, mogoče kdaj moji frocki, amapk na splošno gledano je pa to kao potrata časa. Tako kot googlanje o vrtcih. Oboje je pa za nekaj dobro, če ne za drugo, pa da ti možgani ne zakrnijo.
- mogoče lakho jemljemo to tudi kot neke vrste tolažbo - da vseeno ne bo šlo vse k vragu, tudi če gre tole slučajno skozi (kar dvomim, ker je že tu tak halo, pa v vrtcih tudi)
- mogoče je fora samo v tem, da pač mislimo, da lahko daš tudi brez diplome otroku veliko oz. dovolj. Veliko nas ima take izkušnje (pelin, ne, ni samohvala, ne govorim o sebi, pač pa o svoji varuški, o L. vzg, ki nima vzg. šole, o starih starših par prijateljic, katerih otroci so se pri njh naučili toliko, da v šoli nimajo nobenih problemov...) Se strinjam, da izobrazba vedno pride prav - lažje ti je dosešt iste oz. boljše rezultate. Ni jih pa nemogoče dosešt brez izobrazbe. Prav je, da so pogoji glede izobrazbe, kakšna mora bit, pa se ne bi vtikala, ker nisem stručko na tem področju. če bi bil vrtec nujen, bi bil obvezen, pa ni. To je ena enkrat fajn napisala:). Je pa nujen za nas, starše, ker gremo v službo in je fajn, da je čim boljši, da se majo otroci fajn, ko nas ni.

Se strinjam, da je poslabšanje plače slaba motivacija, vendar pa ne delamo samo zaradi denarja. Kot rečeno - vsem so nam recimo zmanjšali plače, pa se vseeno še trudimo. Ker si želimo dobro naredit svoje delo, ker nam je mar to, za kar delamo (zame narava, v vrtcu pa otroci). In sama recimo zaupam vrtcu, da se bodo vzg. in pom. trudile zaradi otrok. Jasno pa, da vsaki veliko pomeni tudi to, da starši vidijo in cenijo njihov trud, to je dodatna spodbuda. Zato jim moramo to pokazat - najlažje in najbolj učinkovito naredi to vsak starš pri tistih, pri katerih je njihov otrok. Včasih male reči veliko pomenijo. Kartica iz morja ali enostaven iskren hvala, ker ste naredili to in to... Včasih jim pomeni že to, da vidiš njihovo delo in ti ni brezveze (pohvališ to, kar so počeli, ker je bilo tvojim otrokom všeč, vzameš pesmice in jih pojete doma, itd...) Mogoče pa je ta ideja, da vse to ni obvezno, ampak si zato vzg. hvaležen, čisto ok;)

In čisto možno je, da je katera od teh mam, ki jih zdaj napadate to v praksi večkrat naredila kot nekatere zelo glasne proti tem ukrepom. Ljudje nismo mašine. Denar rabimo, ja, seveda, ni nepomemben, vendar pa po moje ni glavni motivator. NIhče ni vesel, če mu prihodke zmanjšajo, jasno, da ne. Ne bi pa rekla, da je to največji problem, zato je tanek led, ko začnejo vzg. to vpletat v debato, ker to dejansko ne vpliva na otroke tako zelo neposredno (jasno je vsakemu otroku boljše z zadovoljno vzg., ampak tu ne igra vloge samo plača). Širjenje skupin in zmanjšanje ljudi na eno skupino pa je problem, kjer bojo res nasrkali otroci. če bi se samo za to bunili, bi jih verjetno ljudje bolj podprli.

V predlogu, ki ga je ena pripopala sem pa res nisem videla, da bi pisalo, da bo manj ljudi, razen da se bojo skupine povečale za 1 otroka, kadar bo ravnatelj to dovolil. To ni ravno isto kot to, kar so tu gor pisale... Se strinjam, da je najboljše vrtce pri miru pustit, tudi inštitute je najboljše na miru pustit, da lepo raziskujejo dalje, pa šole, pa še kaj... ampak šparali bojo pri vsem, ker s tem, kakor je, ne pridemo skozi. Rečt, da bojo otroci imeli nekvalitetno otroštvo, če ne bo z njimi ves čas šolana vzg., je pa druga skrajnost. Vsekakor pa ne sme bit manj ljudi, nad tem se tudi vsi tu bunimo.
Lilijana pravi, da te luknje itak poštukajo in da se ne pozna pri otrocih, sama imam drugačne izkušnje - da so včasih ta nadomeščanja boljša od šolane vzg. (ena študentka recimo - brez izobrazbe, če tako gledamo), je bila super, včasih pa tudi užas... Na srečo imamo fajn ravnateljico, ki hitro loči zrnje od plev. hočem rečt, da stvari niso črno bele. In da če hočeš podporo, potem je najboljše, da vidiš tudi kak drug odtenek, ne samo črne eni in bele drugi.

Meni se zdi, da se bo poznalo, če bodo imele vzg. manj časa za pripravo, vendar da to ni nujno tako tragično. Punci sem imela doma ob petkih, ker sem delala polovični čas in smo se tako zmenili, da sem bila lahko večinoma en dan doma. Izbrali smo petek po posvetu z vzg., ki so rekle, da se takrat najmanj dogaja, da je nekak najbolj razpuščen in takrat najmanj zamudita. In potem sta mi tamalidve zdaj povedali, da bi onidve rajši hodili v vrtec v petek, ker se rakrat več igrajo, lahko prinesejo svoje igrače, več je igre po kotičkih, itd... Skratka: otroci imajo radi vodene aktivnosti, ampak še rajši se pa igrajo - večino časa. če se bojo malo več igrali, se mi ne zdi tako grozno. Nekaj jim že moraš vsak dan naštimat, da se ti ne pobijejo med sabo (prevod: da je zanimivo in se ne začnejo kaj ravsat), potem pa se radi vrnejo k svojim igram. Včasih so otroci skoraj preutrujeni od vseh aktivnosti (tu ne mislim samo na vrtec, ampak predvsem popoldanske aktivnosti - vsi rečejo, da se najrajši igrajo)... V jaslih pa so mi rekle vzg., da je treba večino časa otroke predvsem negovat, crkljat,... da se počutijo varne in niti ni toliko neke organizirane vodene aktivnosti - ker tako mali niti ne zdržijo tega- s tem se po svojih izkušnjah strinjam, ni pa zraslo na mojem zeljniku. Upam, da bo zdaj to bolj razumljivo - čeprav nekaterim verjetno še vedno nesprejemljivo.

Samo proti bit, ne rodi sadov - moraš imet tudi predlog, kako pa bi rešil zadevo. Se strinjam, zmanjšajmo plače poslancem - ampak tega oni ne bojo nikoli izglasovali... Če pa date konkreten predlog, kako jih v to prisilit, na dan z njim:). Pa ločit najpomembnejše od manj pomembnega - najpomembnejše - število otrok na odraslega v vrtcu - to po moje najbolj odraža kvaliteto, potem šele ostali dejavniki.


Ronja, hvala, da si malo user posted image  bolj na široko razložila.

Vrtci so v redu, ne bo pa nobene kolateralne škode, če se tudi pri njih kaj spremeni. To je del vzgoje, da se spreminjamo, in včasih je treba začeti tudi na začetku.

Če bi bili tako glasni, ko je bil vrtec za drugega zastonj in so otroci hodili...ali hodili malo...ali pa skorajda ne..bi denar ostajal. Šparat je treba takrat, ko je. Ampak ste bili modro tiho.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: vrtci le še varstvo
7.12.2012 23:17:29   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Ja,saj, Stani,to je tisto hecno,da te zanima toliko, da guglaš in iščeš podatke o tem,v kateri državi je več otrok oz.kje imajo slabši standard v vrtciih, če se smem tako izraziti, kot pri nas,in nam potem to prijazno posreduješ... Namesto,da bi stremeli k boljšem,iščeš slabše.


Od kje ti ta logika user posted image , ki je btwpopolnoma zgrešena. Navedeni sta bili dve državi, zgolj za občutek, da predvidene spremembe niso evropska katastrofa, ki imata vsaj enkrat višji standard (v € BDP) od naše. Kaj ti tukaj ni jasno user posted image .

Količina dela sama po sebi še ni kazalnik kvalitete...nešteto aktivnosti, spodbujanja, ne vem česa, po mojem ni potrebno, ker otroci tega v tako veliki meri kot je danes v naših vrtcih, ne potrebujejo. Ja, potrebujejo, ampak samo do določene mere, potem pa ne več, ker je preveč in ker jim to ni bistvo. To ne pomeni, da se stvari ukinjajo, se jim pa lahko postavijo razumne meje, kar je tudi del vzgoje. In kot piše ronja - otroci se še vedno najraje igrajo. Vprašaj jih, kaj jim je v vrtcu (bilo) najljubše - igra, prijateljica, kakšna posebej priljubljena varuška, potem mogoče še kakšni izleti ali obiski gledališča ter zimovanje. To, da so lani delali novoletne čestitke iz materiala a in v tehniki b, letos pa iz materiala c v tehniki d, le redkim ostane v top spominih.

Btw, očitno tudi tebe tema zanima, da slediš user posted image . Daj še kaj od sebe, namesto da kritiziraš mojo radovednost. Samo to je najlažje, a ne user posted image user posted image .

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 7.12.2012 23:19:32 >

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: vrtci le še varstvo
8.12.2012 0:50:07   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: mižek


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Pa to povezovanje,da če ima otrok doma supertruper starše,ki se ukvarjajo z vzgojo svojih otrok, da ne rabi vzgojnih v vrtcu.. Kakšne nemnosti.. In kako žalostno,ker tu bi pa res morale mame skupaj stopit... Biti enotne.. No,pa ocitno nismo in ne bomo...


Varstvo in vzgoja je ena, tisoč in ena animacija je že pri številki tri nekaj čisto drugega.

Sicer pa pozabljate - za otroke gre. Njihovo delo je igra, in to je primarno in to počnejo najraje. Če ne veste, jih vprašajte. Animacije so pa zato, ker se tako lažje drži rdečo nit.


potem pa svojemu otroku domov pripeljitro prijatle pa naj se, namesto da obiskujejo vrtec doma en teden samo igrajo. 10 ur. Potem pa se lahko dalje pogovarjava kaj boš ugotovila. Če sploh boš kaj, ker očitno ne dojameš čemu je vrtec namenjen.user posted image



Mene pa zanima kaj bi v tem primeru ugotovila, kaj bi bilo z otrokom,ce en teden ne bi bil v vrtcu ampak bi bil doma, pa lahko spustimo ven, da mu vsak dan vozis kup prijateljev.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 188
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?