|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtci le še varstvo
27.11.2012 22:11:46   
anikabd
http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/v-vrtcih-le-se-varstvo

_____________________________

Mi imamo se fajn ce vam prav je al' ne nam važno je le da imamo se fajn.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrtci le še varstvo
27.11.2012 22:27:31   
Stanislava_
Sramota. Vzgojiteljica, ki se seli iz skupine v skupino. Ma najbolje, da podrejo stene in dajo kar vse otroke skupaj v en prostor.

Prostorski normativ se mi nezdi toliko sporen - ne verjamem, da bodo zaradi tega otroci slabše vzgojeni. Tole seljenje vzgojiteljic je pa čistoooooo mimo.

(odgovor članu anikabd)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 7:24:50   
josephine27
Kako bo to zgledalo si težko predstavljam ampak sem prepričana, da tisti, ki sprjemajo te ukrepe otrok ne bodo imeli več v javnih vrtcih ampak bodo lepo privat. Razlike med sloji se bodo samo še poglobile. Če nič drugega bodo vzgojiteljice zaradi skakanja sem pa tja sigurno pod večjim pritiskom in posledično bo tudi kakovost dela padla. Kako se bo to dologročno kazalo bomo pa še videli.

_____________________________



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 8:05:30   
Tutan
Zanimivo.
Avstrijski vrtci imajo vsi le varstvene funkcije, pa lahko rečem, da z otrocmi delajo enake zadeve kot pri nas. V bistvu je na vzgojiteljici, kaj in koliko in v koliki meri dela z otrocmi.
Če pride do tega bo pač žal en malo več na starših. Kar mogoče ne bo tako slabo, ker zdaj so za vse itak krivi drugi (za neustrezno hrano, za neustrezno obnašanje, da otrok česa ne zna itn.)... Malo pozno se bo začelo spoštovat to, da je zakonsko gledano vrtec bil tudi vzgojno-izobraževalna ustanova (sicer v prvi vrsti varstvena). Ljudje božji, če smo za vrtec plačevali minimalne zneske in smo se bunili za vsak dvignjen € - to za sabo nosi posledice.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 9:13:13   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Zanimivo.
Avstrijski vrtci imajo vsi le varstvene funkcije, pa lahko rečem, da z otrocmi delajo enake zadeve kot pri nas. V bistvu je na vzgojiteljici, kaj in koliko in v koliki meri dela z otrocmi.
Če pride do tega bo pač žal en malo več na starših. Kar mogoče ne bo tako slabo, ker zdaj so za vse itak krivi drugi (za neustrezno hrano, za neustrezno obnašanje, da otrok česa ne zna itn.)... Malo pozno se bo začelo spoštovat to, da je zakonsko gledano vrtec bil tudi vzgojno-izobraževalna ustanova (sicer v prvi vrsti varstvena). Ljudje božji, če smo za vrtec plačevali minimalne zneske in smo se bunili za vsak dvignjen € - to za sabo nosi posledice.


Podpis. Pa še to bi dodala, da velikokrat pomočnice več dajo otrokom kot vzgojiteljice.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
28.11.2012 9:14:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
28.11.2012 9:31:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 9:57:03   
petea
Rada bi videla poslance, ki sedaj tako velikoumno in bistro odločajo o teh zadevah, kako bi se znašli en teden sami (torej en odrasel) v vrtcu npr. s 14-imi enoletniki, hkrati enega pokakanega previjali, drugega tulečega umirjali, tretjega raziskovalca pazili, da si ne pridela prehudih bušk na čelu, četrtega utrujenega uspavali, petega preoblekli, ker se je polulal, ostalo skupino pa vmes še naučili jesti med samostojnim sedenjem za mizami.

In naj vmes skušajo otroke še malo animirati, se ukvarjati z njimi ter na koncu dneva povedati vsakemu staršu, kako njihov otrok napreduje (ker je ja razumljivo, da si bodo za vse otroke zapomnili vse drobnarije, ki so jih tisti dan počeli ter zaznali tudi najmanjše spremembe v obnašanju, ki bi lahko nakazovale vzgojne ali zdravstvene težave, mar ne?).


Po enem tednu spoznavanja dela v vrtcu pa naj glasujejo o spremembah normativov. Me zanima, kakšen bi bil rezultat.


V glavnem, otroci so res naše največje bogastvo. Vedno dražji so. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 10:21:17   
liliana
Meni se pa to ne zdi nič drastičnega.......

Pri nas je običajno pol vzgojiteljic ali pomočnic itak na bolniškem ali porodniškem....tako da se že zdaj dela tako.....

Recimo, je ravno letos vzgojiteljica moje hčerke že od septembra na bolniškem, kdaj se vrne, nimamo pojma, ker ima išias.....torej je z njimi pomočnica vzgojiteljice in ji pomagajo druge pomočnice vzgojiteljic, tiste punce, ki so na praksi ipd......torej so otroci že tri mesece brez vzgojiteljice.....pa se meni ne zdi, da bi dete kaj nazadovalo ali da bi bilo karkoli narobe.....

Samo zame je vrtec prvovrstno varstvena ustanova in šele nato vzgojno izobraževalna ustanova in samo upam lahko, da bo to nekoč spet tudi postala, ker bi to precej znižalo ceno vrtca.....kako dete v vrtcu napreduje niti ne gnjavim....itak nikoli ni časa za govorilne ure (zaradi raznih odsotnosti) in so šli na govorilne ure le starši otrok, ki so šli v šolo, ker so vzgojiteljice na bolniškem ali porodniškem.....ker pa letos vzgojiteljice ni, pa letos sploh še ni bilo "razpisa" za govorilne ure (verjetno pomočnica po kurikulumu ne sme voditi govorilne ure?)

Pred dvema letoma je v vrtcu praktično celo leto bila z njimi tudi pomočnica vzgojiteljice, ker je vzgojiteljica bila noseča in je bila na bolniškem skoraj celo nosečnost.....

Otroci se pa čisto normalno igrajo in delajo zadeve v vrtcu tudi samo s pomočnico vzgojiteljice......in s pol manj osebja, kot je predpisano in ki je na plačilni listi, je pa osebje večinoma na bolniški......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 10:34:01   
nusi
mene moti predvsem kako se lotevajo tega "šparanja". Lahko, da sem nepravična, ker poznam predvsem področja kjer je varčevanje mene udarilo po denarnici ampak vseeno. Torej: ukinitev subvencij kreditov za mlade družine, znižanje plače, zvišanje plačila vrtca, zmanjšanje dokladov in plačilo vrtca za drugega otroka, no v igri je bilo še znižanje porodniške... Ok, sem se nekako strinjala (itak nimaš izbire user posted image , ker je teba šparat..). Ampak, da je treba pa rezat najprej pri otrocih, s tem se pa ne strinjam. Najprej nej sebi plače znižajo in to pošteno. Prijateljica dela na MJU in je povedala kako to pri njih v praksi izgleda, kao so znižali plače, potem so odpravljali nesorazmerja no v končni fazi so si vsi tko naračunali, da nimajo minusa pri plači, potalali so en kup napredovnj, ki naj jih kao ne bi, ampak za izbrance je vedno dnar, privlekli nove ljudi, uvedli nove službe... pa verjamem, da niso samo na MJU-ju tako pametno ravnali.
Pa nehejte nas primerjat kako imajo pa v Avstriji samo varstveno funkcijo. V Avstriji si lahko tudi doma 3 leta pa imaš boljšo porodniško, ko jo sešteješ z vsemi dodatki kot pri nas tisti 1 leto. ravno 14 dni nazaj je prišla kolegica z možem, ki živita v Avstriji in je povedala, kako imajo tam urejeno, ona je izbrala, da bo doma 3 leta, zadnje pol leta je šla na zavod, ker je tam podpora višja, med tem ji iščejo delo in to je to. Časi, ko je bilo pri nas vse tako super in bolje kot drugje so mimo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 11:02:22   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Meni se pa to ne zdi nič drastičnega.......

Pri nas je običajno pol vzgojiteljic ali pomočnic itak na bolniškem ali porodniškem....tako da se že zdaj dela tako.....

Recimo, je ravno letos vzgojiteljica moje hčerke že od septembra na bolniškem, kdaj se vrne, nimamo pojma, ker ima išias.....torej je z njimi pomočnica vzgojiteljice in ji pomagajo druge pomočnice vzgojiteljic, tiste punce, ki so na praksi ipd......torej so otroci že tri mesece brez vzgojiteljice.....pa se meni ne zdi, da bi dete kaj nazadovalo ali da bi bilo karkoli narobe.....

Samo zame je vrtec prvovrstno varstvena ustanova in šele nato vzgojno izobraževalna ustanova in samo upam lahko, da bo to nekoč spet tudi postala, ker bi to precej znižalo ceno vrtca.....kako dete v vrtcu napreduje niti ne gnjavim....itak nikoli ni časa za govorilne ure (zaradi raznih odsotnosti) in so šli na govorilne ure le starši otrok, ki so šli v šolo, ker so vzgojiteljice na bolniškem ali porodniškem.....ker pa letos vzgojiteljice ni, pa letos sploh še ni bilo "razpisa" za govorilne ure (verjetno pomočnica po kurikulumu ne sme voditi govorilne ure?)

Pred dvema letoma je v vrtcu praktično celo leto bila z njimi tudi pomočnica vzgojiteljice, ker je vzgojiteljica bila noseča in je bila na bolniškem skoraj celo nosečnost.....

Otroci se pa čisto normalno igrajo in delajo zadeve v vrtcu tudi samo s pomočnico vzgojiteljice......in s pol manj osebja, kot je predpisano in ki je na plačilni listi, je pa osebje večinoma na bolniški......

j
hm o kakšnem znižanju lahko samo sanjaš. za isto ceno boš dobila manj to pa je tudi vse, glede bolnišjih imate pa očitno res smolo. no vsaj v našem vrtcu ne vem, da bi se kaj takega dogajalo.

verjamem, da se večji otroci čisto normalno igrajo tudi samo s pomočnico samo zamisli si kako bo ena oseba septembra uvajala celo skupino enoletnikov.

ljudje smo narejeni tako, da stremimo k temu, da kvaliteta življenja raste in ne pada.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 11:20:48   
lučka 25
Se strinjam, da je lahko pomočnica vzgojiteljice enako kvalitetna kot vzgojiteljica. A vseeno vzgojiteljica nosi v so odgovornost, na njej je vsa papirologija,....Pa da ne zaidemo s teme. V očeh otrok morata biti obe enakopravni, tako kot naj bi bili v družini. Obe skrbita, da se otroci dobro počutijo, ustvarjajo,...

liliana, res je vaša vzgojiteljica na bolniški. A zato vaša pomočnica še vseeno ni sama v skupini, je imela pomoč. Kaj ne????
Po teh ukrepih pa naj bi ena oseba delala za dva. Kot je že ena napisala. Citiram: Rada bi videla poslance, ki sedaj tako velikoumno in bistro odločajo o teh zadevah, kako bi se znašli en teden sami (torej en odrasel) v vrtcu npr. s 14-imi enoletniki, hkrati enega pokakanega previjali, drugega tulečega umirjali, tretjega raziskovalca pazili, da si ne pridela prehudih bušk na čelu, četrtega utrujenega uspavali, petega preoblekli, ker se je polulal, ostalo skupino pa vmes še naučili jesti med samostojnim sedenjem za mizami. In v tej vlogi bi rada videla še kakšno od vas. Ja, ja, ja....saj ste plačane za to. Sem plačana za to in me to delo še vseeno veseli. In bom naredila vse, kar je v moji moči. A žal bodo vaši otroci na slabšem, ker 28 rok pa vseeno nimam, pa bi jih imela rada. Da s tem, kakšni so pritiski s strani staršev, ko smo vsaj 1x na teden prava boksarska vreča, ker se nekdo znaša nad nami, ker je otrok zopet preoblečen, ker se je popacal s hrano (ker sva mu dovolili, da je pri skoraj 2 letih lahko jedel sam), a to je le eden od mnogih primerov.

In verjemite mi, starši se ne boste spremenili in še vedno bo velika večina vse prelagala na druge (učenje, vzgojo). Ker, ko smo mi hodili v vrtec pod pogoji, ki si jih želijo uvesti sedaj, so naši starši v veliki večini delali do 14h ali mogoče kdo do 15h (razen trgovci in gostinci,...) in so bili tako lahko veliko z nami. Kaj pa sedaj? Kdaj hodite domov iz službe?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 11:51:08   
ronja
Mene pa mučijo vse cerkve, državne ustanove in gradovi, ki so osvetljeni kot novoletne jelke zakaj že? V naši vasi imamo 3 javne svetilke, ki osvetljujejo bog ve kaj, mimo pa celo noč ni žive duše. Koliko cest je osvetljenih bolj kot podnevi, a se po njih ponoči peljejo lih trije avti.

Vrtce imamo krasne. Ohranimo tisto, kar je dobro. Je pa marsikaj slabega, tisto pa komot spremenimo, izboljšamo in šparamo.


Ankica podpis! Ohranimo dobre vrtce! Seleča se vzgojiteljica?user posted image Ja, pomočnice so super, dostikrat imajo več izkušenj in dajo ogromno otrokom, samo dejstvo je, da 14 enoletnikov potrebuje več kot 1 par rok! Že dva sta včasih premalo! Kako jih bo ena pomočnica 14 oblekla za ven? Jaz mam 3, pa se včasih spravljamo celo večnost! Pa se starejši večinoma sami zrihtata... 14 enoletnikov ne more ena oseba pedenat ves čas! Saj mora it na wc, kaj eč se en udari, ona pa glih drugega previja? ma milijon je situacij, kjer pač rabiš vsaj 2 človeka! To ni malo otrok!

Kar se osvetljenosti cerkev tiče, so naredili raziskave, da se je na nekaterih križiščih povečala pogostost nesreč, ker je osvetljeno zgoraj in se zato cesta slabše vidi, saj se oči navadijo svetlobe zgoraj, potem pa ne vidijo relativno temne ceste. Ponekod so celo morali zmanjšat osvetlitev cerkva zato... Je pa to čista potrata in biološko gledano sploh groza za ogromno žuželk! Svetlobno onesnaževanje je itak nekaj, o čemer nič ne govorimo, pa to ne pomeni, da je ok...

Avstrijski vrtci imajo vsi le varstvene funkcije

Oprosti, ampak to pa ni glih res. Res je, da delajo iste reči kot tu, to ja. Ampak recimo v Avstriji je vrtec 1 leto pred šolo obvezen kot priprava na šolo - torej ne more biti samo varstvena funkcija. Če otroka ni, mora prinest zdravniško opravičilo (preverjeno, nečaka hodita v avstrijski vrtec;).

Recimo, je ravno letos vzgojiteljica moje hčerke že od septembra na bolniškem, kdaj se vrne, nimamo pojma, ker ima išias.....torej je z njimi pomočnica vzgojiteljice in ji pomagajo druge pomočnice vzgojiteljic, tiste punce, ki so na praksi ipd......torej so otroci že tri mesece brez vzgojiteljice.....pa se meni ne zdi, da bi dete kaj nazadovalo ali da bi bilo karkoli narobe...

Ja, to ni nič tako groznega, če imajo otroci pač drugega človeka zraven, kot si napisala. Če pa je standard, da je z njimi ena oseba, druga pa pol časa ja, pol pa ne... potem je pa to nekaj drugega!
Tudi zame je vrtec varstvo, vendar mi je jasno, da je hudimano težko pazit sam 14 dojenčkov/malčkov, vsak dan! Midva sva zmatrana po rojstnem dnevu tamale, pa imam "samo" kakih 8 otrok za pazit. Ampak gledat, da se nobenemu nič ne naredi, jih zabavat in nahranit vseeno ni tako zelo enostavno - pa sva večino časa dva...

Ampak, da je treba pa rezat najprej pri otrocih, s tem se pa ne strinjam. Najprej nej sebi plače znižajo in to pošteno.

Podpis.!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 13:12:00   
anikabd
Moje mnenje
mene moti predvsem kako se lotevajo tega "šparanja". Lahko, da sem nepravična, ker poznam predvsem področja kjer je varčevanje mene udarilo po denarnici ampak vseeno. Torej: ukinitev subvencij kreditov za mlade družine, znižanje plače, zvišanje plačila vrtca, zmanjšanje dokladov in plačilo vrtca za drugega otroka, no v igri je bilo še znižanje porodniške... Ok, sem se nekako strinjala (itak nimaš izbire user posted image , ker je teba šparat..). Ampak, da je treba pa rezat najprej pri otrocih, s tem se pa ne strinjam. Najprej nej sebi plače znižajo in to pošteno. Nusi s teboj se popolnoma strinjam.

Naj povem kako daleč smo prišli - vrtce bodo v prihodnje zapirali, ker družine zaradi vseh teh ukrepov, stanja v državi nimajo več s čem plačati vrtca, IZPISUJEJO OTROKE iz vrtcev. Ogromno se jih seli v tujino. Prostora v vrtcih bo/ je več kot dovolj.

liliana - tebi pa svetujem, da se uzreš malo naokoli, v vrtcu ni samo delo z otroci, ampak tudi z starši, ki mu ni vseeno za otroka, ki želijo vedeti kako njihov otrok napreduje, se počuti... So starši, ki jim je vseeno in so starši, ki iščejo najmanjšo napako, z ničemer niso zadovoljni, komplicirajo za vsako malenkost. Če bi bila vsaj enkrat na sestanku sveta staršev bi mogoče drugače gledala na vrtec.
Zadnjič ko sem bila na govorilni uri za sina, sem čakala 25 minut, ko sem prišla končno na vrsto, sta bili vzg. in pom.vzg. na robu solza, obe žalostni in obenem utrujeni. Kaj so se pred mano pogovarjali s prejšnim staršem ne vem. Vem pa da sta pozitivni osebi, ogromno se ukvarjata z otroci, ogromno jih naučita, povsod jih peljeta, obe sta topli osebi, vsakega otroka se razveselita, nasmejani, skratka moj otrok ju ima zelo rad in rad hodi v vrtec. Zame vrtec ni samo, da otroka pripeljem in da je tam samo v varstvu.
Glede odsotnosti vzg. pa je odgovorna ravnateljica. Po zakonu je ravnateljica dolžna razpisati delovno mesto vzgojiteljice, če je ta odsotna več kot 30dni.

Vrtec bomo pa itak plačevali še naprej tako kot smo sedaj oz. še več. Za vsakimi spremembami v naši državici ta kratko potegnemo vedno mi navadni ljudje.
V vednost, lani je v Ljubljani samo 35 otrok hodilo brezplačno v vrtec.Poznam pa ogromno primerov, ki bi res potrbovali sbvencijo vrtca pa je ne dobijo....


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 16:44:42   
pelin
Joj Lilijana...eh....lepo je , če je človek tako zadovoljen kot ti...s situacijo v državi... z vsemi takšnimi in drugačnimi varčevalnimi ukrepi.....škoda je le, da tega ne vidiš vedno preveč realno...

V bistvu ne vem kaj bi rekla na vse to...pošteno povedano ne morem verjeti, da se to res dogaja...ne morem verjeti, da je nekdo, ki nima nič pojma o delu v vrtcu...šoli...upal predlagati kaj takega...in tiščat..tiščat naprej...glede kako se stvari odvijajo in kako je dandanašnje vse kar se dogaja nekako neverjetno....imam občutek, da se  bo vse to uresničilo.....Uresničilo, ker bomo to dopustili....ker boste vi starši to dopustili, ker jih je še vedno preveč takšnih, ki razmišljajo kot Lilijana...Pedagoški kadri se že nekaj časa dvigujemo....pa ste nekateri tako zaslepljeni, da verjamete vsem tistim, da se nam gre le za denar in da imamo še vedno previsoke plače....za orientacijo povem, da imam poleg 16- ih let delavne dobe...poleg tega, da sem dipl. vzg.....da imam naziv mentor..., ki spravi na leto čez lepo število  praktikantov in pripravnikov ....da  semhkrati vodja enote in aktiva strokovnih delavcev .... da imam v skupini 19 otrok od 2-6 let.....plače 1013  evrov neto...pokrito dobim le del potnih stroškov in ker se vozim skoraj 50 km daleč, dam za prevoz več kot dobim.....in to je plača, ki jo dobim na TR....nimam dnevnic....nimam raznoraznih dodatkov...vse kar je , je v plači in ta mi prileze do tisočaka le z dodatkom na delovno dobo....toliko o dobrih plačah v vrtcih ( s tem , da ima moja zlata, delovna pomočnica še 300 evrov manj plače kot jaz)...v vrtcih, kjer se itak izvaja le varstvo....
In ker poudarjam, da ni plača tisto, kar nas večino moti pri teh ukrepih, bi rada rekla le to.....pedagoški kadri ne bomo ničesar dosegli, pa ne zato, ker bi bili ti ukrepi pravični...pa ne zato, ker bi bili mi premlahavi...zato, ker se vi...dragi starši...ko se gre za prihodnos....varnost.....življenje vaših otrok...s temi varčevalnimi ukrepi, ki so se naložili vašim otrokom....strinjate...nekateri glasno...nekateri pa v sebi....dobri ste..pogumni...da boste upali svoje sončke pripeljati v tako organizirano varstvo, kot se nam obljublja ...

....vesela sem, da imam večje otroke, da mi jih ne bo potrebno vsak dan voziti v vrtce, kjer bodo dnevno v življenjski nevarnosti...brez pretiravanja....že sedaj sem odgovorna za 19 otrok....s povečanjem normativov in povečanjem odgovornosti vzgojiteljev, bom po napovedi predlaganih ukrepov odgovorna za varnost otrok, ki jih bo še enkrat več....definitivno tega rizika ne bom sprejela...sem se pripravljena odpovedati službi, če pride tako daleč...pa ne zato, ker sem reva...ravno nasprotno...zato, ker se zavedam svojih zmožnosti in sposobnosti...nasprotno od nekaterih...

(odgovor članu anikabd)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 17:56:56   
liliana
Pelin....jaz verjamem, da boš branila svoje delovno mesto in svojo izobrazbo.....paradoks je edino ta, da vas je v takšen sistem vrtčevske organizacije in plačil potisnila ravno ta vlada, ki vas zdaj misli krčiti......

In plače so problem, plače so v bistvu povsod največji strošek.....

in poskusi razumeti tudi ti mene, ker sem jaz recimo v vseh teh letih v bistvu plačevala vsega skupaj eno leto vzgojiteljico, ki je ni bilo tam....plačevati pa sem jo morala, ker nisem mogla drugače....in mojemu otroku recimo v tem enem letu, silom prilike, zaradi določenih okoliščin, ni bilo nudeno tisto, kar je tako pomembno, vzgoja in izobraževanje, ki jo lahko da le vzgojiteljica, pomočnica vzgojiteljice pa ne....in kot sem sama opazila, otrok v bistvu ni nazadoval.....torej, ta diplomiran vzgojiteljski kader ni tako grozno nujno potreben v vrtcu.....

In prosim, ne krivi staršev, da bomo dopustili, da ti v vrtcu ne boš več potrebna, ker praksa očitno dokazuje, da nisi tako zelo potrebna, da vzgojiteljica s srednjo šolo prav tako lahko obvlada otroke in jih celo kaj nauči.....normativi v vrtcih in šolah, so se nekoč davno prilagajali tako kot se je nekomu pač zahotelo, da ne bi odpuščali so spreminjali normative (takrat je seveda bilo to normalno)....




< Sporočilo je popravil liliana -- 28.11.2012 17:58:13 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
28.11.2012 18:10:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 18:45:42   
josephine27
In prosim, ne krivi staršev, da bomo dopustili, da ti v vrtcu ne boš več potrebna, ker praksa očitno dokazuje, da nisi tako zelo potrebna, da vzgojiteljica s srednjo šolo prav tako lahko obvlada otroke in jih celo kaj nauči....


saj se sploh ne gre za to. če jaz prav razumem sta bili do zdaj dve, zdaj bo pa samo ena oz. ena in pol. po vsej logiki dva človeka lahko naredita več kot en sam. se ti ne zdi? če si to težko zamisliš pa pomisli, da bi ukinili delovno mesto tvoje sodelavke in tebi dodelili še polovico tega kar je do sedaj naredila ona. plačali bi ti pa enako. verjetno bi skakala od veselja pa vse enako kvalitetno bi naredila kot do zdaj? mogoče bi to izpeljala, če zdaj polovico časa gledaš v luft, če pa že zdaj delaš na ful bi pa lepo izgorela al pa mi delela na hojla drija. mislim, da bi izbrala drugo možnost. zato me boš težko prepričala, da bodo stvari ostale na enaki ravni.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 19:30:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

saj se sploh ne gre za to. če jaz prav razumem sta bili do zdaj dve, zdaj bo pa samo ena oz. ena in pol. po vsej logiki dva človeka lahko naredita več kot en sam. se ti ne zdi? če si to težko zamisliš pa pomisli, da bi ukinili delovno mesto tvoje sodelavke in tebi dodelili še polovico tega kar je do sedaj naredila ona. plačali bi ti pa enako. verjetno bi skakala od veselja pa vse enako kvalitetno bi naredila kot do zdaj? mogoče bi to izpeljala, če zdaj polovico časa gledaš v luft, če pa že zdaj delaš na ful bi pa lepo izgorela al pa mi delela na hojla drija. mislim, da bi izbrala drugo možnost. zato me boš težko prepričala, da bodo stvari ostale na enaki ravni.


Ja, trije pa bi naj naredili več kot dva....en pred leti, se je v šolstvu in vrtcih, ko ni bilo dovolj otrok, delalo pa obratno.....so eni učiteljici in eni vzgojiteljici pač dodelili manj otrok, da se ni odpuščalo.....ne spoznam se sicer podrobno na demografske spremembe, samo kolegica, ki dela v šoli mi je rekla, da čez nekaj let spet ne bo toliko otrok v šolah in vrtcih kot jih je zdaj.....

A veš, da se celo dela tako....? Odide delavka na porodniško, pa se ne zaposli novi delavec...? Odide en delavec v pokoj, pa se delo prerazdeli med druga dva delavca.....? in res je, nihče na začetku ne skače od veselja, zato sem pa rekla, da razumem, da brani svoj poklic in svoje delo.....zmore pa vsak običajno, pa ne pregori in ne izgori.....je Ronja enkrat lepo zapisala, da sedaj, ko dela skrajšan delovni čas, opravi v štirih urah toliko dela, kot ga je prej v osmih......



(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 19:38:31   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: lučka 25

Da s tem, kakšni so pritiski s strani staršev, ko smo vsaj 1x na teden prava boksarska vreča, ker se nekdo znaša nad nami, ker je otrok zopet preoblečen, ker se je popacal s hrano (ker sva mu dovolili, da je pri skoraj 2 letih lahko jedel sam), a to je le eden od mnogih primerov.

In verjemite mi, starši se ne boste spremenili in še vedno bo velika večina vse prelagala na druge (učenje, vzgojo).


Star slovenski pregovor pravi, da je potrebno pometati pred svojim pragom.

Ni čudno, da smo, kjer smo (ne samo pri vrtcih), ker stalno pometamo pred tujimi.  Rekla bi ti samo to - postavi se zase, potem te bodo tudi starši spoštovali in to je edini način, da vzgojiš otroka nevzgojenih strašev, kakršni so ti, ki jih omenjaš.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 19:39:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Pa saj se ne gre za izobrazbo, temveč dejstvo, da bodo povečali normative in bo na eno vzgojiteljico prišlo več otrok, ker bo ena pomočnica stalno v skupini, vzgojiteljica s ebo pa šetala iz ene skupine v drugo.
Gre se za zmanjšanje kvalitete dela, gre se za nižanje varnostnih standardov, gre se za povečanje delovne obveznosti in posledično preutrujenost kadrov (in še več bolnišk, ko smo že pri tem).


Seveda se gre tudi za izobrazbo......ker otrok lahko povsem shaja tudi brez vzgojiteljice, samo s pomočnico vzgojiteljice....to sem mislila povedati....torej, če bo vzgojitejlica šetala med dvema skupinama, bo pol časa v eni skupini, pol časa pa v drugi (delovna obveznost se ji pa ne bo povečala)....ko je 9 mesecev na bolniški, tudi ni v nobeni skupini in je pomočnica sama z otroki oz. ji pomaga praktikantka.....sedaj bo pa isto.....

In tudi varnost ne bo tako zelo ogrožena....ker recimo zdaj, ko naše vzgojiteljice 3 mesece ni, tudi niso otroci varnostno ogroženi....pa je v vsaki skupini le ena vzgojiteljica in ena pomočnica, je pa vedno nekaj praktikantk, da se potem izpadi vzgojiteljic krpajo......

Zato pravim, da z vzgojno izobraževalnega vidika in vidika varnosti "šetajoča" vzgojiteljica med dvema skupinama spet ni tak izpad......in tudi delovna obveznost se ji ne bo povečala....sigurno ne bo delala 16 ur na dan, ker bo imela čez dve skupini.....


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 19:40:33   
petea
Ne, Liliana, ni napisala tega, ampak da je v službi kljub uradno 4-urnemu delavniku praviloma 6 ali 6,5 ur.

Ne vem, kako imajo organizirano v vašem vrtcu, v tem, kamor hodijo moji otroci, vidim vzgojiteljice, ki so vedno bolj vidno izčrpane. A še seveda še vedno trudijo in zelo dobro delajo z otroki.

Se zgodi, da se kakšen dan pokrivajo in kombinirajo delo še v drugih oddelkih, pri daljših odsotnostih pa se poskrbi za nadomeščanje.


Meni je zelo zanimivo, da delovni kader v raznih službah je treba zmanjševati in dodatno obremenjevati, število organizatorjev in vodij pa ob tem večati in večati.

< Sporočilo je popravil petea -- 28.11.2012 19:41:00 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 19:42:07   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Gre se za zmanjšanje kvalitete dela, gre se za nižanje varnostnih standardov, gre se za povečanje delovne obveznosti in posledično preutrujenost kadrov (in še več bolnišk, ko smo že pri tem).


Kar se dogaja, je logično. Ko ljudje ne znamo več ceniti tistega, kar imamo, ko se preseravamo za vsak prdec, smo, kjer smo. Ker se staršev ne da vzgojiti (oziroma se jih težko in je to dolgotrajen proces), se jih bo vzgojilo na silo, ker enostavno ne bo več prostora za njihova zmišljevanja.

Kar se dogaja, ne prihaja od politike, skozi njo se samo kanalizira tisto, kar smo kot družba.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 19:45:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ne, Liliana, ni napisala tega, ampak da je v službi kljub uradno 4-urnemu delavniku praviloma 6 ali 6,5 ur.




Ja, šef je pa baje opazil, da v tem času, ko je na delu 6 ur oz. 4 ure opravi enako delo kot takrat, ko je delala 8 ur...user posted image tudi to je dodala.....



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 19:46:50   
josephine27
A veš, da se celo dela tako....? Odide delavka na porodniško, pa se ne zaposli novi delavec...? Odide en delavec v pokoj, pa se delo prerazdeli med druga dva delavca.....? in res je, nihče na začetku ne skače od veselja, zato sem pa rekla, da razumem, da brani svoj poklic in svoje delo.....zmore pa vsak običajno, pa ne pregori in ne izgori.....je Ronja enkrat lepo zapisala, da sedaj, ko dela skrajšan delovni čas, opravi v štirih urah toliko dela, kot ga je prej v osmih......


Ja, delam v gospodarstvu. Nisem slepa. Vsako leto delam več za isto plačo. Pa ne samo jaz ampak vsi v firmi kjer delam. Na zunaj je vse ok. Ženske pa hodijo na skrivaj po tablete za živce, ker ne zmorejo več. Poznam take primere in vse več jih je ki ne zmorejo pa nočejo tega pokazat pa trpijo dokler gre, ker se bojijo za službo. Vse več je izgorelosti, depresij,... Nekje se mora ustavit. Ljudje nismo stroji.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?