|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 20:06:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


Žalostno je to, da se nekateri zatekate k cinizmu in norčevanju pri tako resnih zadevah, ki so in  bodo v škodo tudi vašim otrokom...osebno se mi zdi to obsojanja vredno in bi me bilo pred lastnimi otroci sram....sram zaradi tega, ker se v bistvu zavedate, da bodo vaši otroci na veliko slabšem...pa se vam vse skupaj še vedno zdi normalno...kaj normalno...smešno...



Daj, ne bodi dramatična......tako "zločinski" ukrepi (kot pravi stroka) pa to spet niso, da bi zdaj morali sveče prižigati in viti roke nad glavo ter z glavo tolči v zid....

Sem ti na primeru razložila, zakaj se mi ne zdi to tak problem.....sicer pa itak poznaš moje stališče, da je vrtec zame v prvi vrsti varstvena ustanova.....

Poskusi se ti v našem poklicu...poskusi imeti 14  otrok starih 1-2 leti po osem, včasih pa tudi več ur na dan....potem pa se oglasi in bova še malo podebatirali....Vedno sem ti narazpolago...tudi po opravljenem deset_urnem delu v javnem sektorju....


Če bi imela željo, bi se v tem poskusila.....zaradi tega, da pa bom šele takrat enakovreden sogovornik tebi, se pa ne bom.....

 No, evo, vedno obstaja več poti do rešitve problema.
Res je tako...je pa tudi res, da ena rešitev, ki je sprejemljiva za nekoga ni nujno za drugega tudi....


Seveda ne....jaz se s tisto Stanislavino predlagano rešitvijo čisto strinjam......zate pa vem, da ni sprejemljiva......


< Sporočilo je popravil liliana -- 29.11.2012 20:07:22 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 20:20:11   
pelin
Če bi imela željo, bi se v tem poskusila.....zaradi tega, da pa bom šele takrat enakovreden sogovornik tebi, se pa ne bom.....
Tudi sedaj te imam za enakovredno sogovornico...če pa imaš kakšno željo po tem, da prideš pogledat k nam, si  iskreno dobrodošla...vendar se podvizaj....če boš prišla v kratkem, bova lahko še kakšno rekli, in mogoče bo še čas za kakšen kofi na eni nogi... čez čas pa bom imela bolj malo časa za čvek, ko bom letala iz ene igralnice v drugo in pazila na 50 mulčkov....
...sedaj grem pa prižgat svečo....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 20:23:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Če bi imela željo, bi se v tem poskusila.....zaradi tega, da pa bom šele takrat enakovreden sogovornik tebi, se pa ne bom.....
Tudi sedaj te imam za enakovredno sogovornico...če pa imaš kakšno željo po tem, da prideš pogledat k nam, si  iskreno dobrodošla...vendar se podvizaj....če boš prišla v kratkem, bova lahko še kakšno rekli, in mogoče bo še čas za kakšen kofi na eni nogi... čez čas pa bom imela bolj malo časa za čvek, ko bom letala iz ene igralnice v drugo in pazila na 50 mulčkov....
...sedaj grem pa prižgat svečo....


No, samo da si se pomirila......user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 20:24:56   
Tutan
Pelin, rekla sem, da delajo identične stvari, kot jih delajo pri nas. Ok, kar se mi zdi boljše, je to, da nudijo 3 vrste varstva: dopoldansko, popoldansko in celodnevno. Ker roko na srce, nekateri starši delaju na smene in popoldne nimajo dat kam otroka. Ali pa celo tako, da se delovni čas vrtca konča prej, kot pa se konča njihov delovni čas. No, to je en veeeelik plus.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 20:31:51   
pelin
Sicer delam na periferiji velikega mesta in pri nas imamo le poldnevno in celodnevno varstvo, vendar je takšno varstvo, kot ga ti opisuješ v marsikaterem večjem mestu pri nas....vem, da so tudi pri nas nekateri vrtci odprti do 8  ali celo 9 zvečer...imam celo kolegico, ki dela že dve leti v popoldanskem vrtcu  v Ljubljani in začne ob 12.30 in zaključi ob 20.00....in res je to velik  plus za prebivalstvo, ki ima delo na turnuse...

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 20:36:20   
Tutan
Well...tudi mi smo na periferiji, pa verjameš ali ne, tudi pri nas delajo ljudje turnuse.
Če pa takšni vrtci obstajajo pri nas, super. Žalostno je, da zgolj in le v LJ, mogoče s kakšno redko izjemo tudi kje drugje.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 20:40:01   
Tutan
Pa da ne bo SPET pomote - še vedno trdim, da so naši vrtci dobri in da bi bilo potrebno takšne ohranit. Me pa moti to, ja, da se rangirata vzgojiteljica in pomočnica. Zame sta obe človeka, ki skrbita za mojega otroka v moji odsotnosti in zaupati jima moram 100%. Zato si obe zaslužita enako plačo. Ker opravita enako delo. V prvi vrsti v času moje odsotnosti varujeta mojega otroka. In to je največ. Varstvena funkcija. In roko na srce, razlike med diplomirano in SŠ vzgojiteljico ni, tudi na nivoju znanja ne (zato moja omemba faksa prej). Razlika je edinole v praksi - prakso pa pridobiš skozi leta.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 20:46:41   
Tutan
p.s.: pa sploh ne bi poslušala, kako ljudje s SŠ izobrazbo ne morejo otroku nudit tako celostnega vrtčevskega razvoja, kot pa tisti z dipl. spredaj. Ker namreč tudi mi nismo zrastli v neke debile, no.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 21:13:58   
pelin
Well...tudi mi smo na periferiji, pa verjameš ali ne, tudi pri nas delajo ljudje turnuse.
Verjamem in vam privoščim, da bi imeli vrtec tudi za take primere...


Zame sta obe človeka, ki skrbita za mojega otroka v moji odsotnosti in zaupati jima moram 100%. Zato si obe zaslužita enako plačo. Ker opravita enako delo. V prvi vrsti v času moje odsotnosti varujeta mojega otroka. In to je največ...

Res je da pomočnice marsikdaj delajo kot zmešane ( verjemi mi da vem, ker sem bila dolga leta na tem delovnem mestu), vendar vseeno ne moreš reči,  da opravi enako delo kot vzgojiteljica....seveda ima več fizičnega dela, ker nanjo pade več nege, čiščenja in drugega tehničnega dela.....vendar ji ni potrebno napisati ene priprave ( pa v vrtcu za vsak dan posebej pišemo priprave, vsak mesev pišemo sklope, vsak sklop rabi napisano evalvacijo...), ni ji potrebno biti zraven na vsakomesečni  govorilnih urah, ni potrebno klicati starše v vrtec ob kritičnih primerih, ni ji potrebno pisati poročil o posameznih otrokih, delati portfolie posameznika, biti mentor pripravnikom in z njim načrtovari nastope, pisati dnevnik, analizo, hoditi na izobraževanja, organizirati rod. sestanke, srečanja s starši, aktive strokovnih delavcev, biti prisoten na sto in eni komisiji in popoldanskih zadevščinah.....in konec koncev...ni zakonsko in kazensko odgovorna za otroke, če sva v skupini obe....jaz in druge vzgojiteljice pa smo....in še in še....plača po defoltu ne more biti enaka...čeprav  bi jim jo jaz čisto privoščila, če bi se zadevščine, ki jih moramo delati me..malo razdelile še med njih...dokler pa jaz vlačim domov torbo nabasano z akti priročniki in ostalim papirjem, sedim marsikateri dan, vikend pred računalnikom in pišem čreva , ki jih moram.....med tem pa ko pomočnica gre domov s tini mini torbico in da službo ob izstopu iz vrtca na of...to pač ne more biti tako....

< Sporočilo je popravil pelin -- 29.11.2012 21:14:53 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 21:37:29   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Saj si rešitev podala že sama - ni jih potrebno odpustiti, se jih pa lahko prerazporedi na drugo delovno mestu, kjer ustrezajo kriterijem. Kriterije sicer presegajo, ampak bohpomagaj, niso edine.
Res vzgojiteljice niso edine, ki bi delale pod njihovo izobrazbo, če bi jih porazporedili na delovno mesto, ki je pod njihovo izobrazbo....pa vendar a se tebi to zdi sprejemljivo....verjamem, da boš sedaj rekla, da če ni dela se vzame vse...toda...delo trenutno je.....dela ne bo, če bomo sprejeli predlagane ukrepe....


Rez v plače je najmanj priljubljen ukrep, povsod, naj gre za varstvo otrok ali neko drugo dejavnost.

Ne verjamem, da dela nebo, samo zaradi ukrepov. Vrtci so večinoma polni (ali se motim ?), otrok je dovolj, vsaj po številu rojstev v zadnjih letih, hkrati pa je res, da smo preveč izobraženi - spet povsod. Do sedaj velike krize niste občutili - plače so, redne (kar je btw edino prav), dela imate dovolj (vprašaj, kako pomembno je to nekoga, ki v službi čaka, da bo dneva konec, in je tam samo prisoten, in bo mogoče dobil plačo ali pa tudi ne), in nekaj sprememb pač morate prenesti - to je del življenja, čeprav večini neprijeten. To so dejstva - popravi me, če se motim.

Realnost je tudi taka, da je potrebno narediti marsikaj, kar ni v povezavi z izobrazbo. Tudi z dotoratom iz ekonomije je včasih potrebno sešteti 1+1 (kat zna vsak osnovnošolec) in ne samo računati dvojnih integralov. Ampak tako je pač življenje...neidealno.

Kako si to fizično predstavljajo, da bo vzgojiteljica hodila iz skupine v skupino, nimam pojma, zdi se mi težko in nekako čudno in vsaj iz mojih oči nesprejemljivo. Ampak nisem vzgojiteljica, in ne vem, kako poteka delo v vrtcu - to lahko vidim samo kot opazovalec. A to, da vzgojiteljica lahko opravlja delo varuške, se mi zdi logično, saj to zna delati.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 21:38:00   
Stanislava_
..

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 21:53:51   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

.....vendar ji ni potrebno napisati ene priprave ( pa v vrtcu za vsak dan posebej pišemo priprave, vsak mesev pišemo sklope, vsak sklop rabi napisano evalvacijo...), ni ji potrebno biti zraven na vsakomesečni  govorilnih urah, ni potrebno klicati starše v vrtec ob kritičnih primerih, ni ji potrebno pisati poročil o posameznih otrokih, delati portfolie posameznika, biti mentor pripravnikom in z njim načrtovari nastope, pisati dnevnik, analizo, hoditi na izobraževanja, organizirati rod. sestanke, srečanja s starši, aktive strokovnih delavcev, biti prisoten na sto in eni komisiji in popoldanskih zadevščinah.....in konec koncev...ni zakonsko in kazensko odgovorna za otroke, če sva v skupini obe....jaz in druge vzgojiteljice pa smo....


Verjamem, da se počutite iritirani.

Najprej so vam nabili kurikulum za vrtce (če prav razumem priprave in evalvacije).
Potem ste šli v šolo, da bi to 'obvladali'.
Potem so uvedli zastonj vrtec, da je bilo dela dovolj.
Za gratis ste dobili še preambiciozne starše.
Zdaj bi pa vsaj polovico tega vzeli.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 22:06:49   
pelin
Saj nihče ni rekel, da dela ne bo....ravno obratno...dela bomo imeli še več kot sedaj (vendar ne tega, za katerega smo bile zaposlene, smo se šolale, ki naj bi ga v resnici z veseljem in strokovnostjo opravljale)...saj bomo opravljale hkrati delo vzgojiteljice in pomočnice, ter poleg tega imele na skrbi enkrat več otrok....saj to je bistveno...delale bomo enkrat več...otroci bodo imeli daleč slabše varstvo kot do sedaj, ker jih bo preveč padlo na enega....me bomo imele pa poleg vsega še manjše plače....kaj pomeni rez v plače se v vrtcih dobro zavedamo, ker so v naše plače že krepko zarezali...če seštejem, dobim mesečno čisto na suho čez 100 evrov manj plače kot prejšnje leto za isto delovno mesto in več dela  in odgovornosti,ker so mi prilepili še vodilno funkcijo ...poleg tega so nam vzeli skoraj cel regres  ...poleg tega so nam vzeli del potnih stroškov , tako da  s tem niti pod razno ne pokrijem prevoza....tako, da so bili rezi pri nas že izvršeni in takrat je bilo tudi rečeno, da se v strokovnost, ter normative skupin ne bodo vtikali ....toliko o tem, da je treba potrpeti, da je treba čakati...in biti tiho ali celo s ploskanjem pozdravljati napovedane ukrepe....mislim, da se sploh ne zavedate, kaj vse so nam že naložili in kaj vse nam še nameravajo....pa ne ob tem spet naprej riniti gospodarstvo...tudi sama imam moža v gospodarstvu in vem kako smo kot družina udarjeni tudi po tej plati...vendar vseeno ne morem reči, da je treba pač potrpeti, ker so tudi v gospodarstvu morali in še morajo....Kdaj bo nekaterim jasno, da izkoriščani gosodarski delavci ne bodo imeli nič več, če bodo nas še bolj pohodili...če bodo otroci imeli slabše varstvo...če bo ves pedagoški sistem zlezel za desetletja in desetletja nazaj...žal je pri slovencih še vedno prisotna prvinska foušija, ko jim je v nesreči takoj lažje, če še soseda zraven potunkajo v nesrečo...pa četudi imata potem oba mokre riti...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 22:21:38   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Saj nihče ni rekel, da dela ne bo....


Sama si rekla, da ga ne bo in to linearno povezala s predlaganimi ukrepi:

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

.....dela ne bo, če bomo sprejeli predlagane ukrepe....


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 22:23:45   
nusi

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Kdaj bo nekaterim jasno, da izkoriščani gosodarski delavci ne bodo imeli nič več, če bodo nas še bolj pohodili...če bodo otroci imeli slabše varstvo...če bo ves pedagoški sistem zlezel za desetletja in desetletja nazaj...žal je pri slovencih še vedno prisotna prvinska foušija, ko jim je v nesreči takoj lažje, če še soseda zraven potunkajo v nesrečo...pa četudi imata potem oba mokre riti...

Ja nekaterim to ne bo nikoli jasno. Ta nova ideja, da naj bi delale oz bile plačane 4 ure kot vzgojiteljice, 4 ure pa kot pomočnice je kr neki. Potem bodo ugotovili počasi, da vzgojiteljic ne rabimo, da so dovolj pomočnice, ki pa določenih nalog ne bodo mogle izvajati, ker niso strokovno usposobljene, zato so pa vzgojitljice morale v šolo in s časom bo res padla kvaliteta. Že nižanje plače deluje zelo nestimulativno in 100 € res ni malo. Ne vem, jaz vam ne privoščim tega in se mi tudi ne zdi prav, da so se sedaj tolk spravili na vrtce, a na druge si pa ne upajo al kaj?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 22:30:36   
pelin
Ja res sem rekla tako, vendar nisem mislila v smeri, kot si ti razumela....dela ne bo za tiste, ki bodo avtomatsko postali višek, ker se govori o povečanju normativov, združevanju skupin, ena vzg. na dve skupini.....kar posledično za sabo prinese višek kadra in odpuščanje...dela ne bo za tiste, ki ne bodo sprejeli službe pod takimi pogoji, ki jih obljubljajo in bodo dali odpoved...ogromno dela  in psihične ter fizične obremenitve pa bo za tiste, ki bodo ostali in se sprijaznili s situacijo, ki se obeta...

< Sporočilo je popravil pelin -- 29.11.2012 22:31:42 >

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 23:12:12   
nejcko
Berem tole debato, priznam, ne preveč natančno, ker je preveč vsega napisanega, pa vendar, dovolj je, da sem jo le preletela.

In ponovno ne morem, resnično ne morem razumeti, pa če se še tako trudim, kako je vladi ponovno uspelo postaviti brata proti bratu user posted image

Zopet se kregamo med sabo, kaj je dovolj dobro za nas, kaj si lahko ali česa si ne moremo privoščiti, ker je naša malha kvazi prezna. In si - kure - kljuvamo oči, medtem ko vrane brezkrbno žrejo naša trupla.

Kaj si naša država lahko privošči? Si lahko privošči tak standard v vrtcih, tako izobražene vzgojiteljice? Mislim ... a se sploh zavedate, o čem tukaj diskutirate???
O nas, o naših otrocih, ki smo država. In vsak normalen človek bi moral težiti k čimboljšemu zase.

Tukaj pa vidim, da nekatere težite k čim boljšemu za našo elito, za nekaj osebkov, ki se tudi posrali ne bi na vas.

Denar v Sloveniji leži in se valja vsenaokoli. V xxy številu občin, ki se komaj preživljajo, ki bi varčevale na vrtcih, a hkrati zaposlujejo sinove in hčere in nečake in otroke prijateljev.
Denar leži in se valja v neskočno mnogo agencijah, takih in drugačnih službah sinov in hčera in nečakov in nečakinj in otrok prijateljev in naših.
Ker vrana vrani ne izkljuje oči ... kura kuri pa jih.

Pa dober tek naprej.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 23:20:14   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Zopet se kregamo med sabo, kaj je dovolj dobro za nas, kaj si lahko ali česa si ne moremo privoščiti, ker je naša malha kvazi prezna. In si - kure - kljuvamo oči, medtem ko vrane brezkrbno žrejo naša trupla.

Eh, to je predvsem na forumih. Meni se ne zdi tak hudo. V reali, na ulici je druga zgodba. Danes jo vsi gledamo. Bratje so se skup zbrali in si podajajo roke, se ne kljuvajo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 7:14:00   
Tutan
Eh, pa kakšen kreg, no.
Jaz trdim, da imamo dobre vrtce z zlatimi vzgojiteljicami in pomočnicami. Z dobro in kvalitetno hrano, z dobrim programom. Pa vendarle - razumem pa tudi, da tako ne gre naprej. Ne moremo imeti vse to, praktično zastonj. Ko sem 1x pametovala o enotni ceni vrtca, jih je bilo ogromno v zraku in je bil joj. Dejstvo pa je, da slej kot prej vrtca v obliki, kot je bil v času pred recesijo, ne bo.
Verjamem pa, da to razume tudi Pelin in ji je jasno, da je nekaj treba narediti. Ali podražitev ali sprememba namena, oziroma nekaj. V vsakem primeru bo nekdo na slabšem.
In to je samo diskusija. Ne kreg.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 9:41:02   
Leela
Mlajšega sem uvajala pri letu in pol, sredi leta. Drugi otroci so bili že "uvedeni". Obe sta delali na polno. Previjali po urniku+ekstra če se je kdo pokakal (če sta to ugotovile, ker pri  vsem dogajanju je to težko). Vse je bilo treba  poleg tega še nahranit, spucat itd. Poleg tega imajo še nek program, gredo ven.
-in jaz si ne predstavljam, da bi bila tam samo ena, še dve sta bili premalo.
Tile ukrepi bodo vodili točno k temu, da bodo vrtci postali "odlagalnica" otrok, kot se je izrazil en starš iz Kranja. Seveda kdor si bo lahko privoščil bo dal otroka v zasebni vrtec (potem pa se bo začelo še večje razslojevanje). Seveda ne bo vrtca kot pred recesijo. Bo javni, socialni vrtec s kupom sami sebi prepuščenih otrok in bo privat vrtec z enotno ceno.

Se strinjam z nejcko. Smo se nekaj časa nazaj pogovarjali o brezplačnem vrtcu (kot je brezplačna šola). Nekatere javne službe so nujne in so samo strošek, da lahko živimo v urejeni socialni državi. Nekateri stroški pa so nepotrebni kot razni uradi in agencije in naj se tam prej začne. Da ne govorimo o trošenju denarja na nekaterih ministrstvih.Pa občine in zaposleni tam. Jaz vidim v našem kraju koliko je tam zaposlenih birokratov.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 9:47:35   
Leela
pa zanima me koliko efektivnih ur na dan imajo sodniki


Jaz delam v gospodarstvu in sicer v tipičnem turbokapitalističnem podjetju. Še preden karkoli končam, je že nekaj novega iz dneva v dan, da niti zadihat ne moreš. In tako, je kaj čem. Dobim svojo plačo. Ampak najbolj pomembno od vsega so delničarji in profit. Vedno več hočejo. Ni vredu to kar imajo in tako gre denar točno tistim, ki ga imajo še več. In če že to delam in vidim, hočem da je moj otrok takrat v dobrem varstvu, kjer se dobro počuti in ni zanemarjen. Ja če bo treba bi plačala še več za isti standard. Ampak ne vem zakaj mora potem drug otrok, enako star, nič kriv, biti za to prikrajšan ker njegovi starši nimajo zadosti denarja. Ne maram, da se ta turbo kapitalizem še tako kaže. Bruh.

< Sporočilo je popravil Leela -- 30.11.2012 9:55:51 >

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 10:40:38   
Paštetka
pa zanima me koliko efektivnih ur na dan imajo sodniki


kaj je efektivno?...
sigurno, ne vsi (to je itak v vsakem poklicu tako), ampak nekaj kar jih poznam mora za določene primere preštudirati cele gore papirjev. Ni efektivno delo samo to, da sedi v dvorani, posluša in udari s kladivom. Krat x obravnav na dan. Za vsako obravnavo x dodatnih papirjev z obeh strani odvetnikov... ko kurja čreva. Izločiti bistvo. Verjami, da o x primerih razmišljajo tudi doma, ko se igrajo z otroci. Ni taka služba, da ko zapreš pisarno, si že z mislimi kje drugje. Da ne govorim o stalnih grožnjah, ki so jih deležni ne samo sodniki, ampak tudi njihove familije..

Vsaka služba je pojem zase in se zato ne grejo primerjati med sabo. user posted image

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 10:54:39   
ronja
Pelin, kar se avstrijskih vrtcev tiče, ima glede tega tutan prav: res so precej cenejši in res imajo več kadra na manj otrok in res ni treba, da je kader visoko izobražen. In kolikor vidim pri nečakih, dejansko delajo iste reči, ustvarjajo tako kot pri nas, predšolski se učijo štet itd... Pač isto, saj je to normalno pri otrocih, ker itak sami nekak silijo v znanje, tak nimaš kajuser posted image .

ni ji potrebno biti zraven na vsakomesečni govorilnih urah

Naše pomočnice so vedno. Še nikoli nisem bila na govorilnih ali roditeljskem, kjer ne bi bilo pomočnice.
ni potrebno klicati starše v vrtec ob kritičnih primerih

Mene je do zdaj vedno poklicala pom. vzg., res ni bilo velikokrat, ampak ko se je zgodilo, je bila pa to ravno pomočnica.
hoditi na izobraževanja, organizirati rod. sestanke, srečanja s starši, aktive strokovnih delavcev, biti prisoten na sto in eni komisiji in popoldanskih zadevščinah

Do zdaj se je točno enkrat zgodilo, da pom. vzg. ni bila navzoča na popoldanski aktivnosti in to včeraj, zato, ker je zbolela in je bila na bolniški! Če bi bila zdrava, bi bila tam, tudi starši so spraševali po njej.

kar se znanja tiče, pa smo na tankem ledu. Recimo moji punci sta zdaj doma. Sama nimam nobene, niti srednješolske izobrazbe o vzgoji predšolskih otrok, pa mi gre baje čisto ok, malidve znata vsaj toliko kot vrstniki (vzg. recimo pravijo, da je neverjetno, koliko vesta - pa se meni ne zdi, da bi ne vem kaj vedeli - nimam s kom primerjat, babic ne štejem za merilo, ker so itak vedno navdušeni nad vnuki, samo res čisto vsi to rečejo, izpostavila sem vzg., ker vem, da boš na njihovo mnenje več dala, ker imajo s kom primerjat in imajo metode primerjanja) tudi, ne zgledata kakorkoli nesrečni ali prikrajšani zato, ker nimata pravega strokovnega vodenja to leto. Ronja je šla v vrtec kasneje, pa ni vedela nič manj, baje je bila celo med najbolj samostojnimi, čeprav je bila najmlajša (ampak za mlajše otroke se itak strinjava, da jim je bolj fajn pri mami, če je ta kolikortoliko normalna;)...

Sama sem odraščala pri varuški in varuhu, ki sploh nista imela nobene take izobrazbe (v bistvu nimam pojma, kakšno izobrazbo sta imela, vem, da je bila ona invalidsko upokojena, ker je tako slabo videla), pa so moji otroški spomini nanju krasni in ko sem prišla v OŠ, nikakor nisem zaostajala po znanju (lahko bi rekli, da glih obratnouser posted image ) in čeprav sem pol leta manjkala zaradi bolezni, sem bila pri vseh predmetih odlična. Tako da očitno so mi vsi ti nestrokovni kadri dali čisto dovolj znanja, da nisem mela res nobenih, niti najmanjših problemov. Vsekakor bi jih lahko pri drugačnih varuhih lahko imela, se strinjam. Ampak mislim, da tu ne igra izobrazba glavne vloge. Pride prav, ni pa najpomembnejša.

Tudi pri večjih otrocih - včeraj sva šli v vrtec na igralne urice in sem videla, kaj so delali v skupini od tamlajše - so bili neki poizkusi... pa smo že vse naredile doma. Tako da - ni glih nujno, da imaš diplomo za to, da to otrokom daš;). Na netu se marsikaj najde, knjig je malo morje, dostikrat je pa tudi intuicija tista, ki te precej vodi. Ko delamo teme z malimi, sem ugotovila, da čisto intuitivno vedno dam not nekaj športa (aka groba motorika) nekaj za prstke (aka fina motorika), nekaj ustvarjanja (aka likovno izobraževanje), nekaj glasbe, nekaj pravljice (aka literalno izobraževanje), itd itd... Hočem rečt, da to se da tudi, če nisi šolan za to - če te stvar vsaj malo veseli - in pomočnice naj bi delo z otroki veselilo... Sama ne delam nobenih evaluacij tamalih, pa se čisto ok razvijajo (se strinjam, da je treba pogledat, če kaj ni ok - samo mislim, da večinoma normalen starš opazi, če je kaj zelo narobe - res pa je vzg. to lažje, ker ima več otrok za primerjat in več izkušenj, seveda). Razumem, da se v večji skupini to ne da tako intuitivno, zato ste verjetno uvedli te obrazce, vseeno pa ne verjamem, da bi dve topli nešolani osebi toliko slabše skrbeli za otroke. Se pa strinjam, da bo hudičevo drugače, če bo namesto 2 oseb 1,5 osebe, to ej pa čisto nekaj drugega!
Je pa res, da imate preveč birokracije, kot vsi mi, sploh v ju. Pol postopkov bi se dalo precej racionalizirat in tu je še precej rezerve.

Kar se zmanjšanja plače tiče - nas tudi niso nič vprašaliuser posted image . Se niti ne bunim, pa so nama obema zmanjšali, ampak to štekam, nad tem ukrepom se nikoli nisem bunila (ok, smešno je bilo, ko je lubi prinesel 2x odlično oceno in bi po starem moral napredovat, pa seveda so napredovanja itak ustavljena, tako da ni, pa hkrati znižanje plače - oboje je dobil hkrati, v istem dnevuuser posted image - sem mu rekla, da tako priden mu pa ni treba bit, da mu pol plačo znižajouser posted image - ampak to je bil pač splet okoliščin, sva se narežala in to je to). Sodelavec dela za plačo, ki ni primerna njegovi izobrazbi (dr), čeprav dela delo, ki zahteva dr (dejansko tega dela brez drja ne dobiš, ker je to pogoj). Samo je pač kriza in to je to - vzemi ali pusti. Mimogrede, noben od nas ne dosega tvoje plače, če ti je to kaj v uteho.

Zato se meni zdi veliko boljše imet 2 topli manj izobraženi osebi kot pa 1 manj izobraženo in pol izobražene, če bi lahko izbirala. Bi pa mogoče lahko naredili kompromis in razdelili odgovornosti in pripravo na obe, da bi bilo fer.

ne samo računati dvojnih integralov
Ekonomisti po mojih izkušnjah niso najbolj na ti z integraliuser posted image

Že nižanje plače deluje zelo nestimulativno in 100 € res ni malo. Ne vem, jaz vam ne privoščim tega in se mi tudi ne zdi prav, da so se sedaj tolk spravili na vrtce, a na druge si pa ne upajo al kaj?

Nusi, mislim, da so se spravili na vse možno, kar niso oni;). Lubiju so znižali plačo za več kot 100€, pa še 1x jo bojo decembra. Samo da se oni nimajo komu bunit, ker pač delamo za nekoga, ki ne govori (naravo). Po teh poplavah bojo hoteli skanalizirat še vse, kar do zdaj ni bilo (jasno, da to prinese še hujše sranje, samo tega se ne bojo nikoli naučili)... in bojo občine (ki jih je mimogrede res fuuuuuuuuuuuul preveč! Pa vsaka ima župana, pa tajnika, pa računovodjo, pa še kup ljudi - je pa dejansko včasih smešno za koliko ljudi...) porabljale denar za to.

Meni se samo nižanje plač ne zdi najhujše (nisem vesela, jasno da ne, pozna se nam precej, itak, samo to se mi ne zdi najhujše - pri tem se mi zdi nesprejemljivo, da bi bilo manj ljudi za enako števlo otrok). Ne bi nikogar kljuvala - vsak pri sebi malo potrpi, ker je pač kriza, pa skupaj naredimo nekaj dobrega. Ampak pri tem vodstvu zelo dvomim v zadnji del, zato se strinjam, da ta taktika zdaj ne dela. Kako pa une kretene gor prepričat, pa nimam pojma. Colt bo vedel;).

pa zanima me koliko efektivnih ur na dan imajo sodniki

Nočeš vedet. POznam žensko, ki so ji REKLI, da mora manj delat, ker je preveč naredila, pa je slabo luč na ostale matalo... Seveda niso vsi taki in ni povsod tako, ampak poznam pač tak primer. Ni zdržala v službi, kjer je morala v zrak gledat in je zamenjala... Zdaj pa dela veliko. Tako da - odvisno kje.

< Sporočilo je popravil ronja -- 30.11.2012 10:56:08 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 11:59:06   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

p.s.: pa sploh ne bi poslušala, kako ljudje s SŠ izobrazbo ne morejo otroku nudit tako celostnega vrtčevskega razvoja, kot pa tisti z dipl. spredaj. Ker namreč tudi mi nismo zrastli v neke debile, no.



tOČNO TO SEM JAZ POMISLILA OB TEM HALOJU, ČE BODO VEČINO DELA PREVZELE POMOČNICE...joj črke....v bistvu se mi to poudarjanje, kako bodo otroci prikrajšani zdi zelo ponižujoče za pomočnice, ker se dejansko razume tako, kot da bodo otroke naredile debilne.

Ne strinjam se s spremembo normativov, ker potem je res vprašljiva varnost otrok...da ena sama ostane s tremi otroci več, kot sta danes dve in to v prvi starostni skupiniuser posted image user posted image user posted image user posted image ...

Lahko pa komot spremenijo normative v šolah....iscer bi bilo dovolj, če bi zagotovili učiteljem 100% delovnik, ne pa da se še vedno zaposluje, brez kakršnekoli kontrole....

< Sporočilo je popravil mika -- 30.11.2012 12:00:30 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 16:44:53   
pelin
Pelin, kar se avstrijskih vrtcev tiče, ima glede tega tutan prav: res so precej cenejši in res imajo več kadra na manj otrok in res ni treba, da je kader visoko izobražen. In kolikor vidim pri nečakih, dejansko delajo iste reči, ustvarjajo tako kot pri nas, predšolski se učijo štet itd... Pač isto, saj je to normalno pri otrocih, ker itak sami nekak silijo v znanje, tak nimaš kajuser posted image

Ronja...v bistvu ne vem kaj si hotela povedati, razen tega, da si očitno zadovoljna s tem kaj si sposobna nuditi svojim otrokom ko so pri tebi doma....user posted image
Nisem rekla, da Tutan nima prav, temveč sem jo le vprašala kaj je tam bolje kot pri nas...resnično iz firbca in sva se tudi zmenili....če pa je v tvojih očeh bolje oz. enakovredno, da avstrijske otroke uči manj izobražen kader kot naše, je pa tvoje osebno mnenje in kot si že napisala sama...zasnovan na tvojem sklepanju, ki ni podkrepljeno s pedagoško izobrazbo in z lastnimi izkušnjami z institucionalno vzgojo....
 
Naše pomočnice so vedno. Še nikoli nisem bila na govorilnih ali roditeljskem, kjer ne bi bilo pomočnice.
Pomočnicam ni obvezno biti zraven pri teh dejavnostih izven njihovega delovnega časa.Če so zraven so to prostovoljno, oz. gre za interne dogovore. Tudi moja pomočnica je v večini primerov zraven, ker sva se tako dogovorili in se nama zdi to prav, s tem , da ima ona potem te ure štete kot nadure in je na ta račun kdaj doma, jaz pa kot delovno obveznost, ki jo že po defoltu moram narediti....Enako je s klicanjem in obveščanjem staršev ( razen v nujnih primerih, ko vzgojiteljce ni), s starši po telefonu komunicira vzgojiteljica....tako se je meni že večkrat zgodilo, da če je prišlo do situacij , kjer je bilo potrebno govoriti s starši o kakšni pomembni in pereči zadevi, tega nisem nalagala na pomočnico, temveč sem raje osebno počakala na starše, pa tudi če je to pomenilo, da sem v službi na suho za đabe ostala dve uri dlje...pa v takih situacijah s takim postopanjem nisem edina...lahko rečem, da to dela večina vzgojiteljic, ki se zaveda svoje odgovornosti....seveda pa pri tem ne mislim na informacije koliko je kdo jedel, kolikokrat kakal in podobno...
Kar se zmanjšanja plače tiče - nas tudi niso nič vprašaliuser posted image
In to po tvoje pomeni, da je zdaj prav in da naj bomo sedaj še mi vsi tiho, zadovoljni in se na ta račun smejimo kot sta se vidva z lubijemuser posted image ....tu bi lahko dodala le tole kar sem že zgoraj napisala...:žal je pri slovencih še vedno prisotna prvinska foušija, ko jim je v nesreči takoj lažje, če še soseda zraven potunkajo v nesrečo...pa četudi imata potem oba mokre riti...
 
Meni se samo nižanje plač ne zdi najhujše (nisem vesela, jasno da ne, pozna se nam precej, itak, samo to se mi ne zdi najhujše - pri tem se mi zdi nesprejemljivo, da bi bilo manj ljudi za enako števlo otrok).
 
V bistvu izgleda da te tudi to ne skrbi preveč, vsaj iz napisanega je tako razbrati.....drugače pa tudi jaz ves čas povdarjam , da je bistvo problema , ki nas očitno čaka v tem...in ne v plačah....glede plač se je začelo govoriti, ko nekateri še vedno vztrajajo in verjamejo kakšno mastno plačilo vlečemo me v vrtcih.... 
 
Ne bi nikogar kljuvala - vsak pri sebi malo potrpi, ker je pač kriza, pa skupaj naredimo nekaj dobrega.
 
In kaj je pri tem dobrega, da bo še več otrok natlačenih v istih, že sedaj premajhnih igralnicah....kaj je pri tem dobrega, ko bodo dodatno obremenili z delom in odgovornostjo pedagoški kader, ki je že sedaj do grla obremenjen in dostikrat že sedaj težko zagotovi varnost otrokom....

In kot sem že povedala....v bistvu ni to, da bi sama zagovarjala, da so pomočnice nesposobne poskrbet za skupino otrok ker nimajo fakultetne izobrazbe....že zgoraj sem napisala, da dobro poznam njihovo delo in bi velikokrat lažje zaupala skupino otrok eni pomočnici na mestu, kot raztrešeni in nestrokovni vzgojiteljici....tu se gre zato, da se gospodje zgoraj igrajo s človeškimi življenji...ne grejo se  šparanje....dobesedno se igrajo, ker vedo, da raja le kima, ko se omeni denar...Igrajo se tako, kot sem tudi že napisala, da sedaj veselo nalagajo, kao smo me kao preveč izobražene za v vrtec...še ne pet let nazaj pa so bile vse vzgojiteljice brez fakultetne izobrazbe čisto nesposobne...neustrezne...in ko so priterali v študij tudi tiste ki so bile krepko čez štirideset__ ali pa so takšni pristali na cesti, so se ti isti veljaki, ki danes predlagajo te sankcije  ponosno trkali po prsih, da je v  slovenskih vrtcih zaposlen visoko izobražen kader kot ga ni nikjer v Evropi in da je temu primerna tudi kvaliteta dela ...Ni dileme da jim ti ukrepi ne bodo uspeli...sploh, če jih podpirajo tudi ljudje, za katere se je do sedaj zdelo, da jim ni vseeno za otroke in za to, kako otroci v vrtcu preživljajo čas... 

< Sporočilo je popravil pelin -- 30.11.2012 16:50:36 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?