|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 19:51:30   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

A veš, da se celo dela tako....? Odide delavka na porodniško, pa se ne zaposli novi delavec...? Odide en delavec v pokoj, pa se delo prerazdeli med druga dva delavca.....? in res je, nihče na začetku ne skače od veselja, zato sem pa rekla, da razumem, da brani svoj poklic in svoje delo.....zmore pa vsak običajno, pa ne pregori in ne izgori.....je Ronja enkrat lepo zapisala, da sedaj, ko dela skrajšan delovni čas, opravi v štirih urah toliko dela, kot ga je prej v osmih......


Ja, delam v gospodarstvu. Nisem slepa. Vsako leto delam več za isto plačo. Pa ne samo jaz ampak vsi v firmi kjer delam.


To je logično. Ko se nekaj naučiš in obvladaš, za to porabiš manj časa. V času, ki ti ostane, se naučiš še nekaj drugega. Logično je, da v nekaj letih delaš več kot si delal na začetku.

Vprašanje je, če več dela prinese tudi večji - boljši rezultat in če te to zadovoljuje. Od tu izgorelost, ne od dela.


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
28.11.2012 19:56:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 20:00:16   
petea
enako delo že mogoče da opravi - enako delo ali enako količino dela? user posted image

bi celo šlo, da opravi enako količino dela in 'počiva' potem med drugimi aktivnostmi:
- prav tako pa so delali raziskave glede efektivnega časa med delovnikom - mislim, da je dejanski efektivni čas dela okrog 5 ur na delovnik user posted image

- je pa tudi res, da ko postanemo starši, moramo bolje organizirati svoj čas, tako da posledično tudi mnogi v službi postanejo bolj učinkoviti;




me pa zanima, Ronja, kako bo, ko boš čez nekaj let spet začela delati 8-urni delavnik - ali se bo potem pričakovalo, da boš delala za 16-urni delavnik v 8-ih urah (in pregorela) ali boš potem postala 'lena' delavka, ker te bodo plačevali za 8-urni delavnik, oddelala pa ga boš v 4-ih oz. 6-ih urah

ker nadur verjetno ne boš dobila plačanih, pričakovalo pa se bo, da boš ohranila visoko produktivnost

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 20:05:51   
pelin
Liliana....
in poskusi razumeti tudi ti mene, ker sem jaz recimo v vseh teh letih v bistvu plačevala vsega skupaj eno leto vzgojiteljico, ki je ni bilo tam....plačevati pa sem jo morala, ker nisem mogla drugače....in mojemu otroku recimo v tem enem letu, silom prilike, zaradi določenih okoliščin, ni bilo nudeno tisto, kar je tako pomembno, vzgoja in izobraževanje, ki jo lahko da le vzgojiteljica, pomočnica vzgojiteljice pa ne....in kot sem sama opazila, otrok v bistvu ni nazadoval.....torej, ta diplomiran vzgojiteljski kader ni tako grozno nujno potreben v vrtcu.....
To, da ste vi plačevali eno leto vzg. ste si sami krivi, ker ste to dopuščali...ravnateljica je zaradi tega krepko kršila zakon, ker je za to dodatno vzg., ki naj bi nadomeščala vašo manjkajočo prejemala denar....pomočnica je vlekla kratko, ker je kljub delu, ki ga je opravljala prejemala plačo pomočnice ( oglasiti si pa ni upala, ker se je najverjetneje bala za delovno mesto), še bolj kratko so pa vlekli otroci, ki so bili za marsikaj prikrajšani, pa se vam še sanja ne...to je dokaj pogosta praksa v vrtcih, kjer so starši tako brezbrižni oz. ravnodušni do takšnih situacij...potem pa plačujte za neopravljene storitve, če se ne znate oz. se vam ne da dvignit takrat ko bi se morali....ravnatelji v takih primerih ravnajo protizakonito, saj bi morali priskrbeti nadomestnega zaposlenega z ustrezno izobrazbo, saj zanj dobijo plačano....eh ...brez veze....

In tudi varnost ne bo tako zelo ogrožena....ker recimo zdaj, ko naše vzgojiteljice 3 mesece ni, tudi niso otroci varnostno ogroženi....pa je v vsaki skupini le ena vzgojiteljica in ena pomočnica, je pa vedno nekaj praktikantk, da se potem izpadi vzgojiteljic krpajo......

Jooj..Liliana...ne vem ali je takšen dan ali res kozle streljaš danesuser posted image Kako pokrpa odsotnost vzgojiteljice ena praktikantka, bi se dalo na dolgo in široko pripovedovati...pa se mi pošteno povedano ne da....

Ronja enkrat lepo zapisala, da sedaj, ko dela skrajšan delovni čas, opravi v štirih urah toliko dela, kot ga je v osmih......
Enako bi lahko rekli tudi za avtomehanika, pa vrtnarja, pa pisarniškega referenta....pa nekoga, ki kar sedi na fotelju......pa še koga, ki ne dela z ljudmi....ne dela z otroki....To ni proizvodno delo...to ni delo, ki ga lahko odložiš in opraviš par minut, ur...dni kasneje....otroci niso na gumb za božjo voljo....v vrtcu delaš kot zmešan pa če si tam 4 ali 8 ur...dela pri otrocih ne zmanjka, ker otroci so primerki zvedavosti, ustvarjalnosti in igrivosti brez dna.......
...pa kaj se sploh trudim.....

Zato pravim, da z vzgojno izobraževalnega vidika in vidika varnosti "šetajoča" vzgojiteljica med dvema skupinama spet ni tak izpad......

Ti kot prvo nisi dovolj izobražena, izkušena in pronicjiva na tem področju, da bi lahko kar tako nekaj trdila...kot drugo ti lahko stokrat to praviš, pa je realnost vseeno daleč stran od tvoje trditve....kot tretje si zelo podobna našemu ministru, ki se zelo rad vtikuje v zadeve o katerih žal še zdaleč ne  ve toliko, kot se njemu zdi...samo se očitno rad posluša....nekateri se pa pač radi berete...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 20:06:11   
josephine27
Vprašanje je, če več dela prinese tudi večji - boljši rezultat in če te to zadovoljuje. Od tu izgorelost, ne od dela.


Boljše poslovne rezultate podjetje dosega, pa je kljub temu moja bivša nadrejena zdaj že skoraj eno leto na bolniški, ker je dobesedno pregorela. Očitno vsako leto višji dobiček ni merilo.

_____________________________



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 20:06:18   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Kako se delovna obveznbost ne bo povečala? V istem času bodo morale poskrbeti za več otrok.

Sistem vrtcev v Slo je odličen. Dajmo vsaj eno dobro stvar ohranit.


Ena umazana rit je še vedno ena umazana rit in dokler ne izumijo plenic, ki bodo same skakale na rit, prostora za napredek ne bo.

Napredujemo lahkov drugih službah, s tehnologijami, ampak pri otrocih - ne razumem.

Ja, ohranimo jih, ohranimo pa tudi zavedanje in spoštovanje do tega, kar imamo, in je odlično.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 21:30:23   
nusi
ma bolj ko razmišljam bolj butasto je v bistvu. Če bi imela vsaka skupina eno varuško (pomočnico) in pol vzgojiteljice katera skupina bi šla npr na sprehod, ker samo ena jih ne more tolk ven peljat in če bo zato ena varuška več, kolk bodo sploh prišparali? mogoče 200 €? zakaj bi potem jaz plačevala polno ceno, če pa je vzgojiteljica, ki je bolj strokovno usposobljena prisotna le pol časa? (se opravičujem vsem pomočnicam vzgojiteljic, da ne boste mislile, da vas kaj manj cenim, samo če smo že tako natančni in šparavni)
Ja vse minus države bomo pokrili če odpustim par vzgojiteljic in ob tem zaposlimo par novih pomočnic - bravo user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil nusi -- 28.11.2012 21:31:40 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 21:57:21   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


To, da ste vi plačevali eno leto vzg. ste si sami krivi, ker ste to dopuščali...ravnateljica je zaradi tega krepko kršila zakon, ker je za to dodatno vzg., ki naj bi nadomeščala vašo manjkajočo prejemala denar....pomočnica je vlekla kratko, ker je kljub delu, ki ga je opravljala prejemala plačo pomočnice ( oglasiti si pa ni upala, ker se je najverjetneje bala za delovno mesto), še bolj kratko so pa vlekli otroci, ki so bili za marsikaj prikrajšani, pa se vam še sanja ne...to je dokaj pogosta praksa v vrtcih, kjer so starši tako brezbrižni oz. ravnodušni do takšnih situacij...potem pa plačujte za neopravljene storitve, če se ne znate oz. se vam ne da dvignit takrat ko bi se morali....ravnatelji v takih primerih ravnajo protizakonito, saj bi morali priskrbeti nadomestnega zaposlenega z ustrezno izobrazbo, saj zanj dobijo plačano....eh ...brez veze....





Aha...zdaj smo pa starši krivi...ker nas ravnateljica izrablja......torej smo si volilci tudi sami krivi, ker nas Janša in Kangler izrabljata.....user posted image

Drugače pa.....bolniške so problem......pri porodniških se dobi nadomeščanje....pri bolniških se pa nadomeščanja kar tako ne dobi....in tudi pomočnica vzgojiteljice ne more prejamati verjetno plačo vzgojiteljice......ker pač nima izobrazbe......

Glede na to, da pa ti veš, da se to da, te pa prosim, da mi daš zakonsko podlago, kjer se vidi, da lahko vrtec za vsako bolniško zaposli ustreznega novega izobraženega vzgojitelja......

Jooj..Liliana...ne vem ali je takšen dan ali res kozle streljaš danesKako pokrpa odsotnost vzgojiteljice ena praktikantka, bi se dalo na dolgo in široko pripovedovati...pa se mi pošteno povedano ne da....


Ne vem kako pokrpa, ker me ni tam....pokrpa pa, ker se do zdaj še ni nič zgodilo....izgleda, da lahko......

Enako bi lahko rekli tudi za avtomehanika, pa vrtnarja, pa pisarniškega referenta....pa nekoga, ki kar sedi na fotelju......pa še koga, ki ne dela z ljudmi....ne dela z otroki....To ni proizvodno delo...to ni delo, ki ga lahko odložiš in opraviš par minut, ur...dni kasneje....otroci niso na gumb za božjo voljo....v vrtcu delaš kot zmešan pa če si tam 4 ali 8 ur...dela pri otrocih ne zmanjka, ker otroci so primerki zvedavosti, ustvarjalnosti in igrivosti brez dna.......
...pa kaj se sploh trudim.....


Pravim samo, da tri mesece brez vzgojiteljice tudi gre....in pred dvema letoma je šlo skoraj 9 mesecev brez vzgojiteljice.....očitno je pomočnica vzgojiteljice opravljala v tem času dvojno delo.....

Ti kot prvo nisi dovolj izobražena, izkušena in pronicjiva na tem področju, da bi lahko kar tako nekaj trdila...kot drugo ti lahko stokrat to praviš, pa je realnost vseeno daleč stran od tvoje trditve....kot tretje si zelo podobna našemu ministru, ki se zelo rad vtikuje v zadeve o katerih žal še zdaleč ne  ve toliko, kot se njemu zdi...samo se očitno rad posluša....nekateri se pa pač radi berete...


Nisem....lahko pa povem svoje mnenje......ti me pa komot daš na ignore.......





< Sporočilo je popravil liliana -- 28.11.2012 21:59:52 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 22:13:45   
ronja
Ko me ravno po zobih vlačite:D: res je kar je napisala petea, koliko delam in res sem tudi napisala, da zdaj ne naredim dosti manj kot prej v 8ih urah (samo prej sem delala pa več kot 8 ur, zdaj pa več kot 4). "Skrivnost" je v boljši organizaciji, ki pride z otroki, večji motivaciji, da pravi čas zapustim delovno mesto, ki pride z otroki v vrtcu in tudi v izkušnjah, seveda, kar je lepo razložila stanislava. Zato se pa z leti vedno več pričakuje od delavcev.
Res je tudi, da v 8ih urah rabiš en malo bolj konkreten obrok in da greš recimo 2x na wc, v 4ih urah pa ne ješ kosila in greš mogoče 1x lulat;). Efektivnega časa je relativno v 4ih urah več, ker lahko delaš na polno 4 ure, ne moreš pa vsak dan delat na polno 8 ur skup. Pa če imaš malo časa, se ne zaklepetaš itd...
Samo lilijana, te moram popravit glede izgorelosti - ko sem delala na polno, se mi je sistem (beri: telo) na koncu sesulo. Zdržala sem do tja, da sem naredila, kar sem morala do časa, vendar pa sem se potem med prvomajskimi sesula totalno. In to se mi ni zgodilo samo 1x, tako da ja, če preteraš, plačaš (na žalost, enostavno se telo upre in zboli in če še to ignoriraš, potem enkrat (ali večkrat, če si bolj trd/trmast:D) padeš skup). Tako da to se ti zgodi, če hočeš malo preveč naenkrat in ne poslušaš vseh okoli, ki ti pravijo, da oladi;).

Sicer pa se me bunimo nad številom ljudi, ki bojo z našimi otroki, če se bo število zmanjšalo (če bo samo 1,5 osebe za 14-24 otrok ali pa 2 osebi za toliko otrok). Moraš računat, da nimajo v vseh vrtcih praktikantov (pri nas mamo srečo, da jih imajo, ker smo pač v Lj, pa fajn vrtec in fajn ravnateljica) in potem zna bit problem. Če se postavim v njihovo kožo: ali bom peljala ven 14 enoletnikov sama sredi zime... ali rajši ne... pa veš, da rajši ne... In pozimi je hitro tema in veliko staršev pride po otroke po 16ti (v lj)... potem ti otroci ne bojo nič zunaj, ker takrat je pa že tema... Pa ne mislim, da morajo otroci nujno vsak dan ven (sploh ne v vrtcu, ker itak gremo starši z njimi lahko ven), ampak takole se mi pa zdi, da ne bi šli skoraj nikoli - to pa tudi ni fajn...

Lilijana, vi ste imeli srečo s pomočnico, tudi pri nas je bila zlata, ko pa je pom. zbolela in so se vzg. menjavale itd... pa se je otrokom kar poznalo (moji mali niti ne, ker je bolj flegma, pa itak ni dolgo časa v vrtcu, ampak večini pa, so se starši pritožili in dosegli svoje). En čas sta bili pomočnica vzg. in ena študentka in sta bili super tim, otroci poštimani, vse fino fajn. Samo ni pa vedno tako. Ene praktikntke so zlate, ene pa nerodne in brez smisla, ni vsak za to rojen, ene se morajo pač tega bolj naučit, drugim je bolj v krvi.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vrtci le še varstvo
28.11.2012 23:13:25   
anikabd
Me zanima če bosta Turk in Škrinjarjeva bila zraven, če se bo kaj podobnega zgodilo in zato nosila del odgovornosti
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/po-utopitvi-leto-in-pol-starega-tedija-tri-ovadbe/220892

UPAM, DA SE TUDI DRUGI STARŠI ZAVEDATE, KAJ POMENI UVELJAVITEV PREDLAGANEGA ZAKONA. V PRVI VRSTI SE GRE ZA VARNOST NAŠIH OTROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vlada zavaja starše da se bo s temi ukrepi pocenil vrtec!? TO JE LAŽ!!!

Ta predlog naj bi veljal do 1.9.202016, torej bi bil začasen . Zakaj bi moral biti moj otrok prikrajšan oz. cela generacija otrok prikrajšana? Zakon je uničujoč tako za OTROKE, kot za starše in strokovne delavke. Kot starš sem zelo proti temu predlaganemu zakonu.
Minister Turk pa je na srečanju ravnateljev sam priznal, da ne ve kako se finanicra vrtec. Pobudnica vsega tega pa je sekretarka Škrinjarjeva, ki v življenju ni vsopila v vrtec.
Če smo že pri varčevanju KOMU BO ŠEL PRIVRČEVAN DENAR? BO ŠLO ZA NAŠE OTROKE?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 7:57:33   
sončnica24
Sicer nisem vsega brala ampak da bi se zaradi tega vrtec poceni ziher ja tako kot se je po varčevalnih ukrepih poceno ne? V Ljubljani so vam ga še podražli, pri nas v Mariboru so cene ostale iste ampak grem glavo stavit da se bodo maja zvišale, ker bo minilo že 3 leta od spremembe cen. Tako da pocenil se vrtec definitivno ne bo, varnost otrok in kvaliteta pa se bosta očitno zmanjšali.

(odgovor članu anikabd)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 8:15:17   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: ronja



user posted image Oprosti, ampak to pa ni glih res. Res je, da delajo iste reči kot tu, to ja. Ampak recimo v Avstriji je vrtec 1 leto pred šolo obvezen kot priprava na šolo - torej ne more biti samo varstvena funkcija. Če otroka ni, mora prinest zdravniško opravičilo (preverjeno, nečaka hodita v avstrijski vrtec;).





Seveda je res. Pri njih nimajo vrtci naslova vzgojno izobraževalne institucije. Čeprav počnejo otroci v vrtcih enako oz. kaj še bolje, kot pri nas. Edina razlika je to, da vzgojiteljica ne potrebuje visoke pedagoške izobrazbe, ampak zgolj srednjo šolo.
O obveznosti male šole naslov institucije kot take nima veze. Tudi mi smo imeli malo šolo, pa je bil takrat vrtec le varstvena institucija.
Zaradi tega so njihovi vrtci glede na njihov standard cenejši (čeprav imajo več vzgojiteljic na manj otrok - v bistvu je logično, za ceno ene visoko izobražene se lahko plačujeta dve).

Vsekakor pa to ne pomeni, da naši vrtci niso dobri oziroma odlični. Poraja se zgolj vprašanje, ali je potrebno zaposlovat takšno količino visoko izobraženega kadra?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 8:22:24   
sončnica24
Saj so plačane po tem kaj delajo. Ena pomočnica ki ima visoko izobrazbo ni plačana po izobrazbi ampak ima isto plačo kot pomočnica s končano srednjo šolo.
Vzgojiteljice pa tudi še nimajo vse končane visoke izobrazbe - sploh tiste starejše.

Je pa res da so razlike zelo velike in da marsikje pomočnica naredi več kot vzgojiteljica.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 8:27:06   
uškinamama
Vsekakor pa to ne pomeni, da naši vrtci niso dobri oziroma odlični. Poraja se zgolj vprašanje, ali je potrebno zaposlovat takšno količino visoko izobraženega kadra



Si pa upaš user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 8:38:00   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Vsekakor pa to ne pomeni, da naši vrtci niso dobri oziroma odlični. Poraja se zgolj vprašanje, ali je potrebno zaposlovat takšno količino visoko izobraženega kadra



Si pa upaš user posted image



Kak to misliš? user posted image
Saj nisem nikjer napisala, da je visoko izobražen kader slab ali neusposobljen? Ampak roko na srce, vsi smo imeli kakšno sotrpinko v študentu iz predšolske, ane user posted image (pa ne zdaj v luft skočit - samo jaz sem svojega otroka zaupala tako vzgojiteljici z diplomo, kot pomočnici brez nje - bile sta pa dober team, ja. Pomočnica je celo vodila en odličen projekt z otrocmi, igrače iz recikliranega materiala, za kar so otroc dobili 1.nagrado nevemčesažemoramprečekirat).

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
29.11.2012 9:06:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 9:41:53   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

A veš, da se celo dela tako....? Odide delavka na porodniško, pa se ne zaposli novi delavec...? Odide en delavec v pokoj, pa se delo prerazdeli med druga dva delavca.....? in res je, nihče na začetku ne skače od veselja, zato sem pa rekla, da razumem, da brani svoj poklic in svoje delo.....zmore pa vsak običajno, pa ne pregori in ne izgori.....je Ronja enkrat lepo zapisala, da sedaj, ko dela skrajšan delovni čas, opravi v štirih urah toliko dela, kot ga je prej v osmih......


Ja, delam v gospodarstvu. Nisem slepa. Vsako leto delam več za isto plačo. Pa ne samo jaz ampak vsi v firmi kjer delam. Na zunaj je vse ok. Ženske pa hodijo na skrivaj po tablete za živce, ker ne zmorejo več. Poznam take primere in vse več jih je ki ne zmorejo pa nočejo tega pokazat pa trpijo dokler gre, ker se bojijo za službo. Vse več je izgorelosti, depresij,... Nekje se mora ustavit. Ljudje nismo stroji.

Jaz tudi delam v gospodarstvu (avtomobilska industrija), moje glavno področje je stalno izboljševanje in inovacijska dejavnost. Zato lahko iz prakse povem, da več kot imamo dela, bolj smo inovativni. Ker nas obilica dela prisili, da razmišljamo, kako bomo stvari pohitrili, poenostavili,... In to je zelo dobro. Je pa res, da procesov ne bi rada hitrila na račun varnosti otrok (nikoli mi ni bilo jasno, kako vzgojiteljica obvlada 15 otrok - pa tudi če imajo 5 let)

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 9:54:48   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Vsekakor pa to ne pomeni, da naši vrtci niso dobri oziroma odlični. Poraja se zgolj vprašanje, ali je potrebno zaposlovat takšno količino visoko izobraženega kadra



Si pa upaš user posted image



Kak to misliš? user posted image
Saj nisem nikjer napisala, da je visoko izobražen kader slab ali neusposobljen? Ampak roko na srce, vsi smo imeli kakšno sotrpinko v študentu iz predšolske, ane user posted image (pa ne zdaj v luft skočit - samo jaz sem svojega otroka zaupala tako vzgojiteljici z diplomo, kot pomočnici brez nje - bile sta pa dober team, ja. Pomočnica je celo vodila en odličen projekt z otrocmi, igrače iz recikliranega materiala, za kar so otroc dobili 1.nagrado nevemčesažemoramprečekirat).


O god user posted image  user posted image user posted image  , z boldanim si se dokončno zaklala. Ti le počakaj , da pride pelin...

Se pa itak strinjam, da , ma nič, bom kar napisla, imam boljše izkušnje s pomočnicami kot vzgojiteljicami. user posted image  Tako, da ne boš samo ti Tutan na tapeti user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 10:27:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Samo če je zaposlenega preveč visoko izobraženega kadra, je treba problem začeti reševati na drugem koncu:
- reforma šolstva (srednjega in visokega), ker je trenutno brez glave in repa, povezava z gospodarstvom je zelo majhna, izobražuje zgolj da izobražuje. Če se bo vse tiste kadre rabilo, pa nobeden ne razmišlja - dipl. vzgojiteljice bodo še vedno prihajale s faksa, samo da jih nobeden ne bo rabi. Stran vržen denar za izobraževanje, če ni potrebe po tolikšnemu številu kadrov. Podobni zadržki, kot se pojavljajo glede izobrazbe v vrtcih, se pojavljajo tudi med medic. sestrami.


Tu se povsem strinjam....imamo ogromno fakultet in študentov, ki producirajo kader, ki se lahko zaposli zgolj v javnem sektorju......pa že 20 let poslušamo, da je javnega sektorja preveč....torej omejiti vpise na vse te fakultete.....nekatere mogoče celo zapreti ne pa vsako leto 2 novi odpreti.....ker iz njih prihaja kader, ki ga je praktično nemogoče zaposliti drugje kot v javnem sektorju....in potem se v javnem sektorju "umetno" odpirajo delovna mesta, da se zaposli ves ta kader......

Tu se pa spet pojavi obroben problemček.....kam z vsemi temi profesorji, ki poučujejo na teh fakultetah......ker drugega tudi ne znajo.....ne morejo recimo sociolog poučevati osnov elektronike ali pa rimsko pravo.....

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

- Ponovna povrnitev ugleda srednjemu in poklicnemu šolstvu: ker se je poklicno izobraževanje povsem razvrednotilo in bog ne daj, da bi bil moj sin zidar/električar/vodovodar, ker so to umazana fizična dela, ker morajo otroci vsi pod mus na faks, da bodo magistri menedžemnta (kaj to pomeni, nobeden ne ve).


Tudi tu se strinjam......samo kaj, ko starši sanjamo, da otrok mora v gimnazijo, ker bo zdravnik....na koncu pa pristane na FDVju, na pedagoški, na Ekonomiji ali pa na Pravu.....in konča pri 30 ali 32 letih magisterij, v tem času dela kot kelnar v kafiču ali pa kot prodajalka v trgovini......in kam potem s tem kadrom.....magistra pri 32 letih brez kakršnihkoli izkušenj gospodarstvo ne rabi......pa ajd na občino ali pa na eno ministrstvo kot višji svetovalec za to ali ono, kar se pač v ustrezni sistematizaciji delovnega mesta najde......

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

- Če je v vrtcu preveč diplomiranih vzgojiteljic, ne razumem, zakaj potem ukrep povečanja števila otrok na eno dipl. vzgojiteljico in zakaj ne bi raje namesto njih zaposlili pomočnice. Odpustiti bodo morali toliko in toliko vzgojiteljic, ki bodo šle na zavod in pol leta dobivale nadomestilo, pa še odškodnino jim je treba izplačat, poleg tega, da ne vem, kjer drugje bi se še lahko zaposlile.



Precej je zaploslenih takih, ki imajo pogodbe za določen čas....in tam ni treba nobenih odpravnin in odškodnin dati ter nadomestil izplačevati.....le pogodbe ne podaljšaš.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 10:30:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Jaz tudi delam v gospodarstvu (avtomobilska industrija), moje glavno področje je stalno izboljševanje in inovacijska dejavnost. Zato lahko iz prakse povem, da več kot imamo dela, bolj smo inovativni. Ker nas obilica dela prisili, da razmišljamo, kako bomo stvari pohitrili, poenostavili,... In to je zelo dobro. Je pa res, da procesov ne bi rada hitrila na račun varnosti otrok (nikoli mi ni bilo jasno, kako vzgojiteljica obvlada 15 otrok - pa tudi če imajo 5 let)


To je v gospodarstvu sicer mogoče.....v javnem sektorju pa je to izkoriščanje delavca in zaradi tega delavci izgorevajo in pregorevajo, ter se nad njimi izvaja celo mobing, so depresivni in jemljejo pomirjevala......


(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 15:16:37   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Jaz tudi delam v gospodarstvu (avtomobilska industrija), moje glavno področje je stalno izboljševanje in inovacijska dejavnost. Zato lahko iz prakse povem, da več kot imamo dela, bolj smo inovativni. Ker nas obilica dela prisili, da razmišljamo, kako bomo stvari pohitrili, poenostavili,... In to je zelo dobro. Je pa res, da procesov ne bi rada hitrila na račun varnosti otrok (nikoli mi ni bilo jasno, kako vzgojiteljica obvlada 15 otrok - pa tudi če imajo 5 let)


To je v gospodarstvu sicer mogoče.....v javnem sektorju pa je to izkoriščanje delavca in zaradi tega delavci izgorevajo in pregorevajo, ter se nad njimi izvaja celo mobing, so depresivni in jemljejo pomirjevala......

Marsikaj je mogoče tudi v JU (res ne povsod), pa do sedaj ni bilo interesa, ker se je tudi brez tega lepo živelo.
Pravijo, da kjer je volja je tudi pot, ampak kot sem že povedala, ne bi tega izvajala na račun otrok.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 17:31:40   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Vsekakor pa to ne pomeni, da naši vrtci niso dobri oziroma odlični. Poraja se zgolj vprašanje, ali je potrebno zaposlovat takšno količino visoko izobraženega kadra



Si pa upaš user posted image


user posted image user posted image user posted image

Samo če je zaposlenega preveč visoko izobraženega kadra, je treba problem začeti reševati na drugem koncu:


Problem je enostavno rešljiv - delovna mesta se prilagodijo potrebam. Če visoka izobrazba ni potrebna, ni potrebna. Tak kader delo še vedno lahko opravlja, je pa manj plačan. Lahko imaš kot varuška v vrtcu tri doktorate, a še vedno opravljaš delo varuške. Plačano mora biti opravljeno delo in ne opravljena izobrazba.

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

- Če je v vrtcu preveč diplomiranih vzgojiteljic, ne razumem, zakaj potem ukrep povečanja števila otrok na eno dipl. vzgojiteljico in zakaj ne bi raje namesto njih zaposlili pomočnice. Odpustiti bodo morali toliko in toliko vzgojiteljic, ki bodo šle na zavod in pol leta dobivale nadomestilo, pa še odškodnino jim je treba izplačat, poleg tega, da ne vem, kjer drugje bi se še lahko zaposlile.


Saj si rešitev podala že sama - ni jih potrebno odpustiti, se jih pa lahko prerazporedi na drugo delovno mestu, kjer ustrezajo kriterijem. Kriterije sicer presegajo, ampak bohpomagaj, niso edine.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 29.11.2012 17:34:03 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
29.11.2012 18:07:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 19:26:26   
pelin
To je v gospodarstvu sicer mogoče.....v javnem sektorju pa je to izkoriščanje delavca in zaradi tega delavci izgorevajo in pregorevajo, ter se nad njimi izvaja celo mobing, so depresivni in jemljejo pomirjevala......

Žalostno je to, da se nekateri zatekate k cinizmu in norčevanju pri tako resnih zadevah, ki so in  bodo v škodo tudi vašim otrokom...osebno se mi zdi to obsojanja vredno in bi me bilo pred lastnimi otroci sram....sram zaradi tega, ker se v bistvu zavedate, da bodo vaši otroci na veliko slabšem...pa se vam vse skupaj še vedno zdi normalno...kaj normalno...smešno...
Dobro veš, da tudi v gospodarstvu ni to mogoče oz. zakonito, vendar se takšno izkoriščanje tam lažje prenaša, preprosto zato, ker je to drugačno delo...ne rečem  lažje...in  ne ni jim treba tega prenašati ..v življenju sem že marsikaj delala, tudi delo v gospodarstvu sem poskusila...in le osel enači delo za ponkom, trakom, v skladišču na viličarju, pri zidariji,....z delom z ljudmi....tudi če delaš preko rednega delovnega časa, se da jiti krepko večkrat na pavzo, prekinitev, čik odmor....kot pa če delaš pri otrocih....ponk te bo počakal...cegli tudi, razšravfan avto tudi....otroci pa ne....marsikaj je na gumb in se da zadeva izključiti...marsičemu se ne pozna, če je narejeno par minut kasneje....otroci ne čakajo....pri prelaganju kozarcev, papirja, ceglov...lahko daš marsikdaj možgane na off in delaš avtomatizirano naprej....pri otrocih ne....pa čeprav se ti to še tako lušta tudi če si na delovnem mestu deset ur ( in lahko verjameš, da se mi to prekleto pogosto dogaja, še danes se mi je to zgodilo in to tretjič v tem tednu, ker je pač sodelavka zbolela...), si ne moreš privoščiti več kot eno pavzo, ker enostavno ni nikogar, ki bi te zamenjal....
Poskusi se ti v našem poklicu...poskusi imeti 14  otrok starih 1-2 leti po osem, včasih pa tudi več ur na dan....potem pa se oglasi in bova še malo podebatirali....Vedno sem ti narazpolago...tudi po opravljenem deseturnem delu v javnem sektorju....

 No, evo, vedno obstaja več poti do rešitve problema.
Res je tako...je pa tudi res, da ena rešitev, ki je sprejemljiva za nekoga ni nujno za drugega tudi....
 
Saj si rešitev podala že sama - ni jih potrebno odpustiti, se jih pa lahko prerazporedi na drugo delovno mestu, kjer ustrezajo kriterijem. Kriterije sicer presegajo, ampak bohpomagaj, niso edine.
Res vzgojiteljice niso edine, ki bi delale pod njihovo izobrazbo, če bi jih porazporedili na delovno mesto, ki je pod njihovo izobrazbo....pa vendar a se tebi to zdi sprejemljivo....verjamem, da boš sedaj rekla, da če ni dela se vzame vse...toda...delo trenutno je.....dela ne bo, če bomo sprejeli predlagane ukrepe....in se ti zdi prav, da se sprejemajo ukrepi,pri katerih se že naprej ve, da bo toliko in toliko ljudi odletelo, če ne bodo sprejeli dela, ki je precej pod njihovo izobrazbo in bodo prejemali tudi dosti nižjo plačo....delali pa enako ali pa najverjetneje še bolj....tu ne govorimo o ljudeh, ki imajo 4. stopnjo izobrazbe in so primorani delati na delovnem mesti, kjer naj bi delali le delavci s skrajšanim programom...tu se govori o ljudeh z višješolsko in visokošolsko izobrazbo, ki je bila pogoj, da sploh lahko opravljajo delo ki ga sedaj...tu se govori o ljudeh, ki so si v veliki meri študij sami plačali...ali pa o ljudeh ,ki so šli študirati zaradi tega, da so delovno mesto obdržali....Tu se govori o ljudeh, ki so bili še  pred nekaj leti s peto stopnjo premalo izobraženi za delo vzgojitelja in so ji dali ultimat v smislu študij ali delovna knjiga...sedaj bodo pa kar čez noč s svojo fakultetno izobrazbo preveč izobraženi....če je tebi to sprejemljivo...če se ti zdi takšna rešitev pravilna...pravična....se žal meni in podobno mislečim ne zdi....in mislim, da sem naštela dovolj argumentov zakaj ne...


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: vrtci le še varstvo
29.11.2012 19:54:23   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Seveda je res. Pri njih nimajo vrtci naslova vzgojno izobraževalne institucije. Čeprav počnejo otroci v vrtcih enako oz. kaj še bolje, kot pri nas. Edina razlika je to, da vzgojiteljica ne potrebuje visoke pedagoške izobrazbe, ampak zgolj srednjo šolo.
O obveznosti male šole naslov institucije kot take nima veze. Tudi mi smo imeli malo šolo, pa je bil takrat vrtec le varstvena institucija.
Zaradi tega so njihovi vrtci glede na njihov standard cenejši (čeprav imajo več vzgojiteljic na manj otrok - v bistvu je logično, za ceno ene visoko izobražene se lahko plačujeta dve).

Vsekakor pa to ne pomeni, da naši vrtci niso dobri oziroma odlični. Poraja se zgolj vprašanje, ali je potrebno zaposlovat takšno količino visoko izobraženega kadra?

Grem kar po vrsti po poboldanem....
1. Ker tako z gotovostjo trdiš da v Avstriji marsikaj počnejo v vrtcu bolje kot pri nas bite iskreno prosila, da malo poveš kaj je to....me res firbec...
2.Ni logično kar trdiš, ker govoriš v prazno...če bi bolje prebrala moj prejšnji post, kjer govorim o plači, bi videla, da pomočnica , ki ima 5. st. izobrazbe dobi od vzgojiteljice s 6/2 ali celo 7 st. izobrazbe 300 evrov manj plače....to še zdaleč ni polovico, tako da je tvoja hipoteza padla, saj s plačo vzgojiteljice, ki komaj za kakšen evro preseže 1000 evrov...težko plačaš dve pomočnici, ki imata plače 700 evrov......
3. To vprašanje se je porajalo našim pametnim tazgornjim pred parimi  leti nazaj in so veselo zmetali stran  ali premestili vse vzgojiteljice, ki niso imele visokošolske izobrazbe....takrat so bili neusmiljeni in so marsikatero dobro vzgojiteljico, ki je to delo opravljala že dvajset_ let zaradi nestrokovnosti , ki jo je po njihovem lahko dal le faks...na silo nagnali med bukve ali med pomočnice ali pa z delavsko knjižico pod pazduho na cesto....in sedaj, par let po tem, se zopet poraja vprašanje, če niso tele ta stare vzgojiteljice z novo pridobljenimi "strokovnimi"visokošolskimi izobrazbami...pa nekako nepotrebne...oz. resnici na ljubo predrage....in čezdalje bolj se našim vrlim strokovnjakom dozdeva, da jih bo treba še dodatno obremeniti...še dodatno pohoditi njihov trud in jim pokazati da so totalno nepotrebne in da je njihova izobrazba le breme in nepotrebna navlaka...ki je povrhu vsega še tako ali tako predraga, saj za otroke pazit ne rabiš drugega, kot dvoje oči in dvoje rok......

< Sporočilo je popravil pelin -- 29.11.2012 20:00:21 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?