|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 17:01:25   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

p.s.: pa sploh ne bi poslušala, kako ljudje s SŠ izobrazbo ne morejo otroku nudit tako celostnega vrtčevskega razvoja, kot pa tisti z dipl. spredaj. Ker namreč tudi mi nismo zrastli v neke debile, no.


v bistvu se mi to poudarjanje, kako bodo otroci prikrajšani zdi zelo ponižujoče za pomočnice, ker se dejansko razume tako, kot da bodo otroke naredile debilne.


Znanje je vedno dobrodošlo, ne samo za tistega, ki se mu nudi (v konkretnem primeru za otroke), ampak tudi za tistega, ki da posreduje.  Ne pomeni samo to, da znanje ima, ampak da se je sposoben učiti, naučiti nekaj novega in to posredovati naprej. Ampak, tudi brez tega znanja je veliko del, ki jih ljudje lahko opravljamo, tudi zelo dobro.

Ne razumem, da bi pomočnice naredile otroke take kot praviš; ampak, verjamem, da je veliko varušk, ki otrokom dajo ogromno (dovolj in še več kot je potrebno) in da je enako veliko vzgojiteljic, ki kljub papirju otrokom ne dajo tistega, kar potrebujejo.

Kar me moti, je to poveličevanje vrtcev..saj so v redu, ampak...zrasli smo tudi brez njih user posted image . V zdrave, ustvarjalne, odgovorne ljudi.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 17:15:39   
pelin
Opravičujem se za obliko v prejšnjem postu...nekja se je zmešalo pri objavi ...user posted image

Kar me moti, je to poveličevanje vrtcev..saj so v redu, ampak...zrasli smo tudi brez njih user posted image . V zdrave, ustvarjalne, odgovorne ljudi.
Ja in zato se je potrebno vrniti kar v tiste čase a ne?!Eh...dajmo se raje kar v prazgodovino...takrat so bili ljudje tudi čisto zadovoljni ...samo da so bili siti....hja...človek se vpraša...koliko je bila ta vzgoja, ki jo tako poveličujš ti res uspešna, če si takega mnenja in  podpiraš sankcije, ki bodo v škodo v prvi vrsti otrokom...
 
In kdo poveličuje vrtce?  In o tem se ne govori v tej temi....v tej temi se kot čreva vleče žalostna debata, da nekateri nekaterim skušamo dopovedati, da to ni prav, da se strinjate, da vlada sprejme ukrepe, da se bo začelo še z večjim šparanjem na plečih vaših otrok...da se bo šparalo na račun varnosti vaših otrok...na račun izobrazbe....na račun kvalitetnejšega preživljanja otroštva kot je bilo v preteklosti dano marsikomu....Šparati se da tudi drugače...osebno in med nami povedano  bi pristala tudi na ponovno znižanje plače...otroci in njihova varnost pa bi jim morali biti sveti...v prvi vrsti pa bi moralo to biti sveto staršem....
 

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 17:19:46   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Kar me moti, je to poveličevanje vrtcev..saj so v redu, ampak...zrasli smo tudi brez njih user posted image . V zdrave, ustvarjalne, odgovorne ljudi.
Ja in zato se je potrebno vrniti kar v tiste čase a ne?!


Ne, ni se treba - ni pa jih treba poveličevati.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 17:21:54   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

na račun kvalitetnejšega preživljanja otroštva kot je bilo v preteklosti dano marsikomu....
 
Kaj konkretno imaš v mislih pod kakovostjo?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 17:22:15   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Well...tudi mi smo na periferiji, pa verjameš ali ne, tudi pri nas delajo ljudje turnuse.
Verjamem in vam privoščim, da bi imeli vrtec tudi za take primere...


Zame sta obe človeka, ki skrbita za mojega otroka v moji odsotnosti in zaupati jima moram 100%. Zato si obe zaslužita enako plačo. Ker opravita enako delo. V prvi vrsti v času moje odsotnosti varujeta mojega otroka. In to je največ...

Res je da pomočnice marsikdaj delajo kot zmešane ( verjemi mi da vem, ker sem bila dolga leta na tem delovnem mestu), vendar vseeno ne moreš reči,  da opravi enako delo kot vzgojiteljica....seveda ima več fizičnega dela, ker nanjo pade več nege, čiščenja in drugega tehničnega dela.....vendar ji ni potrebno napisati ene priprave ( pa v vrtcu za vsak dan posebej pišemo priprave, vsak mesev pišemo sklope, vsak sklop rabi napisano evalvacijo...), ni ji potrebno biti zraven na vsakomesečni  govorilnih urah, ni potrebno klicati starše v vrtec ob kritičnih primerih, ni ji potrebno pisati poročil o posameznih otrokih, delati portfolie posameznika, biti mentor pripravnikom in z njim načrtovari nastope, pisati dnevnik, analizo, hoditi na izobraževanja, organizirati rod. sestanke, srečanja s starši, aktive strokovnih delavcev, biti prisoten na sto in eni komisiji in popoldanskih zadevščinah.....in konec koncev...ni zakonsko in kazensko odgovorna za otroke, če sva v skupini obe....jaz in druge vzgojiteljice pa smo....in še in še....plača po defoltu ne more biti enaka...čeprav  bi jim jo jaz čisto privoščila, če bi se zadevščine, ki jih moramo delati me..malo razdelile še med njih...dokler pa jaz vlačim domov torbo nabasano z akti priročniki in ostalim papirjem, sedim marsikateri dan, vikend pred računalnikom in pišem čreva , ki jih moram.....med tem pa ko pomočnica gre domov s tini mini torbico in da službo ob izstopu iz vrtca na of...to pač ne more biti tako....

L
Saj če kdo želi, lahko jaz tudi naštejem kaj vse počnem v službi. Pa marsikatera druga, pa verjetno za manjšo plačo ali pa tudi večjo...
Pa kako se vam ljubi skoz nekaj primerjati. Jaz to, on tisto, tretji tretje...
Dejstvo je, da je vsaka služba odgovorna. Ljudje so pa tisti, ki se v tem razlikujejo...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 17:28:39   
mika
Ne razumem, da bi pomočnice naredile otroke take kot praviš; ampak, verjamem, da je veliko varušk, ki otrokom dajo ogromno (dovolj in še več kot je potrebno) in da je enako veliko vzgojiteljic, ki kljub papirju otrokom ne dajo tistega, kar potrebujejo.


Se strinjam. Zato pa pravim, da je ponižujoče za pomočnice, ko pravijo, da bodo otroci prikrajšani....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 17:30:59   
mika
Saj če kdo želi, lahko jaz tudi naštejem kaj vse počnem v službi. Pa marsikatera druga, pa verjetno za manjšo plačo ali pa tudi večjo...
Pa kako se vam ljubi skoz nekaj primerjati. Jaz to, on tisto, tretji tretje...
Dejstvo je, da je vsaka služba odgovorna. Ljudje so pa tisti, ki se v tem razlikujejo...


Debel podpis!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 17:42:26   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ne razumem, da bi pomočnice naredile otroke take kot praviš; ampak, verjamem, da je veliko varušk, ki otrokom dajo ogromno (dovolj in še več kot je potrebno) in da je enako veliko vzgojiteljic, ki kljub papirju otrokom ne dajo tistega, kar potrebujejo.


Se strinjam. Zato pa pravim, da je ponižujoče za pomočnice, ko pravijo, da bodo otroci prikrajšani....


'Ponižujoče' je za vse tiste otroke, ki vrtca niso videli - iz takih ali drugačnih razlogov. To, v osnovi.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 17:44:21   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Saj če kdo želi, lahko jaz tudi naštejem kaj vse počnem v službi. Pa marsikatera druga, pa verjetno za manjšo plačo ali pa tudi večjo...
Pa kako se vam ljubi skoz nekaj primerjati. Jaz to, on tisto, tretji tretje...
Dejstvo je, da je vsaka služba odgovorna. Ljudje so pa tisti, ki se v tem razlikujejo...


Debel podpis!



Točno to.

Še a propos izobrazbe - vesela sem, da sem lahko študirala (razlogov za veselje je več).
Ampak - to je tudi vse. Krasna leta, znanje (ki ga je celo za drobec ostalo user posted image ) - in življenje, ki gre naprej.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
30.11.2012 18:02:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 18:02:52   
pelin
Se strinjam. Zato pa pravim, da je ponižujoče za pomočnice, ko pravijo, da bodo otroci prikrajšani....
Pa od kje ti to...Mika...ali si sploh prebrala kakšno mojo litanijo res do konca in zbrano? Niti enkrat nisem rekla, da bodo otroci prikrajšani na račun nesposobnih pomočnic...kako lahko to spravljate ven...ti so le klevete, ki jih osebno nisem nikoli izrekla...ko pravim, da bodo vzgojiteljice primorane prevzeti večje število otrok  ali celo napovedana dva oddelka bodo otroci zaradi tega prikrajšani za strokovnost in ostalo, ker jih bo enostavno preveč in se jih ne bo dalo sfolgati...pa naj jih bo imela čez pomočnica ali vzgojiteljica...
Primerjava med vzg. in pomočnico pa je v mojem postu le zaradi tega, ker nekateri vsevedi čisto brez vesti enačite delo vzgojiteljice in pomočnice...nihče ne pravi da so pomočnice retardirane....osebno le povdarjam, da jim ni potrebno opravljati enakega dela kot nam....oz. da v primeru, da pride do neprimerne situacije ali celo tragedije v skupini, ko  sva obe prisotni, jaz lahko romam kot odgovorna oseba v zapor...ona pa ne...



< Sporočilo je popravil pelin -- 30.11.2012 18:06:26 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   [Brisano sporočilo]
30.11.2012 18:20:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 18:20:12   
pelin
Še a propos izobrazbe - vesela sem, da sem lahko študirala (razlogov za veselje je več).
Ampak - to je tudi vse. Krasna leta, znanje (ki ga je celo za drobec ostalo user posted image ) - in življenje, ki gre naprej.

Veš kaj Stanislava...tudi jaz sem vesela, da sem študirala...prostovoljno in z veseljem...mnogo srednješolskih vzgojiteljic, ki so bile primorane jiti na faks s štiridesetimi in večimi leti zato, ker jim je pred nekaj leti grozila odpoved v nasprotnem primeru...hja tiste pa niso šle s takim veseljem, ker pri teh letih pač človek ni več to kar je pri dvajsetih...in res tudi njim gre življenje naprej...samo da one na to ne gledajo tako veselo kot ti, saj resnično tudi jaz v njihovih zgodbah ne vidim nič smešnega... 

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   [Brisano sporočilo]
30.11.2012 18:24:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 18:25:34   
Stanislava_
Pelin, drži, veliko je ljudi, ki so 'žrtve' sistema. Od študentov, ki študirajo po nepotrebnem (ker pač vsi študirajo) do delavcev, ki so se odločili ne iti v šolo in delati do penzije v fabriki - pa fabrik ni več dovolj.

Ostali smo nekje vmes, z več/manj izobrazbe, želja, možnosti, pritiskov, izbire, pač vsak po svoje. Kot že rečeno - zmanjšanje plač je povsod nepriljubljen ukrep, ravno tako racionalizacije in reorganizacije. Ampak spet- tako je življenje, večna sprememba, enkrat na bolje drugič na slabše, vse sorte je. Spremembe dobijo svojo vrednost šele v daljši časovni perspektvi, iz krajše je pa večina nepriljubljenih, že zato, ker so spremembe.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 18:31:40   
pelin
Pelin, ponavadi se s tabo precej strinjam, ampak tole je pa malček iz trte zvito. Kdo bo pa šel v zapor, če se otroku zgodi kaj takrat, ko načeloma vzgojiteljice niste več v skupini.
Ne Milena resnično ni iz trte zvito....in tudi to kar sprašuješ sem napisala...to si nisem izmislila jaz...to je zapisano v delih in odgovornostih vsake vzgojiteljice in pomočnice, ki jih dobiš priložene k pogodbi, ko skleneš delovno razmerje...to je napisano v zakonodaji vrtca...pa verjetno še kje....zagotovo pa v glavi vsakega zaposlenega v vrtcu...Ponavljam...če sva v vrtcu prisotni obe in pride do neljubega dogodka, sem v prvi vrsti odgovorna jaz...če se zadeva zgodi, ko mene ni več v službi, je odgovorna ona...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 18:32:16   
LuLu
Sicer teh vrtčevskih tem več ne berem, ampak to sem zdaj na Twitterju prebrala. To je že znano oz. se o tem že pišete?

"Še en udarec vrtcem: skupine otrok se bodo povečale na 17 oz. 18. otrok v prvi starostni skupini ter na 25 v drugi starostni skupini "
"Vzgojiteljica bo po novem skrbela za malčke v DVEH in ne le v enem oddelku."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 18:37:35   
pelin
"Še en udarec vrtcem: skupine otrok se bodo povečale na 17 oz. 18. otrok v prvi starostni skupini ter na 25 v drugi starostni skupini "
"Vzgojiteljica bo po novem skrbela za malčke v DVEH in ne le v enem oddelku."

 user posted image user posted image Ja Lulu, jaz o tem nakladam že tri dni....zanemarjam moje otroke doma na ta račun in se pričkam s puncami, ker jih hočem razsvetliti kot Trubar....user posted image eh...vendar večina jih še vedno misli, da se tresem za svoje solde in da imam vse pomočnice za retardirane...vseeno hvala za prispevek user posted image

< Sporočilo je popravil pelin -- 30.11.2012 18:38:36 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   [Brisano sporočilo]
30.11.2012 18:41:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 18:42:01   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
vseeno hvala za prispevek user posted image
Ok, kip on going user posted image
Še to je potem bilo zapisano... "Državna sekretarka, najbolj arogantna predstavnica vlade, pa trdi, da nas te spremembe v vrtcih postavljajao ob bok sistemu na Norveškem."
Ti to dalje razlagaj user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   [Brisano sporočilo]
30.11.2012 18:46:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 18:46:32   
Sonrisa

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

seveda ima več fizičnega dela, ker nanjo pade več nege, čiščenja in drugega tehničnega dela..... Zakaj že?! Ker je vzgojiteljici pretežko ali pod častjo previti enega otroka, če takrat ni nobene dejavnosti?user posted image vendar ji ni potrebno napisati ene priprave ( pa v vrtcu za vsak dan posebej pišemo priprave, vsak mesev pišemo sklope, vsak sklop rabi napisano evalvacijo.)pri nas vzgojiteljice ne pišejo dnevnih priprav, ampak samo tedenske sklope, če pomočnica nadomešča vzgojiteljico, mora pisati dnevne priprave. ni ji potrebno biti zraven na vsakomesečni  govorilnih urah, Pomočnice pri nas niso na govorilnih zaradi tega, ker bi potem morale biti govorilne po delovnem času. To pomeni, da bi vzgojiteljice morale počakati, da pomočnica konča z delom - največ dve uri in pol. ni potrebno klicati starše v vrtec ob kritičnih primerih,Enako kot Ronja - večinoma pokličejo pomočnice ni ji potrebno pisati poročil o posameznih otrokih, delati portfolie posameznika, biti mentor pripravnikom in z njim načrtovari nastope, pisati dnevnik, analizo,Zaradi tega pa imajo vzgojiteljice samo 6 ur neposrednega dela z otroki in imajo 1,5 ure DNEVNO, da se pripravijo za vse delo. Poročil itak ne pišeš vsak dan, portfolia tudi ne, pripravnikov tudi ni nonstop (če so, si že zverziran, da veš, kako to gre), nastopi so mogoče dvakrat letno ali štirikrat, če ste fejst pridni, dnevnik lahko pišeš po kosilu, ko otroci počivajo hoditi na izobraževanja,tudi pomočnice lahko letno koristijo 5 dni za izobraževanja organizirati rod. sestanke,to spada v delovno obveznost srečanja s starši, aktive strokovnih delavcev,tudi tukaj so pomočnice vedno zraven, no razen, če jih ne štejete med strokovne delavce, ampak med tehnično osebje, kot je to pri nas biti prisoten na sto in eni komisijito je bolj kot ne izjema, pa še to se ne sestajate niti dnevno niti tedensko, lahko nekajkrat letno in popoldanskih zadevščinahvedno zraven tudi pomočnice.....in konec koncev...ni zakonsko in kazensko odgovorna za otroke, če sva v skupini obe .... jaz in druge vzgojiteljice pa smo....ja, ker je pomočnica brez odgovornosti in lahko mimogrede kakšnega otroka zanalašč poškoduje user posted image in še in še.... Ne rečem, da delo vzgojiteljice ni težko in zahtevno, kar se papirologije tiče, ampak to lahko trdiš eno ali dve leti, ko se še uvajaš in spoznavaš delo, po desetih letih pa je to bolj kot ne stvar organizacije. In kot je že nekatera napisala, ogromno se dobi na internetu, tako da ti gre samo v plus. Tudi pomočnice bi lahko rekle, da imajo ogromno dela - čiščenje igrač, brisanje miz, stolov in polic, preoblačenje in razkuževanje ležalnikov, rezanje oziroma priprava materiala, previjanje in preoblačenje otrok, sporočanje staršem, da naj prinesejo plenice, rezervna oblačila, vsakodnevno poročanje staršem glede njihovih otrok (ker pri nas vzgojiteljice nikoli ne oddajajo otrok), popoldanska srečanja, seminarji, študijske, roditeljski ... in za vse to je na razpolago pol ure dnevno. No, čisto odvisno, s kakšnimi očmi gledaš, kajne? user posted image Je pa vsako delo tako resno in odgovorno, kot sam hočeš, pa naj gre za smetarja, pravnika ali pa vzgojiteljico ...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   [Brisano sporočilo]
30.11.2012 18:49:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 19:21:24   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Se strinjam. Zato pa pravim, da je ponižujoče za pomočnice, ko pravijo, da bodo otroci prikrajšani....
Pa od kje ti to...Mika...




Pelin, moje pisanje ni letelo nate, ampak na zagovornike vzgojiteljic, ki v zadnjih dneh, v medijih tako predstavljajo pomočnice.


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: vrtci le še varstvo
30.11.2012 19:28:24   
pelin
Sonrisa...zakaj pade na pomočnice več nege, čiščenja in drugega dela?? Ni lepo, da mi polagaš besede v usta...nikoli nisem rekla, da jaz ne previjam...nikoli nisem rekla, da jaz ne čistim...žal mi je , če delaš pri taki vzgojiteljici, ki ti daje tak občutek manjvrednosti....v takšnem tandemu je resnično težko delati...vendar tu nisem mislila na to...čeprav si skočila pokonci kot bi te kdo nekam špiknil....da ima pomočnica več takšnega dela je to preprosto zato, ker je večina pomočnic ponavadi pri spanju, po katerem se previje precej riti...v večino vrtcih zapirajo pomočnice in morajo pred tem marsikaj počistiti...sama sem bila pomočnica več kot pet let...pa nisem nikoli videla nobene vzg. da bi kdaj namesto mene preoblačila ležalnike ( jaz jih sedaj skupaj z njo vsak teden  ), da bi razkuževala igrače ( standardno početje naju obeh, če ne ni tega nikoli konec),že če smo šli na sprehod ni bilo govora, da grem jaz spredaj, kajti "kolovodja " je bila vedno vzgojiteljica ( meni dol visi katera gre prva...ponavadi pač tista, ki ima ob sebi najbolj počasnega otroka...)...
Vendar se nisem zlagala, ko pravim, da pri nas pišemo pripravo vsak dan, poleg mesečnega sklopa....če sem odsotna  in če to vem vnaprej, moram za čas svoje odsotnosti napisati pripravo naprej...če je to nenapovedano ( bolezen), se pomočnica pač drži mesečnega sklopa...ne rabi pisati dnevne priprave namesto mene...Glede rod. sestankov in govorilnih ur pa sem že zgoraj napisala....osebno imam rada če je pomočnica poleg in sem ji pred tremi leti, ko sva začeli delati skupaj to tudi povedala...povedala sem ji, da bom vesela če bo poleg, vendar bom tudi razumela, če kdaj ne bo mogla ali marala biti....vedno je...ure, ki jih ob tem nabere, koristi tako, da je več doma...Rada imam svojo pomočnico in jo cenim...lahko rečem, da je razumevanje obojestransko in rade volje ji pokažem, da delo poteka tako dobro tudi zaradi nje...zaradi dobrega timskega dela...prav tako ji privoščim , da bi imela večjo plačo...ne privoščim pa ji večjo odgovornost in veliko več dela...za isto plačo...tebi pa privoščim,da delaš z vzgojiteljico, ki te bo znala ceniti...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?