|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  67 68 [69] 70 71   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 9:38:32   
Mamca.na.3
Punce, je šla  katera  že  urejati dokumentacijo za porodniško  na csd?

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1701
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 12:05:44   
Mišmašek
Oj, jaz grem jutri ker moram najkasneje do 18.2. to uredit, tako mi je rekla na csd. Lp


(odgovor članu Mamca.na.3)
Neposredna povezava do sporočila: 1702
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 12:08:37   
Mišmašek
Joj, mene pa zmeraj bolj skrbi ta moj trebuh, nikjer ga ni, zadnje čase imam še celo občutek da se je zmanjšal... Pa še tej kg ki gredo dol namesto gor... Pa upam da ni nič narobe 😣


(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 1703
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 12:16:30   
Mamca.na.3
Mišmašek kdaj imaš pdp  ?Otroka  čutiš? Kdaj imaš  pa naslednji pregled pri ginekologu? Mogoče otroka nosiš  bolj zadaj, pa se ti zato ne pozna trebušček

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 1704
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 12:34:20   
jabuk

Ja, v roku enega meseca (29 dni)pred vstopom v porodniško je to potrebno uredit...Jaz sem to uredila točno en mesec pred vstopom porodniške, lahko pa tudi 2 tedna pred vstopom porodniške :)

IZVIRNO SPOROČILO: Mamca.na.3

Punce, je šla  katera  že  urejati dokumentacijo za porodniško  na csd?



(odgovor članu Mamca.na.3)
Neposredna povezava do sporočila: 1705
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 12:36:41   
jabuk
Pokliči ginekologa in naj oni ocenijo situacijo, ne se ti s tem ukvarjat. Povej, da ti gredo kg dol in da si v 8.mesecu in da te skrbi, če je kaj narobe. Bodo že oni vedeli kaj in kako, zato pa so tam :)
IZVIRNO SPOROČILO: Mišmašek

Joj, mene pa zmeraj bolj skrbi ta moj trebuh, nikjer ga ni, zadnje čase imam še celo občutek da se je zmanjšal... Pa še tej kg ki gredo dol namesto gor... Pa upam da ni nič narobe 😣





(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 1706
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 12:41:31   
Mamca.na.3
Oooo jabuk hvala. Si me malo pomirila, jaz grem šele  jutri, prejšnji teden zaradi nastale družinske situacije nisem mogla. Prej pa nisem šla,  ker je kolegica rekla, da se mi ne mudi..... danes me je pa malo zaskrbelo....

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1707
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 12:56:41   
jabuk

Kdaj pa imaš rok?
IZVIRNO SPOROČILO: Mamca.na.3

Oooo jabuk hvala. Si me malo pomirila, jaz grem šele  jutri, prejšnji teden zaradi nastale družinske situacije nisem mogla. Prej pa nisem šla,  ker je kolegica rekla, da se mi ne mudi..... danes me je pa malo zaskrbelo....



(odgovor članu Mamca.na.3)
Neposredna povezava do sporočila: 1708
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 12:58:33   
Cvetnilist
Jaz sem šla ravno včeraj vse to urejat. Sem dobila samo potrdilo, da sem vse oddala in je to to. Sama se pri teh CSDjih držim načela, da raje nesem malo prej, ker vem da si pri nas v Mb radi vzamejo čas z odločbami. Drugače pa lahko neseš natanko en mesec prej kot nastopiš s porodniško. Prej načeloma naj ne bi nosile vloge.
Mišmašek, ne se preveč sekirat zaradi trebuščka, to je čisto odvisno od ženske do ženske. Če bi se tvojemu ginekologu zdelo, da preveč odstopaš od povprečja bi definitivno kaj omenil. Tudi tam ko ti mere trebuščka vpisuje v materinsko knjižico, lahko pogledaš po krivulji, če si v povprečju ali ne. Če pa ti gredo dol tudi kilogrami in se ti zdi da preveč, potem pa se le oglasi pri ginekologu, če ne druga, da te malo pomiri. Zato so tam in za to so plačani. user posted image

(odgovor članu Mamca.na.3)
Neposredna povezava do sporočila: 1709
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 13:02:38   
Mamca.na.3
Rok imam 29.3.Ravno to sem nekje zasledila, da prej kot 30 dni naj ne bi to urejali, danes pa spet drugače, da pa 60 dni prej....

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1710
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 13:51:09   
jabuk
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp?step=2


Spodaj ti piše, da moraš oddati vlogo od 28.1. naprej. Prej je itak ne moreš, saj rabiš tudi potrdilo od ginekologa. Porodniško vstopaš pa s 1.3., tak da če boš urejala to ta teden, bo čisto ok. :)
Najmanj 60dni pred PDP se to ureja, oziroma najmanj 29 dni pred vstopom v porodniško. :) 

(odgovor članu Mamca.na.3)
Neposredna povezava do sporočila: 1711
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 13:51:26   
Cvetnilist
Jaz sem ravno iz tega razloga klicala na CSD preden sem sploh nesla vlogo tja in mi je rekla da od 8.2. naprej lahko prinesem vlogo, torej en mesec prej. S porodniško nastopim 10.3. Imaš pa čas da jo prineseš dokler ne nastopiš s porodniško, ker prvo izplačilo bomo tako dobile potem aprila. Ampak jaz pravim da je vseeno fajn malo prej nest, sploh glede na to kakšne zamude so imeli zadnje čase s temi odločbami.

(odgovor članu Mamca.na.3)
Neposredna povezava do sporočila: 1712
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 13:56:02   
jabuk
Zamude so imeli zaradi reorganizacije sistema po septembru. Sedaj so se zadeve uredile in so za nazaj vse naredili, tak da jaz sem dobila v roku par dni odločbo. 


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1713
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 14:20:36   
Mišmašek


IZVIRNO SPOROČILO: Mamca.na.3

Mišmašek kdaj imaš pdp  ?Otroka  čutiš? Kdaj imaš  pa naslednji pregled pri ginekologu? Mogoče otroka nosiš  bolj zadaj, pa se ti zato ne pozna trebušček
 


Sredina aprila je rok, pregled pa drugi teden.oram rečt da me skrbi, da premeri otročička. Nosila naj bi na sprednji steni...

(odgovor članu Mamca.na.3)
Neposredna povezava do sporočila: 1714
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 14:35:54   
Cvetnilist
Boš videla, da bo vse ok Mišmašek! user posted image Koliko pa si izgubila kilogramov? Kaj ješ drugače normalno?

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 1715
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 16:02:25   
Mamca.na.3
Hvala punce za vse odgovore 😀Mismasek, ti pa kar reci da te skrbi, pa naj ti naredinuz, da se bos prepricala da je vse vredu z otrockom.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1716
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 16:43:41   
LoniRR
Hm v zakonu pise kot mi je na csd rekla da max 2meseca pred rokom poroda urejamo papirje. Tko da mi je rekla, da moram priti po 12.2. (Rok imam 12.4). Sepravi od danes dalje... cudno ko vam pa omenjajo roke za materinske dopuste? Imela sem namen ta teden iti, ker samo se drug teden delam, potem imam dopust, da mi ne bo kaj narobe hodilo pri racunanju dni hehe 😀 sva pa ze uredila priznanje ocetovstva.

Hm glede trebuha pa meni samo se raste. Trenutno sem dva meseca pred rokom in na +10kg. V cetrtek pa imam samoplacniski pregled kontrole rasti ploda. Upam da bo vse OK 😉

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1717
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 16:48:09   
LoniRR
Meni na csd ni omenila nobenega potrdila od ginekologinje ampak zeli le materinsko knjizico. Ali so pri vas hoteli potrdila?


Mismasek vse bo OK. Bodi le vztrajna da ti pregleda otrocicka. Vrjami da tudi ce ti izgubljas kg, da otrok si ze potrebno vzame in da si kvecjemu ti na minusu 😉 drzim pesti 😁

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1718
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 17:06:36   
Cvetnilist
Bodoca mamica 1, saj potem so nama povedali enako, meni ja pač rekla da lahko pridem maksimalno en mesec pred nastopom porodniške, torej dva meseca pred rokom. user posted image Midva morava očetovstvo še it uredit, to boma šla verjetno tekom tega meseca, da lahko potem pri rojstvu tudi urejava še naprej za otroške. Pa na splošno je pametno to urediti prej, ker pol z novorojenčkom je težko hoditi okoli po občini in to.
Se pa tudi meni zdi, da sem iz dneva v dan bol okrogla. user posted image Tudi gibi se mi zdi, da so dosti bolj intenzivni. user posted image Kontrolo rasti pa imam jaz 4.3. tak da bom morala še malo počakati na to. user posted image
Od mene niso na csd zahtevali nobenega potrdila ginekologinje, samo kopijo materinske 1. in 5. stran. Dobila sem samo eno potrdilo od njih, ko sem vlogo oddala, da imam dokazilo kdaj sem oddala.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1719
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 18:08:35   
LoniRR
Super da imam prave podatke. Bala sem se da sem karkoli pozna oz. Narobe razumela, ker je ena omenila da mora na csd urediti do najkasneje 18.2. Meni pa tam ni omejila nobenega roka do kdaj moram priti. Le po katerem datumu naj pridm. 😀

Ne skrbi tudi 4.3. Bo hitro. Se mi zdi da tako hitro ti meseci minevajo. Vidim pa sedaj kako razlicno ginekologi delujejo. Jst sem en teden za tabo Cvetnilist ce se ne motim pa sem imela 6.2. Pregled naslednjega pa imam 27.2. Pa tudi ze sedaj sem dubila vse papirje za porodnisnico. Cudno mi je da to nimajo usklajeno. Mislim, da bo to moralo biti isto im pa ksen ultrazvok vec, ki bi pripadal...

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1720
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 19:26:56   
Cvetnilist
Saj zato pa sem jih jaz klicala, ker me je zanimalo kako in kaj, ker vsak pove drugače. Meni je samo rekla, da moram prinesti do tistega dne, s katerim bom nastopila porodniško.
Se strinjam, da hitro mineva, prav ne morem verjet, da sem že v 33. tednu. Jaz imam rok 7.4., kdaj imaš ti?
To je meni tudi nenavadno, da me je naročila komaj čez en mesec. Zadnji pregled sem imela 4.2., naslednjega pa 4.3. Hecno je tudi, ker mi je pred tem sestra rekla, da bom zdaj morala bol pogosto priti, ginekologinja pa je naredila drugače. user posted image Napotnice nisem dobila sploh nobene, samo za kri, za zadnjo toksoplazmo. Druga nič. Prav zanimivo no. Ker kolikor berem, ste po večini že vse dobile. In se strinjam ja, da bi morali imet to ginekologi na podoben način. Se mi zdi da res vsak dela čisto po svojem sistemu.
Kaj pa se ultrazvokov tiče, sem jaz do zdaj imela pri svoji ginekologinji samo 2. Potrditvenega in morfologijo. Ta bo zdaj 3. in bi naj bil kontrola rasti, tako je vsaj rekla. Vmes mi je še dvakrat naredila vaginalni ultrazvok, ko mi je merila maternični vrat, ampak z vaginalnim tako ne moreš opravljat nekih meritev. Moji pregledi so res bli večinoma tisti čisto standardni teža, pritisk, merjenje trebuščka in poslušanje srčka.
Me pa zelo jezi s temi ultrazvoki, da tako šparajo na nosečnicah, sploh glede na to koliko plačujemo zavarovanje. Cene zavarovanj skoz dvigujejo, situacija pa ni nič boljša.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1721
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 20:06:07   
LoniRR
12.4 imam pdp. Hm jst sm imela 6.2. Pregled in naslednjega rednega imam 27.2. Zdaj 14.2. Pa imam kontrolo rasti ploda samoplacnisko, ker zelim videti in vedeti kako pa kaj moj otrocek raste. Ni mi skoda denarja zato in tocno na to ciljajo. Zto pa je tako stanje. Vejo da bo vecina noseck pripravljenih dodatno placati preglede. Nuhalno, kontrolo rasti, bris za steptokok... vse to pa seveda stane vsaj 60eur na pregled. Po eni strani tezijo da gre vsaka na nuhalno a ne omogoca tega pregleda zdravstvo razen nekaterim (ala 35+ starost...). Isto kot opazam da nekatere ginekologinje prov sparajo pri pregledih. Pri meni je vedno naredila kratek UZ, da sem vidla otrocka in srcek kako bije in gibe, ki jih zabelezi v materinsko. Kej vec je pa rekla da zdravstvo omejuje. Spet pri drugih se tega ne naredijo...meni pa npr. Ne meri vratu. Mi ga je le pri morfologiji in ker nimam tezav se ne poglablja. Nvm mislm da bi mogel biti ta pregled kontrole rasti ploda krit preko zdravstva, kot tudi bris za steptokok. No ja ta bris naj bi zdj koncno sprejel odlocitev, da bo v prihodnosti krito preko zdravstva tko da ocitno smo na zadnjem vlaku placljive storitve 😀


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1722
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 20:25:28   
jabuk
Ja po zakonu ti pripadata samo 2 Uz (potrditveni in morfologija). Men je do sedaj naredil samo te dva. Materničnega vratu mi tudi še ni meril. Kot sem brala Pušenjaka, če je nosečnica zdrava, ne rabijo gledat materničnega vratu in delat uz.


Jaz sem si pogledala na netu kdaj vstopam v materinski dopust (23.2) in sem šla okoli 23.1. na csd s potrdilom od ginekologa, katerega je pripela zraven vloge.  Vlogo mi je pa kar ona izpolnila, jaz sem samo osebne podatke in podpis, tak da smo bili v parih minutah konec. :) Čez par dni sem pa že dobila odločbo. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1723
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 20:29:53   
Cvetnilist
Te sma pa malo manj kot teden dni razlike. user posted image To meni res ni ravno jasno zakaj me je komaj čez en mesec naročila, priznam, da sem bila kar malo presenečena, ko mi je povedala nov datum.
Ja jaz bi tudi šla samoplačniško preverit rast, če mi ne bi na prejšnjem pregledu rekla, da bom imela naslednjič ultrazvok. Ker da pa bi bila čisto do poroda brez še enega ultrazvoka pa se verjetno ne bi upala igrat. In ja tako kot si napisala, točno na to tudi ciljajo. user posted image
Moja ginekologinja sicer ni nek pristaš ultrazvokov, pravi da če je nosečnica zdrava, da se jih rada izogne, ker bi naj na podlagi nekih novih raziskav pretirana uporaba ultrazvoka škodila. Mislim pa tudi, da niti nima pravega ultrazvoka v ordinaciji ampak samo vaginalnega, ker morfologijo mi je delala v eni drugi ordinaciji.
Glede nuhalne pa sploh raje ne načenjam teme, je eden izmed najpomembnejših pregledov v nosečnosti, a moramo si ga plačati same in še to celih 8€. Malo izkorišča naše zdravstvo nosečnice, ker tak vedno, da bodo na to šle čisto vse. Poznam dva primera, ko sta na nuhalni izvedeli, da otročiček na žalost ni ok in sta morali na splav. user posted image Da pa se ne pogovarjamo kako sta bili potem obravnavani v porodnišnici, še posebej ena je imela res travmatično izkušnjo, ko so jo dali v porodno sobo zraven žensk, ki so normalno rojevale... v glavnem grozno. user posted image
No vsaj nekaj ne bo več potrebno plačevati. Glede na to, da se bo marca spet dvignilo dodatno zavarovanje, je še edino pravilno, da vsaj nekaj ne bo več samoplačniško.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1724
   RE: APRILČICE 2019
12.2.2019 20:34:06   
Cvetnilist
Joj ja, kar se pa tiče materničnega vratu, jaz sem imela pred 3. leti konizacijo in mi ga je zato verjetno bolj spremljala kot drugače. Do 20. tedna mi ga je merila na vsakem pregledu ampak sem ga imela na srečo ok, 39mm.
Jabuk, pa kaj boš imela zdaj še 3. ultrazvok al ne? Jaz sem tudi mislila, da ga ne bom več imela pa me je na srečo ginekologinja presenetila.
Super drugače, da ti je to kar ginekologinja uredila. Potrdila za csd jaz zaenkrat od nje nisem dobila nobenega. Za kakšno potrdilo se sploh gre? Kako dolgo si pa približno čakala na odločbo? Jaz trenutno čakam na odločbo zavoda za zdravstveno zavarovanje, ker mi morajo oni še podaljšat bolniško do 10.3., ker sem od 3.1. že na bolniški.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  67 68 [69] 70 71   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  67 68 [69] 70 71   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?