|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Dobro je vedeti

Močenje postelje
Čeprav je močenje postelje neprijetno tako za vas kot za otroka, je pogost pojav in povsem običajna faza v razvoju otroka.  Pri fantkih se ta težava pojavlja dvakrat bolj pogosto kot pri punčkah. Najpogosteje je močenje postelje povezano s čustvenimi in psihološkimi težavami. Celo genetika ima prste vmes – če so imeli s tem težave starši, jih bodo bolj verjetno imeli tudi otroci. 

Kako pomagati?
Otroku, ki ima takšne težave, lahko pomagate. Omejite pitje po večerji. Nikar naj otrok ne pije veliko pijače, ki vsebuje kofein. Ta snov namreč draži mehur in spodbuja k večjemu izločanju vode. Morda bo pomagalo, če boste v otroški sobi ali na hodniku pustili prižgano luč, da se otrok nočne poti do stranišča ne bo bal. Lahko pa k postelji postavite tudi kahlico, da pot do stranišča ne bo predolga. Otroka ne zbujajte, da bi šel ponoči na stranišče. Če boste to počeli, se ne bo sam naučil, kdaj ga tako tišči, da se mora prebuditi in iti na stranišče. 
Otroka nikoli ne kaznujte ali sramotite. To bi lahko imelo nasprotni učinek – lulati bi lahko začel v hlače tudi podnevi, njegova samozavest pa bi bila močno načeta. Nesreče pa vsekakor pričakujte.In še dobra novica. Večina otrok preraste nočno močenje postelje brez zdravljenja. Največkrat se to zgodi pred šestim letom. Pazite, da se iz takšnega otroka ne bo nihče norčeval, še posebej bodite pozorni na brate in sestre. Otroku povejte, da se takšne nesreče dogajajo tudi drugim in da o tem nihče ne želi govoriti. Dodajte, da bo kmalu zrastel in bodo težave minile.

Preberite še

Razvojni mejniki
Zdravje in nega

Igrajmo se
Dobro je vedeti