|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Igrajmo se

Pravila igre slepi kozel
Vsi igralci v krogu dobijo svojo zaporedno številko, enega določimo za slepega kozla, ki stoji sredi kroga. Kozel zakliče dve številki (zanj je najbolje, da sta igralca s tema dvema številkama čim bolj narazen) in igralca, ki imata ti številki, se morata zamenjati. Če slepi kozel enega izmed njiju ujame, preden se je uvrstil v krog (ki se premika tako, da se počasi 'vrti' v eno smer), zamenjata vlogi.

Didaktične igrače  Didaktične igre so igre z nalogami, z otroku privlačno vsebino in s pravili. Zahtevajo in hkrati razvijajo duševne funkcije, sposobnosti, aktivnosti, ki so potrebne za doživljanje, dojemanje, ustvarjanje, poustvarjanje.
Cilj didaktičnih iger je otroku ponuditi možnost, da preko njih osvoji določeno zmožnost. Otroke spodbujajo k natančnemu opazovanju ter k ugotavljanju razlik in podobnosti v obliki, velikosti in barvi. Neketeri strokovnjaki pa menijo, da didaktične igre vedno ne spodbujajo otrokovega učenja, temveč ga lahko v določenih situacijah celo zavirajo. Visoko strukturirane igrače so oblikovane tako, da jih otrok uporablja na zelo specifičen in vnaprej določen način, zato pogosto omejujejo otrokovo igralno aktivnost.   Otrok in šport
Nastopil je čas velike prelomnice, ko otrok zamenja vrtec s šolo, zamenja tudi prijatelje ter dobi nove naloge in odgovornosti. Zaradi tega je to obdobje stresno in naloga staršev je, da poskrbijo, da otrok ne bo doživljal preveč stresa tudi na ostalih področjih, kamor sodijo tudi interesne dejavnosti s športom na čelu.  Otroci, ki so neprestano v gibanju, naj z vključevanjem v razne organizirane skupinske vadbe pobližje spoznajo različne športe, ter se hkrati zabavajo, učijo ter razvijajo svoje motorične spretnosti, vztrajnost, predvsem pa kurijo svojo odvečno energijo.
Za otroke neplavalce velja, da je to skrajni čas, da se nauči plavati, za plavalce pa, da v vodi postanejo dejansko čisto pravi plavalci, ki bodo obvladali prvo plavalno tehniko (žabico oz. prsno), se naučili pravilno in varno skakati v vodo, hkrati pa bodo pridobivali tudi na plavalni kondiciji.
Zimske radosti bodo v tem letu zares lahko postale veselje, saj bodo otroci že samostojni na vlečnicah in smučke ne bodo več »neubogljive«, saj jih bodo že znali upravljati.
Rolanje postane »mala malica« za večino otrok.
Nekaj otrok (oziroma staršev) pa se bo v tem obdobju spogledovalo tudi z bolj specializirano vadbo (nogometom, gimnastiko, …). Prav je, da se starši zavedamo meja sposobnosti svojih otrok, hkrati pa otroku omogočimo, da se preizkusi v dejavnostih, ki ga zanimajo, pa naj bo to mala šola juda ali atletski vrtec. Vendar pa je prav, da se tudi otrok zaveda, da se brez »muje še čevelj ne obuje«.

Preberite še

Razvojni mejniki
Zdravje in nega

Igrajmo se
Dobro je vedeti