Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
Pozdravljeni, imamo deklico, ki je že od rojstva težje prilagodljiva pri novih situacijah. Obenem pa je poleg strahu tudi zelo jezna. Želeli bi jo naučiti bolj elastičnega pristopa, seveda, če je to mogoče. Namreč njeni stalni ne-ji in protestiranja velikokrat načnejo razpoloženje v družini.Ali lahko z večjim izpostavljanjem različnim novim situacijam poboljšamo njen pristop, ali tako storimo le škodo? Zanima me tudi kako reagirati, ko narobe izgovori besede, ne da bi ji zniževali njeno samozavest? Ali jo redno popravljamo pri 5.letih ali to strorimo le takrat, ko se beseda ponavlja? Hvala in lp, Leksy
Spoštovani! Tako zanimiv izbor besed ste mi namenili: "želeli bi jo naučiti bolj elastičnega pristopa ... poboljšati njen pristop" ste napisali. Otroci nimajo pristopa oz. le ta ni tako manipulativen, kot so mnoge odrasle metode. Otroci preprosto so in živijo, tako kot čutijo, mislijo, hočejo oz. nočejo. Vse to, do določene starosti, dokler se le da. Dokler zaznavajo pravico do NE-ja, čutijo odraslo sprejemanje celega spektra čustev, ki jih človek premore ( od jeze do žalosti ) - živijo elastično, kar se le da. Sčasoma razvijejo različne življenjske strategije - lahko rečemo tudi pristope in se uskladijo s pomembnimi drugimi, ki jih vzgajamo. Če imamo srečo, se tekom odraščanja najbližjim niso docela podredili in so ohranili stik s svojimi "prvotnimi pristopi". Če jim je to uspelo v precejšnji meri - ostati zvesti sebi in čutiti, da so taki kot so - ljubljeni, potem je njihovo samospoštovanje na dobri poti, da se zdravo razvija še naprej. Človek z zdravim samospoštovanjem ima tudi manj težav s pomanjkanjem samozavesti na določenem področju, ki mu ga lahko povzroča npr. govorna težava. Če otrok čuti, da je vredu takšen kot je, ga ne bo zmotilo niti 100 popravkov izgovorjave na dan. V kolikor ljudje, ki skrbijo zanj mislijo, da ga morajo "popraviti", čeprav pod vplivom ideje, da gre za njegovo dobro, je naravni razvoj smospoštovanja lahko na preizkušnji. Še vprašanje za konec: "Njeni stalni ne-ji in protestiranja velikokrat načnejo razpoloženje v družini", ste napisali. Bi morda lahko odrasli pristopili bolj elastično? Če odgovor ni NE (in se giblje tam nekje med JA ter včasih JA - drugič NE), potem vam čestitam za prilagodljivost, katere cena ni vedno nizka. In otroci jo pomalem plačujejo celo otroštvo, ko skušajo biti poslušni, vodljivi in ubogljivi, da bi jih imeli starši radi.
Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in
osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi
vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko
zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena
tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na
določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.