|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

VIDEO: Načini za podiranje kupčka

Uredništvo Ringaraja.net, 20.3.2024
Med hranjenjem dojenčki poleg mleka zajamejo še zrak, zato jim podiranje kupčka pomaga, da te zračne mehurčke spravijo iz svojega trebuščka. V nadaljevanju si preberite nekaj nasvetov, kako otroku omogočiti najlažje podiranje kupčka.

/11


Kdaj podreti kupček?

Če dojite potem je najbolje, da otrok podre kupček, ko zamenjate dojki. Če dojenčka hranite po steklenički, je zaželeno, da otrok večkrat med hranjenjem podre kupček. V vsakem primeru pa mora dojenčke podreti kupček na koncu hranjenja.

Namig: Včasih mora dojenček tudi med dvema hranjenjema podreti kupček. Če se vam zdi, da se vaš otrok počuti nelagodno ali joka in ne morete ugotoviti zakaj, je mogoče razlog v tem, da ga tišči v trebuščku. Poskusite podreti kupček, mogoče je težava v tem.

 

PREBERITE TUDI: Nasvet strokovnjakinje - Kolcanje novorojenčka


Položaji za podiranje kupčka

Obstaja več različnih načinov, da otrok podre kupček. Spodaj so opisani, za boljšo predstavo pa si poglejte video.

 

1. V naročju

Otrok naj bo v vašem naročju pokonci, obrnjen na eno stran, malce nagnjen in naslonjen nekoliko naprej s prsmi čez vašo roko. Otrokovo brado objemite s pacem in kazalcem te roke, z drugo roko pa nežno udarjajte oziroma pritiskajte s celo dlanjo v krogu sredi hrbta, da bi izrinili zrak.

Namig: Ko uporabljajte ta položaj za podiranje kupčka, svetujemo, da uporabite brisačko, plenico oziroma večji slinček, da zaščitite otrokova oblačila in svojo roko, če bo otrok slučajno bruhnil.


2. Na stegnih

Če v naročju otrok ne podere kupčka, si ga položite na stegna. S trebuščkom naj bo naslonjen na eno stegno, s čimer se bo na njegovem trebuhu ustvarjal pritisk, ki bo pomagal potisniti zrak iz telesa. Otroka nežno drgnite ali udarjajte po hrbtu.

 

PREBERITE TUDI: Prebavne težave pri dojenčkih


3. Na ramenih

Če tudi položaj čez stegna ne deluje, si čez ramo položite brisačko in naslonite otroka na ramo. Ob tem ne pozabite podpreti njegove glavice in vratu z roko, z drugo roko pa masirajte oziroma nežno, vendar odločno udarjajte otroka po hrbtu.


Podiranje kupčka

Dojenček bi ob uporabi ene od naštetih metod moral podreti kupček, ki ga boste slišali kot konkreten rig čez minutko ali dve. Če dojenčke ne rigne, je tudi to v redu. Včasih zrak najde drugo pot ven.


Ste vedeli?

Včasih, ko otrok bruhne po hranjenju tekočino ven, zgleda kot da je bruhnil cel obrok mleka. Običajno bruhne največ za žličko mleka, tako da ste lahko brez skrbi.

 

VIR: www.pregnancyvideo.net, youtube.com

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Kako izbrati otrokovi starosti primerno ig...
Ko kupujemo otroku igračo, je potrebno imeti v mislih njegovo starost. V času svojega razvoja namreč otrok potrebuje raz...
10
Spanje dojenčka
Vsakodnevno nabiranje novih izkušenj, spoznanj in napredovanje v razvoju od dojenčka zahtevajo veliko porabo energije, k...
4
Ugodnosti, ki vam bodo olajšale pot starše...
Videti otroka, kako raste in se razvija je nekaj najlepšega v življenju. V teh čudovitih življenjskih trenutkih vam ob s...
4
Za očke: pomirite otrokov neutolažljivi jok
Mamica bo cel dan odsotna in tako boste vi, njen ljubeči mož in skrben očka, ostali sami doma z vajinim otročičkom. Vas ...
4



Koliko mleka popije dojenček?
Najpogostejše vprašanje mamic je, koliko mleka popije njihov dojenček in ali je to dovolj, preveč ali premalo. Naj bo do...
Slabosti in prednosti hranjenja z mlečno f...
Hranjenja dojenčka z adaptiranim mlekom prinaša določene slabosti, pa vendar tudi določene prednosti. Katere, preverite ...




Odvajanje od plenic.
пеперутка16

S čim si pomagate?