|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 12:09:43   
Anonimen
Nekaj najhujšega po mojem mnenju je, da se začneš bati partnerja, s katerim si leta gradil in ustvarjal družino, hišo, vlagal v ljubezen in medsebojno zaupanje.
Potem pa sčasoma , ko se tista globoka čustva nekoliko ohladijo, da se v bistvu partnerja bojiš. Bojiš se njegovih reakcij, njegovih besed, ne moreš mu zaupati svojih želja, mnenja, strahov,.....
Seveda v takem trenutku,ko to spoznaš, nastane v tebi velika luknja, strah je še večji, nelagodje ogromno. Kako naprej, se najprej vprašaš inugotoviš : na samostojno pot!
A kako iz svojega življenja odstraniti nekoga, ki ima nad teboj neizmerno moč, te obvladuje v vseh pogledih?

Pa prosim brez pametnih nasvetov ala Tjazy, to je v bistvu samo razmišljanje ob prebiranju enga članka z neta.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 12:16:23   
karmy
ko se začneš bat, odideš.. preprosto...

po tem ko nehaš nekoga ljubiti,se ga ne začneš bati... edin če nad tabo izvaja fizično in psihično nasilje...user posted image potem pa obstajajo za to varne hiše.. drugače pa ti ne preostane nič drugega kot vse pustit in it.. jaz bi...za duševni mir...


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 12:20:40   
Anonimen
ODIDEŠ!
Sej je težko, samo po mojem mnenju je težje prenašat teror za domačimi vrati in izgubljat še dostojanstvo ko dopuščaš da nekdo ravna s tabo kot s predmetom.
Če odideš sicer ne veš kaj te čaka, vendar si daš vsaj možnost da spet najdeš srečo in normalno življenje.
Če pa ostaneš pa ne bo nikoli bolje. V večini primerov je vedno huje in vedno težje odideš.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 12:26:23   
dory
Vsak ima toliko kontrole nad drugimi,kolikor mu drugi dopustijo...torej, razmisli, potegni crto in pojdi cimdalj...da se zacnes bat lastnega partnerja je ze samo po sebi hudo in ne obeta nic dobrega...torej prej zakljucis boljse je...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 12:41:36   
baguSka
Taki situaciji bi jaz rekla: izguba samospoštovanja in pomanjkanje samozavesti. Ali se upret partnerju oz. samemu sebi (EGO) ali pa odit stran. V vsakem primeru, moraš delat na sebi. Ker to je notranjega izvora. Če partnerju pustiš, da opravlja s tabo, potem si kriv ti sam in NE partner!!!!!!!! Zato jaz ne vidim smisla v tem, da odideš stran in preprosto greš user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 12:43:12   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: teja.

Vsak ima toliko kontrole nad drugimi,kolikor mu drugi dopustijo...torej, razmisli, potegni crto in pojdi cimdalj...da se zacnes bat lastnega partnerja je ze samo po sebi hudo in ne obeta nic dobrega...torej prej zakljucis boljse je...


Ce bezis si reva. Zbezati je najlazje. V tem primeru bezis pred samim seboj. Pa Tjazy gor al dol - TKO JE!!

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 12:44:41   
india
Tokrat pa se strinjam z Baguško! Le kaj pomaga odit enkrat od takega partnerja, če ti sam ostaneš uničen, brez samospoštovanja in samozavesti???

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 12:52:42   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: teja.

Vsak ima toliko kontrole nad drugimi,kolikor mu drugi dopustijo...torej, razmisli, potegni crto in pojdi cimdalj...da se zacnes bat lastnega partnerja je ze samo po sebi hudo in ne obeta nic dobrega...torej prej zakljucis boljse je...


Ce bezis si reva. Zbezati je najlazje. V tem primeru bezis pred samim seboj. Pa Tjazy gor al dol - TKO JE!!


Ja kwa bezis...al pa da prenasas tazga dedca...hm pol sem tud jest reva, k sem pustila idiota al kaj??

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 12:53:33   
Marogica
Ne odideš, vsaj ne takoj. Najbolje je, da najprej najdeš pot, na kateri se začneš učiti premagovanja strahu in to najprej tega, kako priti stran in živeti sam dalje. Začneš načrtovati, kakšne možnosti imaš, predvsem finančne, pa tudi čustvene, da boš enkrat lahko odšla. Brez takšnega izoblikovanega načrta bo težko. PRi tem naj ti pomagajo starši, TVOJI prijatelji, določene institucije. In ko je ta plan tako daleč, enostavno odideš. Ko boš enkrat stran od takšnega partnerja, ko boš sposobna živeti in se preživljati samostojno, bo po moje tudi strah do takšnega partnerja enostavno izgubil ta pomen, ker ne bo razloga več, zakaj se ga bati.
Je pa dejstvo, da to nikakor ni enostavna pot in se tega ne lotevaj na vrat na nos.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 12:55:58   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

A kako iz svojega življenja odstraniti nekoga, ki ima nad teboj neizmerno moč, te obvladuje v vseh pogledih?




Ta stavek mi  je grozen !! Kaj točno s tem misliš ? Mogoče si pa ti odvisna/ni od odnosov, kjer partner prevzame popolno nadvlado ?
Pol moraš pri sebi porihtat in te ne sme nobeden "obvladovat" v nečem, kar ti vzbuja strah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:09:16   
Gina
A veš kaj pa jaz ne razumem: Kako se lahko nekdo boji partnerjevih reakcij, besed.... ? Ajd, da se bi nekdo bal, da ga udari, oz da se boji fizičnega nasilja, to razumem. Ampak besed, kako se lahko bojiš besed? Pač nekdo drugače misli. In? Mogoče tuli. Ok, pač tuli. In? Bojiš se reakcij, česa? Te ignorira? Se bojiš ignorance, pa zato partnerju vse ustrežeš, se bojiš tuljenja, pa zato partnerju vse ustrežeš? Ne glede na karkoli, je vzrok v tvojem lastnem strahu, ne v partnerju. Ti mu ustrežeš, ker se bojiš besed, reakcij, on pa te s tem, besedami, reakcijami manipulira, nalašč nadaljuje v tem stilu, zato, da bo po njegovo. Torej moraš spremeniti svoje dojemanje njegovih reakcij, besed. Ne smeš si ob tem, kar počne dopovedovati, da je to grozno in obupno in da je on vse, samo človek ne, pač pa si moraš reči: ok, on spet hoče svoje in počne neumnosti. Ali me bo to obvladovalo, me bo uničevalo, mu bom pustila, da upravlja z mojim življenjem? Ne bom. Naj tuli, naj ignorira, naj dela kar pač dela. Njegov problem, jaz bom naredila tako, kot je ok in to z dobro voljo, ne bo me to spravilo ob živce, ne bo moja sreča odvisna od tega. In naredila bom, kot sem prepričana, da je prav, ne glede na njegove reakcije. In ne, ne bom se ga bala. Kaj pa mi more?
Kaj ti pa res more?

Se bojiš morda, da bi ti vzel hišo? Tudi to je trapast strah. Nič ni vredno strahu, in ni je stvari, ki bi bila vredna take vrste strahu, kot ga imaš ti. POglej kakšna je cena, za tako hišo. V skrajnem primeru jo lahko prodaš in si kupiš nekaj manjšega ali ap greš stran brez hiše, če bi res prišlo do te končne faze. In kaj potem, vedno se najde rešitev.

Daleč najbolj verjetno pa je nekaj drugega. KO se ti nehaš nekoga bati, te ne more več manipulirati. Zgodi se nekaj čudežnega. Ali te začne spoštovat in posledično ljubit, ali pa se mu utrga, in gre veza narazen. Bolj verjetna je prva možnost. Vendar moraš ti zgubiti strah. Ker strah je tvoj problem. Tudi če uideš temu možu, bo strah hodil za teboj, pa ne glede na to, kakšnega tipa si najdeš. Vedno se bo problem ponovil. Ker problem ni v tipu, ampak v tvojem dojemanju njegovih besed, reakcij. Zato postane tudi mož problem, ker mu dopuščaš, da tvoj strah spodbuja njegove reakcije.
In jaz še vedno ne razumem, kako lahko nekdo drug obvladuje tebe? Kaj hudiča lahko sploh kdo počne, da te obvladuje? Kako lahko ima kdo moč nad teboj? To je lahko možno samo v primeru, da sama sebe nič ne ceniš, da si ne zaupaš, in da se ga hkrati še bojiš. Če se ga pa bojiš, ga pa tudi ljubit ne moreš in obratno. Torej, razmisli, kaj je najhujše, kar se ti sploh lahko zgodi, če se postaviš zase? Bo tulil, bo ignoriral, bo žalil, bo metal krožnike ob tla, bo....? In, kaj potem?? Kaj je to kaj strašnega? NIČ. Strah bi te lahko bilo samo, če bi te hotel pretepsti, pa še tedaj se lahko na polno braniš + kličeš policijo. Torej ZAKAJ strah? Ne štekam čisto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:12:02   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: MISKA01

Tokrat pa se strinjam z Baguško! Le kaj pomaga odit enkrat od takega partnerja, če ti sam ostaneš uničen, brez samospoštovanja in samozavesti???



torej po vajinih besedah je boljše ostati v bednem razmerju, sm da ma bajto, in dostojne dohodke? user posted image če ostaneš boš uničen, brez samospoštovanje in samozavesti... vedve kar prenašajta kaj takega, user posted image vendar je veliko žensk, ki tega ne bi in bodo odšle, kar je najbolj pametno


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:18:03   
dory
Jst mislim,da je bols it in narest neki zase...pa to ni misljen kot beg...saj ce je dolocen strah prisoten,je gotovo zarad kaksnega povoda, razen,ce ni vse skup iluzija...


(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:26:04   
baguSka
GIIIINAAAA!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:28:31   
baguSka
KARMY IN TEJA DEJTA SI PREBRAT OD GINE POST!!! PA NE ENKRAT!!! Če vama še vedno ne bo jasno, pol pa res najboljs da gresta...

Sicer pa teja. tvoj primer se nikakor NE MORE primerjat s temle tukaj - to je povsem nekaj drugega!!!! Tvoj bivši je vsekakor bil idiot, zato si nardila, kar si mogla nardit. Tukej se govori pa čist za neki drucga!!!!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:33:15   
dory
heh baguska men je marsikej jasno...zato pa pravim,da je bols bit sam in v glavi postimat,kot pa z nekom in se koga spravljat v nesreco...

zej pa grem...k ocitno nisem dovolj pismenauser posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:34:13   
Anonimen
Gina, psihično nasilje je velikokrat hujše od fizičnega. Odvisnost od odnosov je pa itak kot vsaka druga odvisnost.
Ne vem, kaj je za narediti. Ali počakati na tisti poden, ko se prebudi v tebi mogoče nagon po preživetju, ko dobiš tisto moč, ko se nikogar več ne bojiš in se zaradi te moči drugi bojijo tebe. Ali pa poiskati pomoč pri strokovnjakih, v knjigah ...

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:38:09   
Gina
Karmy, saj tu ne govorimo o iti ali ne iti, ker to ni bistvo. Bistvo je, da njena samozavest ne more izvirati iz njegovih besed ali dejanja. Ne more biti njena samopodoba odvisna od tega, kaj njen reče ali naredi. Tudi ne more biti njena samopodoba odvisna od tega, ali je nekam vlagala, pa je tisto krasno navzven, pa bo mogoče izgubila, ker v resnici ni bistvo v materialu niti v odnosih z enim človekom ne - to ni pokazatelj uspešnosti osebe. Njena samopodoba je odvisna od tega, kaj si ona v svoji glavi govori. In očitno si govori, da bo groza in obup in katastrofa, če mu ne bo ustrgala vedno in povsod, da bo najmanj konec sveta, če bo on pop...in če ji bo kaj rekel. In najhujše, verjela mu bo, če ji bo kaj grdega rekel. Ne more biti njena samozavest odvisna od tega, kaj on reče. Moja ni. Saj ne rečem, da je ravno luštno, če ti lastni partner govori čudne reči, pa če ti starši ali kaj vem kdo, ampak v končni fazi imaš itak samo sam sebe, da si MORAŠ lepe stvari govorit o sebi. In če tukaj zatajiš, če tukaj "lenuhariš", potem imaš pa problem, kot ga ima ona. Torej mora samo sebe v roke vzet in si govorit, da njena sreča ne more biti odvisna od tega, kaj njen naredi ali reče in delovat v tem smislu. E, pa da slišim potem čez pol leta, če bi se ona res tako vedla, kako bi se njen povratno vedel nazaj? Saj jo v bistvu niti cenit ne more, če ona vse počepne. Če je pa ne ceni, je pa tudi ljubit ne more. Ampak očitno ima ona sama tako hud problem, da bo rabila pomoč veliko prijateljic, pa še staršev, če bi bilo možno, pa še koga drugega, da bi si sploh zgradila lepo mnenje o sebi in predvsem svoje lastno samozaupanje. Tukaj pa je bistvo, na katerem bi ona morala graditi.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:46:15   
Gina
Ja, splišni, ampak psihično nasilje lahko nekdo zganja nad teboj samo in izključno v primeru, da mu ti dovoliš. Dovoliš pa mu samo, če se ga bojiš.Če bi se mu ona uprla, je ne bi mogel več terorizirat, če je temu sploh v tako veliki meri tako, kot se njej zdi. Meni se zdi, da ljudje velikokrat kaj dojemajo za obup in grozo in se bojijo sočloveka iz kakih banalnih razlogov. Hočem reči, da vzroki so, vendar ne tako obupno grozni. Meni se morda sploh ne zdijo nič posebnega, komu drugemu pa katastrofa. Zakaj prihaja do teh razlik med dojemanjem? Ti povem zakaj? Ker imamo različno mnogo samozavesti. Zakaj pa imamo različno mnogo samozavesti? Ne le zaradi vzgoje in okolice, tudi zaradi razuma. Če bi si nekdo v svoji glavi dopovedoval druge reči, take, kot si jih jaz, v smislu, kaj se mi lahko v najhujšem primeru sploh zgodi in potem tej razumski razlagi tudi verjamem, ne le verjamem, ampak 1000% zaupam, potem bi probleme dojemal drugače, kot če se le smisli sam sebi in čaka, da se bo drug čudežno spremenil ali kdaj bo zbral pogum, da bo šel stran. Ne bi se problemov bal, ampak bi se mu sicer zdeli zoprni, neugodni, ampak ne katastrofalni, lotil bi se jih z vso vnemo in željo, da jih reši. Ne bi se pa skrival pred njimi oz. bežal od njih, kot se sliši zgoraj napisano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:54:01   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

psihično nasilje je velikokrat hujše od fizičnega



Pa kdo sploh govori o nasilju??? Govorimo o lastnem strahu user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:55:48   
Anonimen
Psihično nasilje je tako nasilje, ko nekdo nekomu načenja živce. Ko imaš živce tako stanjšane, da vsako draženje v smeri provokacije kot psihičnega terorja povroči v možganih nek dražljaj, ko bi človek najraje zlezel v eno lupino, da bi se vsega tega obranil. Živci so stanjšani, prizadeti, niso zdravi. Tak človek ne razmišlja tako kot nekdo, ki ima "zdravo pamet". Pa to se ne zgodi naenkrat, to se dogaja počasi, kapljico za kapljico, ki pada na možgane in tanjša živce. In po moje dokler ne pride do "kreša", se to dogaja še naprej. Ko pa enkrat pride do kreša (če pride), takrat pa se človek vsega tega nekje globoko znotraj zave, v tistem predalčku samozavesti, ki ga je vendarle nekje v sebi shranil. In ta samozavest, toliko časa zatirana, bruhne ven z vso silo in se ji ponavadi nihče ne more zoperstaviti, še najmanj pa tisti slabič, ki je prav zaradi te majhnosti povročal ves ta teror.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 13:57:10   
Anonimen
Baguska, beri zgornji post.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 14:03:57   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Psihično nasilje je tako nasilje, ko nekdo nekomu načenja živce.



Ja to je že res, ampak le če ti sam to tko sprejamaš in če se pustiš, da ti pride do živega!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 14:08:33   
Anonimen
Pa to se ne zgodi naenkrat, to se dogaja počasi, kapljico za kapljico, ki pada na možgane in tanjša živce.


To se dogaja tako počasi, baguska, da sploh ne veš, kdaj se začne. Zaveš se, ko si enkrat že notri. Pa velikokrat ne znaš ven, ne moreš, ker imaš živce že stanjšane. Zmoreš potem, ko ti poči. Enim prej, drugim kasneje, nekaterim pa nikoli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 14:14:00   
CIPRESA
Jaz ne poznam filozofske razlage za strah in kakšne so reakcije...lahko pa po domače povem da danes sem stabilna imam partnerja ki mu zaupam in se dopolnjujeva zaenkrat še v vseh pogledih. V primeru da nekoč ugotoviš da se vse premika navzdol da so se njegovi pogledi spremenili da nisi več z nekom ki si ga poznal in neveš kakšen bo njegov naslednji korak k še slabšemu...potem bi tudi mene ratalo strah sploh če imam za sabo družino, otroka....
Nikoli ne vem ali bo do tega prišlo ali ne zato se sedaj s tem ne obremenjujem vse pa je možno in takrat se nebom obsojala da je z mano nekaj narobe in slepo verjela vsemu kar mi bo predlagal, tudi bala se ga nebom v smislu da mi bo kaj naredil ali da bi mu mogla vse ustrežt ampak bo strah izviral predvsem iz tega da se je spremenil da mogoče nebomo več funkcionirali kot družina, da mu jaz in otrok nisva več dovolj in da mu bom mogoče morala dati prosto pot da najde svojo srečo. To ne pomeni (vsaj zame ne ) da ima nad menoj oblast ali moč in da me obvladuje ker se bojim da bi nenadna njegova sprememba lahko povzročila razdor naše družine ampak bolj gledam na to tako da si jaz želim biti z njim, ga imam rada, imam rada najinega otroka in bi bila zelo žalostna če bi se naenkrat njegove želje, pogledi, reakcije spremenile.
Meni zaenkrat zelo veliko pomeni če se lahko obrnem na svojega partnerja, če mu lahko zaupam sem deležna njegovega razumevanja, ga kdaj vprašam za mnenje....in če bi se naenkrat vse spremenilo bi to zelo pogrešala kar pa ne pomeni da on upravlja z mano in me ima pod kontrolo.
Jaz na to gledam iz te strani, vsak pa razmišlja po svoje!!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?