|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi kolesi
24.4.2008 12:43:27   
2mama
kdaj skapirajo uporabo pedal in jih dejansko uporabljajo (ne mislim na to, da znajo dat stopala na pedala in jih obračat, medtem ko jih mi potiskamo od zadaj, ampak kdaj dejansko sami vedo, da je treba vložit nekaj moči in da potem stvar gre)?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
24.4.2008 12:49:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 2mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
24.4.2008 12:52:11   
Veverička
Moj še zdaj pri 3 letih in 5 mes. tega ne zna, ampak po moje bolj zaradi lenobe kot kaj drugauser posted image
Skiro ni problem, dirka z njim kot pri norcih, kolo pa ga sploh ne gane. Poskusi že, pol pa vidi, da ne gre, pa kar noge dol in se poganja. (poganjalce še vedno obožuje)

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
24.4.2008 12:56:27   
kristinaj
odvisno od vsakega posameznika. eni skapirajo zelo zgodaj, drugi še pri treh ne.. mali od sestre se je s triciklom vozil že pri letu in pol....., je pa za kaj drugega bil počasnejši...

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
24.4.2008 12:59:14   
*bubi*
Pri 2,5 letih začenja sam. Lažje mu gre, če ulica visi navzdol, po ravnem mu je še pretežko user posted image  Res pa je, da vso pozornost usmeri v pedala in pozabi šofirat user posted image

To govorim za tricikl, kolo pa bomo tudi ponovno sprobali, 2 tedna nazaj mu ni bilo všeč in je takoj splezal dol user posted image



_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Veverička)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
24.4.2008 13:01:12   
Gordana-3
naša je skapirala pri 27 mesecih.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
24.4.2008 13:03:48   
Zala01
Tricikel je moj malček začel samostojno voziti kakšne 4 mesece pred 2. rojstnim dnevom, kolo s pomožnimi kolesci pa vozi od starosti 2 let in 2 mesecev. Ja, je pa različno od otroka. Za tricikel je takrat pokazal zelo veliko lastnega interesa, za navadno kolo pa priznam, sem ga jaz malo sforsirala. Ampak zdaj pa nikamor noče več brez kolesa!user posted image

Lep sončen dan  j.user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
24.4.2008 13:27:09   
A.N.J.A.
Moj starejši je pri dveh vozil kolo s pomožnimi koleščki, že pred tem pa traktor na pedala. Pri treh in pol se je začel vozit brez koleščkov. Mlajši je začel najprej z traktorčkom na pedala, sam s kolesom s pomožnimi koleščki pri dveh letih in pol, brez ga imamo namen naučiti letos - se pravi bo tri in pol.
Imata pa na dvorišču res celo mehanizacijo na pedala - traktorje, džipe, kolesa... In ker je očka kolesar, sta itak navdušena nad tem... Zgledi vlečejo. Od kolegice malček je pa že pri dveh samostojno drsal user posted image  , moji pa še zdaj komaj stojijo na drsalkah....
Do šole bodo vsi znaluser posted image  predvsem ne forsirat otrok, zato da ne bo kaj slabši kot sosedov. Moj starejši tut recimo še ne smuča, mlajši se pa že na manjšem hribčku sam pelje -  so what...
Lp

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
24.4.2008 13:29:51   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: 2mama

kdaj skapirajo uporabo pedal in jih dejansko uporabljajo (ne mislim na to, da znajo dat stopala na pedala in jih obračat, medtem ko jih mi potiskamo od zadaj, ampak kdaj dejansko sami vedo, da je treba vložit nekaj moči in da potem stvar gre)?


Odvisno od otroka in od kolesa.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
24.4.2008 13:40:39   
aluš
Našemu trikolesnik ni "šel". Je res, da smo kupili enega smotanega (že za prvega otroka in se že prvi ni veliko vozil, celo padael ne grdo z njim). Kolo s pomožnimi kolesci pa je skapiral pri 2,5 letih z lahkoto. Mogoče bi ga že prej, samo pozimi so pri nas kolesa v garaži.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
24.4.2008 13:44:29   
piamaria
user posted image Ola, moj fantič ga je vozil pri dveh letih, kot za šalo, še sedaj ima najraje kolo.Ma ne vem, sosedov je star 3,6 let in nima interesa za kolo ampak izredno radigra košarko, kar naš ne.Pravi: Mami fusbal je carsk:_)user posted image

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
24.4.2008 21:59:54   
lelaval
Moja bo čez 2 meseca stara 3 leta, pa se šele kak mesec vozi s kolesom s pomožnimi kolesci - pa še to ji občasno treba pomagat - jo potisnit user posted image . S skirojem pa normalno dirka user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
24.4.2008 22:39:53   
2XXL
Poglej te teme, je bilo že nekaj govora o tem:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2405456,
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1962936.
Mi imamo res dobre izkušnje s Speedyjem, s katerim se je dobesedno čez noč naučil voziti tapravo kolo. To je tes dobra naložba, saj pravzaprav sploh ne potrebuje pomožnih kolesc, ki so za moje pojme zelo nevarne, saj se otrok hitro prerže.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
25.4.2008 8:36:02   
frutka_
Pri kakšnih 21mesecih je začel voziti tricikel sam.
Veliko je odvisno od tricikla. Nekateri so boljše pozicionirani in jih zato lažje vozijo. Pri večini triciklov gre pogon direkt na kolo in mora otrok dejansko bolj potisniti kot pri kolesu na verigu.
Mi smo imeli tricikel Kettler in je bil zelo fajn. Tudi sedež se je dal nastaviti tako, da je sedel ali bolj spredaj in bolj zadaj, ko je bil večji.
Poleti bo star 4 in je totalni kolesar freakuser posted image . Sva pa tudi mi2 z možijem navdušena kolesarja.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
25.4.2008 9:43:00   
zp
naš pri dveh letih... poganjat pedala je poštekal že v trgovini, težave pa mu je kakšen mesec delala balanca..zdaj pa tudi to že obvlada (25m) in ful uživa.. no še vedno pa ne ve kaj naj počne z zavorami, tako da se vozimo samo po ravnem....user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
25.4.2008 10:37:05   
mojsoncek
Nas je pri slabih dveh letih zacel poganjati tricikel. Bi mu pa prav prisel kaksen dodaten centimeter, ker mu dostikrat zdrsnejo nogice s pedal user posted image

Kolo pa naslednje leto, ko bo imel 3 leta.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu zp)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
27.4.2008 9:26:12   
noe
Pri dveh se je začel vozit s kolesom, vendar je rabu ene 2 meseca da je poštudiral pedala in bremzo. Pri treh pa sva mu dala dol pomožne in se je vozil brez problema.
Poznam pa fantka , ki bo tri leta star pa še ni sedel na kolesu.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
27.4.2008 9:37:01   
Udb
Pri 2,5 še ne kapira.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
28.4.2008 12:46:08   
zita
Naš ima ravno 2,5 leti in se vozi sam s pedali samo na triciklu. Na novem kolesu pa parkrat zavrti, potem pa ne gre več in reče ; Kaj pa zdej?, gre dol, malo vrti kolesa in potem mora pomagati mami user posted image

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
28.4.2008 13:56:07   
2XXL
Res vam povem, da je pri takih težavah kolo brez pedal zakon. user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
5.5.2008 10:10:49   
elizabeta p
Moj je star 5 let in smo prejšđnji teden šele zvozili brez pomoči, tako da se ne sekirat, eni prej, drugi kasneje.

(odgovor članu 2XXL)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
5.5.2008 20:40:53   
Nia30
Pri 2,5.  Je pa to čist različno - eni prej, drugi kasneje. 

(odgovor članu elizabeta p)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
7.5.2008 13:26:35   
Nika v službi
2XXL, te lahko nekaj vprašam, ko že omenjaš tale prehod s Speedy-ja brez pedal na navadno kolo brez pomožnih koleščkov.

Naša Nika, kot sem že enkrat omenila, ima tega Kettlerja brez pedal in ga že zelo dobro obvlada, ravnotežje ji ne dela skoraj nobenih težav, se požene in dvigne noge ter smer korigira z balanco.

Zdaj me pa zanima, kako izvesti ta prehod na pravo kolo? Zadrega, ki jo imam, je ta, da naša poganjat s pedali še ne zna, ker je tovrstna vozila (razni tricikli) niti ne zanimajo. Vedno se je vozila zgolj s poganjalci in sedaj s temle Speedy-jem. Kako naj torej presedlamo na pravo kolo, če še poganjat ne zna? Ali naj pač vendarle kupim otroško kolo brez pomožnih kolesc in se v začetku pač poganja tako kot se na Speedy-ju, počasi pa ji potem še pokažem uporabo pedal ali je bolje, da ji za začetek vendarle dam gor pomožna koleščka, da skapira "pedaliranje" in jih potem odstranim?

Za vsak nasvet bom hvaležna. Aja, stara je dobri 2 leti in pol.

(odgovor članu Nia30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
7.5.2008 13:35:19   
April
zdaj pri treh.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj začnejo sami vozit kolo s pomožnimi ...
7.5.2008 16:36:11   
2XXL
Zdarvo, Nika v službi. Moj nasvet je, da ji kupite najmanjše kolo s pomožnimi kolesci toliko, da se nauči poganjati pedala. Potem pa kolesca vzemite dol in boš videla, kako hitro bo. Če se vam da in če vam bo hrbtenica zdržala, pa poskusite kar brez kolesc. Mogoče bo pa tako hitro skapirala, da sploh ne bo treba kolesc za pomoč. Moj je bil navajen pedal, ker je prej vozil tricikel in en star ketcar. Po moje bo šlo hitrouser posted image user posted image . Bom pa še moža vprašala, ker je on naš hišni mojster za te stvari, pa ti poročam, če bo njegoav ideja drugačna. LP

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?