|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
30.1.2009 20:41:11   
karin412
Ploha, jaz sem imela babico Majo, ki je mlada in blond, ima malega otroka zdaj, tako da tudi v praksi. Druga je bila starejša babica s 30 let izkušenj, Anka.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
31.1.2009 8:23:55   
Ploha
ja meni so tudi v sredo vzeli bris na streptokok, tako da sm tudi jaz pozitivna na to bakterijo.

Ja kako naj se zmenim, to je za doplačat al kako??

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
31.1.2009 10:54:13   
benika
Jaz sem 2x rodila v KR in če bo sreča bom tudi tretjič. Obakrat sem rodila čez rok, prvič 14 dni kasneje, drugič 2 dni čez rok. Obakrat je bil porod sprožen.

Bom pa opisala prvi porod, saj je bil malce težji kot drugi. Pred porodom sem bila na AS 5x. Moram priznat, da sem se tudi sama glede na pripovedovana prijateljic, krepko bala tega postopka in posledično me je zarati zategnjenosti pregled bolel ko hudič in tisti dan sem tudi krvavela. Naslednjič sem vedela, kaj kako zgleda, bila sem sproščena in bolečin ni bilo. Tako da je res vse v sproščenosti.

No, 14 dni po PDP so ni umetno sprožili porod. Bila sem še čisto zaprta, plodovnica pa je bila mlečna. Tudi popadkov ni bilo. Najprej sem dobila svečko za odpiranje, naslednji dan pa so me zjutraj priklopili na umetne popadke. Da ne nakladam v tri dni, rodila sem 23.42 po dolgih 16 urah popadkov na 2 in na 1 minuto. Sestre so mi vseh 16 ur stale ob strani, me tolažile, mi pomagala....Skratka super.

2 porod je bil ravno tako sprožen, lastnih popadkov nisem imela. Za razliko od prvega dolgotrajnega poroda sem tokrat rodila po 4. urah. Ampak veste kaj....babica mi je z roko raztegovala maternični vrat. In za to sem ji bila krepko hvaležna, saj mi je tako precej skrajšala  porod. In raje sem potrpela teh nekaj raztegovanj, kot pa da bi rojevala še nadaljnih par ur.

Vem, da so se nekatere pritoževal3, da so imele sestre skozi roke v njihovi vagini. Mogoče bi se pa morale malce zamisliti, da tega ne delajo zaradi lastnega užitka, temveć zaradi tega, da se porodnici skrajša porod. Saj ni vedno potrebno samo kritizirat in se zgražat nad delom babic. Malce v premislek....kamilija.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
31.1.2009 11:01:03   
Ploha
benika: a to da prou celo roko notri, a samo pač prste, da razteguje MV???

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
31.1.2009 11:19:41   
AnciM
Ploha ne se preveč bat poroda. Bolj ko boš sproščeno dojemala te zadnje dni in sam porod veliko lažje ti bo. Sicer pa samo v razmislek: Otroška glavica ima ponavadi obseg okoli 35cm, ko se rodi. Zdaj pa še svojo pest oz. dlan izmeri. user posted image

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
31.1.2009 11:32:49   
Ploha
AnciM: ma ja saj vem, samo vseno, strah me je pa itak,...popadkov ne, ampak ravno tega iztisa, pa ko ti notri "šarijo" user posted image ,...vedno mam v mislih, da ti pač otrok tako dol pritiska da si že želiš to porint ven,...ajoj sploh nam razmišlala o tem, ker pol me je še bolj strah,...edin kar je, da so babce ponavadi ženske in imajo "majhno" roko user posted image

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
31.1.2009 11:43:40   
AnciM
Pa sej če je vse tako kot mora bit ti nič kej ne šarjo tam spodaj. So pa nežne. Vsaj z menoj so bile.

Boš vidla ko boš enkrat v porodni bo čist drugačen občutek. Ti pa svetujem, da zelo pridno ubogaš babco. Če ti reče pritisni, potem pritisneš. Če pa reče nehi pritiska, pa nikar ne bit preveč pogumna. Babce namreč pazijo, da se ne bi preveč strgala; če ti je že to namenjeno. Sicer pa tudi to ni nevem kakšen problem. Mene so rezal in se mi je lepo zacelilo.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
31.1.2009 11:44:53   
Ploha
AnciM: hvala za nasvete, bom se poskušala držat navodil user posted image

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
1.2.2009 12:54:21   
benika
benika: a to da prou celo roko notri, a samo pač prste, da razteguje MV???



MV ti razteguje s prsti. Ne bom lagala, boli in to precej, ampak ti pa tudi zna skrajšat porod za uro, dve ali tri...

Čisto razumljivo je, da se vsaka boji prvega poroda. Ampak s pretiranim sekiranjem ne bo prišlo nič dobrega. Ploha, ti se lepo sprosti, pojdi tja z zavedanjem, da si z vsakim popadkom bližje svoji štručki. Predvsem pa ne delaj ničesar na lastno pest, poslušaj babice, pritiskaj ko ti rečejo, dihaj tako, kot ti rečejo....skratka fajn je, če jih poslušaš. Kdaj imaš pa pravzaprav PDP?

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
1.2.2009 13:48:16   
Ploha
PDP sem imela v četrtek.
Ja poskušam odmislit porod in vse kar je z njim povezano, kar bo pač bo.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
1.2.2009 15:06:32   
tonks
IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

PDP sem imela v četrtek.
Ja poskušam odmislit porod in vse kar je z njim povezano, kar bo pač bo.


Nč bat. KR porodnišnica je čist O.K.. Pri meni je bila babica Anka Grmič. Nič vsiljiva, in brez problemov upoštevala večino mojih želja. Sem prav vesela, da sem jo dobila. Pa me je verjetno še bolj skrbelo kot tebe.

LP

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
1.2.2009 15:29:08   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: tonks

IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

PDP sem imela v četrtek.
Ja poskušam odmislit porod in vse kar je z njim povezano, kar bo pač bo.


Nč bat. KR porodnišnica je čist O.K.. Pri meni je bila babica Anka Grmič. Nič vsiljiva, in brez problemov upoštevala večino mojih želja. Sem prav vesela, da sem jo dobila. Pa me je verjetno še bolj skrbelo kot tebe.

LP



po čem to sklepaš?

(odgovor članu tonks)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
1.2.2009 19:04:53   
tonks

IZVIRNO SPOROČILO: tonks

Pa me je verjetno še bolj skrbelo kot tebe.

LP



po čem to sklepaš?



Pravzaprav po sebi. Sem se izognila bolj ali manj zdravnikom v nosečnosti. Bi najraje rodila doma, z ljudmi, ki jih poznam.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
1.2.2009 19:23:07   
kamilija
Benika, hvala. Premišljujem že pol leta o tem, kako je možno, da te ena babica spravi na najnižji nivo in se dela norca iz tebe. Ne poznaš situacije. Tako, malo v premislek.

(odgovor članu tonks)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
1.2.2009 19:55:09   
benika
Glej kamilija, moj post ni letel na obnašanje sestre do tebe...to sama veš, kaj si prestajala in ti, čist tko mimgrede, verjamem. Ker moja babica pri drugem porodu je bila ravno ta zloglasna Marija. Do mene se je sicer obnašala zelo korektno, saj sem ji kaj kmalu dala vedeti, da se iz mene norca ne bo delala. Se je pa spravila na prvorodko v sosednji porodni, tako da vem, kako to izgleda.

Moj post je letel na tvoje besede o tem, da ti je šarila po vagini in skušala sem samo obrazložit, zakaj to. In prosim te, ne bodi taskoj užaljena, ker nisem nič slabega želela.

Vem pa, da smo mamice med porodom in po porodu zelo občutljive in da nam hitro kakšna neprimerna beseda seže do srca.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
1.2.2009 20:00:36   
benika
Pa še to. V porodnišnici res rabiš prijazno besedo in sočutje. Ne pa da že 3 ure po porodu prileti blagajničarka in zahteva takoj denar za ultivo.


Pa še tole bom pokomentirala.

Blagajničarka je prišla k meni poračunat prisotnost očeta tisti dan, ko sem odhajala domov. Tudi moja cimra do mojega odhoda ni plačala nič, prav tako ni noben gestapovsko skakal okoli nje za plačilo. Pa je tudi rodila z ultivo in partner je bil poleg nje.

Meni se vse bolj dozdeva, da ko ena stvar ne gre po vaših pričakovanjih, takoj vse slabo vidite vse naokoli. In se čisto strinjam s tem, da niso le zdravstveni delavci tisti, ki morajo pacientom izkazovat prijaznost, pošteno je tudi, da smo mi kdaj pa kdaj prijazni tudi do njih.

Pa še enkrat poudarjam, kamilija....ne leti moje pisanje na obnašanje dotišne babice do tebe, ker to vem, da se ne spodobi in da ni prav.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
1.2.2009 20:02:04   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Pa še to. V porodnišnici res rabiš prijazno besedo in sočutje. Ne pa da že 3 ure po porodu prileti blagajničarka in zahteva takoj denar za ultivo.


Pa še tole bom pokomentirala.

Blagajničarka je prišla k meni poračunat prisotnost očeta tisti dan, ko sem odhajala domov. Tudi moja cimra do mojega odhoda ni plačala nič, prav tako ni noben gestapovsko skakal okoli nje za plačilo. Pa je tudi rodila z ultivo in partner je bil poleg nje.

Meni se vse bolj dozdeva, da ko ena stvar ne gre po vaših pričakovanjih, takoj vse slabo vidite vse naokoli. In se čisto strinjam s tem, da niso le zdravstveni delavci tisti, ki morajo pacientom izkazovat prijaznost, pošteno je tudi, da smo mi kdaj pa kdaj prijazni tudi do njih.

Pa še enkrat poudarjam, kamilija....ne leti moje pisanje na obnašanje dotišne babice do tebe, ker to vem, da se ne spodobi in da ni prav.



absolutno se strinjam user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
2.2.2009 12:11:35   
AnciM
Točno to! Ne boste verjele, kako te čisto drugače obravnavajo, če rečeš prosim in hvala. 

Moja svakinja je bila vsa v solzah, ker dojenje v P ni steklo in so jo sestre na oddelku "napadale". Ko sem bila jaz tam mi tudi ni dojenje steklo, ampak napadal me pa ni noben. Lepo sem jih vprašala, če mi lahko PROSIM pomagajo in kaj si pa ONE MISLIJO, da bi bilo dobro. Ne pa da sem jaz tam najpametnejša in da mi vsi hočejo samo slabo. Ni res! Ponavadi ti zelo radi pomagajo pri vsem. Res pa ima kdaj kaka sestra tudi slab dan. Ja kdo ga pa nima?

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
2.2.2009 14:17:25   
kamilija
Tudi jaz sem zelooo prijazna in ravno to je to. Če bi babici takoj dala vedet, da se nima kej norca delat bi blo takoj drugače. Sigurno.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
2.2.2009 14:18:44   
anaj22
Jaz sem tud rodila v Kr in mam čist ok izkušne, bom šla tud naslednič v Kr rodti.

Sem pa rodila pred rokom, mi je odtekla voda. Ko sem prišla (sobota pozno popoldan) v P popadkov skoraj ni bilo, zaprta sem bila pa še ko konzervauser posted image . Midva z možem sva prišla v P ful nasmejana, ful sva se hecala in bla dobre volje. Mene ni blo nič strah, samo polna adrenalina sem bila. Tko da mi niso verjel, dokler me niso pregledal da mi je odtekla voda. Pol mi G pravi da lohk še cev teden traja preden prodim, pa sem si mislila pa kajše jaz bo svojga user posted image  že jutri držala v rokah. Potem sem šla na oddelek in so se počas začel popadki, ki so se kar hitro stopnjevali, sam odpirala se pa nisem skor nič. Ponoči so me prestavili v porodno (ker je bila čist prazna), z popadki na 3 min in odprta 3 cm. Večino noči sem bila sama, babca me je parkrat prišla pogledat, mož pa je prišel ob 5h. Meni osebno je bilo všeč, da sem bila sama oz. nočna babca ni bila ob meni, ker nisva vzpostavili, kakšnega odnosa, tudi rodit si nisem želela pri njej. Ko pa je prišla jutranja izmena se je pa vse zelo hitro odvijalo. Nekje okoli 7h sem imela krizo in moža poslala po babco naj mi da nekaj proti bolečinam (do takrt nisem želela nič), pa so mi dala par kaplic nečesa, da sem malce zaspala (za minuto). Potem sta se babci odločili, da mi data malo umetnuh popadkov, da bi mi malce pospešili porod ker so mi počasi popuščale moči. Umetne so mi hitro izklopili, ker mi je začel popadke šopat na 1 mim. Zavedala sem se, da na koncu pri potiskanju ne smem popustit in moram delat kar mi babca reče. Tako, da sem nakoncu delala samo tisto kar so mi rekli in je šlo vse zelo hitro. Na nedeljo ob 8.08h sem rodila krepkega fanta.

Ne vem kako bi se sama obnaša, če bi bil med porodom kdo do mene ne sramen. Je pa res, da takrt stvari doživljaš drugače in da smo si ljudje zelo različni. Nekateri potrebujejo več pozornosti kot drugi, nekateri tolererajo več kot drugi in tudi prag bolečine je različen. Sama nisem imela porodnega načrta, ker si nisem znala predstavljati kaj mi bo med porodom pasalo, če pa sploh ne vem kako zgleda ko rodiš. Mislim, da bi se ful obremenjevala z porodnim načrtom, ker vsak porod poteka po svoje. Bol ko si sproščen lažje gre. Če imaš pa negativne izkušnje so pa sigurno blokade in strah.

Tudi sestre na oddelku so bile vredu, midve z sosedo sva večkart prosili za nasvet glede dojenja iin sva ga vedno dobili. Nama z malim je dojenje hitro steklo in moje mlekarne so hitro obratovale na polno. Soseda pa je imela več težev, ker mala ni hotela jest pa je zato ni nobena sestra kregala, ena ji je še dejala glvano je da je otrok sit pa tudi če dobil flašo včasih traja tudi 14 dni predno dojenje steče.

Moj nasvet pogumno in pozitivno, ker te na koncu čaka naj lepša nagrada otrok.

_____________________________

Mi mamo se fajn
NJJP

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
2.2.2009 19:21:13   
benika
Tudi jaz sem zelooo prijazna in ravno to je to. Če bi babici takoj dala vedet, da se nima kej norca delat bi blo takoj drugače. Sigurno.


Se čisto strinjam. In ko boš v drugo ležala v porodni jim daj takoj vedeti, da s tabo nimajo kaj pometat in da si zaslužiš človeški odnos. Jaz vem, da nikoli ne bom pozabila konca prvega poroda, ko se je fantek porodil in je k meni stopila ginekologinja, me objela in mi dejala, da sem dobro opravila. Pa me je tisti dan prvič videla.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
3.2.2009 9:12:49   
Ploha
a katera ve kako se piše G, je tak star, ima snežno bele lase in bele brke??

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
3.2.2009 9:46:02   
AnciM
Gregorač? A je bil nežen in prijazen?

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
3.2.2009 9:54:02   
benika


Ploha, a ti še ne misliš rodituser posted image
Ja Gregorač je najbrž to. On je še mene spravil na svetuser posted image

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: PORODNIŠNICA KRANJ
3.2.2009 10:05:57   
Ploha
a gregorač, jst pa študiram ker bi lahko še bil, ja nežen je kar bil, je bil pa kar neprijazen, no nam jamrala, ker mene je treba napizdit da dam mir user posted image , mal sm zajamrala aua, pa me tko pogleda pa ful napizdi, če se mislim zdej še dret user posted image , pa res sam nežno sem zajamrala, no pol tud črhnla nism niti črke, kaj šele besedice,..drugače je pa ok user posted image

benika: ne očitno še ne, je rekel da z mojim datumom nekaj ne štima user posted image , tako da me ne bo nič forsiral in me je dal na amnio v petek in ne kot je v navadi na 2 dni,...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?