|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Prehrana

Dodajanje živil
V osmem mesecu starosti je potrebno ob mleku dodajati tudi druga živila. Seveda ob uvajanju mešane hrane nadaljujemo z dojenjem oziroma s hranjenjem po steklenički, dojenček v devetem mesecu potrebuje ob mešani prehrani vsaj še 2 mlečna obroka dnevno.

Zdaj lahko dojenčku že dajete sadje, zelenjavo, jogurte, žitarice, meso, rumenjak in testenine. Skušajte mu ponujati hrano po načelih zdrave prehrane, saj se v otroštvu oblikuje okus in kasnejša navajenost na določeno hrano. Pred dopolnjenim 12. mesecem dojenčku NE ponujamo neprilagojenega kravjega mleka, jajčnega beljaka, medu, svinjskega mesa, orehov, lešnikov, arašidov, čokolade, ... V prvem letu zelo omejimo uporabo soli in dodajanje sladkorja. Neprilagojeno kravje mleko ni primerna hrana za dojenčke, saj se po sestavi močno razlikuje od materinega mleka. Vsebuje veliko več beljakovin in mineralov ter manj sladkorja, drugačna je sestava maščob, poleg tega pa je v kravjem mleku tudi ogromno bakterij.
 
Jem že sam
Pri osmih mesecih je veliko dojenčkov navdušenih, če se lahko hranijo sami. Razveselite jih in jim ponudite hrano, ki jo zlahka primejo in si jo sami nosijo v usta (na primer koščki mehkega sadja, kuhane zelenjave, kruha). Ko pokažejo željo, jim dajte tudi žličko.
Starost osem mesecev je tudi čas, ko je večina dojenčkov že pripravljena na bolj grobo mleto hrano, saj zdaj že pridno vadijo žvečenje.
Priporočljivo se je tudi pri hranjenju držati dnevne rutine in vsak dan pripraviti obroke ob približno istem času. Če je le možno, naj se (vsaj) ob kosilu za mizo zbere cela družina, s tem naučite dojenčka, da je prehranjevanje tudi socialna veščina.

Preberite še

Moj dojenček
Razvojni mejniki
Prehrana

Zdravje in nega
Mamica in očka
Igrajmo se




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?