|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Prva spletna šola za starše - Veva.si

Helena Primic, 13.12.2018
Enostavno daš otroke spat, sedeš pred računalnik in vsebine pridejo k tebi domov.

image
Več o spletni šoli za starše Veva najdete na Veva.si.
/11


Ko pričakujemo prvega otroka in prvič postanemo starši, smo večina staršev ne samo prestrašeni in negotovi, toda predvsem potrebni podpore in praktičnih nasvetov, ki nam bodo pomagali najti pravi ritem in svojo pot starševstva.

Pri tem nam lahko pomagajo tako prijatelji in sorodniki kot šola za starše, ki jo organizira javni zdravstveni sistem. Pa vendar se večina staršev pogosto znajde v situacijah, ko vse to enostavno ni dovolj.

Zato tudi na Ringaraja.net z veseljem pozdravljamo prvo spletno šolo za starše Veva.si, ki odlično nadgrajuje klasično šolo za starše.

 

Vsebinski presežek klasične šole

"Predavanja v spletni šoli Veva.si se od obveznih šol za starše precej razlikujejo. Vsebinsko so zastavljena tako, da pare na porod in poporodno obdobje pripravimo celostno. Poleg osnovnih informacij, ki jih nudijo klasične šole za starše, se v naši spletni šoli za starše v vse teme veliko bolj poglobimo in na vse starševske izzive pogledamo tudi iz širšega zornega kota," je pojasnila svetovalka za dojenje Urška Repnik, ki je spletno šolo za starše Veva.si ustanovila skupaj z ustvarjalko materinskih blazin Ziza, dulo in svetovalko za dojenje Marino P. Frangež.

"V naši šoli tako ne le naštejemo protibolečinska sredstva, ki so na voljo v porodnišnicah, ampak staršem razložimo tudi, kako ta sredstva delujejo na telo in kateri so možni načini tudi za naravno lajšanje bolečine. Ko gre za porod, se ne poglobimo samo v proces poroda, temveč spregovorimo tudi o strahu pred porodom. O dojenju ne povemo samo tega, kako je to dobro za otroka, da naj čim pogosteje dojijo in kako otroka pristavljati, temveč jih pripravimo tudi na številne izzive, s katerimi se lahko srečajo pri dojenju. V naši šoli tako pare predvsem opolnomočimo, da bodo bolje pripravljeni na prihod dojenčka, bolj mirni in bodo imeli več zaupanja vase. Hkrati ponujamo tudi ogromno tem iz poporodnega obdobja, česar v klasični šoli za starše ni - o spanju, prehrani, odnosih, joku, razvoju govora, zdravju in podobno. Naša sletna šola za starše je tako ne le dobro nadomestilo, temveč na določenih točkah pomemben vsebinski presežek klasične šole za starše," je pojasnila Repnikova.


Do vsebin kar iz domačega kavča

Poleg vsebinske nadgradnje in bogatih vsebin, ki pridejo prav tudi po porodu, je pomembna prednost spletne šole za starše Veva.si tudi to, da lahko starši do vseh vsebin dostopajo na enem mestu, kadarkoli in kjerkoli. 

"Vsa naša predavanja staršem pripeljemo praktično v domačo dnevno sobo. Vse vsebine si lahko pogledajo takrat, ko imajo čas, ter jih prebirajo in gledajo tolikokrat kot želijo, nato pa predavatelju še zastavljajo svoja vprašanja," je zelo pomembno prednost njihove šole za starše izpostavila sogovornica.

Predavanja v spletni šoli za starše Veva.si so na temo poroda, dojenja, uvajanja hrane oziroma otrokove zdrave prehrane, vzgoje, odnosov in zdravja. Zato je ta šola za starše primerna tako za vse bodoče starše kot tiste, ki so to že postali."In to ne glede na njihov odnos do poroda ali vzgoje. Bistvo je namreč v tem, da starši dobijo dovolj informacij. Kajti šele, ko nekaj razumemo, se lahko zares odločimo," je prepričana Repnikova. 

 

Starši so željni znanja!

In zakaj sta se Urška in Marina pravzaprav odločili za spletno šolo za starše Veva.si oziroma kaj ju je navdihnilo?

"Povod so bila naša brezplačna predavanja ob slovenskem tednu dojenja oktobra 2017. Takrat se nam je v enem tednu priključilo skoraj tisoč staršev in videle smo, da so starši zares željni tega znanja, ki ga drugje ne dobijo ali pa je zelo razpršeno. Znanje in strokovnjake sva torej imeli, potrebovali sva samo še način, kako to znanje čim bolj enostavno pripeljati do staršev. In tako se je rodila ideja o spletni šoli za starše, za katero staršem ni treba iskati varstva, se voziti v oddaljene kraje na predavanja, trošiti za bencin in se zvečer vračati domov. Enostavno daš otroke spat, sedeš pred računalnik in vsebine pridejo k tebi domov," se idejnih začetkov spominja Repnikova, ki ji potrdilo, da sta z Marino na pravi poti, dajo tudi številne pozitivne povratne informacije od staršev, ki so že vključeni v spletno šolo za starše Veva.si.

"Starši predvsem cenijo to, da dobijo pri nas strokovne vsebine. Kajti po forumih in različnih Facebook skupinah je veliko netočnih in predvsem nasprotujočih si informacij. Pri nas starši preženejo dvome in skupaj razbijamo mite. Starši od nas odhajajo pomirjeni."

 

V letu 2019 še več vsebin in še bolj kontunuirana podpora

In kakšni so načrti spletne šole Veva.si za leto 2019? "Za prihodnje leto poleg že znanih pripravljava tudi nova predavanja, tako da bomo staršem lahko ponudili še več podpore oziroma bo ta bolj kontinuirana. Z mislimi pa sva tudi pri festivalu Dojiva se 2019, ki bo že šesti po vrsti. Prihaja veliko novega, ampak čisto vsega pa ne smeva izdati," je skrivnostna sogovornica, ki je za na konec povedala:

"To priložnost bi rada izkoristila tudi za to, da v imenu spletne šole Veva.si izrazim hvaležnost vsem staršem, ki skupaj z nami stopajo po tej poti. Tale šola je bil skok v neznano, saj si z Marino takrat niti predstavljali nisva, kako velikega projekta sva se lotili. Toda veva pa, da starši čutijo srčnost in iskrenost vseh, ki ustvarjamo vsebine, saj je njihov odziv zares dober. Malo po malo skupaj spreminjamo svet za naše otroke :)."

 

Več o spletni strani za šole Veva.si najdete na njihovi spletni strani in Facebook strani.

Najpogostejša vprašanja nosečnic
Od dne, ko je nosečniški test pozitiven pa do dne, ko v naročje dobite svojega novorojenčka, se vsaki bodoči mamici pora...
3
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
3
Naravni porod
Naravni ali fiziološki porod je porod, pri katerem se upošteva zakonitost delovanja ženskega telesa. Je porod brez sreds...
3
Nov Center za nosečnice v porodnišnici Pos...
V porodnišnici Postojna bodo odslej za zdrave in ogrožene nosečnice skrbeli v sodobno opremljenem Centru za nosečnice, v...
3


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:


Kdo so mavrični dojenčki?
V resnici so mavrični dojenčki otoki ljubezni, ki nas spominjajo na izgubljenega otroka in tako z njim tudi povezujejo.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
odvajanje
Lelly28 RR

Kdaj ste začeli otroka odvajati od plenic?