|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Rahla pikantnost z rukolo

Nika Dolenc, 23.4.2015
Za solate ali samostojno z olivnim oljem. Najbolje se obnese kot posteljica oz. podlaga za druge jedi – od mesa do rib, sira in zelenjave.
Ključne besede:

image
Rukola ima deluje tudi kot afrodiziak. (Foto: Splet)
/11


Rukola se je v kulinariki v zadnjem času izredno uveljavila kot solatna zelenjava. Njena uporaba je kar pestra, seveda pogojena z vašo kreativnostjo v kuhinji. Poznamo kar nekaj vrst rukole, med sabo pa se razlikujejo po velikosti in obliki listov ter po pikantnosti. Jedem daje posebno aromo in vonj ter malo pekoč okus. Zaradi izredne trdoživosti v slabih pogojih rasti pa ji lahko pripišemo tudi vlogo plevela. Ta dvoletna rastlina izvira iz Italije. Raste v večini držav Srednje in Južne Evrope, najdemo pa jo celo v Veliki Britaniji in Rusiji.


Rukolo lahko pobiramo na vrtu od pomladi do jeseni. Liste, tako kot pri peteršilju, vedno znova režemo. Najboljši so mladi listi, s približevanjem poletja pa postajajo vedno bolj grenki.


Primerna je za solate, predvsem v kombinaciji z drugimi vrstami solate, ali samostojno z olivnim oljem. Uporabljamo jo kot prilogo k raznim jedem, najbolje se obnese kot posteljica oz. podlaga za druge jedi (od mesa do rib, sira in zelenjave). V zadnjem času jo zasledite tudi kot dodatek picam.


Iz rukole pripravljamo tudi omake, ki jih postrežemo k rižu ali testeninam. Delovala naj bi kot afrodiziak, še zlasti divja rukola, ki raste v odmaknjenih in skritih kotičkih.


Zaradi visoke vsebnosti železa dobro vpliva na zdravje. Pospešuje prebavo in vsebuje veliko vode.


POIŠČITE RECEPTE Z RUKOLO TUKAJ!


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Vrhunski kulinarični dogodek
Na povabilo podjetja Proconi, ki je najbolj znano po pripravljenih jedeh Pogrej in pojej, se je na obisku na murskosoboš...
2
Kakšne so naše prehrambene navade?
Slovenci počasi osvajamo načela zdravega prehranjevanja, kar kažejo podatki najnovejše raziskave o naših prehrambenih na...
2
Vsak je lahko kuharski mojster!
S paštetami Argeta lahko pripravite izredno okusen in hranljiv zajtrk, malico ali popoldanski prigrizek. Ker jih ni potr...
2
Fantasia
Nič narobe, če si mal’ Fantasia.
2



Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
Kvas, soda ali vinski kamen?
Veliko je slišati, da je kvas v pekovski izdelkih slabši z vidika zdrave prehrane kot ostala sredstva za vzhajanje. Pa j...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?