|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Zakaj je igra tako zelo pomembna?

Uredništvo Ringaraja.net, 30.1.2023
Pomen igre je za otrokov zdrav razvoj in zadovoljstvo, ko bo odrasel, veliko večji kot si odrasli mislimo in se zavedamo. Ko se igramo z otroki, pa koristi tudi nam, staršem.

image
Več, kot se bo otrok igral, bolj zadovoljen bo kot odrasel. (FOTO: Freepik.com) (Foto: Freepik.com)
/11


Starši uživamo, ko lahko opazujemo svojega otroka pri igri - njegov zadovoljni obraz, ko se igri popolnoma preda, jo odkriva in se ob tem veselo smehlja. Že samo opazovanje nam lahko da veliko novih idej, kako se igrati z otrokom in kakšne aktivnosti mu ponuditi.

Ko otroku damo možnost, da se igra - da raziskuje, odkriva in razvija domišljijo, mu s tem odpremo svet, kjer lahko razvija svoje sposobnosti. Igra pa ne razvija le fizičnih, družbenih in kognitivnih otrokovih kompetenc, ampak spodbuja tudi razvoj otrokove samopodobe in osebnega zadovoljstva. Raziskave so pokazale, da je količina časa, ko se otrok prosto igra, povezana tudi z njegovim osebnim zadovoljstvom, ko odraste. Več, ko se bo torej otrok igral, v bolj zadovoljnega odraslega se bo razvil!

 

PREBERITE TUDI: 5 idej za igre brez igrač

 

Zakaj je igra pomemben element otroštva?

 
1. Igra razvija domišljijo in ustvarjalnost, ti pa pomagata pri fizičnem, kognitivnem in čustvenem razvoju otroka.


2. Igra je pomembna za zdrav razvoj otrokovih možganov.


3. Igra otroku dovoli, da razvija in ustvarja svet, v katerem je uspešen ter je lahko točno takšen in to, kar sam želi.


4. Igra otroku omogoča trening učenja socialnih veščin - razdelitev vlog v skupini, zmožnost igračo podeliti in posoditi, kako se uspešno pogajati in zagovarjati lastno mnenje ter kako se lotiti in razreševati konflikte.


5. Igra lahko služi kot odličen poligon in kanal izražanja otrokovih čustev - tako prijetnih kot neprijetnih, ki jih morda drugje ne sme pokazati (frustracija, jeza, žalost, strah ...).

 

PREBERITE TUDI: 11 pravil za varnost otroka v kuhinji


6. Igra koristi tudi staršem, saj jim omogoča, da se popolnoma posvetijo svojemu otroku. In tako imajo tudi otroci "več" od svojih staršev.


7. Interakcija z vrstniki skozi igro otroku omogoča razvoj družbenih in čustvenih kompetenc.

 

Igra torej ni le mašilo časa otroka, ampak je pomembna sama po sebi. Prav zato je še toliko bolj pomembno, kakšne igrače izbiramo otrokom. Takšne, ob katerih so otroci le pasivni opazovalci, ali didaktične, ki zbujajo otrokovo domišljijo in spodbujajo njegov razvoj? 

 

VIR: Fisher Price


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Kako nevarne so kreme za sončenje?
Kreme za sončenje so postale nepogrešljiv del zaščite pred škodljivimi UV-žarki. Vendar pa se vedno bolj zavedamo tudi n...
18
TEST: Si se izgubil/a v starševstvu?
Ste se tudi vi, vaš partner ali kar oba ujela v začaran krog, ko se enostavno izgubiš v vlogi starša? Preverita s tem pr...
6
Naredite sami: Recepti za najlepše milne m...
Le kateri otrok ne obožuje milnih mehurčkov!? Več kot jih je in večji kot so, večje je veselje. Če se želite izogniti ku...
6
Tri strategije discipliniranja, ki spodbuj...
Vsak majhen otrok bi nam povedal, če bi lahko, da naj se ga oprimemo, da naj njegovih dejanj ne jemljemo osebno in da na...
4



Tri strategije discipliniranja, ki spodbuj...
Vsak majhen otrok bi nam povedal, če bi lahko, da naj se ga oprimemo, da naj njegovih dejanj ne jemljemo osebno in da na...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Odvajanje od plenic.
пеперутка16

S čim si pomagate?