|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  186 187 [188] 189 190   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2012
27.3.2012 21:02:34   
ursonok
Dober večer!

Mi smo pa danes krčkarji - ga nekaj matra že od 19h, ga nosimo sem in tja ... Zdaj ga je mož vtaknil v ruto in se z njim šeta po fletu. Ne štekam, zakaj je en dan ok, en dan pa taka kriza user posted image . No, vsi upamo, da bo vsaj ponoči ok.

Sem hotela nalepit eno sličico, pa ne vem, ali sploh še znam ... Bom poskusila, evo:

user posted image

Tole je naš mali bojevnik med spanjem na previjalni :)

Danes je sicer spal dvakrat - enkrat po tri ure, enkrat pa dve. In drugič je bilo na sprehodu, v lupinici. Smo pozitivno presenečeni, da mu sede ležat na hrbtu (v lupinici). Agata je imela refluks in jo je ležanje na hrbtu čisto ubijalo. Drla se je kot jesihar. Se ne spomnim, kdaj smo šli prvič kam med ljudi. Danes sva šla pa na sprehod, vrnit črpalko, potem pa v nek center nekaj jest in na en sadni sokec. Tamali je pa spal kot polhec user posted image

Nič, grem bulit TV prek neta in čakat, da malega minejo krči. Potem pa pod kožo gledat. Lepo bodite!

(odgovor članu *bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4676
   [Brisano sporočilo]
27.3.2012 21:28:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ursonok)
  Neposredna povezava do sporočila: 4677
   RE: Marčevke 2012
27.3.2012 22:01:21   
zwezdica82
Evo mi pa čakamo, da se kaj bolj premakne..Imam popadke že od dopoldne. Najprej je bilo tam na 15 min do 10 min..pol se je mal umirilo. Pa vmes malo rjavkaste sluzi..Zdej jih imam pa na približno 20 min. SAmo bolijo ko hudič pa spet samo v križ. Zaenkrat kar še čakam doma..Bomo videli kaj bo čez noč..

Upam pa da jutri rodimo user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4678
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 5:10:00   
Hov hov
Super Zwezdica, zdajle si verjetno že v P- user posted image !

Če prav gledam, sva edino s Sirenetto še noseči user posted image .

Nič, lepo se mejte punce!

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 4679
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 6:57:53   
Polzi
krčki - tudi našo že zdelujejo. Včeraj sem ji trebušček namazala z sivkino kremo, pa kaplice sem ji dala in je spala od 10 do 2, potem sva se najedli in je spala zdejle do 6. Zdej je spet priklopljena, amppak je tak lenivček, da ji moram dat  dodatek, ki ga popije 60-80 ml.
Tak da predvidevam, da mojga mleka nič kaj ne dobi.
Drugače se pa hraniva nekje na 3-4 ure, s tem, da sva kr več kot 1 uro na joškah in še potem dodatek user posted image  



_____________________________

Upanje vedno umre zadnje.

(odgovor članu Hov hov)
Neposredna povezava do sporočila: 4680
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 8:30:10   
listek
Polzi, tole tvoje Dojenje je pa čisto tako ko moje. Najprej joški, pa premalo poje , čeprav mleko imam, pol pa še flaška z mojjim mlekom. Si ga pridno črpam in sem ga nekaj že v skrinjo dala.

Sicer je naša skoraj reklamni primerek. Spi, zajoka, ko se zlakotni, poje, malo gleda okoli, res malo pojamra, in spi naprejuser posted image . Samo da bi bilo cim dlje tako.

No, zdaj, ko najedena spet spi, pa šibam pod tuš, črpat mleko in na zajtrk. Potem pride pa tašča na obisk, da jo vidi, pa še patronažna pride. Se moram kar v roke vzetuser posted image .

Lepo se imejte.

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4681
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 8:35:32   
kimsy
se javlja še ena s krčki! user posted image
Sm že mislila, da mi bo prizaneseno, ker pri prvi smo jih imeli kar ene pol leta! Zdaj mi pa tamala tud lomi! Že med hranjenjem jo začne zvijat, pa skoz bi bla na joški, sm ji probala dodat dodatek, pa nč ne spije, dude noče, mene pa že vse boli! Danes sva dežurali od dveh do štirih zjutraj! Se pa ravno zdaj prav živalsko dere! Pa full mi je začela polivat! Res sm upala na drugačen scenarij kot pri prvi!
zwezdica - upam, da se že stiskate!
popullis - upam, da mastitis kmalu spraviš pod kontrolo!
ursonok - lepi ste, ni kaj! user posted image In ja, na referendum smo šli, pa nč ne pomaga, sm pa sklenila, da ne grem na noben referendum več, nobene volitve...

Zdaj je pa že tiho, sej je kar pridna, joka samo, ko jo zvije, drugače potrpežljivo gleda okoli sebe! Se mi tok smili.

_____________________________

Nič ni nemogoče! So pa stvari lažje in težje dosegljive!

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4682
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 8:44:39   
tosja
Dobro, sončno jutro vsem user posted image

ursonok - lep dečko user posted image user posted image user posted image

sirenetta in hov hov: navijamooooooo user posted image user posted image user posted image

Polzi - tudi jaz sem že enkrat dala dodatek, ker je pojedla premalo-moja teorija, vendar ne misli, da je mleka premalo. Jaz jo (ker imam rada vse pod kontrolouser posted image ) tehtam. Danes je prvo jutranje dojenje bilo ultra kratko-15 min, gospodična zaspala in v tem kratkem času pojedla 110 ml! user posted image
Imela pa sem občutek, da ni kaj dost pojedla.
Zase lahko trdim, da se vztrajnost splača. Je pa res, da če bi še danes jedla kot je prvi teden, bi bili verjetno na AM. Ne morem cel dan ležat, da gospodična je...Žal user posted image
Ko je bil ati doma sva si privoščili, zdaj pa bi me to ubilouser posted image
Ti kar kombiniraj dojka+dodatek, če bo želela, tebi pa se bo produkcija večala!user posted image

populis - madonca mastitisuser posted image . Dobro, da si ujela pravi čas AB. A dežurne lekarne nimate? Pri nas je dežurna odprta 24 ur.
Držim pesti, da boš že danes bolje.user posted image

nočno dojenje-previjanje: podojim jo med 11 zvečer in polnočjo, takrat se tudi zadnjič previjema. Samo enkrat sva se morali ob 3eh previjat, ker je bila skoz mokra...
Potem pa se zbudi tam med 3 in 4, takrat pride k meni in potem si enkrat ali dvakrat še sama postreže, do pol sedmih, ko vstanem, da porihtam bibona za vrtec, si skuham čaj, dam prat...
Med 7 -8 uro se zbudi, se previjema in je. Potem drnjoha različno - zbudi jo polna plenica. Dopoldan ima tajming za kakanje - jo tudi trikrat previjem. Po 11 uri nama že uspe, da greva na prvi sprehod, pol spet malicauser posted image , na hitrco skuham, potem pa sva zunaj. V vozičku in na zraku pa spi, spi, spi...sploh ne bi jedla. Se ponavadi kar v spanju previje in naje...
V času risanke jo skopam, potem na joški posluša z velikim bratom pravljico...ponavadi zaspimo vsi trije...Če me mož ne zbudi, se zbudim okoli 23ih in sem tečnaaaaaaaaaaaaa kot user posted image
Četudi bi na kavču pred TV zaspala, se jezim, da mi odreka to veseljeuser posted image user posted image

Nekako tako živimo trenutno user posted image . Sva pa kr terenski, včeraj sem spet malo čutila rezuser posted image a se ne dam...
Odkar hodi bibon v vrtec je pa še boljšeuser posted image . Trije smo kr porabili nekaj časa, da smo se spakirali od doma, mi2 pa kr na brzake... Popoldan pa sva na terenu malj dalj od doma in ga ati odloži na poti iz vrtca, tako da še pešači in se res utrudi - čeprav v vrtcu spi, greva po risanki umit še zobe in najkasneje 7.15 se že bere pravljica.
Saj sem že polzi napisala...prvi in drugi teden nenehnega ležanja in dojenja - zdaj si tega ne bi več privoščila. Takrat sem si rekla - ali bo steklo, ali pa gremo na AM, ker od take mame nima nič, neuser posted image , ne user posted image . Z user posted image sem imela malo stika, vedno me je videl v ležečem položajuuser posted image , user posted image pa je malo jedla in veliko spala - mama pa živa dudauser posted image



Uživajte v krasnem vremenu...že vikend bo baje spet bolj zimski - pod 10 stopinj...user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4683
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 8:46:04   
tosja
Dobro, sončno jutro vsem user posted image

ursonok - lep dečko user posted image user posted image user posted image

sirenetta in hov hov: navijamooooooo user posted image user posted image user posted image

Polzi - tudi jaz sem že enkrat dala dodatek, ker je pojedla premalo-moja teorija, vendar ne misli, da je mleka premalo. Jaz jo (ker imam rada vse pod kontrolouser posted image ) tehtam. Danes je prvo jutranje dojenje bilo ultra kratko-15 min, gospodična zaspala in v tem kratkem času pojedla 110 ml! user posted image
Imela pa sem občutek, da ni kaj dost pojedla.
Zase lahko trdim, da se vztrajnost splača. Je pa res, da če bi še danes jedla kot je prvi teden, bi bili verjetno na AM. Ne morem cel dan ležat, da gospodična je...Žal user posted image
Ko je bil ati doma sva si privoščili, zdaj pa bi me to ubilouser posted image
Ti kar kombiniraj dojka+dodatek, če bo želela, tebi pa se bo produkcija večala!user posted image

populis - madonca mastitisuser posted image . Dobro, da si ujela pravi čas AB. A dežurne lekarne nimate? Pri nas je dežurna odprta 24 ur.
Držim pesti, da boš že danes bolje.user posted image

nočno dojenje-previjanje: podojim jo med 11 zvečer in polnočjo, takrat se tudi zadnjič previjema. Samo enkrat sva se morali ob 3eh previjat, ker je bila skoz mokra...
Potem pa se zbudi tam med 3 in 4, takrat pride k meni in potem si enkrat ali dvakrat še sama postreže, do pol sedmih, ko vstanem, da porihtam bibona za vrtec, si skuham čaj, dam prat...
Med 7 -8 uro se zbudi, se previjema in je. Potem drnjoha različno - zbudi jo polna plenica. Dopoldan ima tajming za kakanje - jo tudi trikrat previjem. Po 11 uri nama že uspe, da greva na prvi sprehod, pol spet malicauser posted image , na hitrco skuham, potem pa sva zunaj. V vozičku in na zraku pa spi, spi, spi...sploh ne bi jedla. Se ponavadi kar v spanju previje in naje...
V času risanke jo skopam, potem na joški posluša z velikim bratom pravljico...ponavadi zaspimo vsi trije...Če me mož ne zbudi, se zbudim okoli 23ih in sem tečnaaaaaaaaaaaaa kot user posted image
Četudi bi na kavču pred TV zaspala, se jezim, da mi odreka to veseljeuser posted image user posted image

Nekako tako živimo trenutno user posted image . Sva pa kr terenski, včeraj sem spet malo čutila rezuser posted image a se ne dam...
Odkar hodi bibon v vrtec je pa še boljšeuser posted image . Trije smo kr porabili nekaj časa, da smo se spakirali od doma, mi2 pa kr na brzake... Popoldan pa sva na terenu malj dalj od doma in ga ati odloži na poti iz vrtca, tako da še pešači in se res utrudi - čeprav v vrtcu spi, greva po risanki umit še zobe in najkasneje 7.15 se že bere pravljica.
Saj sem že polzi napisala...prvi in drugi teden nenehnega ležanja in dojenja - zdaj si tega ne bi več privoščila. Takrat sem si rekla - ali bo steklo, ali pa gremo na AM, ker od take mame nima nič, neuser posted image , ne user posted image . Z user posted image sem imela malo stika, vedno me je videl v ležečem položajuuser posted image , user posted image pa je malo jedla in veliko spala - mama pa živa dudauser posted image



Uživajte v krasnem vremenu...že vikend bo baje spet bolj zimski - pod 10 stopinj...user posted image

< Sporočilo je popravil tosja -- 28.3.2012 9:00:40 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Polzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4684
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 9:00:13   
tosja




user posted image


27.12.2011

zuza, user posted image Patrik user posted image   PDP 9.3.

30.12.2011

Pattyka, user posted image Neja user posted image   PDP 17.3.

24.1.2012

desire, user posted image Tia user posted image (1580 g, 41 cm) in user posted image Elin user posted image (1800 g, 43 cm) PDP 27.2.

25.1.2012

katka*, user posted image Aleksej (2540 g, 47 cm) user posted image PDP 8.3.

 9.2.2012

ircomp, user posted image Žan (3010 g, 50 cm) user posted image  PDP 4.3.

20.2.2012

tosja, user posted image user posted image   PDP 1.3.

21.2.2012

čebela1, user posted image Jan (3570 g, 53 cm) user posted image   PDP 1.3.

28.2.2012

majcis, user posted image Tanja ( 2890g, 50cm ) user posted image   PDP 11.3.

29.2.2012

alna, user posted image Živa ( 3050, 50cm ) user posted image PDP 10.3.
 
3.3.2012

anckaa, user posted image Simon ( 3250 g, 50 cm) user posted image
4.3.2012

kimsy, user posted image  Kim user posted image PDP 9.3.

5.3.2012

caelia, user posted image Rožle (2420 g, 48 cm) user posted image PDP 9.4.
populis, user posted image Eva user posted image PDP 24.3.

8.3.2012

kaminek, user posted image Oskar ( 3880g, 50cm ) user posted image PDP 7.3.

 9.3.2012

Jada82, user posted image Emilija ( 3490g, 53cm )user posted image   PDP 11.3.
 hrchy, user posted image Gabriel user posted image   PDP 14.3.
cukr07, user posted image  Matija (3260g, 48cm ) user posted image   PDP 9.3.
prihajcek, user posted image   Filip (3850g, 51cm ) user posted image   PDP 19.3.

10.3.2012

Caitlin, user posted image Taja ( 3500g, 49cm )user posted image PDP 10.3.
cokolino, user posted image ( 3720g, 56cm )  user posted image  PDP 15.3.
 Saša33, user posted image  Lara ( 3045g, 50cm )  user posted image   PDP 8.3.

12.3.2012

ursonok, user posted image  Abel ( 3366g, 53cm ) user posted image PDP 8.3.

13.3.2012

pokalona1, user posted image   ( 3310g, 52cm ) user posted image PDP 14.3.

14.3.2012

tinčka3, user posted image Ema ( 3960g, 51cm ) user posted image    
 Aleda, user posted image Laura ( 3590g, 52cm ) user posted image  PDP 16.3.
 kendicka, user posted image  Svit  ( 3560g, 52cm ) user posted image  PDP 12.3.

15.3.2012

Jassika, user posted image  Vita ( 3550g, 50cm ) user posted image PDP 19.3.
miska333, user posted image Tibor  ( 4300g, 57cm ) user posted image PDP 13.3.

19.3.2012
 
patella, user posted image  Ažbe ( 3040g, 52cm ) user posted image PDP 14.3.
tjaShiika, user posted image    Zara ( 3250g, 49,5cm ) user posted image

20.3.2012

listek, user posted image   Manca ( 3330g, 52cm ) user posted image PDP 31.3.
polzi user posted image    Lana ( 3180g, 50cm ) user posted image PDP 20.3.
21.3.2012
 
poldy, user posted image    Špela ( 4190g, 55,5cm ) user posted image PDP 11.3.
22.3.2012

sneguljka1, user posted image  Liam ( 3380g, 52cm ) user posted image PDP 23.3.



22.3.2012

Evita78, user posted image Ana( 3690g, 53cm )user posted image PDP 20.3.

23.3.2012

kkkkk, user posted image ???( 4320g, 52cm )user posted image PDP 18.3.

 26.3.2012

zmajcy_, user posted image Urh (3720 g, 53 cm) user posted image  PDP 29.3.








Št. user posted image 21
Št.user posted image 17

Skupajuser posted image 38


ŠE PRIČAKUJEMO
 
11.3.
 
user posted image  poga, 29 let, 1 user posted image  user posted image     

12.3.

user posted image anonimna
*** user posted image
user posted image  tanci2012, 25 let, 1user posted image   user posted image  
 
user posted image  bucka28, 26 let, 1user posted image   user posted image
 
13.3.
 
user posted image  nina88, 1user posted image  user posted image  


17.3.

user posted image   Little me, 1user posted image user posted image


18.3.

user posted image timkica, 31, let , 2user posted image , 1 user posted image , okolica LJ user posted image
user posted image kkkkk, 22let , 1user posted image okolica LJ user posted image


19.3.
 
user posted image msabina
 

20.3
.
 
user posted image  Evita78, 33 let, 2user posted image , 1user posted image , NM user posted image

22.3.
 
user posted image  loewa, 25 let, 1user posted image Koroška user posted image
user posted image   lešnica, 1user posted image user posted image

 
23.3.
 
user posted image  gruška, 36 let, 5user posted image   user posted image
user posted image   Jelcy, 2user posted image , 1user posted image
user posted image   marec 2012, 1user posted image    user posted image
 
 
28.3.
 
user posted image  RožcaM,    user posted image
 

29.3.

user posted image  iribiri, 30 let, 2user posted image , 1user posted image   LJ user posted image  user posted image
 
user posted image   rajska
 
user posted image  zmajcy, 24 let, 2user posted image , 1user posted image   okolica LJ user posted image user posted image
 
30.3.

user posted image  sirenetta 2user posted image , 1user posted image    
Obala user posted image   
user posted image   Hov hov
   
 
31.3.
 
user posted image   Matejka80 user posted image


X.3.
 

user posted image anonimna76,.---user posted image , 1user posted image
user posted image  sunshine88, 1user posted image
user posted image alexjami
user posted image  Spelca82, 29 let, 3user posted image , 0 user posted image , Ljubljana   user posted image

1.4.

user posted image  ina11, 30 let, 2user posted image , 1user posted imageMaribor user posted image user posted image
 
 
3.4.
user posted image  LadyB,  2user posted image , 1user posted image   user posted image




_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 4685
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 10:13:43   
hrchy
Dobro jutro!

Hov hov in Sirenetta, dajmo, dajmo user posted image user posted image user posted image Prav lustno bo, ko bomo vse ''na broju'' user posted image

jaz sem danes malo manj spala ponoci, ker je mali nekaj stokal in potem nisem mogla zaspat. Ampak ga je ob 6h moj moz prevzel, do odhoda v sluzbo, tako da sem jaz dobila se tisti dve urici spanja - tako da sem dobila svojih 7 ur, zdaj pa novim zmagam naproti, a ne user posted image Mislim pa, da malemu mleko nazaj gor hodi in zato zacne mlaskat, pa v nosek mu pride in tezko diha... danes mu bova malo lezisce dvignila, da vidiva, ce bo boljse. Pa saj ni tako hudo, ampak zakaj mu ne bi olajsala, ce lahko?

Vztrajno jokanje - punce, dajte si pogledat tiste linke o metodi 5S za umirjanje, ki sem jih prilimala kaksno stran nazaj! Dejansko dela! Teorijo je razvil dr. Harvey Karp (holivudski pediater in profesor na univerzi) in pravi (kar je splosno znano), da se cloveski mladicek rodi nezrel, kaksne tri mesece prezgodaj. Iz tople varne maternice vstopi v okolje, ki je polno novih drazljajev, na katere postane obcutljivejsi nekje v drugem tednu po rojstvu, ko se ponavadi kolike tudi pojavijo. In da bi se pocutil spet varnega, mu je treba ustvariti cimbolj podobne pogoje, kot jih je imel v maternici - to pa potem pri njemu sprozi pomirjujoc refleks, izboljsa spanec itd...
Ta refleks pa sprozimo s petimi koraki (5S):
- tesno povijanje
- polozaj na boku/trebuhu
- sumenje
- zibanje
- sesanje

Nekateri novorojencki se pomirijo ze po prvem koraku, nekateri pa po petih, ampak ce ni nekih resnih fizicnih tezav, se jokanje ustavi v minuti!
Po izkusnjah z Gabrielom se dolzina spanca brez in s to metodo podaljsa za okoli eno do poldrugo uro.

Jada in Ursonok, prav zal mi je, ko berem, kaksne tesnobne obcutke imata, pa nespanje in nervoza itd... user posted image Moja patronazna mi je dala posebno stevilko ambulante za poporodno depresijo, ce se taki znaki pojavijo... Sicer predvidevam, da tega v Slo/Pl ni, ampak pazita nase, ok?

Jaz se trudim biti kar aktivna - vceraj sem sesila ene zabice za malega (ker se pod milim nebom tukaj ne dobi hlack z nogavickami... samo navadne hlacke), pa v trgovino, pa atija sva sla v mesto pred sluzbo cakat in potem pes domov. Mali polhek spi kot ubit v vozicku, pa tudi kasneje doma, ga svez zrak prav zdela! user posted image

Zdajle pa grem na Amazon, kupit darilo za mojega user posted image , ki ima kmalu RD. Sem pa zadnjic usekala eno kapitalno - sem narocila dva dvojna paketa plenic st. 1 z Amazona... ampak zdaj ko racunam, mi jih bo ogromno ostalo... user posted image Prvic mamica, brez obcutka!user posted image
Kasneje grem pa v trgovino z rabljenimi otroskimi cunjicami, ker je najmanjse bodije nas cmrlj ze prerasel. So jo odprli ravno nasproti bloka - ful lustne cunjice, pa cisto poceni - okoli 2 eur, denar gre pa v dobrodelne namene (za revne mamice) user posted image user posted image user posted image Mi je moj ze dal zeleno luc za nakupovanje po mili volji user posted image - ker je itak za dober namen!

en lep dan zelim vsem,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nas caka danes skoraj 20 stopinj, komaj cakam, da gremo ven!


< Sporočilo je popravil hrchy -- 28.3.2012 10:15:02 >

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 4686
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 11:32:12   
zmajcy_
IZVIRNO SPOROČILO: *bucka*


IZVIRNO SPOROČILO: zmajcy_

IZVIRNO SPOROČILO: *bucka*

zmajcy_ malce spremljam marčevke, sama sem aprilka sicer....sem videla, da si v Trbovljah rodila. Jaz sem iz TRB, valda bom 'doma' rodila, pa te prosim, da mi poveš mal stanje, nekaj novih G je baje v P. In ta babičar, kakšen je? Me je skor fršlok, ko sem zvedela, da je pri nas babičar....no, če se ti da kaj več napisat, ti bom zlo hvaležna :) pa čestitke za urha, sevedauser posted image


Lahko za vse rečem, da je super user posted image  babičar je zakon se skos kej heca user posted image  je čist mlad, direkt iz šole.
Tiste G, ki sem jih jaz srečala ( pa jih lani še ni blo ) lahko samo pohvalim. Če te pa še kaj konkretnega zanima pa kr praši.user posted image


OK, tole mi sicer ni najbolj fajn, ampak če zadevo obvlada in bo pazil moj presredek, naj mu bo ;) a je iz teh krajev, sicer, če veš mogoče?
A je v P brezžični internet ali si na telefonu. Ker to bi pa bila pridobitevuser posted image user posted image

glede G me najbolj zanima, če dr. Čuk res še delauser posted image baje je ena ženka in en moški - Bolgar al neki tazga....

No, saj TRB P je sama po sebi super, samo za te spremembe me je zanimalo. Še najboljše je, ker maš torbo za P napol praznouser posted image user posted image - nobenih hlačk, donata, vložkov, mila... ne rabiš (milo sem jaz prvič kar tistega nevtralnega uporabljala, se mi je zdel še najboljši za umivanje, brez vonja itd.)

Je polna P? Še par dni, pa gresta domov, kaj? ;)



Sej pri porodu je bila še ena babica zraven, ki ga je skos nadzirala tko da mislm da to sploh ni problem.
Internet imam svoj.
Čuka sem vidla k sem prišla rodit, ampak tuki na oddleku ga pa ni.
Ta novi ginekolog me je sprejel, je ful uredu. Vse mi je razložu takoj.
Ta nova ginekologinja mi je pa predrla mehur user posted image  tut ful uredu user posted image


Drugače pa mali je ratal ful pridn, samo spi in je user posted image  včeri je cel dan na joški visel, ni hotu bit v posteljci, spal je samo če je bil pri meni... dons se pa nekak na 3h zbuja in to je to user posted image  je pa rumen, ampak zaenkrat je bilirubin ok, tko da imam upanje da gremo v petek domovuser posted image

(odgovor članu *bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4687
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 12:13:32   
ursonok
Jutro,

mi se pridružujemo vsem, ki vas mučijo krčki user posted image user posted image
Današnja noč je bila precej katastrofalna - od okoli 2h do 6h se je drl. Ne štekam - dojim in dodajam, pa je enkrat ok, zaspi nazaj, drugič ga pa nekaj matra in se dere. Ne vem, v čem je fora user posted image

Zdaj končno spi, midva pojedla zajtrk, čakamo patronažno. Verjetno se bomo vagali (na domači tehtnici, tako da bo bolj 'od oka'). Vreme imamo bolj klavrno, piha in ni sončka user posted image . Pa baje bo za vikend dež (so napovedovali celo sneg). Nič kaj razveseljivo.

Meni tudi po flaški poje od 40 do 90ml, odvisno od tega, koliko časa je minilo od prejšnjega hranjenja (in koliko so moje prsi polne). Zdi se mi, da bomo enkrat itak končali samo na flaški, ampak mislim, da če ne bo netolerance, bomo še nekaj časa zdržali tudi na joški.

Kako pa ste kaj s kg in fizisom po porodu? (Še ena depresivna tema user posted image )
Meni sta ostala še ene 2kg, se mi zdi. Me je malo ta bolezen zdelala. Trebuh je mehak in malo špehcast, ampak ni sile. Mislim, da se sploh ne vidi, da sem rodila pred dvema tednoma. Sicer pa čakam, da bo minilo 6 tednov in grem spet kdaj plavat - to mi bo pomoje tudi na psiho dobro vplivalo.
Hrchy,
ja, tukaj so neke posvetovalnice, če te dopade depra. Ampak po prvem porodu je bilo enako in je samo od sebe minilo (kot naj bi pri baby bluesu). Tako da upam, da bo tokrat isto. Bojim se le, da bomo veliko manj spali (2 otroka) in da bi to znalo poslabšati zadeve. No, pustimo se pozitivno presenetiti. Me pa veseli, da si ti aktivna in optimistična. Le tako naprej!

Nič, moram en članek prebrat do jutri, preverit, ali je vse v redu, da ni zatipkanin. Jutri gre v tisk in je to to.
Lep dan vsem!

(odgovor članu zmajcy_)
Neposredna povezava do sporočila: 4688
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 13:09:09   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: Hov hov

Super Zwezdica, zdajle si verjetno že v P- user posted image !

Če prav gledam, sva edino s Sirenetto še noseči user posted image .

Nič, lepo se mejte punce!



Hov hov štima! user posted image

Samo zdaj pa je jaz ne spustim ven do 1.aprila, tako da bom oba mladička imela rojena v aprilu user posted image ...če se je do zdaj pustila čakat, pa naj počaka še te 3 dni a ne? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ve kar navijajte za 1.april user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hov hov)
Neposredna povezava do sporočila: 4689
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 13:14:55   
Hov hov
Sirenetta:

Jaz tudi navijam za 32. marec (1. apriluser posted image ), mi je tak fejst datum! Itak pa, če bi poslala SMS-e za 1. april, da smo dobili novega člana / članico, bi me vsak dvakrat vprašal, če žihr drži.user posted image

p.s. Koliko imaš sedaj obseg trebuha? Jaz imam 109user posted image









< Sporočilo je popravil Hov hov -- 28.3.2012 13:16:40 >

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 4690
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 13:30:35   
sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: Hov hov

Sirenetta:

Jaz tudi navijam za 32. marec (1. apriluser posted image ), mi je tak fejst datum! Itak pa, če bi poslala SMS-e za 1. april, da smo dobili novega člana / članico, bi me vsak dvakrat vprašal, če žihr drži.user posted image

p.s. Koliko imaš sedaj obseg trebuha? Jaz imam 109user posted image



Ja to sem tudi jaz pomislila, da na 1. april nam ne bo noben verjel ali je res ali ne user posted image

Obseg trebuha sem si zdaj izmerila in je 116 cm, samo so mi pa tudi kilce šle fejst gor v ta zadnjem času...sem na +15.
Pa popek mi je malo ven štrcnil (samo to mi je kar simpatično), pa ena čisto narahla linea negra se je izrisala od popka gor (tako da upam da še vedno štima da je user posted image ), strije pa nobene niti od daleč user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hov hov)
Neposredna povezava do sporočila: 4691
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 15:38:01   
tinčka3
Hej... Eno vprasanjce.. kok oblecete svoje dojencke ko greste ven? In kok ga pokrijete v vozicku? Jaz pojma nimam, se mi zdi prevec... Po drugi strani pa tako lepo spi v vozicku.. verjetno, ce bi ji bilo vroce, ne bi? jaz jo oblecem v bombaznega pajacka, pokrijem pa z dekico. Pa tisti pokrivalo od vozicka dam gor. Prevec?

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 4692
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 16:30:15   
Hov hov
Jaz imam tudi popek na ven obrnjen. Zgleda, da v trebuhu tudi zanj ni več placa! user posted image

Kile sem tudi jaz pridno nabrala (+17user posted image ), ampak mislim, da je kar nekaj od tega voda, ker kar orenk zatekam. Vsaj tolažim se s tem...Itak, bodo šle kile po porodu kar dol - pa na sprehodih po sončku se bo špeh kar topil!

Drugače pa so moja šibka točka zadnje čase redkvice...zmažem tudi dva šopa na dan. Mi jih tako paše grickat, ker malo zapečejo. Mož pravi, da vseeno bolje, da mi dišijo redkvice, kot pa česen (ta mi je v pevem tromesečju abnormalno pasal).


(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 4693
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 17:47:03   
zwezdica82
ob 3.46 se je rodila nasa Evelin, tezka 4200g in 55cm dolga. Porod v manj kot dveh urah. Obseg glavice 37cm. vec ko pridem domov.lp

(odgovor članu Hov hov)
Neposredna povezava do sporočila: 4694
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 18:50:20   
tinčka3
Uauto pa je babnca :) cestitkeee!!!

(odgovor članu zwezdica82)
Neposredna povezava do sporočila: 4695
   [Brisano sporočilo]
28.3.2012 20:43:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zwezdica82)
  Neposredna povezava do sporočila: 4696
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 20:58:56   
ursonok
Zwezdica,
čestitke za velikanko!! user posted image

Hov hov in Sireneta - dajmo no, zdaj se pa že malo norca delata! Uf, jaz se sploh ne spomnim več, kako je biti noseč user posted image

Populis,
tebi pa res ni za zavidat. Sicer mastitisa nisem nikoli fasala, a sem slišala prečudne zadeve o tej stvari. In vse precej tragično obarvane: vročina, neznosna bolečina itd itd. Zakaj pa to sploh nastane? A si nagnjen k temu al kako?
A še vedno dojiš? Baje naj bi se trudil dojiti prav iz prizadete dojke ...user posted image Skratka, upam, da čim prej prideš na zeleno vejo.

Mi smo danes še kar ... Tj. mene muči melanholija, baby blues, ampak zdajle proti večeru je bolje. Čez dan sem imela pa prav krizo ...

Sem pa šokirana - Abel FUL požre.
Ob 18h se je pol ure dojil na obeh dojkah, jih ful spraznil, potem smo šli na sprehod za uro in pol, potem takoj kopanje, zdaj ob 20h je pa spet dobil dojki (kjer ni bilo veliko mleka), potem je pa maznil po flaški še 120ml!! Zdaj smo mu morali narediti še 30ml, ker se je drl. A je to normalno?! user posted image No, sicer je videti, da sploh ne bo ničesar več popil ...

Pa danes je bila patronažna tukaj in smo ga tehtali - sicer na navadni tehtnici in je 'od oka' pridobil okoli 400gramov in to od petka, tj. odkar mu dodajamo. Je imel poba veliko za nadoknadit.

Drugače se pa spet šetamo po sobi gor in dol - imamo krče. Se že bojim noči user posted image

V četrtek imamo prvo posvetovalnico, bomo stari že skoraj en mesec! Potem pa nameravamo iti naslednji vikend v Slovenijo - pobrat tamalo, ki je pri dedkih. Pa narediti pasporte. Ne vem, se malo bojim poti (800km), vožnje, hranjenja, previjanja na poti ... Pa ne vem, kako bo tam ... Če bom vsa napsihirana. Po drugi strani se pa veselim - nam bo vsaj nekaj dni, morda cel teden minil, kot bi mignil. In bomo malo starejši ...

Nič, grem še malo na splet, potem pa moža zamenjat pri nošenju malega ...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4697
   RE: Marčevke 2012
28.3.2012 21:42:53   
patella
hej!

Sam na hitro, ker me tamaledva čist okupiratauser posted image !

Najprej naj popravim rojstni datum mojga sineta - rodil se je namreč na prvi spomladanski dan, 20.3.2012. Tudi jaz sem mela krasen porod, res ekspresen. Rezana nisem bila nič, strgana tut ne, tko da sem bila po porodu kot novauser posted image . So se pa začel popadki v ponedeljek zvečer, potem ko sem dala tamalo spat. Mislila sem si, da bo itak nehalo, kot že par dni do takrat. A se je nekak stopnjevalo in gostilo vseskupaj. MOj mi je celo reku, naj grem spat, pa bo nehalouser posted image (mislem, desciuser posted image ). Je bil še neki zbit in misel na bližajoči se porod se mu je zdela ubitačnauser posted image . No, okol 10ih so se popadki zgostili na 5-7 min. Mal sem še hodila po stanovanju in še zmeraj mislila, da se bo umirilo. Ampak se ni. Sm se šla kar stuširat in pol sva jo popokala okol pol polnoči proti Postojni. Tja sva prišla glih ob 00.00. Dal so me na CTG, ki je itak risal redne popadke, pa odprta sm bila kake 4 cm. Pol so me sklisitrali, popadki so se stopnjevali - predihavala sm jih kar na hodniku s še par drugimi bejbami. Pol me je babca poklicala v porodno in me spet prikopila na CTG - a sem jo prosila, če bi lahko malce hodila, ker mi je živa muka ležat prklenjen na postelji. No, mi je ugodila in rekla, da me pride prečikirat čez kake pol ure in pogledat, kolk bom odprta. Uf, šele čez pol ureuser posted image . Takoj,ko je zapustila sobo, mi je mali začel ful pritiskat navzdol in sm rekla mojmu naj pozvoni. Babca je brž prtekla in me pogledala odspod,ker sem rekla, da jaz bom rodila (je blo že prvič tko). ZAčudena je rekla, da mam prav in da bi poklicala dohtarja, da bi predrl mehur.. Sem bila za. A glej ga zlomka, z naslednjim popadkom je počil mehur. Babca je bila čist iz sebe, ker ni mela še nič pripravljeno za porajanje otroka. Medtem, ko si je dajala gor kapo in rokavice, je glavica našega fantiča že močno pritiskala na presredek in je bla zunaj z naslednjim popadkom. No, še en popadek in naš fant je bil rojenuser posted image user posted image . REs je šlo hitro. Še zdravnik, ko me je prišel pozdravt, je rekel, da je takih porodov zlo mal. Rodila sem brez protibolečinskih sredstev in po porodu sem se počutila vseprej kot utrujeno.

NO, druga pesem je sedaj, ko smo doma. Uf, je pestro. Mamo še tamalo doma in je res težko. Ampak, se vsi še mal navajamo na novo življenje. Mož je sicer mal živčen, ker ma kar neki v glav, da mora ene 100 stvari postorit okol bajte, zdej ša ne more, ker ma tolk dela z namiuser posted image . Jah, valda, sej je zato na očetovskem dopustu!!!

Me pa še ful hormoni dajejo in cmerim za vsak drek. Pa naj bo zarad veselja al pa žalosti. Npr. ko gledam, moja otročka. me kar zvije, ker si mislim, kok hitr bosta zrasla,...pa, ko me tamala tok milo gleda, ker bi rada k meni v naročje, jaz morm pa bratca previt. Mah, took mi je hudo. ZAto vsako minuto, ko tamau spi, izkoristim čas za njo.

Nič, morm še mal za nazaj prebrat pa kaj pokomentirat. SPoh nimam cajta za rač. AH, se bo že unesl.

Aja, pa čestitke vsem novopečenim staršem!!!!user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 4698
   RE: Marčevke 2012
29.3.2012 7:04:35   
tosja


user posted image user posted image
Dobro jutro

Vsem, ki še čakate, naj se začne dogajat...user posted image
populis - pozdravi se user posted image user posted image
ursonok in ostali, ki vas dajejo krči... - šcccccccccccccc, šccccccccccccuser posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: patella


Najprej naj popravim rojstni datum mojga sineta - rodil se je namreč na prvi spomladanski dan, 20.3.2012.


user posted image user posted image čestitke za sinčka...prvi spomladanski dan, pa sta žal falila... je 21.3.

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu patella)
Neposredna povezava do sporočila: 4699
   RE: Marčevke 2012
29.3.2012 7:52:55   
Saša33
Dobro jutro::user posted image user posted image  in pozdravček ob kafetu!!

Mi smo danes že vstali ob 6h. Mala spi, se je napokala. Tudi moja je dobila apetit in kar mljaska, dokler je kaj, sew mi zdi, da se je zadnje dni količina mleka zmanjšalauser posted image

Čestitke za ovenčke!!!

In, ja res sranje za mastitis, upam, da se držiš Populis, upam na čimprejšnje okrevanje.

Dojenje: No mi imamo ponoči kar mirno, se cel cajt dojimo, nič ne dodajam. Lara je jedla od 20h-21h, nato spala do 2h. Ponoči se zasesa na zizo, da mi kar po glavi tolče in v 10 min sprazni 50ml, pa pade dol in spi do 6h. Čez dan pa eno uro sesa pa poje od 60-100ml.
Čez dan je malo druga zgodba. Dop spi, potem se umijeva okol 11h in po kosilu se začne malo boj budno obdobje.
Manjko mleka: Se pa pozna, da sem zadnji teden malo bolj aktivna. sicer padem dol in spi pop vsaj 1h in greva potem ven in sva urco vzunaj a se pozna, da imam posledičnpo pop manj mleka in jo morm podojit na obe zize.
Pijem ko žolna, vsaj 3-4l tekočine na dan. Pijem tudi čaj za dojenje. Imam pa muskelfiber od 1h vozičkanja, pa saj ne morem verjet.
Sem se odločla, da bom en teden še malo bolj počivala, da res ostanemo na dojenju. Mala ima že pol kg več od porodne teže. Drugače pa bo treba uvesti dodatek.
Čaj za dojenje: sem prečekirala vse od čajev, in ugotovila, da imajo bolj psihološki vpliv na povečanje mleka. Edno zel sporiš naj bi spodbujala izločanje mleke, ki pa jo ni v vseh teh čajih, ki jih dobite v trgovinah. No sem našla  od  čaj za mamico od Samostana Stična, bomo vidl a bo kaj več.  .

Oblačenje za ven: Notri jo imam v bodiju pa pajacku, za ven pa še en plišast pajac, kapica ki jo ne mara in če ni sonca malo deke, drugače se mi zdi, da je ok.

Hormoni: Meje je kar malo strah, moj gre v pon v službo. Je bil tri tedne doma in je kar pasalo, dami ni blo treba kuhat pa posode pomivat. Sem pa tud sama padla v jok, se mi je spalo pop do maxl, mala pa se je drla še celo uro.  Sem jo dala na zizo pa misla, da je še kaj mleka notri. No mleka ni blo, jst pa v jok, da je otrok lačen. Sva se obe cmerale ene pet minut, dokler jo ni dobil mož. Je  zaspala v treh sekundah. Mene je pa tud pobralo za 1,5h. 
Drugače pa kapo dol vsem ki črpate in hranite, men bi se zmešal!!!
 
kg_:
Sem se vagala kakšen teden nazaj. Imam š 7kg plusa. Se imela občutek, da jih imam manj, a to je verjetno vpliv, ker ni trebuha. Sem pa zgubila 10 kg. Vam pa povem, da sem takooo lačna ponoči, ko dojim, bi spraznila vse!!! Se trudim, da res ne začnem jesti ponoči, ker potem bo šlo samo gor!!

Nič, mala kliče. Lep dan vsem, se še kaj oglasim.


(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 4700
Stran:   <<   < Prejšnja stran  186 187 [188] 189 190   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  186 187 [188] 189 190   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?