|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Recimo NE pesticidom

Anton Komat, 11.8.2010
Na vsakem koraku se srečujemo z najbolj nevarnimi strupi, za katere niti ne vemo ali pa mislimo, da gre za človeku nenevarne snovi za vsakdanjo uporabo. Ampak temu ni tako! Gre za strupe, s katerimi škropimo pridelek, čisitmo, uporabljamo za nego.

image
/11



Zadnja desetletja smo priče hitrega naraščanja uporabe kemikalij, pripravljenih in embaliranih za domačo uporabo. Vsa ta silna ponudba naj bi nam olajšala vsakdan, nas razbremenila nepotrebnega fizičnega dela ali pa enostavno le povečala našo učinkovitost.

 

Domača ˝špajza˝ tako vse bolj postaja pravi pravcati kemični laboratorij, družinska kopalnica pa skladišče številnih in seveda ˝nujno˝ potrebnih pripomočkov za vsakdanjo nego.

 

Povprečen potrošnik je namreč zelo slabo poučen o vseh potencialnih nevarnostih, ki jim je izpostavljen, in tudi učinki predpisane državne kontrole in institucionalnega nadzora so dokaj omejeni.

Posledica takega stanja je vrsta problemov, od nepričakovanih nesreč do zastrupitev, alergij in številnih drugih znanstvenih problemov.

 

Industrijsko, kemično podprto kmetijstvo nam ponuja silne tonaže pridelkov. Toda hrana, ki jo proizvaja industrijsko kmetijstvo, je dodobra zastrupljena.

 

Narava je najboljši računovodja in še boljši izterjevalec, saj vse strupe, ki jih potresamo v naravo, dobimo povrnjene nazaj v svoje krožnike in kozarce.

 

Spisek človekovemu zdravju nevarnih snovi v naši prehrani je obsežen, predolg, da bi se lahko počutili varne in srečne.

Naj jih naštejem le nekaj:  

  • vsi biocidi, med katere spadajo fungicidi, herbicidi, in insekticidi,
  • antibiotiki in hormoni v mesni hrani,
  • težke kovine, radioaktivni izotopi, organske kisline, ostanki ogljikovodikov,
  • številne kemikalije iz tehnologij kemičnega procesiranja hrane,
  • ostanki belil, topil, voskov in barvil, endotoksini,
  • ostanki žuželk in zajedavcev, iztrebki glodalcev, kontaminanti, ki izvirajo iz skladiščenj in prevozov,
  • biološki kontaminanti, kot so bakterije, glivice in virusi, itd.


Vsa ta silna poplava strupov in njihovih ostankov v naši prehrani nam načenja naše zdravje in povzroča obilje zdravstvenih težav.

 

Dvakrat premislimo, kako se bomo lotili gnojenja rastlin, zatiranja škodljivcev, katere snovi bomo prinesli v svoj dom!

Narava nudi mnoge alternativne vire, zato recimo odločno NE pesticidom in drugim nevarnim strupom v "neškodljivih" preoblekah, a dolgoročno škodljivim učinkom.

 


Nejevernim Tomažem, a tudi drugim priporočamo tele šokantne knjige:

 

1. Zaton Prometejeve dobe, Anton Komat

2. Pesticidi, ubijalci življenja, Anton Komat

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Kako razvijati otrokov čut za ekologijo?
Če želimo, da bo otrok skrbel za naš planet Zemlja zares "iz srca", mu moramo pomagati "začutiti" Mater Zemljo. Mu j...
4
Prepoved parabenov
Danska vlada je napovedala prepoved konzervansov propyl - in butylparabena v kozmetičnih izdelkih za otroke mlajše od tr...
3
Kompostiranje
V kompostu se predelujejo in prebavljajo odpadki. V kompostnem kupu potekajo podobni preobrazbeni procesi kot v talni hu...
3
Za dom brez strupov
V zadnjih desetletjih se je v surovinah za izdelavo embalaže, pohištva in tekstilnega blaga močno povečal delež nafte. O...
3



Kemična karantena rodnih žensk – 3.del
Bralkam svetujem, da se izogibajo stikov hrane in pijače s plastiko in da jedo hrano, ki izvira nižje na prehranski veri...
Amalgamske plombe, tempirane bombe
Vse več slišimo o nevarnosti težkih kovin v našem okolju, kot so svinec, kadmij, krom in arzen, toda živo srebro, edina ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?