|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
25.9.2007 12:33:30   
Nika v službi
Potem logiš spet montažna na ključ.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
25.9.2007 12:35:32   
kofetek2010
Ja, cena pa spet odvisna kakšne materiale želiš (npr. slabšo/boljšo keramiko, parket/laminate, take in onake pipe in ostalo kopalniško opremo,...)  težko je rečt kolk bi stalo. Spet stvar okusa in finančnih zmožnosti.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
25.9.2007 12:36:35   
kofetek2010
Aja, pa še to...

saj montažna na ključ je postavljena v 1.-2. tednih, ampak, da pride iz proizvodnje  pa čakaš cca. 6.mesecev. user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
25.9.2007 12:38:01   
Nika v službi
Želim boljše, vsaj neko srednjo kvaliteto. Parket. Kvalitetno keramiko. Brez posebnega preseravanja, ampak določen nivo kvalitete pa mora biti.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
25.9.2007 12:42:39   
kofetek2010
Ma ful je problem, ker, če dobiš zazidljivo parcelo z gradbenim dovoljenjem ti mogoče hiša za katero je pridobljeno GD sploh ne bo všeč. Hiše po svojem okusu pa na tistem dotičnem območju ne moreš postavit, ker imajo neke svoje glupe urbenistične zahteve. user posted image   Pa ponekod so zazidljive parcele v celoti zazidljive, drugod pa spet samo 30%. user posted image  

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
25.9.2007 12:53:03   
mojsoncek
Jaz sem za montazno. Mi smo jo postavili lansko leto. Konec junija so jo prisli postavit, konec decembra smo se pa vselili. Smo ful zadovoljni, bivanje je pa popolnoma drugacno (bolj "lahkotno") kot v hisi klasicne gradnje.
Ce finance dovolijo, glede na to, da je potrebno "vse" placati takoj, ti predlagam montazno


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
25.9.2007 13:41:33   
sazi
za eno leto podaljšanja gradnje


že samo iskanje, opremljanje parcele in pridobitev gradbenega dovoljenja lahko trajajo dlje od enega leta, potem pa še postavitev hiše

300m2 je majhna parcela - naša je približno takšna
enako kot Nika nisem vrtičkarski tip. Želim nekaj terase in tratice, prostor za kak tobogan in gugalnico, pa daso otroci lahko zunaj
sem pa raje v LJ, na dosegu mestnega prometa na 300m2, kot pa izven LJ na večji parceli - pa da ne bo pomote - to so moje prioritete in čisto razumem, da je komu drugemu kaj drugega pomembneje

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
25.9.2007 13:49:09   
Anonimen
nika če hoč ti pomagam pa nardimo bajto po tvojih željah. ti zrihtam vse od nule :) js sem svojo postavla v 10 mesecih :) za gradnjo mislm. pa še ene pol leta rečmo za papirje če bi šlo vse po maslu :)
ja bajto pa preplačaš v 3. podaljšani fazi ful. pa še tko je da ponavad majo te bajte ful mal parcel, v bistvu na konc izpade k en blok z malim atrijem. brezveze!

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
25.9.2007 14:18:25   
kalbo
js sem svojo postavla v 10 mesecih :) za gradnjo mislm. pa še ene pol leta rečmo za papirje če bi šlo vse po maslu :)


Sej sem ti že nekje povedal, da svaka ti čast. user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
25.9.2007 15:59:59   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

300m2 je majhna parcela - naša je približno takšna
enako kot Nika nisem vrtičkarski tip. Želim nekaj terase in tratice, prostor za kak tobogan in gugalnico, pa daso otroci lahko zunaj
sem pa raje v LJ, na dosegu mestnega prometa na 300m2, kot pa izven LJ na večji parceli - pa da ne bo pomote - to so moje prioritete in čisto razumem, da je komu drugemu kaj drugega pomembneje


Ja, sazi, tukaj sva si podobni. Točno tako tudi sama razmišljam in ravno zato pride v poštev praktično samo nakup novogradnje ali obnova naše obstoječe hiše.

Montažne hiške sem si malce ogledala, so mi nekatere zelo všeč, dobila sem tudi Marlesov izhodiščni cenik, ampak glede na to, kar ste povedali o zemljiščih, pa dovoljenjih in ne vem kaj še - ne, hvala, s tem se res ne bi ukvarjala.

Hvala za vse nasvete. Osnovno informacijo sem dobila, t.j. ocena dodatnih stroškov za dokončanje hiše, ki je v osnovi zgrajena do III. gf (podaljšane ali nepodaljšane).


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
25.9.2007 20:15:50   
kalbo
ampak glede na to, kar ste povedali o zemljiščih, pa dovoljenjih in ne vem kaj še - ne, hvala, s tem se res ne bi ukvarjala.


Potem kupi hišo na ključ, pa še tam se boš morala s čim ukvarjati. Pomojem je najbolje, da se seliš v blok, tam plačaš stroške, pa se ti z nobeno stvarjo ni treba ukvarjat, pri hiši, pa naj bo novogradnja, starogradnja, montažna, zgrajena v lastni režiji kupljena, se je vedno treba z nečim ukvarjat, to je žal dejstvo. Pa vso srečo pri izbiri želim.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 8:13:33   
Nika v službi
Ja, Kalbo, se absolutno strinjam, ker sem več kot 20 let živela v bloku, potem pa sva se z možem (no, takrat je bil še moj fant) preselila v hišo. Vsa štorija, kako in zakaj smo pristali tukaj, kjer smo, je predolga in pravzaprav irelevantna. Zelo dobro se zavedam vseh prednosti in slabosti tako hiše kot bloka.

Dejstvo je, da je najina želja nekoč ponovno bivati v nekem večjem, luksuznem dupleks stanovanju.

Dokler pa so še starši, ki živijo v isti hiši, pa v stanovanje ne bi šli, ker takega, kot si želiva, ne bi dobila. Sem že gledala, verjemi. Za tako stanovanje, kot ga midva želiva, mi potrebovala vsaj toliko, kot stane tale ogledana hiška do III. pgf. Znesek prodane hiše pa bi šel seveda na pol, tako da nama bi za naše želje ostalo premalo. Da ne omenjam, da mi od vseh novogradenj, ki so trenutno na tržišču, ni prav nič všeč (če izvzamem Vilo Urbanouser posted image ).

Zaenkrat smo "obsojeni" na bivanje v hiši, tako ali drugače.

Mimogrede, ali že imaš fotke vaše ograje?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 9:00:24   
kalbo
Moja ograja pride zadinahuser posted image , včeraj sem pozabil pofotkat. Glede na tvoje želje, je še najboljša izbira montažna hiša na ključ. Da pa pridobiš gradbeno dovoljenje se pa ukvarjaš nekje toliko, kot se boš morala z dokončanjem hiše, ki je v tretji podaljšani gradbeni fazi.


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 9:18:13   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Moja ograja pride zadinahuser posted image , včeraj sem pozabil pofotkat.




Tega pa ne štekam, čeprav nisem blond?!user posted image


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 9:20:11   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Glede na tvoje želje, je še najboljša izbira montažna hiša na ključ. Da pa pridobiš gradbeno dovoljenje se pa ukvarjaš nekje toliko, kot se boš morala z dokončanjem hiše, ki je v tretji podaljšani gradbeni fazi.




Ja, samo prej moram pa parcelo kupit in sfinancirat. Pri drugi opciji pa mi tudi obstoječo hišo vzamejo v račun.... Pomeni, da samo uredim novo do konca, se preselim in to je to. Relativno preprosto. Seveda če odmislim preganjanje z obrtniki oz. vzamem v zakup nekoliko slabšo izvedbo ob odločitvi izgradnje na ključ.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 9:25:10   
kalbo
Zadinah je malo kasnejeuser posted image .

A na razliko v ceni pa ne gledaš?user posted image  Očitno majo nekateri preveč denarja. No če ga maš, ni problem datuser posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 11:41:44   
honey
Tako ti bom povedala - midva z možem sva na 126.000 € pa že živimo notri, res pa je, da je od opreme nova samo kuhinja. Imava pa dokončane vse prostore, 2 kopalnici in 1 wc z vso opremo notri, ostalo pohištvo je staro. Hiša ima 218 m2 skupaj z garažo. Delali smo pa večinoma sami oz. moj oče in moj mož in smo na tej številki - ampak to je brez parcele in brez papirjev, samo gola hiša.

Zraven nas pa se prodaja hiša najbrž tudi v III. podaljšani fazi (so okna, vhodna vrata, fasada, notri pa mislim da gole stene) za 222.000 €. Ampak ti povem, ko sem gledala, kako so to hišo delali, je ne maram, če mi jo dajo zatonj. Temelji so postavljeni kar na pesku (niti niso kopali, samo malo so nasuli peska in to je bilo to), na stropno ploščo v pritličju so takoj zidali in sploh niso počakali niti 2 dni, da bi se kolikor toliko posušilo, fasado so obložili s stiroporjem, premazali z lepilom in pobelili!!!!!, sploh ni pravi zaključni fasadni sloj in še in še bi ti lahko naštevala. Ko sem jaz primerjala, kako smo mi delali našo hišo, kako pa oni tisto, ti povem da dol padeš. V tem primeru je absolutno bolje, da kupiš montažno ali pa daš hišo delat izvajalcu "na čez" in postaviš nadzornega.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 11:47:25   
kalbo
No o teh stvareh jest govorim že ves čas. Hišo narejeno za prodajo do tredje pod. faze ni za kupovat. Popušiš na celi črti, tako pri ceni, kot pri kvaliteti. S takšno hišo se je pa potem res potrebno ukvarjat, da saniraš vse kikse, ki ti jih pustijo pri taki "hitri za prodajo" gradnji.

Moj znanec je zdaj nardil prvo tako in vem koliko je imel čistega zaslužka, pa je delal pošteno, kot bi zase. Koliko šele zaslužijo z gradnjo na hitro.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 11:57:40   
Anonimen
glede na to da se ti ne da z ničemer ukvarjat bi blo res najboklje kupit sfiniširano hišo na ključ. sej hec je v tem da boš težko najdla neki k ti bo res ušeč. ampak ponavad se da s tistmu k prodaja hišo v podaljšani tretji fazi zment da jo dokončajo na ključ. js za eno na gorenjskem vem, če te zanima privat. sam je pa dvojček. ja še to ponavad skor praviloma so skor tele hiše za prodajo dvojčki trojčki al pa saj v strnjenem naselju kjer je tko mal placa okol bajt da še rit komi okol obrneš. no pa sej če ti to odgovarja ni problema. pri teh hišah je pač namen investiterju-prodajalcu čimveč zaslužit zato ne misli, da boš kej ful proftirala stakim nakupom.

še to kok maš dela s pridobivanjem gradbenga dovoljenja. v bistvu nič, če najameš arhitekta k ti dela načrt in se zmeniš da ti vse on zrihta. tega se ti res ni treba bat!

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 12:09:53   
kalbo
še to kok maš dela s pridobivanjem gradbenga dovoljenja. v bistvu nič, če najameš arhitekta k ti dela načrt in se zmeniš da ti vse on zrihta. tega se ti res ni treba bat!


Zdele bom mal zloben, sam kaj čmo, tak semuser posted image . Tud iskanje arhitekta in debatiranje z njim o lastnih željah je neke vrste ukvarjanje z zadevouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 12:33:35   
sazi
Dejstvo je, da je najina želja nekoč ponovno bivati v nekem večjem, luksuznem dupleks stanovanju.
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

pa sva si res zelo podobni
želela sva kupiti večje novejše stanovanje, sva skoraj leto dni sledila vsem prodajam, pa nisva našla stanovanja po najinih željah in zmožnostih - pri novogradnjah so vedno taka stanovanja rezervirana vnaprej, stara stanovanja pa nama niso bila všeč in za nenormalne cene (potreban obnove, brez garaž v kleti ali pa v višjih nadstropjih brez dvigal, česar zdaj, ko imava majhnega otroka in načrtujeva še kakšnega nisva želela sprejeti)

karkoli se boš odločila v zvezi s hišo, se bo potrebno angažirat

mi2 sva vedno govorila, da ne bova živela v hišiuser posted image  - pa se zdaj prav veselim selitve v hišo prihodnje leto

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 13:33:31   
Nika v službi
Ja, honey, kalbo, lara, vem vse to, o čemer vi pripovedujete. Definitvno se zavedam dejstva, da je taka gradnja v večini primerov mnogo slabša kot če bi delal sam. Vem, da preplačaš.

Ampak moje videnje je tako: cene parcel se v Ljubljani (Bežigrad, Šiška) gibljejo 300 - 500€/kv. m. Ven iz Ljubljane pač ne bi šla.
Kolikor sem uspela pogledat, mi nobena parcela ne potegne najbolj, pa še omejitve so pri gradnji. Že naprej ti povedo, za kakšno gradnjo ima parcela (no, nekatere tega sploh nimajo) gradbeno dovoljenje (nadomestna gradnja, atrijska hiša, itd).
To pomeni strošek cca. 175.000€, če vzamem najvišjo postavko in parcelo 350 kvadratov, kar meni zadostuje oz. do 400 kvadratov.

Za našo hišo dobim okoli 450.000€, +/- 50.000€. Preverjeno. Če pustim noter opremo, še nekaj več (pritličje je prenovljeno, nova kuhinja, novo stavbno pohištvo, nove ploščice...).

Montažna hiša, ki je meni recimo všeč, pride okoli 130.000€. Če računam še potrebna dodatna dela, po vaših ocenah, vsaj 100.000€, pride 230.000€ + 175.000€ = cca. 405.000€

Če kupim hišo do 3pgf za 300.000€ + 100.000€ = 400.000€ oz. smo tam-tam.

Razlika je edino v tem, da je recimo montažna hiša bolj všečna.

V vsakem primeru pridem relativno o.k. skozi, potem je samo še oprema - pri čemer bi 50.000€ tudi moralo zadostovati.

A sem se kje bistveno zmotila? Popravite me, prosim.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 21:16:32   
Skaana
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
...
Razlika je edino v tem, da je recimo montažna hiša bolj všečna.


in v tem, da je neprimerljivo bolj KVALITETNO narejena. Kar ti že skoz govorijo. Temelji, izolacija in napeljave so pač nekaj, kar je izrednega pomena. In slej ko prej, se začne kaj "krhati". Poglej, denarja boš imela s prodajo vaše hiše več kot dovolj, ne boš pa imela miru, ker bo skoz neki za popravljat... Kaj ti je zdaj pomembnejše?

Sicer pa mislim, da si se že čisto odločila. In upam, da boš "nabasala" na hiško, ki bo kolikor tolikor kvalitetno narejena. Srečno user posted image .

_____________________________

Mami, kdaj bo spet včasih?

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 21:35:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

še to kok maš dela s pridobivanjem gradbenga dovoljenja. v bistvu nič, če najameš arhitekta k ti dela načrt in se zmeniš da ti vse on zrihta. tega se ti res ni treba bat!


Zdele bom mal zloben, sam kaj čmo, tak semuser posted image . Tud iskanje arhitekta in debatiranje z njim o lastnih željah je neke vrste ukvarjanje z zadevouser posted image


ja ****o sunce da res. ma škoda k bajta ne pade kr sama z neba a ne kalbo?

js sem pripravljena za en dnar narest vse namest tebe nika! :)

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 21:38:03   
Anonimen
js pa mislim da si ti popolni tip človeka za življenje v bloku. sploh ne vem zakaj se matraš in razmišljaš o neki bajti, če ti do nje sploh ni. ni ti do vrta, ni ti do hiše, nočeš met nobenga dela ne z gradnjo ne pol z vzdržvanjem. predlagam da se raje fokusiraš v iskanje enga lixusnega stanovanja in boš vidla da boš veliko bolj zadovoljna in notranje izpopolnjena. ta bajta ti bo najedala cel živlene.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?