|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
26.9.2007 21:44:08   
sazi
predlagam da se raje fokusiraš v iskanje enga lixusnega stanovanja


točno to sem sama (no, z možem) počela 9 mesecev - ni takega stanovanja!! oz. so vnaprej rezervirana, preden sploh začnejo z gradnjo, jih je pa nekaj v Bežigrajskem dvoru, na Novi grbini in v Rožni dolini, ampak so vsi nad 500.000 EUR (tudi 700.000)  - potem začneš pa hišo iskat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 8:05:22   
kalbo
js sem pripravljena za en dnar narest vse namest tebe nika! :)


Sva že dvauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 8:06:18   
kalbo
točno to sem sama (no, z možem) počela 9 mesecev


V tem času maš že lepo gradbeno dovoljenje, pa prvo plato zabetonirano z manj angažiranja.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 10:15:31   
Anonimen
ja no pol pa rezervirejte lux stanovanje v naprej :)

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 10:25:34   
kalbo
Je pa res problem, ko ima nekdo pol miljončka evrov na razpolago, pol pa ne ve, kaj bi. Pri meni itak ni blo nobenih drugih šans kot gola podstreha in delat čimveč sam, ker drugače nebi šlo skoz. Pa sva bla z manj kot letom dni ukvarjanja not. Bogatejši sem pa za nešteto izkušenj, ki jih počasi vnovčujem.

Če bi se spravil delat bajto, pa tako al tako nebi mel na izbiro nevem česa, ampak bi moral hotel al nehotel prijet za lopato, pa gas, ker si pač bajte na ključ ne moram privoščit, prav tako si ne morem privoščit, da bi kdo drug gonil štemarico namesto mene. S tega vidika težko, ampak res težko razumem ljudi, ki se jim še z gradbenim dovoljenjem ne da ukvarjat in raje pušnejo 100 tisoč evrov. Hudiča, raj se mal angažirajte, pa vložite 100 taužent ojrov v prihodnost otrok, če ne drugega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 10:27:41   
kalbo
PS: Slikc od ograje pa še ni, ker sem bil včeraj trd....rojstni dan pač user posted image , če ne bo scalo popoldne bodo zvečer slikce gor.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 10:59:04   
sazi

točno to sem sama (no, z možem) počela 9 mesecev



V tem času maš že lepo gradbeno dovoljenje, pa prvo plato zabetonirano z manj angažiranja.



še vedno bi bila raje v stanovanju, kot pa šla gradit bajto iz nule
pa pozabil si prišteti iskanje primerne parcele, ki je tudi ne najdeš in kupiš v enem tednu

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 11:02:17   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

ja no pol pa rezervirejte lux stanovanje v naprej :)


Lara, ne razumi me narobe, ker mogoeč izpade zajedljivo, ampak misliš, da mi kaj takega ni padlo na pamet? Pa bi rezervirala, če bi se dalo za 2 leti vnaprej. Problem je v tem, da gradbena podjetja ne gradijo veliko takih stanovanj in jih preko zvez in poznanstev rezevirajo še predno so sploh vsi papirji za gradnjo pripravljeni in navadni smrtniki brez poznanstev v takih firmah nimamo šans.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 11:07:00   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Je pa res problem, ko ima nekdo pol miljončka evrov na razpolago, pol pa ne ve, kaj bi.

Bi bilo fajn, če bi jih imela, pa jih žal nimam
kar se pa dela tiče - ne vem, kaj ti v svojem življenju počneš, ampak jaz imam poleg službe in otroka še nekaj zelo pomembnih stvari za končat (pač pomembnih za mojo službeno prihodnost) - pa mož tudi in poleg službe in tega dela, in če želim kaj časa preživeti še z otrokom, kar mi je na 1. mestu (zato pa delam moje izobraževalne naloge že toliko časa, ker si vzamem čas samo zvečer) niti slučajno nimam časa, da bom sama kaj veliko delala. Ne rečem, razno nakupovanje, raztovarjanje in podobno, tudi začasne stopnice smo naredili sami, ampak dela tako, kot se ga je lotila Lara se ne morem - oz. so mi druge stvari pomembnejše in zahtevajo moj čas.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 11:14:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Je pa res problem, ko ima nekdo pol miljončka evrov na razpolago, pol pa ne ve, kaj bi. Pri meni itak ni blo nobenih drugih šans kot gola podstreha in delat čimveč sam, ker drugače nebi šlo skoz. Pa sva bla z manj kot letom dni ukvarjanja not. Bogatejši sem pa za nešteto izkušenj, ki jih počasi vnovčujem.

Če bi se spravil delat bajto, pa tako al tako nebi mel na izbiro nevem česa, ampak bi moral hotel al nehotel prijet za lopato, pa gas, ker si pač bajte na ključ ne moram privoščit, prav tako si ne morem privoščit, da bi kdo drug gonil štemarico namesto mene. S tega vidika težko, ampak res težko razumem ljudi, ki se jim še z gradbenim dovoljenjem ne da ukvarjat in raje pušnejo 100 tisoč evrov. Hudiča, raj se mal angažirajte, pa vložite 100 taužent ojrov v prihodnost otrok, če ne drugega.


se debelo podpišem!

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 11:17:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Je pa res problem, ko ima nekdo pol miljončka evrov na razpolago, pol pa ne ve, kaj bi.

Bi bilo fajn, če bi jih imela, pa jih žal nimam
kar se pa dela tiče - ne vem, kaj ti v svojem življenju počneš, ampak jaz imam poleg službe in otroka še nekaj zelo pomembnih stvari za končat (pač pomembnih za mojo službeno prihodnost) - pa mož tudi in poleg službe in tega dela, in če želim kaj časa preživeti še z otrokom, kar mi je na 1. mestu (zato pa delam moje izobraževalne naloge že toliko časa, ker si vzamem čas samo zvečer) niti slučajno nimam časa, da bom sama kaj veliko delala. Ne rečem, razno nakupovanje, raztovarjanje in podobno, tudi začasne stopnice smo naredili sami, ampak dela tako, kot se ga je lotila Lara se ne morem - oz. so mi druge stvari pomembnejše in zahtevajo moj čas.


mi skor nič nismo delal sami, edino organizacijo sem mela na čez. lej kupl smo parcelo - vse papirje je zrihtu odvetnik, delat sva dala načrt sva sam povedala kako bajto čva in nama je arhitektka vse spedenala vso dokumentacijo, js sem samo nesla pol vse fascikle na upravno enoto in dala svoj podpis zravn. pol sem pa poklicala zidarja in smo začel. oz so začel. js sem sam telefon vrtela, delal so drugi. sem pa ke smo kako malenkost naredl sami, drgač pa večina obrtniki. zadevo rabš samo splanirat časovno in bit tečen da mojstri res pridejo takrat ko si jih naroču pol pa stvari kr letijo skup. sej pravim je pa res da morš kak telefon obrnt to je pa tut vse

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 11:34:27   
kalbo
Sej meni je vseeno, sam povem, da te stvari težko zastopim. Otroc pa ostale stvari so zgolj izgovor. Nikjer drugje, ampak res nikjer drugje v roku enega leta ne prišparaš 100 taužent ojrov, kot s tem, da ne kupiš na pol narjene bajte, ampak jo do polovice nardiš v lastni režiji. REŽIJI, ne lastnoročno. Kak tisoček al pa dva se da pa še z rokami prišparat in to hočem povedat. Sam mal smisla za organizacijo je treba met, pa dobrega nadzornega, ki ga lahko ponucaš še za sestavo terminskega plana, pol pa sam gas.

Sam, kot si hotla rečt, jest se v življenju po jajcih praskam, pa mam cajt zidat..... mah brez veze. Jest dajem le nasvete, iz lastnih izkušenj, pod nos dobim pa to, da mam preveč cajta.user posted image

Je pač dejstvo, da največ popušiš tako pri kešu, kot na kvaliteti, če kupiš bajto narjeno za prodajo do III pod. gradbene faze. S tem se da najlažje zaslužit in veliko jih je, ki take kot si ti sazi pridno izkoriščajo in bogatijo, vi pa kredite jemljete in tega ne razumem. Pač tak sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 11:39:14   
kalbo
Pa še največ škode se pri takem planiranju gradnje nardi, ker je okolica spedenana preden se sploh dobro začne štemat po hiši. Pol pa vidiš tamle gor na Polževem, kako težak tovornjak zapelje na lepo angleško travco in lepe tlakovce in strese pesek za tlake, malta pa še malo po frišno poštrihani fasadi špricne....ja takle se dela in ljudje to bogato preplačujejo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 12:27:54   
Nika v službi
Ej, ej, ustav'te konje, res ne želim, da se tale debata razvije v neko napačno smer.

Jaz sem pač samo spraševala po oceni stroškov za dokončanje hiše v 3pgf, dobila cel kup koristnih nasvetov, za kar sem vam hvaležna.

Je pa dejstvo, da smo pač eni bolj komot in nočemo niti organizacije gradnje prevzet. Pač nisem tak tip, te stvari mi res jemljejo vso energijo in veselje. Lahko me popljuvate, križate, kar pač hočete, ampak tako je.

Svojo polovico hiše sva z možem zaslužila z lastnimi rokami in tudi korektno plačala, zato pač s tem denarjem, ki je sedaj vreden kakih 200, 250K€ lahko naredim, kar hočem.

Če imamo tako varianto, da gredo še starši zraven, potem je na voljo 2x več denarja. In malo manj manevrskega prostora, to je res.

Kot sem že povedala, si želenega luksuznega dupleks stanovanja trenutno ne moreva privoščiti (kredita pa nočem jemati), poleg tega pa nisem še našla stanovanja po svojem okusu. Kot je lepo razložila sazi, do res dobrih stanovanj ni tako lahko priti. Žal.

Zaenkrat nam torej ostajata samo 2 opciji: obnoviti staro ali kupiti novo na ključ.

Staršev na stara leta res ne bi rada selila v stanovanje, ker uživata v hiši, tudi okolja, ki ga dobro poznata in imata svoj krog družbe, ne bi želela menjati. Oz. JAZ nočem, da bi ga menjala zaradi nas.

Se pač zelo dobro razumemo in krasno shajamo en z drugim. Smo skupaj, a imamo hkrati tudi dovolj lastne svobode in zasebnosti. Želim, da tako ostane tudi naprej.

Ker sem bila v dilemi, ali se mi bolj splača (finančno) obnoviti našo obstoječo hišo ali kupiti novogradnjo, sem povprašala vas.

Ne pomeni, da nisem slišala (in da se ne strinjam) vaših svaril glede (ne)kvalitete gradnje. Sem jih. Kako se bom odločila, pa je pač moja odgovornost.

Vam pa vsem iskrena hvala za pomoč in vaša mnenja.

Kalbo, upam, da si lepo praznoval RD (a svoj?), ni problema glede fotk, ko boš uspel, pa povej. Hvala.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 12:30:29   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Sam, kot si hotla rečt, jest se v življenju po jajcih praskam, pa mam cajt zidat..... mah brez veze. Jest dajem le nasvete, iz lastnih izkušenj, pod nos dobim pa to, da mam preveč cajta.


res niem rekla, da imaš preveč cajta
občudijem in cenim ljudi, ki uspejo vse zorganizirati in izpeljati sami
kot sem rekla, je tudi iskanje parcele zalogaj - smo jo pred leti iskali (na zame, pa je minilo več mesecev in smo obupali)
žal imam za nekaj, v kar sem vložila ogromno časa in denarja natanko 7 mesecev, da končam in ni šans, da organiziram gradnjo od začetka, da se lahko preselimo naslednje leto, ko bo spet en otrok v planu in bi se rada selila prej, ker na 45 m2, kjer smo sedaj, se mi pa ne gužva (čeprav vem, da to sploh ne bi bil problem, ampak ker se imamo itak namen seliti, bi rada to speljala čimprej, da začnemo uživat v vsem, kar hiša nudi - pač prednost pred življenjen v majcenem stanovanju).

ja, je pač nekdo zaslužil na moj račun - sem prepričana in po mojih izračunih zagotovo ne 100.000 EUR - z delom, ki pa ga nameravam "nekoč" opravljati pa planiram to "izgubo" prinesti noter, ampak kot rečeno, sem časovno omejena in v tem času žal ne morme delati obeh stvari

otroci so izgovor - ja, če bi imela samo službo in otroka

hvala za vse nasvete, ampak ljudje smo si različni in dajemo različnim stvarem prioritete - jaz in Nika sva očitno z drugega planeta kot ti in Lara.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 12:43:20   
kalbo
Ta debata vsaj z moje strani nikakor ne bo prešla v kreg, tko da nič bat. Ravno zaradi tega je tam za preveč cajta napopan smajli. Praznoval sem pa predobro, zato malo je malo šuma v glavi prisotnega.

Še vedno pa tebi Nika svetujem, da se poleg iskanja hiš razgledaš še za kako parcelo, mogoče ti pa kaka sanjska pade v oči, gor pa postaviš montažno, al daš pa konec koncev zadevo sezidat na ključ. Sam pri taki možnosti je vseeno bolje plačevat zadevo po fazah. Če se pa vseeno odločiš za kupovanje hiše, se pa nikar zaletet, ker resnično lahko kupiš mačka v žaklju, sanacija je pa lahko precej draga.

Obnova obstoječe hiše pa tudi ni mačji kašelj in nikakor ni poceni varianta. Odvisno v kakšnem stanju je hiša.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 12:50:22   
Anonimen
ja sej ni panike.

lej js vem za eno bajto k jo prodaja kolega. je dvojček in pol pride mislm da je 3. podaljšana 160 000€, lahko ti jo nardijo do konca mislim da še za doplačilo 60 000€. če te zanima povej pa ti dam kontakt od tega kolega. sam je pa hiša na gorenjskem - stražišče. kvadratov ma pa ne vem kok čez 100. sem že pozabila

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 13:06:15   
Anonimen
mi smo kupili 3. podaljšano fazo in lahko rečem, da smo v bistvu vložili v njo še kakšnih starih  20 mio, pa se mi ne zdi, da je že konec...Skratka tale naša je vsaj dobro grajena, ker naj bi jo bila lastnica delala zase...in prve izkušnje so pokazale, da je res kar OK... smo pa po pogodbi na koncu lahko kao sami izbirali barvo fasade, ker še ni bila narejena in vračunana v končno ceno... Še hvalabogu...namreč se je izkazalo, da je bil grobi sloj zelo neenakomerno razporejen, zato smo zahtevali popravke, dodaten nanos na severni in zahodni strani fasade, še dodatno izolacijo... Je pa dejstvo, da prodajalec še vedno preveč zasluži... Je pa s hišo kar veliko dodatnih stvari, na katere v bloku sploh ne pomisliš...Ko otroci odrastejo se vidim zopet nekje v stanovanju v centru mesta...Sedaj se pa nič ne pritožujem, je kar fajn takole v hiši, še posebej če imaš otroke.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: III. podaljšana gradbena faza - koliko še...
27.9.2007 13:34:34   
Nika v službi
Hvala, Lara, ne pride v poštev. Lokacija izven Ljubljane mi ne sede, še manj dvojček. Sploh pa mora hiša imeti okoli 200 kvadratov.

Vseeno hvala za idejo in ponujeno opcijo.

Kalbo, ti kar postavi glavo na dež, bo takoj boljeuser posted image

In hvala za nasvet. Ne, ne bom se zaletela, ker se mi v principu nikamor ne mudi. Naša obstoječa hiša je potrebna temeljite obnove predvsem pri fasadi in izolaciji ter seveda radi bi uredili potem tudi garažo, dvorišče in ograjo, kot sem že omenila v enem prejšnjih postov.

Ne me držat za besedo, ker o teh stvareh nimam pojma, ampak če se prav spomnim, je oče rekel, da je potrebno vse "spodkopati" (?), dodati oz. obnoviti sloj izolacije, potem pa pač prenova fasade. Ampak fasada pride itak na koncu, če se sploh odločimo za obnovo te hiše.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?