|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
28.2.2009 19:36:13   
Hator

AnciM, Hvala, zdaj mi je že bolj jasno vse skupaj. Sem kar navdušena nad tem. Me pa zanima še:
A te plenične podloge (npr. na roli in Popolini), če so samo polulane, operemo na roke ali tudi v stroju?
Katere pa se bolj priporočajo za novorojenčka? Za koliko časa pa zadostuje ena rolica oz. en paket 100 podlog?

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
28.2.2009 20:00:19   
skuštrana
Hator, jaz imam sicer kar dosti plenic, ampak če nimaš sušilca s kakšnimi 20-22 kar lepo skozi prideš. Jaz jih perem na 4 dni, recimo da porabiš največ 6  plenic na dan...

Pleničnih predlog jaz ne uporabljam, prav tako ne dodatnih vložkov - razen če vem, da gremo kam da mu dalj časa ne bom mogla menjat plenice, potem dam noter vložek in pa čez noč.

Prekrivne - jaz prisegam samo še na volno, vse ostalo mi je premočilo. Volnene pa mi brez problema zdržijo celo noč.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Hator)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
28.2.2009 22:26:28   
Hator
A te volnene plenice oz. pokrivne hlačke nič ne pikajo? Niso prevroče???, naš user posted image namreč pride poleti.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
1.3.2009 14:56:34   
Anonimen
ta volnene prekrivne...kako je z oblačenjem pletenih, gre na izi, al ne, preden to navlečeš na rito?

(odgovor članu Hator)
  Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
2.3.2009 11:25:48   
skuštrana
Jaz sem bila zelo zelo skeptična glede teh volnenih prekrivnih, verjemite miuser posted image Potem me je pa prijateljica, ki že od rojstva uporablja samo volno prepričala da probam in je res super. Jaz imam prekrivne, ki so narejene kot hlačke in jih samo potegneš gor, kar je pri starejših otrocih lažje, kot pa z ježki ( ko se začne faza - ne previjanjuuser posted image ).

Ne pikajo, jaz sem drugače alergična na volno, vse me pika, tele hlačke so pa full mehke (vsaj te, ki jih imam jaz).

Volna poleti hladi, pozimi greje.... Mi tudi pričakujemo junija in bo mali sigurno v volni.user posted image Sem ravno čisto padla v nakupovanje le tehuser posted image ...  Je že res da je z njimi kao malo več dela ( ravno danes me čaka lanoliziranjeuser posted image ), ampak 2 krat mesečno se tudi to da....

Če katera prodaja volnene prekrivna hlačke v raznih velikostih naj se mi javi na ZSuser posted image







_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
3.3.2009 21:29:14   
midvasva
Mi uporabljamo dvoje in sicer Wonderoos in Lotties. Pri prvih mi je všeč, ker ne potrebuješ prekrivnih hlačk. Pa tudi dobro se obnesejo čez noč.

Uporaba mogoče na začetku res zgleda kot znanost, ampak ko zadevo spoznaš ni večjih problemov. Predvsem pa se zavedaš. da delaš dobro svojemu malčku in planetu.user posted image

(odgovor članu Hator)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
6.3.2009 15:34:46   
Hator
Kako pa se obnesejo te lotties, so dovolj vpojne? Tudi tako velike in debele? Si vzelo univerzalno velikost?

(odgovor članu midvasva)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
7.3.2009 16:43:23   
midvasva
Mi smo vzeli po velikosti (še nismo imeli izkušenj). Glede vpojnosti smo mel probleme čez noč. Sedaj raje uporabljamo Wonderoos, ki se obnesejo tudi čez noč. Univerzalne velikosti so (sedaj so tudi Lotties), pa še prekrivnih hlačk ne potrebuješ. 

(odgovor članu Hator)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
10.3.2009 14:01:17   
skuštrana
Na spodnjem linku so proizvajalci pralnih plenic pri naših sosedih user posted image Mogoče komu prav pride...

http://www.pelene.info/gdje-nabaviti-pelene.html

http://dodoty.com/platnene-pelene.html


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu midvasva)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
12.3.2009 15:40:35   
Tedi77
Sem uporabnica racmank in z njimi zelo zadovoljna. Ker bo mala kmalu prerasla S prekrivne hlačke, bi zdaj kupila volnene, ker berem same pohvale. Zanima pa me, če so zelo debele in zelo povečajo ritko. Naša že zdaj pri 3 mesecih nosi hlače za 6 mesecev.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
14.3.2009 8:02:53   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Tedi77
Zanima pa me, če so zelo debele in zelo povečajo ritko. Naša že zdaj pri 3 mesecih nosi hlače za 6 mesecev.


Velikost obleke je res problem. H&M ima dovolj velike obleke za te, ki uporabljajo racmanke.


(odgovor članu Tedi77)
  Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
16.3.2009 12:58:18   
skuštrana
Tedi77, ja, z volnenimi hlačkami je rita še malo večjauser posted image Najbolj pridejo v poštev kakšne trenirke, jaz ponavadi kavbojke porabim kadar gremo kam za več dni pa uporabljamo plenice za enkratno uporabo...Pa kakšen bolj širok model kavbojk tudi gre. Punčke imajo pa lahko kiklce, tako da ni panike user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
19.3.2009 14:35:24   
karin412
Jaz sem imela volnene, pa jih zaradi prevelike rite ne bi priporočala. Še posebej, ko shodijo, so bolj nerodni, pa so jim še racmanke preveč in sem uporabljala kar umetne plenice. Mislim, da bi morali iznajti bolj tanke plenice-ne vem, kakšne so iz bambusa oz. z zašitimi prekrivnimi hlačkami.

Druga neg. stvar je pa ta, da moraš na roko prat, pa če je pokakano, tako drgnit, pa namakat v lanolinu več ur, tako da moraš imeti več teh hlačk. Sama sem imela 4 take hlačke.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
20.3.2009 8:52:03   
skuštrana
Druga neg. stvar je pa ta, da moraš na roko prat,


Zakaj pa perete na roke? Jaz jih v stroju user posted image user posted image Pa so čisto ok, na programu za volno, pa še na centrifugo jih damuser posted image user posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
24.3.2009 20:12:17   
Mala_princeska
A ima katera kaj odveč pralnih pleničk oz. da jih ne potrebuje več?
Bi se namreč zelo priporočala, da malo "sprobam" user posted image .

Sicer pa nameravam aprila po Racmanke.



_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
28.3.2009 14:43:24   
Hator
A katera uporablja plenice LOTTIES? So tudi tako debele kot racmanke? Se splača vzet cel paket ????????? http://soncek.si/si/lotties-previjalni-paket-nastavljivi-i15632.shtml

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
2.4.2009 9:23:35   
Polonca s piko
Mala-princeska Jaz bi ti jih bla ene par pripravljena posodit (Racmank) za krajši čas, ker jih imam zdaj kar dosti, ker sem jih še nekaj v dar dobila. Sicer so pa men pri Racmanih rekl, k sm kupovala ene 15 komadov naenkrat, naj jih v štartu samo 5 operem in preizkusim, pa lahko ostale vrnem, če mi ne bo všeč. Sam so mi user posted image , tko, da ko sem šla naslednjič gor sem samo še malo dokupila, ne pa vrnila :) Pa tud, če se ti zdi, da ne bo šlo, pa da ti jih 5 ostane, je čist ok, da imaš vmes za poštukat - če je naprimer rdeča ritka, če ti zmanjka zaloge... Sam boš vidla, d je ful bl simpl, kukr zgleda. Pa že vnaprej ti povem, de te bo par kolegic mel za prsmojeno.

Ena je spraševala glede pleničnih predlog - kako jih peremo. Jaz jih v stroju skupaj z ostalimi pleničkami...mislim, da prenesejo pranje kake 4x, potem pa pridejo že zelo tanke in se rade zatrgajo. (Mimgrede, jst jih zdej uporabljam tud zase namest dnevnih vložkov :) (3x prepognjene) ob ovulaciji, ko je malo močnejši izcedek. Se tako ognem raznim dišavam, pa gelom, pa plastiki...)

Ena je pa mal nazaj spraševala, kako mamo pleničke, da ne smrdijo. Jaz imam vedro s pokrovom, notri pa "vrečo", ki sem jo sešila z ene stare zavese (da se jo pa tudi kupit). Pleničke mečem v vedro, pa nič ven ne smrdijo, dokler je pokrov gor, plesnijo pa tudi ne, ker je zračna vreča. Še nikoli mi niso splesnele, pa so tudi dobre tri dni notri. Potem jih pa kar skup z vrečo prestavim v pralni stroj, da ni treba prijemat vsake posebej. No, tu pa pride moment težkega dihanja :D ker vse zelo zasmrdi po amoniaku (ne po drekcu), ampak hitro mine. Pa tud dokler je bla mejhna, ni tolk smrdel.  Aja, pa splaknem jih samo, če je kar precej drekca na plenički.

100% zadovoljna!

(odgovor članu Hator)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
19.4.2009 17:26:22   
midvasva
Mi uporabljamo plenice Wonderoos (ena velikost), kjer ni nobenih problemov z velikostjo ritke in jih brez problema spravimo v normalne hlačke. Najdeš jih lahko na www.eko-baby.si .

(odgovor članu Tedi77)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
20.5.2009 19:15:06   
Suzikaa
Tudi jaz se bom vsem vam pridužila, sicer komaj oktobra, ampak sem 100% prepričana, da od teh pleničk ne bom odstopila, pa čeprav me vsi čudno gledajo, ko rečem, da bom pleničke prala user posted image

Vidim, da ste večina za Racmanke, kaj pa Lotties? O teh pa ni kaj dosti napisanega.
Všeč so mi tudi Wonderoos, tak da ne vem za katere bi se odločila!! Prosim za čimveč info o Lotties pleničkah! user posted image


< Sporočilo je popravil Suzikaa -- 20.5.2009 19:18:34 >

(odgovor članu midvasva)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
27.5.2009 19:18:21   
midvasva
Mi imamo boljše izkušnje z Wonderoos. Začeli smo z Lotties, potem pa preizkusili še Wonderoos. Zdej uporabljamo Wonderoos, ker so mehkejše, prijetnejše na otip, relativno tanke in bolj vpojne. Še en detajl nas je prepričal in sicer del pri nogicah, kjer je poskrbljeno, da otroka ne žuli.

(odgovor članu Suzikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
1.6.2009 16:56:27   
Suzikaa
Ali lahko pleničke Wonderos pereš tudi na 95°C ali samo na 60°C?

(odgovor članu midvasva)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
2.6.2009 11:45:00   
Polonca s piko
Lotties pleničke sem si precej ogledovala. Precej močan argumet je, da so iz organskega bombaža - teh pri Racmanu nimajo. Ampak so mi delovale malo bolj grobe in tanke. Kaj pa vem... na otip so me precej bolj prepričale bambusove.

(odgovor članu Suzikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
5.6.2009 22:19:53   
Billi
Še nekaj nasvetov od izkušene uporabnice Racmank. Uporabljam jih že pri 2. user posted image (iste). So zelo vzdržljive, ježki so še vedno kot novi, perem pri 60, sušim na zraku.
Imam 12 rumenih in 6 zelenih racmank in mi jih nikoli ne zmanjka (perem jih na 3 dni). Takrat, ko sem jih kupovala še ni bilo bambusovih. Če bi danes kupovala, bi mogoče kupila samo te.
Nasveti, ki bi jih dala:
- dovolj je po 2 prekrivne hlačke vsake velikosti in ne kupujte vzorčastih, ker prej premočijo. Navadne bele prekrivne hlače (mikropor) so boljše!
- mogoče boste kupile še kakšne dodatne prekrivne hlačke L velikosti, ker se to velikost uporablja najdlje, pa tudi user posted image se že bolj polula in ga je mogoče treba kdaj večkrat previti,
- prekrivne hlače perem na roke (ne ob vsakem previjanju, ampak samo, če je potrebno), vsake toliko pa tudi v stroju
- umazane odložite jih v vedro, ki se neprodušno zapre,
- jaz dam prat skupaj s tetra plenicami in brisačami (belo perilo)
- če mi slučajno zmanjka rumenih čez dan, uporabim zeleno brez vložka.

Če bi mame vedele kolk je enostavna uporaba in koliko bolj zdravo je to za ritko, bi se sigurno več odločale za bombažne plenice. Pa še pri zadrževanju vode in blata se dostikrat bolje obnesejo kot tiste za enkratno uporabo.

LP!





(odgovor članu Polonca s piko)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
7.6.2009 22:18:39   
Leiah
Sem komaj sedaj zasledila da je ena sprasevala glede plenic lotties.
Plenice niso tako debele kot racmanke in so super. Sama jih uporabljam sedaj ze skoraj 13 mesecev in sem zelo zadovoljna, tako z vpojnostjo kot tudi s kvaliteto.
Jaz sem vzela cel paket plenic SOFT, sicer sem ga narocila iz avstrije, ker se jih takrat pri nas se ni dalo dobit.
Ce te se kaj zanima me lahko povprasas!


_____________________________

Lp

(odgovor članu Billi)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: uporabnice pralnih plenic-vprašanje
11.6.2009 7:52:57   
darjussa
Pozdravljene!

No jaz sem se nekako odločila (kar težko, ob vsej ponudbi) za pralne pleničke wonderoos. Sedaj ko dobim denar od csd jih bom kar naročila...in potem čez en mesec šele sprobavali...upam, da me ne bojo razočarale. Bomo videli...sicer pa niso nobene tako slabe, da jih nebi mogel sploh uporabljati...a ni tako..

Lep pozdrav vsem...


_____________________________

26.7.2009 je prikukala na svet moja mala pikica Kiara!

(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?