|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

ČLANKI

Ektopična (zunajmaternična) nosečnost

Avtor: Mihaela Slemnik, absolventka medicine | 30.11.2024
image

Ektopične nosečnosti predstavljajo visoko tveganje za maternalno umrljivost, nosečnost pa je razen v redkih izjemah prekinjena.

VIDEO: Razvoj ploda po tednih

Avtor: Metka Troha | 19.10.2024
image

Nastanek življenja je devet mesečno potovanje, ki se začne z majhno pikico, iz katere zraste majhno bitje, vaš otrok. Poglejte si izjemen videoposnetek tega potovanja, da boste vedeli, kako se v dojenčka spreminja tudi vaš zaklad v trebuščku.

Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nosečke

Avtor: Uredništvo Ringaraja.net | 17.3.2024
image

S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko napak v zgradbi otroka, tudi tiste, ki niso odvisne od števila kromosomov. Zato je priporočljiv za vse nosečnice. Več v članku!

Pozna nosečnost je opredeljena kot rizična

Avtor: Uredništvo Ringaraja.net | 22.3.2023
image

Ženske vedno bolj pogosto zanosijo in rojevajo v poznih 30-tih letih, v zadnjih letih pa je trend zanositve in rojevanja tudi v začetku 40. let. Kakšna so tveganja?

Zgodbe malih junakov: Mala Iva, velika borka

Avtor: Porodne zgodbe | 28.12.2020
image

Pogled na to malo bitje, ki se bori, diha samostojno in je tako drobceno, je bil v tistem trenutku najtežji, a tudi najlepši. Končno sem tudi sama postala mama. Vedela sem, da moram ostati močna zanjo.

Slovenske bolnišnice in Covid-19

Avtor: Helena Primic | 30.5.2020
image

Razumem vse izredne ukrepe zaradi koronavirusa in tudi to, da otrok ni mogel biti prej sprejet na oddelek, toda še vedno je to, kar se je na urgenci dogajalo z mojim otrokom, malomarnost in nedopustno dejanje medicinskega osebja.

Nuhalna (vratna) svetlina in ultrazvočni pregled-novosti preiskave

Avtor: Darija Strah, dr.med., specialistka ginekologije in porodništva | 24.1.2010
image

Večina mladih mamic in nosečnic v Sloveniji je že seznanjena, da lahko s pomočjo ultrazvočne preiskave v zgodnji nosečnosti napovemo možnost kromosomskih in drugih nepravilnosti ploda.

Nuhalna svetlina in kromosomska slika ploda

Avtor: Darija Strah, dr.med., specialistka ginekologije in porodništva | 24.1.2010
image

Ultrazvočni pregled ploda, ki ga opravimo od 11. do 14. tedna nosečnosti, zajema določitev predvidenega dneva poroda z natančnim pregledom razvijajočega ploda.

Ocena uspešnosti odkrivanja kromosomskih nepravilnosti pri plodu z meritvijo nuhalne svetline

Avtor: Darija Strah, dr.med., specialistka ginekologije in porodništva | 24.1.2010
image

Delo "Ocena uspešnosti odkrivanja kromosimskih nepravilnosti pri plodu v ambulanti za UZ Domžale v časovnem obdobju od leta 1999 do 2006", je bilo predstavljeno na 5.svetovnem kongresu fetalne medicine v Barceloni junija 2006.

Odkrivanje Downovega sindroma

Avtor: Darija Strah, dr.med., specialistka ginekologije in porodništva | 24.1.2010
image

Na splošno redko, pri ultrazvočno ugotovljeni povečani nuhalni svetlini pa na žalost pogosto, lahko sum na kromosomsko drugačnost potrdimo - dokažemo obstoj Downovega, Edwardsovega ali Patauega sindroma.

STRAN 1 OD 2

Nuhalna (vratna) svetlina in ultrazvočni p...
photo
Večina mladih mamic in nosečnic v Sloveniji je že seznanjena, da lahko s pomočjo ultrazvočne preiskave v zgodnji nosečno...
Kaj je jutranja tabletka?
Kako deluje jutranja tabletka, kdaj jo je treba vzeti in ali je 100 % učinkovita, smo se pogovarjali z dr. med. Darijo S...




Teža med nosečnostjo.
пеперутка16

Ste se med porodom kaj zredile? Koliko?