|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Dojenje in dodajanje

DOJENJE Pogostost hranjenja
Zdaj sta se z dojenčkom verjetno že ujela in ob dojenju oba uživata. Še vedno je priporočljivo pogostost hranjenja prilagajati otrokovim željam. Postopno si dojenček najde svoj ritem hranjenja, v drugem mesecu večina potrebuje 7 ali 8 obrokov dnevno (v 24 urah). Večina dojenčkov se ponoči zbuja dva- do trikrat za hranjenje, nekateri pa že spijo tudi 6 ur skupaj. Dojenčkova potreba po hrani običajno nenadoma poraste pri treh ali šestih tednih in pri treh mesecih, lahko pa kadarkoli v času razvoja. To so povsem naravni preskoki, ki so del razvoja in se kažejo kot želja po pogostejšem dojenju.

Ali imam dovolj mleka?
Pogosto mame skrbi, da nimajo dovolj mleka. Še posebej, če dojenček veliko joče. Vedite, da z jokom lahko dojenček sporoča tudi, da je utrujen, da mu je vroče, da ga zebe ali pa ga mučijo kolike. Če dojenček primerno napreduje na teži, mirno spi, je v obdobjih budnosti živahen in ima svetel urin ter večkrat dnevno polulano plenico (vsaj pet do šestkrat), je vaša skrb odveč.

DODAJANJE Hranjenje po steklenički
Če dojenje ni mogoče ali se odločite, da ne želite dojiti, je najboljše nadomestilo vašega mleka tovarniško izdelano prilagojeno mleko za dojenčke (imenovano tudi mlečna mešanica ali mlečna formula ali adaptirano mleko). Na voljo je cela paleta različnih mlečnih mešanic. Katero izbrati, se je najbolje posvetovati z otrokovim zdravnikom ali s farmacevtom v lekarni, kasneje pa je priporočljivo vedno uporabljati mlečno formulo iste blagovne znamke.

Pogostost hranjenja
Pri hranjenju po steklenički se je, enako kot pri hranjenju na prsih, glede pogostosti hranjenja najbolje prilagoditi otroku in mu ponuditi stekleničko vedno, ko joče ali kaže kakšne druge znake lakote. V drugem mesecu si večina dojenčkov že najde svoj ritem hranjenja in potrebuje okrog 6 obrokov dnevno (približno vsake 3 ure). Glede količine mleka pri posameznem obroku upoštevajte navodila na ovoju, vedite pa, da dojenček ni vedno enako lačen, zato ga ne silite, da popije vso pripravljeno količino mleko, če tega ne želi.
 
Več o hranjenju dojenčka in o podiranju kupčka si lahko preberete v uvodnem prvem mesecu.

Preberite še

Moj dojenček
Razvojni mejniki
Spanje
Dojenje in dodajanje
Zdravje in nega
Mamica in očka
igrajmo se




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?