|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Spanje

Dojenček že razlikuje med dnevom in nočjo, tako da vedno več spi ponoči (okrog 10 ur), potrebuje pa še tri približno dvourne dremeže čez dan. Večina dojenčkov se ponoči še zbuja dva- do trikrat za hranjenje, nekateri pa že spijo tudi 6 ur skupaj, kar večina dojenčkov doseže v starosti 5 ali 6 mesecev, nekateri pa šele po prvem letu.

Sladko spančkaj
Po približno dveh urah budnosti dojenček najverjetneje začne kazati znake utrujenosti (mencanje oči, temni kolobarji pod očmi in vlečenje za ušesa). Pazite, da znakov ne spregledate, saj preutrujen dojenček težje zaspi in bolj nemirno spi.
Vztrajajte pri vsakodnevni večerni rutini, če je pa še niste uvedli, pa vam priporočamo, da to storite čim prej.
Pomembno je, da dajete dojenčka spat v polbočnem položaju ali na boku, nikoli pa ne v trebušnem položaju. Spanje na trebuščku namreč predstavlja večje tveganje za nenadno smrt dojenčka v zibki. 

 Če dojenčka uspavate z nošenjem in zibanjem, zvečer verjetno manj joka in prej zaspi, zavedajte pa se, da ga boste te razvade morda težko odvadili, ko bo nekoliko zrasel in si boste želeli, da bi zaspal v posteljici. Poleg tega zna nošenje pred spanjem trajati vedno več časa, prav tako pa se zna zgoditi, da se dojenček prebudi iz rahlega spanca takoj, ko ga položite v posteljico. Nastopil je čas, da mu date priložnost, da poskusi sam zaspati v posteljici.

Preberite še

Moj dojenček
Razvojni mejniki
Spanje
Dojenje in dodajanje
Zdravje in nega
Mamica in očka
igrajmo se




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?