Ste se kdaj vprašali, koliko denarja zapravite za igrače? Za tiste igrače, s katerimi se otrok potem sploh ne igra?
Britanska študija je pokazala, da starši povprečno zapravijo okrog 200 evrov letno za igrače, s katerimi se otrok potem sploh ne igra ali pa jim nameni zelo malo pozornosti. Igrače končajo v škatli ali na polici in za otroka niso zanimive.
Starši, ki so sodelovali v raziskavi, so priznali, da je tudi pri njih tako. Kar 94 odstotkov vprašanih je namreč odgovorilo, da so že kupili igračo za otroka in je ta ni niti pogledal. Več kot polovica vprašanih staršev pa je priznalo, da se jim je že zgodilo, da so kupili igračo, ki otroku ni bila zanimiva in so jo čez čas enostavno vrgli stran.
Zanimiv je tudi podatek: 71 odstotkov staršev je povedalo, da se njihovi otroci igrajo skoraj vedno z eno in isto igračo. Imajo radi nekatere svoje stare igrače in jih ne zamenjajo za nove. Ti starši so povedali tudi, da se otroci igrajo le s približno desetimi odstotki igrač iz njihove zbirke.
Ti podatki govorijo sami zase. Starši preveč zapravimo za igrače, otroci jih ne potrebujejo toliko.
Kaj menite vi? Zapišite svoje mnenje na forum in poklepetajte z ostalimi starši. TUKAJ.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Na dopust brez telefona?
Preden se odpravite v tujino, se pozanimajte tudi o načinu uporabe mobilnega telefona v državi, kamor potujete.
3
Z evrom prihajajo ponaredki
Že v nekaj sekundah lahko vsakdo preveri pristnost tako, da bankovec nagne proti svetlobi. Pravi bankovci v primerjavi s...
2
Kaj moram vedeti o vzajemnih skladih?
Preden se odločite za varčevanje za otroka v obliki vlaganja v vzajemne sklade, se poučite o tej obliki investicije.
2
Varčujmo za naše malčke
»Po toči zvoniti je prepozno,« pravi znan slovenski pregovor. Več kot pribito ta drži v primeru varčevanja za naš največ...
2