|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Zakaj bi morali otroci piti polnomastno, ne posneto mleko?

M. T., 2.11.2018
Raziskovalci so prišli do zanimivih ugotovitev povezanih z uživanjem polnomastnega mleka v otroštvu in telesno težo. Preberite, zakaj otrokom ni dobro dajati posnetega mleka.

image
Posneto mleko nima dovolj vitaminov.
/11


Najnovejša kanadska raziskava, objavljena v znanstvenem časopisu American Journal of Clinical Nutrition razkriva, da bodo otroci, ki so do šestega leta pili polnomastno mleko, zelo verjetno bolj vitki, ko odrastejo, kot otroci, ki so uživali posneto mleko.

 

Kanadski znanstveniki so preučevali 2.700 otrok v starosti od enega do šestih let, ki so uživali bodisi polnomastno ali mleko z manj maščob. Otroci, ki so pili neposneto mleko, torej mleko z večjo vsebnostjo mlečnih maščob so imeli v telesu več vitamina D in so bili manj lačni, zaradi česar raziskovalci menijo, da bodo manj posegali po visokokaloričnim prigrizkih, torej bodo v splošnem zaužili manj kalorij.

Raziskava je pokazala, da ima otrok, ki popije en kozarec polnomastnega mleka podobno stopnjo vitamina D v telesu kot otrok, ki popije tri kozarce manj mastnega mleka. »Otroci, ki pijejo mleko z manj maščobami nimajo manj telesne maščobe in nimajo več vitamina D v telesu, zato lahko govorimo o dvojnem negativnem učinku mleka z manj maščobami,« pravi pediater Jonathon Maguire.

 

PREBERITE TUDI: Ali je kravje mleko primerno oziroma zdravo za hranjenje dojenčka?

 

Prehranski strokovnjaki staršem svetujejo, da otrokom do drugega leta raje dajejo posnetega mleka, saj z uživanjem le tega zelo verjetno ne bodo dobili dovolj kalorij in za zdrav razvoj potrebnih vitaminov. Kasneje lahko otroci postopoma preidejo na pitje mleka z manj maščobami, vendar pod pogojem, da imajo uravnoteženo in raznovrstno prehrano ter se zdravo razvijajo.

Strokovnjaki odsvetujejo dajanje posnetega mleka oziroma mleka z enim odstotkom maščob vsaj do petega leta, saj takšno mleko ne vsebije dovolj vitamina A in potrebnih hranil za mlajše otroke.

 

VIR: miss7mama.24sata.hr

 

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Čezmerna teža in debelost otrok vse večji ...
Uživanje zdrave hrane je eden od temeljev našega zdravja, za katerega moramo skrbeti že od otroštva. Ne smemo si zatiska...
3
S Falo raste vse
Blagovna znamka Fala z novo televizijsko kampanjo poudarja povezanost tradicije in sodobnega življenja. Slogan »Fala. Vs...
3
Kozje mleko - zdravilo za mnoge bolezni
Španski znanstveniki iz Granade so preučevali zdravilne učinke kozjega mleka in ugotovili, da ima to mleko veliko predno...
3
Pomembni vitamini v nosečnosti
V katerih živilih se nahajajo pomembni vitamini in hranila, ki jih mora zaužiti nosečnica?
3



Izbirčen otrok: nasveti, ki delujejo
Z neješčostjo se sreča večina otrok, le da je pri nekaterih izrazitejša kot pri drugih in v teh primerih je prehranjevan...
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Alkohol v času nosečnosti
hmm...

Ali ste v času nosečnosti popile kaj alkohola? Npr. na kakšni obletnici in ali vas je skrbelo ali bo z otrokom vse vredu?

da, sem pila in me ni skrbelo (7%)

Sem pila in me ni skrbelo (3%)

Nisem pila (56%)

Občasno, ampak sem bila mnenja da ne bo škodilo (34%)


Število vseh glasov: 299

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!