|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Prehrana

Zagotovite svojim otrokom v prehrani dovolj maščob, saj so ključnega pomena za normalno rast in pravilen razvoj. Dandanes se namreč veliko staršev boji debelosti svojih otrok, zato jim omejujejo maščobe. Nekatere raziskave so pokazale celo, da bi morale maščobe v prehrani otrok predstavljati več kot eno tretjino zaužitih kalorij. Vendar pozor! To ni nasičena maščoba ocvrtega krompirčka, sladice ali mastnega mesa. Maščobe morajo biti kvalitetne in zdrave; prihajajo naj iz rib, oreščkov (lešniki, mandlji, bučnice, orehi, …). Vedeti morate tudi, da je precej vitaminov (na primer vitamin A), ki jih telo potrebuje, topnih le v maščobah, kar pomeni, da jih telo absorbira le z maščobo vred.   Enoten jedilnik za celo družino
Starši smo odgovorni, kaj, kdaj in kako ter kakšno hrano ponudimo otroku na krožniku. Otroci imajo najraje škrobne jedi (krompir, riž, testenine, kruh), manj pa marajo meso in zelenjavo. Ne silite ga s hrano, ki je ne mara, vseeno pa ne popuščajte v celoti s prilagoditvijo jedilnika samo zanj. Jedilnik naj bo enoten za celo družino.

Otroku večkrat ponudite raznovrstna nova živila in ga pri tem spodbujajte. Pogosto so izbirčni tisti otroci, ki so imeli premalo priložnosti za okušanje različnih jedi ali pa so jih starši s hrano silili. Nič ni narobe, če hrano pusti na krožniku. Otrok naj preneha jesti, ko je sit, in naj je, ko je lačen. Hrana nudi otroku zadovoljstvo, ugodje in varnost, hkrati pa je nujno potrebna za njegovo rast in razvoj. Družinski obroki brez neskončnih prerekanj in slabe volje so rituali, ki otroku veliko pomenijo in so tudi odlična priložnost za učenje zdravih prehranskih navad.

Preberite še

Razvojni mejniki
Odnos do vrstnikov
Prehrana
Zdravje in nega
Otrok in šport
Dobro je vedeti




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?