nedelja, 7.11.2010
Kaj vse nas še čaka6


Danes zjutraj sem potegnil bilanco preteklega meseca. Saj vem. Jutra se da preživeti tudi na lepši način, celo bolj plodovit. A kaj hočete, če me kdo zbudi ob petih, se zatečem k številkam. Moje ugotovitve so sledeče:
- 10 krat sem očistil mačje stranišče, čeprav to sovražim in običajno za vse potrebe naše mačke Honey skrbi Karmen
- zamenjal sem 156 plenic, od tega jih je 45 vsebovalo aromatičen paketek presenečenja
- Karmen je zamenjala 7 plenic (od tega nobene pokakane)
- 45 krat sem kar v umivalniku (ker je zadosti velik in nadvse primeren za to) pral pokakano ritko
- z Gajem v nahrbtniku sem prehodil 72 kilometrov
- z Gajem v vozičku sem prehodil 42, 8 kilometra
- z Gajem kar tako in brez pripomočkov sem prehodil natančno 2.346 metrov
- Gaj je prehodil natančno 2.346 metrov
- 29 krat sem vstal pred šesto zjutraj
- 20 krat sem šel spat pred deveto zvečer
- Karmen je spala povprečno 11 ur dnevno
- sam sem spal povprečno 6 ur na noč
- Karmen je bila tečna in nergava vsaj polovico meseca (nisem štel natančno)
- 4 krat sem gledal Telebajske
- Gaj je Telebajske gledal trikrat, ker je četrtič bil preveč zaposlen (z mlekom)
- 372 krat sem uporabil besedo ne, od tega 12 krat v besedni zvezi Gaj, ne zapiraj mačke v peč
- 12 krat sem spustil Honey iz peči, k sreči le ta v nobenem primeru ni bila prižgana
- prevzel sem skoraj vsa gospodinjska opravila.
Ko sem prebral spisek opravil in ostalih neumnosti, ki sem jih počel pretekli mesec, sem se vprašal, kaj hudiča je ves ta čas počela Karmen. Pa sem se spomnil, da je bila kar dvakrat v Beljaku pri ginekologu in je domov vsakič prinesla slikico ultrazvoka in na slikici ultrazvoka dokaz o majcenem življenju, ki raste v njenem trebuščku. Zaenkrat bitjecu tako ni potrebno početi drugega, kot da raste.
Torej če pod bilanco potegnem zaključni račun, ugotovim sledeče: res je, da sem bil ta mesec kar solidno priden. Kljub temu je Karmen imela težje delo in se s svojimi gospodinjskimi opravili sploh ne morem hvaliti. Ni ravno preprosto v trebuhu nositi takšno čisto majhno bitjece. A je kljub temu lepo.
P.S. Ste že kdaj ugotovili, da beseda za moško gospodinjo sploh ne obstaja. Kako seksistično. A z malo domišljije se lahko preimenujem v gospodinjeka. Vsaj za prihodnjih nekaj mesecev.
Edinstveno obdobje, nepozabni spomini! Zabeleži vse mejnike in pomembne dogodke vaše družine v spletnem dnevniku. Deli jih z Ringarajino skupnostjo ali zakleni le zase.
Shorty_
7.11.2010
Umma3
9.11.2010
_Anja_
10.11.2010
Andreja RR
10.11.2010
Grega Krže
14.11.2010
Čez par mesecev? Noro, v bistvu sploh še nisem dojel, kaj sva (ponovno) zakuhala). Več o vsem pa seveda sproti.
guppy
30.11.2010